Fleddy Melculy
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2026 werd uitgebracht?

Accept - Teutonic Titans 1976-2026
Anthrax - Cursum Perficio
Archgoat - Nightbringer, Lightbringer
Audrey Horne - Achilles
Chat Pile - Who Loves The Sun
De Staat - De Staat
Europe - Come This Madness
Fluisteraars - Jacht Der Mysteriën
Godflesh - Decay
Green Carnation - A Dark Poem, Part III
Green Lung - Necropolitan
Hansen - Born With A Hammer
Lacrimas Profundere - Lay Me Down O Silent Fear
Nonpoint - The Last Word
President - Blood Of Your Empire
Sigh - Goh-Ka
Sleep - Hemispheres
Stryper - Throne Of Thorns
The Ocean - Solaris
Tom Morello - Everyone Gets Everything They Want
Triggerfinger - Tarmac
Tygers Of Pan Tang - Electrifyed
Uncle Acid And The Deadbeats - Shapes Of Midnight
Vanaheim - Roede Voor De Borst
een ander album uit september 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 oktober:
  • Myrath
  • Unprocessed, Of Virtue en Daedric
  • 7 oktober:
  • Hällas en Earth Tongue
  • 8 oktober:
  • Holystone en Hidden Since The Foundation Of The World
  • Monolord en Dopelord
  • Spiritbox, Jinjer en Dying Wish
  • The Amity Affliction, Silent Planet, Varials en Orthodox
  • 9 oktober:
  • Alpha Wolf, Fox Lake en Diamond Construct
  • Ancient Rites, Pentacle en Asgrauw
  • Bokkeryers
  • Elithium, Pacemaker en Maanvlinder
  • Mork, Soulburn en Arroganz
  • Onslaught, Prophecy 23 en Toranaga UK
  • Plan Nine
  • Rapalje
  • Shadow Of Intent, Aborted, Disembodied Tyrant en Soreption
  • Soulcrusher
  • Sylvan en Blind Ego
  • Waxing crescent
  • 10 oktober:
  • Eleine
  • Insurrection, Narcolepsy en Sayas
  • Metal Experience Fest
  • Soulcrusher
  • The Devil Wears Prada, Novelists, 156/Silence en Oversize
  • 11 oktober:
  • Baest en Deadnate
  • Eleine
  • Khemmis en Celestial Sanctuary
  • Metal yoga
  • The Narrator en Accvsed
    5 november:
  • Any Given Day
  • Hippotraktor
  • Kamelot, Exit Eden en Temperance
  • Sorcery, Cutthroat en Damnation
Kalender
Vandaag jarig:
  • Amandine "Fay" Haeyaert (Anachronia) - 44
  • Anthony Medaglia (Seven Spires) - 34
  • Billy Lee Riley† - 93
  • Bob Geldof (The Boomtown Rats) - 75
  • Brian Connolly (The Sweet)† - 81
  • Brian Johnson (AC/DC) - 79
  • Brian Ross (Blitzkrieg) - 72
  • Carlitos (Mägo De Oz) - 61
  • Carlo Mastrangelo (Pulse)† - 89
  • Dave Dederer (The Presidents Of The United States Of America) - 62
  • Devlyn Lee (Apothys) - 50
  • Fast Eddie Clarke (Motörhead)† - 76
  • Harri Koskela (Thaurorod) - 42
  • Ikaroz (Blaze Of Perdition)† - 43
  • Jardel Martins Paisante (Ill Niño) - 49
  • Jasper Barendregt (Dodecahedron) - 38
  • Jivan Sureel (Orphanage) - 58
  • Joakim Brodén (Sabaton) - 46
  • Johnny Gioeli (Axel Rudi Pell) - 59
  • Kenny Powell (Omen) - 72
  • Kevin Popescu (Mental Cruelty) - 32
  • Marçelo "Flegias" Santos (Necrodeath) - 57
  • Marcus Kniep (Grave Digger) - 46
  • Mariano Miranda (Bloodparade) - 48
  • Marvin Ruiz (Devourment) - 36
  • Paul Thomas (Good Charlotte) - 46
  • Ronni Le Tekrø (TNT) - 63
  • Sam Silvennoinen (Sethian) - 48
  • Slimkid3 (The Pharcyde) - 56
  • Steve Miller (Steve Miller Band) - 83
  • Thomas Muster (Shakra) - 62
  • Tom Brislin (Kansas) - 53
  • Vadim "Vidick" Ozhog (Infected Rain) - 41
  • Volker Krawczak (Axel Rudi Pell) - 64

