Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 februari:
  • Helleruin, Infinity en Messor Falce
  • 4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
    1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
Kalender
Vandaag jarig:
  • Don Everly (The Everly Brothers)† - 89
  • Fredrik Lindgren (Unleashed)† - 55
  • Jani Lane (Warrant)† - 62
  • Jason Lader (Furslide) - 47
  • Kurt Ballou (Converge) - 52
  • Marco Kautonen (Sethian) - 49
  • Oliver Grbavac (Fleshcrawl) - 44
  • Rich Williams (Kansas) - 76
  • Ron Welty (The Offspring) - 55
  • Tim Cronin (Monster Magnet)† - 64
  • Urs Fischer (Felony) - 52

Vandaag overleden:
  • Jon Zazula (Megaforce Records) - 2022
Review

Evile - Hell Unleashed
Jaar van release: 2021
Label: Napalm Records
Evile - Hell Unleashed
Het is alweer even geleden dat we van nieuwe muziek van Evile hebben kunnen genieten. Het vorige album Skull komt alweer uit 2013. En dat terwijl Evile een goede tien jaar geleden een van de grotere namen was binnen de opkomende nieuwe golf van thrashmetalbands. De groep is ooit begonnen als Metallica-coverband en de invloeden van die band zijn nog goed te horen, net als die van Sepultura en Slayer. In de loop van de tijd werd het eigen geluid steeds meer gevonden, onder andere door de toevoeging van invloeden uit death metal. Na acht jaar relatieve radiostilte is het hopen dat de band nog steeds op het oude niveau speelt.

Helemaal vreemd is de lange afwezigheid niet. Evile heeft namelijk een turbulente tijd achter de rug. In 2013 vertrok gitarist Ol Drake en werd hij vervangen door ex-Fallen Fate-gitarist Piers Donno-Fuller. In 2018 vertrok Donno-Fuller weer, wat de terugkomst van Ol Drake betekende. Vorig jaar vertrok gitarist en zanger Matt Drake, de broer van Ol Drake. Adrian Smith van RipTide vervangt hem op gitaar en zijn broer neemt zijn plek achter de microfoon in. Drummer Ben Carter is hierdoor het enige consistente lid.

Hell Unleashed is desalniettemin een sterk album, waarop agressie duidelijk de boventoon voert. Waar Evile vroeger nog wel eens rustigere nummers uitbracht en zelfs composities heeft geschreven die als ballade bestempeld zouden kunnen worden, is daar op deze plaat niks van te horen. De persoonswisseling achter de microfoon heeft hier veel mee te maken. Ol Drakes stem is een stuk agressiever dan die van zijn broer Matt. Waar de laatste regelmatig met zuivere, melodieuze zanglijnen aan kwam zetten, is Ols zang meer een combinatie van gesnauw en gebrul.

De gitaarpartijen spelen goed in op dit bozere stemgeluid. Gillende solo’s en riffs waar je spontaan van wil gaan headbangen wisselen elkaar continu af. Goede voorbeelden hiervan zijn The Thing (1982) en Disorder. Metallica en Slayer zijn hierbij duidelijke invloeden. Die laatste is vooral goed terug te horen in Incarcerated, dat zo op een van de latere Slayer-albums had kunnen staan. Ook in de Mortician-cover Zombie Apocalypse zijn de gitaarpartijen om je vingers bij af te likken. Aangezien dit een cover is, is dat eigenlijk een beetje vals spelen, maar de compositie is met verve gespeeld. Deze gave partijen worden ondersteund door het snelle, agressieve drumwerk van Ben Carter. Daarbij geeft Joel Graham de muziek continu een energiek gevoel met zijn duidelijk te horen basspel, zoals in Paralysed.

Hell Unleashed is vooral een heel leuk album geworden. De energie spat ervan af, alsof de band de jarenlange afwezigheid goed wil maken. Ol Drake achter de microfoon zetten was een goede zet. De extra agressie geeft de muziek een extra ‘punch’. De invloeden van onder andere Sepultura, Metallica en Slayer zijn opnieuw duidelijk aanwezig, maar zijn nergens storend. Een comeback is dit eigenlijk niet, de band is namelijk nooit officieel weggeweest, dus laten we het maar een terugkeer naar oude glorie noemen.

Tracklist:
1. Paralysed
2. Gore (featuring Brian Posehn)
3. Incarcerated
4. War Of Attrition
5. Disorder
6. The Thing (1982)
7. Zombie Apocalypse (Mortician-cover)
8. Control From Above
9. Hell Unleashed

Score: 80 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 27 mei 2021

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.