Pitfest
Enquête

Wat vind je van de kersverse studio-albums van Epica, Ghost en Machine Head? Top of flop?

Alle drie cd’s zijn top
Epica en Ghost top, Machine Head flop
Epica en Machine Head top, Ghost flop
Ghost en Machine Head top, Epica flop
Epica top, Ghost en Machine Head flop
Ghost top, Epica en Machine Head flop
Machine Head top, Epica en Ghost flop
Alle drie cd’s zijn een flop

[ Uitslag | Enquêtes ]

    1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
  • 4 mei:
  • Against Evil en Angelic Forces
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Harem Scarem en Cassidy Paris
  • Mike Tramp's White Lion
  • 5 mei:
  • Blood Incantation en Minami Deutsch
  • Swallow The Sun
  • Swallow The Sun, Before The Dawn en Stam1na
  • 6 mei:
  • Caliban, In Hearts Wake, Cabal en Assemble The Chariots
  • 7 mei:
  • Dvne
  • Knives en Death Sells
    1 juni:
  • Blaze Bayley en Pryma
  • Living Colour en Phil
Kalender
Vandaag jarig:
  • D'Arcy Wretzky (The Smashing Pumpkins) - 57
  • Laura Levine (fotograaf) - 67
  • Riley Gale (Power Trip)† - 40
  • Sergei Vlassov (Celestial Crown) - 45

Vandaag overleden:
  • Tom Sedotschenko (Evereve) - 1999
Interview

Spock's Beard
Met Nick d'Virgilio
Door Tonnie
Geplaatst in januari 2005
Twee albums terug leek het er even op dat het gedaan was voor Spock's Beard, want zanger Neal Morse verliet de band. Drummer Nick d'Virgilio besloot de vocalen over te nemen, en de band ging stug door. Nu zijn we twee albums verder, en het gaat nog altijd net zo goed met deze progrockers als enkele jaren geleden. Tijd dus voor een gesprekje met zanger/drummer Nick d'Virgilio, over onder andere het nieuwe album, en het downloaden van muziek.
Sommige stukken op Octane doen erg denken aan de Flower Kings, andere stukken weer aan Dream Theater. Hebben jullie deze keer goed naar die bands gekeken om te zien hoe zij het doen?

Wij luisteren zeker naar die bands, maar we proberen toch ons eigen ding te doen. We halen overal onze invloeden vandaan, dus ook van hun. Ik zelf luister momenteel veel naar rock 'n' roll, en ook die nieuwe Velvet Revolver plaat vind ik te gek. En ook Audioslave en Tool. Daar zal je dus misschien ook wel iets van terughoren in onze muziek, want iedereen wordt door alles wat hij luistert beïnvloed.

Dat is wel erg anders dan Spock's Beard maakt.

Inderdaad. Natuurlijk willen we geen cd maken die al onze fans wegjaagt, maar we maken de muziek die we willen en hopelijk vinden anderen dat ook goed.

Neal [Morse] verliet de band na Snow. Lag er daarna grote druk op de band, om de wereld te laten zien dat jullie ook zonder hem verder konden?

We voelden zeker die druk. Toen Snow uit kwam, dachten we dat we zouden gaan touren met dat album. Daar kwam het niet van omdat Neal vertrok. Wij vonden toen dat we direct verder moesten gaan naar een volgend album, anders zou het voor ons gevoel veel te lang duren voordat we weer eens live zouden spelen. Het A Guy Named Sid verhaal van het Feel Euphoria album had ik op dat moment al ongeveer helemaal geschreven en opgenomen in demo's, want ik wilde na Snow een solo-album maken. Daar was dat voor bestemd. Maar dat hebben we voor Spock's Beard opgenomen, en we hebben de de andere nummers erbij geschreven en vrij snel na Snow het album Feel Euphoria opgenomen. We wilden gewoon door. Als we gewacht zouden hebben hadden we misschien nooit meer wat gedaan.