Vandaag overleden:
  • Bert Jansch (The Pentangle) - 2011
  • Mike Alexander (Evile) - 2009
  • Steve Lee (Gotthard) - 2010
Review

DevilDriver - Strike And Kill
Jaar van release: 2026
Label: Napalm Records

 -

Het woord "degelijk" is voor een band zowel een vloek als een zegen. In het dagelijks leven is het een compliment: degelijk betekent betrouwbaar, stevig, vakbekwaam en zonder al te veel kapsones. In muziek klinkt het veel dubbelzinniger en wordt het vaak gebruikt om aan te geven dat de kwaliteit in orde is, maar dat de verrassing er inmiddels wel af is. Zeker bij oude rotten in het vak ligt dat gevaar altijd op de loer. Van een band als DevilDriver verwacht niemand ineens een artistieke wedergeboorte, maar is er toch altijd de hoop dat er onder de bekende groove en de agressieve strot van Dez Fafara nog genoeg vuur zit om te verrassen en meer te zijn dan alleen routine. Op Strike And Kill, toch alweer de elfde full-length van de band, is dat dus opnieuw weer de vraag.

DevilDriver komt voort uit Coal Chamber, dat eind jaren negentig een van de grotere bands uit de nu-metal was en meesurfte op de golf die veroorzaakt werd door grote acts als Korn en Deftones. Zanger Dez Fafara stapte in 2003 uit de band en begon DevilDriver. Daarmee ging hij een veel meer op groove metal gerichte koers varen, zonder de elektronische samples en nu-metal-esthetiek van zijn vorige band. Sindsdien kent DevilDriver, na een vrij succesvolle start, een nogal turbulente historie met de nodige line-upwisselingen en werk dat niet altijd even consistent van kwaliteit is.

De kritiek op DevilDriver is vaak geweest dat de band weinig progressie kent en soms klinkt als een versimpelde, minder inventieve variant op Lamb Of God. Maar daarmee doet men de band toch tekort. Fafara is altijd trouw gebleven aan zijn visie: klassieke groove metal, zwaar en intens, vermengd met invloeden vanuit melodeath, thrash en metalcore. Dat levert zelden grote verrassingen op, maar wel een herkenbaar geluid dat de band inmiddels tot in de puntjes beheerst.

Het is dan ook niet verrassend dat het merendeel van de songs op Strike And Kill, nu met oorspronkelijke bassist Jon Miller terug in de gelederen, in deze categorie valt. Nummers zoals Strike And Kill, Shut The Silence On, Headed For The Fall en You’re Just A Ghost hebben die typische groovemetalbounce die de ene keer aan Lamb Of God en de andere keer weer aan Slipknot doet denken. Deze songs zijn gefocust, zonder franje of pretenties en precies wat de fans willen horen. Gerechten die goed smaken zonder dat je er nog een keer van wilt proeven.

Daarnaast is duidelijk dat Fafara wel degelijk probeert meer variatie aan te brengen. In Dig Your Own Grave krijgen we een fraai duel voorgeschoteld tussen groove en metalcore, waarbij het contrast tussen het zware couplet en het melodieuzere refrein goed werkt en de breakdown halverwege tijdig even op de rem trapt. In Dead In The Water slaat de meter juist weer uit richting melodeath en zijn er zelfs hier en daar wat thrash-invloeden te horen.

Verreweg het meest experimentele en daardoor interessantste nummer op de plaat is Sanctified In Scars, waarin de klassieke groove wordt verrijkt met industriële beats en dissonante elementen, terwijl sonische lagen onder de riff het geluid weidser maken. Er zit een flinke dosis melodie in het refrein, dat helaas net even te vaak voorbijkomt en waardoor de intensiteit van een verder boeiend nummer wat te veel verwatert. Dergelijke experimenten zijn niet meteen waar Fafara bekend om staat en het klinkt nog een beetje onwennig, maar ze smaken wel naar meer. Het is dan weer niet verrassend dat de twee sterkste nummers, Ride Or Die en Headed For The Fall, gewoon klassieke, oldschool DevilDriver-songs zijn: rechttoe-rechtaan groovemetalstampers met veel energie, intensiteit en agressie.

