Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wanneer koop jij in de regel een kaartje voor een festival, waarin je erg geïnteresseerd bent?

direct als de voorverkoop begint, ook als er weinig namen bekend zijn
alleen als er een aantrekkelijke vroegevogelkorting is meteen, anders later
zodra er genoeg gave artiesten zijn aangekondigd die ik wil zien
zodra ik genoeg budget heb om een kaartje te kunnen kopen
pas als de volledige line-up en het tijdschema bekend zijn en me bevallen
pas als de weersverwachting bekend is en gunstig uitvalt
pas als ik zeker weet dat ik die dag(en) uit kan gaan
op het laatst, wanneer ik een goedkoop doorverkoopticket kan scoren
ik koop nooit een kaartje voor een muziekfestival
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
  • Triumpher en Scavenger
  • 2 april:
  • Anna KiaRa, Epinikion en Ylisia
  • Degenerate, LIES!, Previse, Written in Blood
  • Stoned Jesus en Wheel
  • 3 april:
  • Full Of Hell, The Body, Jarhead Fertilizer en JAD
  • Hexvessel en Aluk Todolo
  • Kreator, Carcass, Exodus en Nails
  • Molokai, Sneurf en Mountain Eye
  • Samavayo
  • The Browning, Stain The Canvas, The Defect en Heaven.exe
  • The Duskfall, This Ending, Evilon en Butchers Curse
  • THE MON en Kariti
  • 4 april:
  • Dirty Sound Magnet
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
    29 april:
  • Adrian Vandenberg
  • Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Attila Csihar (Mayhem) - 55
  • Chris Flippin (Lagwagon) - 58
  • Chris Kalandras (Fear Of God) - 54
  • Christiaan Crouwers (Another Messiah) - 46
  • Erhan Karaca (Heretic Soul) - 39
  • Fabio Marin (Internal Suffering) - 48
  • Finn Zierler (Beyond Twilight) - 54
  • Jimmy Work† - 102
  • Patrick Johansson (Stormwind) - 50
  • Perry Farrell (Jane's Addiction) - 67
  • Rutger Smeets (Sungrazer)† - 49
  • Vegard K. Thorsen (Theatre Of Tragedy) - 49
  • Vincent (Yorblind) - 38
Interview

God Dethroned
Met Henri Sattler
Door Kristof
Geplaatst in oktober 2006
God Dethroned’s naam is bij de gemiddelde metalfan al goed ingeburgerd. Zowel thrashheads, imagohooghoudende blekkies als lompe deathmetalhonden kunnen wel wat met de sound van deze Nederlandse topband. Met het gelikte nieuwe album The Toxic Touch in de achterzak, zullen de Nederlanders vast wel weer wat nieuwe zieltjes winnen. Wij belden met zanger/gitarist/oprichter/bandleider Henri Sattler, om wat over het album en de band te babbelen.

God Dethroned

Het nieuwe opus.
Henri is hoorbaar zeer tevreden over het nieuwe God Dethroned album. Na hard werken is hij er in geslaagd om, samen met de gehele band, een modern metalalbum te maken waarbij melodie centraal staat, maar agressie zeker niet wordt vergeten. "Ons beste album maken was het grote doel toen we begonnen aan het schrijfproces. De nieuwe leden zijn al goed ingewerkt dus die konden ook ruim hun steentje bij dragen. De nieuwe songs zullen het live een stuk beter doen doordat ze melodieus en afwisselend zijn. Geen constante blastbeat. We zijn zeer kritisch geweest toen we het nieuwe materiaal opnamen. We hebben ook geen oude ideeën gebruikt en uiteindelijk hebben we ook geen left-overs. Het nieuwe album is samengevat dus meer via een groepsproces ontstaan. Het is geen individueel album van mijn kant geworden. Uiteindelijk maak ik nog wel altijd de eindbeslissing omdat iemand dat moet doen."

Hij heeft ook niet meer zoveel behoefte om heilige huisjes te vermorzelen. "De nieuwe teksten zijn vooral kleine verhaaltjes. Het kan gaan over fantasie, over andere mensen of over geschiedenis. Zo gaat Hating Life over een depressief persoon die er een eind aan wil maken. Tijdens andere interviews dachten mensen wel eens dat het een persoonlijk verhaal is, maar dat is het zeker niet. Een song als 2014 gaat dan weer over de voorspelling dat de aarde zal vergaan in dat jaar. De teksten zijn dus wel vrij zwaar, maar misschien komt dat omdat ik buiten God Dethroned niets doe. Tussen de tours en het opnemen zit ik gewoon thuis en dan ga je al snel wat biertjes drinken om de verveling tegen te gaan. Vroeger heb ik wel bands geholpen en ben ik actief geweest op dat vlak, maar daar ligt toch niet echt mijn passie."

