Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Review

Various - Brown Acid: The Fourth Trip
Jaar van release: 2017
Label: Riding Easy Records
Various - Brown Acid: The Fourth Trip
Verzamelaars; doorgaans loop ik er met een grote boog omheen. Greatest hits zijn zeker niet altijd de beste songs en compilaties met verschillende bands laat ik liggen omdat ik liever iets van een groep zelf koop. Onder het vaandel van Brown Acid brengt Riding Easy Records regelmatig albums uit met songs van undergroundbands uit de zestiger en zeventiger jaren. Materiaal dat zo obscuur is, dat ik van de meeste bands nog nooit gehoord heb.

Deze vierde trip laat toch vooral horen hoe oneerlijk de muziekwereld was. Tegenwoordig kan iedere malloot zijn rammelende composities op internet slingeren, maar veertig jaar geleden hadden veel bands nauwelijks kans om ook maar iets op te nemen. De songs die je op deze verzamelaar vindt, zijn in sommige gevallen nooit uitgebracht of de band in kwestie kwam nooit verder dan een zeven inch singletje. En toch staat dit album vol met puike heavy psych. Het ontbeert veel van deze bands aan een eigen smoel, maar de vaak knappe composities, warme gitaarsolo’s en heerlijke, nostalgische sfeer maken dat helemaal goed.

Er zijn natuurlijk wel wat favorieten aan de wijzen, want ik ben ongelooflijk weg van het volkomen onbekende Axas. Het is werkelijk onbegrijpelijk dat een fenomenale track als Lucifer deze band niet verder op weg geholpen heeft. De freaky solo’s en keyboardpartijen zijn om je vingers bij af te likken. Ook het groovende Oceans Inside Me klinkt erg lekker. Je vindt hier eigenlijk toch geen vervelende muziek. Riding Easy Records mag gerust vaker van dit soort compilaties uitbrengen, want het is volkomen terecht dat dergelijke onderbelichte bands alsnog een podium krijgen.

Tracklist:
1. Kanaan - Leave It
2. Stone Garden - Oceans Inside Me
3. Headstones - Carry Me On
4. Wrath - Rock N Roll Fever
5. Bungi - Numbers
6. Erving Forbush - The Train
7. Zekes - Comin Back
8. Bad Axe - Coachmen
9. Ash - Warrant
10. Axas - Lucifer

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 29 mei 2017

Meer Various:

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.