Al met al is Strike And Kill een wat heavier album geworden dan de voorgangers Dealing With Demons, Volume I en II, met meer focus op de kern van de band: de kneiterharde grooves. Daardoor voelen de songs compacter en coherenter aan. Hierbij valt wel de toegenomen invloed van metalcore op, ongetwijfeld veroorzaakt door de komst van gitarist Gabe Mangold, die eerder speelde bij onder meer Enterprise Earth en Shadow of Intent, bands met een duidelijk deathcore/metalcoreprofiel. Het doet DevilDriver geen kwaad. Integendeel, het verdiept het geluid juist en brengt meer variatie in de songs. De composities zijn als vanouds goed, zij het niet bijzonder opvallend, met uitzondering van de volstrekt overbodige ballad Summoning Shadows. Degelijk dus.

Deze degelijkheid is ook voor DevilDriver zowel een vloek als een zegen. Voor liefhebbers van groove metal is Strike And Kill een prima genietbaar album geworden, met nauwelijks zwakke momenten en een paar duidelijke uitschieters. Tegelijk is het allemaal uitermate herkenbaar. DevilDriver leunt nog altijd zwaar op beproefde recepten, herhaalt zich soms net te vaak en tapt uit een vaatje met ideeën dat niet onuitputtelijk blijkt. Toch klinkt die degelijkheid hier vaker als vakmanschap dan als gemakzucht. Fafara blijft uiterst stijlvast, maar laat op momenten ook horen dat er ruimte is voor nieuwe invloeden en frisse accenten. Strike And Kill is dus geen wedergeboorte en ook geen verrassing, maar wel een van de betere albums uit de latere periode van de band.

Tracklist:
1. Dig Your Own Grave
2. Dead In The Water
3. Sanctified In Scars
4. Strike and kill
5. In The Moonlight
6. Ride Or Die
7. Headed For The Fall
8. Shut The Silence On
9. Never Coming Home
10. Summoning Shadows
11. You’re Just A Ghost
12. Oath Of Iron
13. All Bets Are Off

Score: 79 / 100

Reviewer: Jürgen
Toegevoegd: 4 juli 2026

Meer DevilDriver:

Zoeken
    2 oktober:
  • Aeturna - Aeturna
  • Amon Amarth - The Allfather Awakens
  • Bombstrap - Big Enemy
  • Brymir - What We Leave Behind
  • Crystal Throne - Chantry Of Sacrifice
  • Deathcult - Cult Of The Dog
  • Dissimulator - Artifice Dissolves
  • Eshtadur - In Darkness All Shadows Gone
  • Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
  • Hippotraktor - Annihilist
  • Inherited - All 4 One
  • Michael Bormann's Jaded Hard - South West
  • Mørkgrim - Sogur frá Norðfirði
  • Of Virtue - Death of the Altar
  • POHL / Ogives Big Band - Split
  • Razorvoid - Into the Void
  • Sansera - Soleil Noir
  • Servant - Lux Ex Inferis
  • Spirit Possession - Cathedral Speech
  • Temic - Ceiba
  • The Crystal Teardrop - Love You More
  • The Machine - Another Sun
  • Wes Hoffman - For The Better
  • Wizard Tattoo - When Gods Had Hands
  • Xasthur - Open to Misinterpretation
  • Zornheym - Descending Into Madness
  • 7 oktober:
  • Taufpatin - Les Malfaisances de la Taufpatin
  • 9 oktober:
  • Callous Master - Callous Master
  • Cordyceps Corpse - Perverse Craving For Rotting Corpses
  • Crimson Coven - I - The Forge
  • Cultus Sanguine - Tears Painted Sky
  • Dawn Of Demise - Feed My Absurdity
  • Détresse - Misères
  • Esoctrilihum - Annochiül Xar Sorthïlazur
  • Feldspar - Soft Side
  • Graveyard - Fever
  • HateSphere - Guillotine
  • Heavy Temple - Live from the Inner Sanctum
  • Hell-Born - VII
  • Hellucination - Penumbral
  • In This Hell - Bliss
  • Kid Bookie - Cheaper Than Therapy II
  • Leach - Psychosomatic
  • Leper Colony - Back to Primal Sludge
  • Margarita - Abysses of Melancholia
  • Mutation - Esoteric Order of Debauchery
  • Orbita - Farewell to All We've Lost
  • Ram - Against
  • Sickmind - Babel Tower
  • Smoulder - Witch Wife in an Alien World
  • Steak - Steak
  • Thomas Giustini - COMPOSITIO
  • Tungsten - Ashes
  • Werewolves - You're Weak And You Know You're Weak
  • Wolfbrigade - Howl from Underground
Bibelot, Dordrecht Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.