Was er voor Octane minder druk, omdat Feel Euphoria zo goed ontvangen werd?

Het was een andere druk. Deze keer wilden wij zelf nog een betere plaat maken. Maar deze keer hadden we niet die tijdsdruk die we bij Feel Euphoria onszelf hadden opgelegd. We hebben deze keer veel meer tijd aan alles besteed. Maar de druk om nog een beter album te maken was er zeker. Dat is overigens wel een goede soort druk. Het houdt je scherp.

Toch klinkt Octane iets minder complex, en de nummers zijn korter.

Dat komt omdat Neal nu echt uit de band is. Op Feel Euphoria, en met name de A Guy Named Sid-nummers, probeerde ik te schrijven in de stijl van de oude Spock's Beard, en dus zoals Neal schrijft. Voor dit album hebben we dat niet gedaan. Ok, de eerste paar nummers vormen wel samen 1 verhaal, maar in plaats van 1 groot nummer te schrijven hebben we nu echt losse nummers gemaakt. Ze zijn ook afzonderlijk te luisteren, en dan nog kan je ze begrijpen.

Dus wederom weer een aantal nummers die samen een verhaal vertellen. Hoe komt het dat in de progrock zoveel conceptalbums gemaakt worden?

Dat is een goeie vraag. Je hebt zeker gelijk, maar ik zou niet weten hoe het komt. Misschien vinden ons soort bands het leuker om grote verhalen te vertellen? Ik weet het niet.

Hoe moeten we de albumcover interpreteren? Zitten jullie zonder brandstof?

Nee, zeker niet. We gaven hem de titel, en hij kwam met deze cover op de proppen. We wilden het nummer 8 er in verwerken, want dit is ons achtste album. En wij vinden het een mooie cover, lekker kunstzinnig.

Op jullie website heb je onlangs een stuk geschreven over het downloaden van muziek voordat het in de winkel ligt.

Ja, het is jammer dat dat zoveel gebeurt. Dan is heel het spannende weg. Vroeger moest je wachten totdat de plaat in de winkel lag, en dan ga je er op de eerste dag naar toe om hem te kopen. Je voelde dan de spanning om de plaat voor het eerst te horen, als je 'm thuis opzette. Nu is dat echt compleet weg, als je wat nummers downloadt. Gelukkig kopen mensen nog altijd wel de platen, want je kan er verder niks aan doen, alleen je mening laten horen. Maar zolang je een goed product uitbrengt, en bijvoorbeeld nog een bonusdisc erbij doet met extra nummers, of een mooi boekje, dan kopen mensen de cd gelukkig nog wel.

Hoe voelt het voor jou aan als iemand tegen je zegt: "he, ik heb wat nummers van jullie gedownload, en het is te gek".

Aan de ene kant voelt het wel goed, want het is dan toch gratis promotie, en hopelijk laten ze anderen die nummers dan ook horen en ontdekken die ook Spock's Beard. Je kan het dus ook zo bekijken. Ik spreek ook vaak vrienden van me die ook in de muziekbusiness zitten, en velen vinden het dus ook diefstal. Dat is de andere kant. Ik vind het niet per sé stelen. Als het mensen aanzet om naar onze concerten te komen of een album te kopen heb ik er niks op tegen.

Download je zelf wel eens iets?

Nee. Nou ja, alleen van I-Tunes, maar dan betaal je er voor.

Van Octane is er ook een speciale versie?

Bij Octane komt de beste bonus-cd die we ooit gemaakt hebben. Er staan 5 compleet nieuwe nummers op. En nog 3 stukken die bij A Flash Before My Eyes, van de normale cd, horen. En een video van ruim een half uur over het maken van het album.

Jullie komen in maart naar Nederland, he?

Ja. We komen naar Zoetermeer en Zaandam. Daar hopen we toch veel nieuw materiaal te spelen, en ook een paar nummers die men niet verwacht.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.