Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
    17 december:
  • Landmvrks, Underoath, Pain Of Truth en Split Chain
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alex (Infected) - 39
  • Andreas "Vintersorg" Hedlund (Borknagar) - 52
  • Lindsay Messaoudi (Elvaron) - 40
  • Mark McGee (Vicious Rumors) - 60
  • Martin Barre (Jethro Tull) - 79
  • Paul Allender (Cradle Of Filth) - 55
  • Peter Meynckens (Axamenta) - 47
  • Randy Black (Annihilator) - 52

Vandaag overleden:
  • David Van Landing (Michael Schenker Group) - 2015
  • John Glascock (Jethro Tull) - 1979
  • Jonas Christiansen (Slavia) - 2011
Review

Funeral - Praesentialis In Aeternum
Jaar van release: 2021
Label: Season of Mist

 -

Het Noorse Funeral kent een bewogen geschiedenis in de dertig jaar dat de band actief is. Zo zijn er binnen deze band twee sterfgevallen geweest, heeft bandleider/drummer Anders Eek een hartaanval overleefd en zijn er talloze bezettingswijzigingen en wisselingen van platenmaatschappij geweest. Het is daarom niet helemaal verwonderlijk dat Funeral nu pas toe is aan album nummer zes, maar liefst negen jaar na de voorganger Oratorium. Wat ook een belangrijke reden is voor zo weinig albums, is het gegeven dat iedere plaat behoorlijk afwijkt van de vorige. Het doomwiel wordt iedere keer weer opnieuw uitgevonden. Als fan van Funeral heb je het daarom niet altijd even makkelijk. Maar één ding weet je wel, snelle nummers zijn uit den boze. Dat is dus ook het geval op Praesentialis In Aeternum.

De eerste in het oor springende "afwijking" valt waar te nemen zodra zanger Sindre Nedland zijn baritonstem ten gehore brengt. Alle teksten worden namelijk in het Noors gezongen. De teksten zijn overigens van de hand van de psycholoog van Anders en losjes gebaseerd op het werk van filosoof Immanuel Kant. Het is maar dat u het weet. Sindre gebruikt op dit album regelmatig een grunt (afwijking nummer twee) en een incidentele scream is ook waar te nemen. Wat verder opvalt zijn de losse flodders aan toegevoegde klassieke (blaas)instrumenten (afwijking nummer drie). Waar op Oratorium de klassieke instrumenten als fundering worden gebruikt voor de nummers, zijn er op Praesentialis In Aeternum te pas, maar vooral te onpas trombones en trompetten te horen, die voor irritante intermezzo's zorgen. Deze derde afwijking is dus zeker geen verbetering en gaat volgens uw recensent ten koste van het luisterplezier. Wie zich niet stoort aan dit getoeter kan op dit album zijn plezier niet op met de zes als vanouds uitgesponnen trage en slepende doomnummers.

Praesentialis In Aeternum zal zeker niet de boeken in gaan als beste album van Funeral, omdat het beluisteren nogal wat aandacht en geduld vraagt, mede door die toeterende losse flodders. Een volgend album van Funeral zal vermoedelijk minder lang op zich laten wachten, aangezien Anders de afgelopen jaren materiaal heeft geschreven voor twee albums. Rest mij nog te vermelden dat Praesentialis In Aeternum in diverse uitgaven te verkrijgen is, waaronder een deluxe-versie. Die bevat nog vier extra nummers, waaronder een cover van Candlemass, te weten Samarithan, alsmede een verschrikkelijke pianoballade.

Tracklist:
1. Ånd
2. Materie
3. Erindring I - Hovmod
4. Erindring II - Fall
5. Oppvåkning
6. Dvelen

Score: 68 / 100

Reviewer: Vitus-Frank
Toegevoegd: 21 februari 2022

Zoeken
    14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.