-
17 september:
- Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn 18 september:
- Allegaeon, Gorod en Abysmal Dawn
- Demon en Steelover
- FM 19 september:
- Braces, Loyalty Ends Here en Canyon Literature
- Keihurd Festival
- Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
- Plan Nine
- Suffering Quota en Trading Hands 20 september:
- Oddland, Mother Of Millions en Ring Of Gyges
-
15 oktober:
- Firtan en Bezwering
- Dr. Know (Bad Brains) - 68
- Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 46
- Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 67
- Warren Fitzgerald (The Vandals) - 58
- Johnny Ramone (Ramones) - 2004
- Mick Schauer (Clutch) - 2019
- Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
- Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Geplaatst op 13-09-2018 om 20:40u.
Volgende maand kunnen we weer genieten van een nieuw album van Bloodbath, getiteld The Arrow Of Satan Is Drawn. De all-star deathmetalband heeft nu alvast een voorproefje online gezet in de vorm van een lyricvideo bij het nummer Bloodicide. Lees verder om de track te beluisteren en de teksten mee te lezen. The Arrow Of Satan Is Drawn is het vijfde album van deze internationale band, waar Nick Holmes (Paradise Lost) sinds enige jaren de frontman van is. Hij werd voorafgegaan door Peter Tägtgren (Hypocrisy) en Mikael Åkerfeldt (Opeth). Het nieuwe album werd opgenomen met producer Karl Daniel Liden in de Ghost Ward, City Of Glass en Tri-Lamb Studios. Vanaf 26 oktober moet de plaat in de winkels liggen. Dit najaar is Bloodbath een van de voorprogramma's van de Dimmu Borgir/Kreator co-headlinetour, die op 30 november Poppodium 013 in tilburg en 4 december Ancienne Belgique in Brussel aandoet.
Lees verder...Geplaatst op 12-09-2018 om 21:22u.
De Nieuw-Zeelandse thrashmetalband Alien Weaponry is afgelopen zomer heel snel populair geworden. Met pakkende thrash en met teksten in Te Reo Māori hebben deze jongens een gouden formule gesmeed. Onlangs mochten ze in een uitverkochte Gebr. De Nobel in Leiden bewijzen dat ze dit ook live over kunnen brengen. Dit was hun eerste headlineshow op Europees grondgebied en dat dan ook nog eens in een uitverkochte zaal. De verwachtingen waren dus duidelijk hooggespannen. Sam ging een kijkje nemen. Je kunt zijn verslag hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 12-09-2018 om 21:10u.
Op 24 november wordt de tweede editie van Metal On Metal gehouden. Net als vorig jaar vindt dit feestje weer plaats in de DRU Cultuurfabriek in Ulft. Headliner is Entombed A.D, maar ook Tankard, Ost+Front, Izegrim,, The Heritance, The Covering, Snaggletoöth, MegasetH, Thrashcan en Slowbituary staan op het programma. Kaarten kosten 30 euro in de voorverkoop. Alle informatie vind je op de Facebook-pagina van het festival.
Lees verder...Geplaatst op 12-09-2018 om 20:43u.
Op 9 november keert Architects terug aan het front. Het nieuwe album van de band, het eerste sinds de dood van gitarist Tom Searle, heet Holy Hell. Als voorproefje heeft de Britse band de eerste single van de plaat al online gezet. Als je verder leest kun je de clip voor het nummer Hereafter bekijken. Gitarist Tom Searle overleed in 2016 na een driejarig gevecht tegen huidkanker, kort na de release van het zevende album All Our Gods Have Abandoned Us.
Lees verder...Geplaatst op 11-09-2018 om 09:12u.
Krokus onderneemt in 2019 een afscheidstournee. Volgens de Zwitserse formatie zijn de shows van Krokus altijd speciaal geweest en hoort dat zo te blijven. Daarom hebben de bandleden besloten om te stoppen nu ze nog goed zijn. Dat is hoe de fans zich de groep moeten blijven herinneren. Krokus belooft dat, in tegenstelling tot andere artiesten die aan een eeuwigdurende 'farewell'-tournee bezig zijn, de Zwitserse veteranen hun woord gaan houden en eind 2019 de stekker uit de band zullen trekken, om het stokje over te geven aan de jeugd. Gedurende 2019 zal de 'Adios Amigos'-tournee de wereld rondtrekken, om op 7 december van dat jaar te eindigen met een grandioos afscheid in Zwitserland zelf (in het Hallenstadion te Zürich, zie de bijgevoegde trailer). Net als Mötley Crüe eerder deed, hebben de groepsleden wederzijdse contracten met elkaar afgesloten en ondertekend om te garanderen dat het daarna echt voorbij is met Krokus. Het is nog niet bekend of de hardrockers op hun laatste rondreis de Benelux zullen aandoen.