God Dethroned - The Toxic TouchOok over het artwork is God Dethroned's frontman zeer tevreden. Het opvallende artwork, een foto van een persoon met een spuit in de keel, kom je niet elke dag tegen. "Het artwork is zeker geslaagd. Het is ook door iemand anders gemaakt dan vorige keer en ik ben er uiteindelijk heel tevreden mee. Het is wel inderdaad geen typische God Dethroned of zelfs metalhoes. En om het nieuwe werk nog meer in de bloemetjes te zetten komt er misschien ook weer een videoclip aan. Althans als Metal Blade het nodige geld lost. Het valt inderdaad nog af te wachten of er dus wat aankomt. We zullen het wel zien. Als we een videoclip maken is het van The Day You Died. Een pakkend nummer, net zoals Falling Down dat veel journalisten direct aansprak."

Concerten
Sattler wil vooral weer lekker veel gaan optreden. En dat is mooi, want het gemiddelde God Dethroned concert staat als een goed gefundeerd huis. "Optreden blijft natuurlijk ook fantastisch en is de motor van onze band. Cd's opnemen en dan concerten doen. Ik geniet er nog altijd evenveel van. Voor het concert voel ik me nog ietwat zenuwachtig, maar tijdens de show is het euforie en daarna wil ik gewoon nog lekker rustig een biertje drinken. Of we nu voor een groot publiek of een klein publiek spelen, maakt nog niet eens zoveel uit. En als het publiek geniet dan ben ik een blij man. Of je nu speelt op grote festivals of in kleine clubs is voor ons beiden spannend." Henri vindt het ook een tijd voor een DVD. "Ja, na al die albums wordt dat inderdaad wel eens tijd. We hebben onder andere het concert van het Summerbreeze Festival laten opnemen. Dus dat kan je wel verwachten, met nog andere leuke dingen."

Henri is het met ons eens dat zijn band in Nederland zelf eigenlijk niet zoveel speelt. Zeker niet als headliner in een club en zelden op de grote festivals. "We spelen inderdaad meer in het buitenland. In Duitsland spelen we gewoon langere headline shows terwijl we in Nederland toch vaak voorprogramma's verzorgen. Ook Duitse festivals doen we dikwijls en de sfeer is altijd goed. De mensen kennen ons materiaal ook en dat is een mooie geruststelling. De komende twee jaar gaan we alvast op grondige wijze The Toxic Touch promoten. Voor alle duidelijkheid: we spelen dit jaar niet op X-mas, maar hebben gekozen om in het voorprogramma van de komende Vader tour te staan."

Hij zwijgt even bij de vraag of ze in de toekomst ook nog ouder materiaal zullen spelen, en niet enkel songs van de laatste paar albums. Pas na een tijdje komt het antwoord. "Het is inderdaad zo dat we misschien meer nieuwer materiaal gaan spelen. Op de vorige tour hebben we trouwens bewust nog een hele zooi oude songs gespeeld om iedereen te plezieren. Maar ook al gaan we vooral nieuwe dingen spelen, de echte oude God Dethroned klassiekers zullen ook wel niet ontbreken. Maar het zullen er wel minder zijn."

God Dethroned

Koetjes en kalfjes.
Enkele jaren geleden kwam God Dethroned wegens zijn niet zo heilige bandnaam soms negatief in het nieuws door groeperingen van pilarenbijters. Maar tegenwoordig heeft de band daar geen last meer van. Ook niet in het katholieke zuiden van Duitsland? "Nee, de bandnaam levert ons totaal geen problemen meer op. Dat is toch al wat jaartjes geleden dat er problemen waren."

God Dethroned zit ook al sinds mensenheugenis op Metalblade Records. En daar zijn ze nog altijd zeer tevreden over. "Ze hebben ons altijd gesteund en doen nog altijd veel aan promotie. Ze hebben wel een zooi metalcorebands getekend waarmee ik persoonlijk niet zoveel kan, maar ze moeten toch wat meegaan met de trends om te kunnen overleven in deze downloadtijden." Geen metalcore dus. maar wat luistert Henri dan thuis? "Ik ben sterk onder de indruk van Mors Principium Est en ook Bolt Thrower kan me nog wel wild krijgen."

Meer:

Bospop

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
  • 3 april:
  • Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
  • Nervosa - Slave Machine
  • Toxic Shock - Future Is Calling
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.