Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij de gaafste song uit het jaar 2011?

Amon Amarth - Destroyer Of The Universe
Anthrax - Fight 'Em 'Til You Can't
Arch Enemy - Yesterday Is Dead And Gone
Dream Theater - On The Backs Of Angels
Fleshgod Apocalypse - The Violation
Hell - On Earth As It Is In Hell
Iced Earth - Dystopia
In Flames - Deliver Us
Lamb Of God - Ghost Walking
Machine Head - Locust
Mastodon - Curl Of The Burl
Megadeth - Public Enemy No. 1
Nightwish - Storytime
Opeth - The Devil's Orchard
Powerwolf - We Drink Your Blood
Rammstein - Mein Land
Red Fang - Wires
Septicflesh - The Vampire From Nazareth
Sólstafir - Fjara
Symphony X - When All Is Lost
Taake - Myr
The Devil's Blood - On The Wings Of Gloria
Trivium - In Waves
Within Temptation - Faster
een andere kraker uit 2011, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Review

Numenorean - Adore
Jaar van release: 2019
Label: Season Of Mist
Numenorean - Adore
Het Canadese Numenorean is voor velen waarschijnlijk nog een onbekende naam. In 2014 brachten de heren hun demo uit, waarna ze meteen tekenden bij Season Of Mist. Adore is de opvolger van het debuut Home. De post-black van de groep is doordrenkt met emotie. De heren zeggen muziek te maken voor als je jezelf verslagen voelt, maar proberen er toch een boodschap van hoop mee over te brengen.

Intro Nocebo begint rustig en melancholisch, met koorachtig gezang. Deze rustige lijn wordt doorgezet in Portrait Of Pieces. Langzaam opbouwend explodeert de muziek ineens met snelle drumpartijen en heerlijke blackmetalriffs. Zanger Brandon Lemley wisselt tussen hoge, typische blackmetalscreams en lagere grunts die meer weg hebben van death metal. De muziek blijft hard, maar wordt wel steeds melodischer en tegelijk melancholischer. Uiteindelijk eindigt het nummer met Brandon die over distorted elektronische geluiden heen schreeuwt alsof hij een zenuwinzinking heeft.

Dit is eigenlijk een goede samenvatting van het hele album. Op Horizon na worden alle hardere nummers voorafgegaan door een rustig intronummer, waarna de harde tracks muzikaal erg wisselen. Horizon heeft middenin een blackgazepassage, maar dit haalt de tempo niet uit de muziek. Regret weet ondanks de vele tempowisselingen en verschillende riffs een constante groove te houden. Van de intro’s beklijven Stay en Alone het best. Muzikaal zijn ze rustig en atmosferisch. De zang is laag en intiem en de teksten zijn simpel en repetitief. De daaropvolgende tracks Coma en Adore spelen hier goed op in. De rustige melancholiek loopt over in deze composities, die zich daarna snel ontpoppen tot harde nummers met een gelijksoortige emotionele lading. Coma is meeslepend en laat je in een trance verkeren, terwijl Adore juist erg speelt met je verwachtingen.

Elke instrumentale partij draagt bij aan de kwaliteit van de muziek. De ritmesectie is het fundament, waarbij de baslijnen de belangrijkste rol spelen. De drumpartijen geven soms veel structuur aan de muziek, maar zijn op andere momenten juist wat experimenteler. Er zitten vaak drie of meer verschillende gitaarpartijen in de nummers. Dit maakt de muziek erg gelaagd, waardoor je vaak elementen ontdekt die je daarvoor nog niet hebt gehoord. Dit maakt ook dat er tegelijkertijd erg veel kan gebeuren. Je kunt zomaar een ietwat opliftend klinkende gitaarpartij horen terwijl er tegelijkertijd een blackmetalriff in mineur wordt gespeeld. De muziek zet de atmosfeer neer, maar door de vocalen word je erin getrokken. Zoals eerder gezegd wisselt Brandon tussen screams en grunts. Maar er komt ook zuiver gezang voorbij, zoals erg goed is gedaan in het titelnummer. Zijn zang is altijd emotioneel en zijn stem klinkt alsof die vol pijn uit zijn longen wordt geperst.

Met Adore heeft Numenorean een parel van een plaat in handen. Waar Home de groep al redelijk op de kaart zette, is de reputatie als band om goed in de gaten te houden nu echt bevestigd. De post-black op dit album tapt uit erg veel andere genres en inspiratiebronnen en kan daarom waarschijnlijk ook worden gewaardeerd door mensen die normaal niet van dit genre houden. De boodschap van hoop die de band beweert te hebben, heb ik maar weinig gevonden, wat de plaat alleen maar duisterder en intenser maakt. Ik verwacht dit album terug te zien op vele jaarlijstjes, inclusief de mijne.

Tracklist:
1. Nocebo
2. Portrait Of Pieces
3. Horizon
4. And Nothing Was The Same
5. Regret
6. Stay
7. Coma
8. Alone
9. Adore
10. DDHS

Score: 90 / 100

Reviewer: Sam
Toegevoegd: 27 juni 2019

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.