Lees verder...Geplaatst op 10-09-2018 om 13:57u.
Ook dit najaar kun je genieten van PitFest. Op 24 november vindt de indoor-editie plaats, waar je Sheer Terror, Cut Up, Weak Aside, Distillator, Troops Of doom, Space Chaser en Hard Shoulder kunt zien. Deze editie vindt plaats in De Spot in Erica. Kaarten kosten € 17,50. Alle informatie vind je op www.pitfest.nl.

Geplaatst op 10-09-2018 om 13:00u.
V2 - Vergelding is de titel van het nieuwe album van The Monolith Deathcult. Het is het tweede deel in de 'V-trilogie', die werd afgetrapt met het vorig jaar verschenen Versvs. Het nieuwe, door de band zelf geproduceerde album werd gemixt door Guido Aalbers en gemasterd door Pieter Durk Hogeterp. Vanaf 30 november moet V2 - Vergelding verkrijgbaar zijn.
Lees verder...Geplaatst op 10-09-2018 om 12:00u.
Metal en water gaan goed samen, zo bewijst het succes van Full Metal Cruise en 70000 Tons Of Metal. Dichterbij huis hebben we sinds dit jaar Doc's Metal Cruise, een rondvaart op de Dieze en de Maas bij Den Bosch. Op zaterdag 25 augustus melden tweehonderd metalfans zich voor dit speciale, eendaagse evenement, dat door Doc Holliday Metal Productions en Crazy Ivan Events is georganiseerd, in samenwerking met Masterspies en rondvaartbedrijf Kuijpers. Het blijkt een succes, want de eerste editie is al twee en een halve maand van tevoren uitverkocht. Jeffrey voer mee. Je kunt zijn verslag van de cruise hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 10-09-2018 om 11:47u.
Na drie succesvolle edities keert Complexity Fest ook volgend jaar weer terug. Op 16 februari zal het festival weer gehouden worden in Patronaat te Haarlem, waarvoor nu de eerste zes bands bevestigd zijn: The Ocean, Shining, The Armed, Klone, Lotus Eater en PinioL. Shining komt het vijfde album Blackjazz in zijn geheel spelen op Complexity Fest. Meerdere namen worden nog bekendgemaakt. De early bird-tickets zijn inmiddels al te koop. Deze kosten € 29,90, wat bijna tien euro goedkoper is dan de normale ticketprijs. Alle informatie vind je op de Facebook-pagina van het festival.
Lees verder...Geplaatst op 09-09-2018 om 20:21u.
Let's bring death to Schoonebeek... Wat begon met een goed bezochte avond met death metal in Goeroe, is uitgegroeid tot een gezellig festival met een gelimiteerd aantal bezoekers. Met vierhonderd betalende bezoekers is Schoonebeek Deathfest uitverkocht. Mooi weer helpt natuurlijk en met negen smaakmakers uit het OSDM-circuit op het podium is het bij voorbaat een geslaagde tweede editie. Marc ging een kijkje nemen. Je kunt zijn verslag hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 08-09-2018 om 13:25u.
Wegens een ernstige rugblessure van zanger/sologitarist Dave Meniketti hebben de Amerikaanse hardrockers van Y&T zich helaas teruggetrokken uit de geplande Europese tournee met de NWOBHM-formaties Saxon en Raven. Gelukkig is in de vorm van het Britse AOR-gezelschap FM een waardige vervanger gevonden, die de gehele rondreis van de partij zal zijn. De tour begint op woensdag 19 september in Ancienne Belgique te Brussel, direct gevolgd door een aantal optredens in Duitsland (waaronder de Turbinenhalle te Oberhausen op zaterdag 22 en de Große Freiheit 36 te Hamburg op dinsdag 25 september). Daarna trekken de drie bands kriskras door Europa. Nederland is op dinsdag 16 oktober aan de beurt. Die avond verzorgen Saxon, FM en Raven een show in TivoliVredenburg te Utrecht. Een kaartje kost €40,68.

Geplaatst op 07-09-2018 om 21:40u.
