Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 18 november:
  • Halestorm en Bloodywood
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • 19 november:
  • Orbit Culture, Gaerea en Atlas
  • 20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
Geen concerten bekend voor 15-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave "Snaer" van Beers (Her Enchantment) - 51
  • Jim Dickinson (producent)† - 84
  • Jimmy "Judas" Persson (Soilwork) - 46
  • John Grden (Fear Of God) - 61
  • Juha-Pekka Leppäluoto (Charon) - 51
  • Pontus Jansson (Axenstar) - 52
  • Rami Mustafa (Nervecell) - 42
  • Riitta Heikkonen (Entwine) - 45
  • Ville "Wille-W" Wallenius (Twilightning) - 43
Review

Torche - Admission
Jaar van release: 2019
Label: Relapse Records

Torche - Admission

Het is een tijd stil geweest rondom Torche. Na het uitbrengen van de vierde full-length Restarter (2015) moet gitarist Andrew Elstner de groep verlaten. Basgitarist van het eerste uur Jon Nuñez neemt de taken van Elstner over. En met Wrong-zanger/gitarist Eric Hernandez weet Torche de vacature van basgitarist weer te vervullen. Het eerste wapenfeit van deze nieuwe line-up – die naast Nuñez en Hernandez ook de originele leden Steve Brooks (zang/gitaar) en Rick Brooks (drums) bevat – is Admission.

Admission is een typische Torche-plaat. Voor zover je daarover kunt spreken, want de songs lopen stilistisch nogal uiteen. Laten we zeggen dat de sound van Torche herkenbaar is. Die sound kenmerkt zich door muren van laag gestemde gitaren en cleane zang. Popachtige melodielijnen heeft de band nooit geschuwd. Het lompe, maar pakkende geluid geeft Torche lekker veel speelruimte.

Met de korte, energieke en sludge-achtige stamper From Here opent de plaat overrompelend. Ook Submission en Slide zijn kort en klokken onder drie minuten. Maar in die beperkte tijd komt Torche zeer overtuigend uit de hoek. Beide tracks zitten erg goed elkaar en klinken vooral erg dynamisch. De songs variëren onderling behoorlijk qua tempo. Zo wordt het snelle, beukende What Was opgevolgd door het slepende en grungy Times Missing. Admission is de meest opvallende track van het album. Het nummer laat een catchy shoegaze-geluid horen, waarin het centraal staande, melodische gitaarstuk makkelijk in je hoofd blijft zitten.

Dergelijke pakkende momenten boort Torche weer net zo makkelijk de grond in met het venijnige Infierno. De percussie en ronkende bas- en gitaarpartijen klinken hierin zo ongelofelijk lomp hier, dat je stereo-installatie flinke risico’s op beschadiging loopt wanneer je dit te hard opzet. Samen met het uitstekende Changes Come is dit nummer een hoogtepunt op een iets minder memorabele b-kant van deze plaat.

Admission is een stap vooruit ten opzichte van Restarter. Het klinkt vooral weer wat speelser en dynamischer. Het is het creatieve Torche die we kennen van sterke albums als Meanderthal en Harmonicraft. Hoewel niet alle nummers meteen blijven hangen, is dit een Torche-plaat die uitnodigt tot opnieuw beluisteren. Voor deze nieuwe line-up ziet het er dan ook rooskleurig uit.

Tracklist:
1. From Here
2. Submission
3. Slide
4. What Was
5. Times Missing
6. Admission
7. Reminder
8. Extremes Of Consciousness
9. On The Wire
10. Infierno
11. Changes Come

Score: 78 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 12 augustus 2019

Zoeken
    12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
  • 21 november:
  • Annisokay - Abyss - The Final Chapter
  • Bloodbound - Field Of Swords
  • Danko Jones - Leo Rising
  • Havamal - Age Of The Gods
  • In Virtue - Age Of Legends
  • Midnite City - Bite The Bullet
  • Stryper - The Greatest Gift Of All
  • The Halo Effect - We Are Shadows
Into The Grave

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.