Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
  • 17 juni:
  • Battery, Thrive en Hometown Crew
Kalender
Vandaag jarig:
  • Alan Moulder (producent) - 66
  • Eduardo Navazo (Mistweaver) - 43
  • Frank Beard (ZZ Top) - 76
  • Henkka (Withering) - 43
  • Lars Lindén (Carnal Forge) - 55
  • Maik Pomplun (Gernotshagen) - 44
  • Mikko Nenonen (Paganus) - 44

Vandaag overleden:
  • Seth Putnam (Anal Cunt) - 2011
Interview

Eminence
Met Alan Wallace
Door Matthijs
Geplaatst in juni 2008
Begin dit jaar bracht het Braziliaanse Eminence haar derde full-length album uit: The God Of All Mistakes. In Brazilië is de band al mateloos populair, en met hun nieuwe album proberen ze nu ook Europa te veroveren. Daarbij kregen ze de hulp van de bekende producer Tue Madsen. Dat klinkt veelbelovend. Reden genoeg om toch maar eens wat vragen te stellen aan gitarist Alan Wallace.

Eminence

Wanneer Europeanen denken aan Brazilië, denken ze natuurlijk aan zon, zee, samba en geweldig voetbal. Maar Brazilië heeft inmiddels ook een grote reputatie op metalgebied, waar Sepultura natuurlijk de bekendste band is. Stoort het dat iedereen andere Braziliaanse bands automatisch vergelijkt met Sepultura of is het gewoon een enorme eer?

Voor ons is het in ieder geval een grote eer. Sepultura is immers één van de beste metalbands ter wereld en toevalligerwijs komen we ook nog uit dezelfde stad, namelijk Belo Horizonte.

In maart kwam jullie derde full-length album uit. Ik vond het een erg goed album. Hoe kijken jullie terug op The God Of All Mistakes? Zijn jullie tevreden of zijn er nog verbeterpunten?

Eminence - The God Of All MistakesIk vind dat het onze beste album tot nu toe is. We hebben twee jaar lang hard gewerkt aan het schrijven van nieuwe nummers. We zijn honderd procent tevreden over het eindresultaat. Producer Tue Madsen heeft geweldig werk afgeleverd met ons.

Wat was de exacte reden dat jullie voor de grote Tue Madsen hadden gekozen?

Sinds 2006 hadden we contact met Tue en hebben hem wel honderd keer aan de lijn gehad. Toendertijd zochten we met de band een nieuwe platenmaatschappij. Hij was erg geïnteresseerd om met ons te werken en uiteindelijk begonnen we in 2007 met het album op te nemen hier in Brazilië. Tue heeft het daarna gemixt in Denemarken.

Heeft het vertrek van Jairo Guedz (ex-bassist red.) nog effect gehad op de band.

Nee, omdat Jairo alleen basgitaar speelde in Eminence. Zijn beslissing om de band in 2006 te verlaten was voor beide kanten het beste.

Nu gaan jullie weer touren door Europa. Hebben jullie nog een speciale band met Nederland en België?

Jazeker. We hebben namelijk erg goede vrienden in Nederland en België. En we moeten er natuurlijk frikandellen eten, haha! We hebben trouwens in 1998 vijf maanden in Amersfoort gewoond. Ja we houden echt van Nederland!

Eminence

Wat was trouwens de meest verschrikkelijk plek waar jullie ooit hebben opgetreden?

Man, ik herinner me nog dat we in een kroeg genaamd Caverna speelden in Belo Horizonte. Het leek wel een vuilnisbelt binnen, echt waar. Het stonk daar gewoon naar stront. Het was ergens in 1998. Mijn God, dat was echt verschrikkelijk haha!

Waar zie je Eminence over vijf jaar?

Ik hoop dat we dan nog spelen en onze muziek nog altijd kunnen verspreiden onder alle metalfans.

Okay, dan wil ik je graag bedanken voor dit interview. Dan wens ik jullie nog geluk voor de tour in de komende maanden.

Dankjewel man! Tot ziens in Europa!

Pitfest

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.