Over een week ligt The Human Race Extinction van Ethernity in de winkels. De band uit het Belgische Namen maakt progressieve, melodieuze metal met als invloeden onder andere Evergrey, Symphony X en Periphery. Maak kennis met de zuiderburen middels het bekijken van de clip bij Grey Skies.
AFM Records heeft vandaag Purgatorio van Manimal uitgebracht. Bij het titelnummer zijn beelden online gezet. Het heavy/powermetalkwartet uit Gotenburg draait sinds 2001 mee Purgatorio is de derde full-length van de Zweedse formatie.
Op 19 oktober releaset hetzelfde AFM Records Life Is Not Beautiful van Arion. Een voorproefje van het nieuwste materiaal van het Finse powermetalkwartet dat zeven jaar actief is, vind je hier met de clip bij Unforgivable.
Eerder deelden we de clip bij Entities van Vintersea (voorheen Asterion). Nu is het de beurt aan het titelnummer van The Gravity Of Fall. De Amerikaanse groep mixt diverse stijlen tot iets eigens.
Ook van de nieuwe live-release van Opeth deelden we al een clip. Inmiddels zijn er ook beelden bij Demon Of The Fall. Beide tracks staan op Garden Of The Titans: Live At Red Rocks Amphitheatre. Die release is een registratie van het optreden op 11 mei 2017 in Red Rocks Amphitheatre in Denver, Colorado.
The Sacrament Of Sin van Powerwolf ligt inmiddels al een aantal weken in de winkels, maar de populaire Duitsers hebben vandaag een clip openbaar gemaakt bij de track Killers With The Cross. Op 28 oktober komen de wolven samen met Amaranthe en Kissin’ Dynamite naar AB in Brussel en op 11 november naar Effenaar te Eindhoven.
Lees verder...Geplaatst op 07-09-2018 om 20:30u.
Met Live At The Royal Albert Hall brengt Alter Bridge een ambitieuze live-release op de markt. Samen met The Parallax Orchestra stond de Amerikaanse formatie tweemaal achtereen op de planken in één van de meest prestigieuze concertzalen ter wereld. Het optreden in The Royal Albert Hall in Londen is gefilmd en opgenomen. Marcel sprak met drummer Scott Phillips over deze ervaring, over de toekomstplannen van Alter Bridge en of Creed ooit weer het levenslicht zal gaan zien. Je kunt het interview hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 07-09-2018 om 16:00u.
Met het toevoegen van Eric Clayton And The Nine, Diviner en J'Accuse heeft het jaarlijkse Brainstorm Festival de line-up voor 9 en 10 november rond. Ook Sleeping Romance-gitarist Federico Truzzi en het klassieke duo 2Strings zijn toegevoegd aan de line-up.
Eerder maakte het Brainstorm Festival de Amerikaanse metalband Tourniquet bekend als headliner. Deze band stond in 2009 voor het laatst op de planken in Europa en sluit zaterdag 10 november het festival in Gigant in Apeldoorn af. Op vrijdag 9 november is de progressieve metalband Pyramaze headliner. Diezelfde avond is ook Angel Nation te zien, de band rond Leaves' Eyes zangeres Elina Siirala. Eric Clayton And The Nine is de nieuwe band rond de frontman van Saviour Machine. De band brengt covers van Saviour Machine, David Bowie en speelt wellicht ook wat nieuw werk. Het is het eerste officiële concert van de band in Nederland.
Federico Truzzi, gitarist van Sleeping Romance en in het dagelijks leven componist en producer, geeft een pianoconcert in de theaterzaal van het Brainstorm Festival. Daarbij wordt hij ondersteund door de dames van 2Strings, die met viool en cello rockcovers spelen. Naast artiesten biedt het Brainstorm Festival jaarlijks een programmering in de theaterzaal van Gigant, een bierproeverij, een expositie en een kleine cd-markt. Dit jaar houdt het festival ook een Metal T-shirt Ruilbeurs, om maar aan te geven dat ook metalfans duurzaamheid een warm hart toekennen.
Lees verder...Geplaatst op 07-09-2018 om 12:38u.
Vorig jaar schreef het Metropole Orkest een actie uit, waarbij fans konden stemmen met welke artiest het orkest een song zou opnemen. Epica kwam daarbij als winnaar uit de bus. Ondanks het drukke tourschema heeft de band deze zomer toch een gaatje weten te vinden om met het Metropole Orkest te werken aan een nummer, dat volgende maand op single verschijnt. Op 27 oktober verschijnt de nieuwe versie van Beyond The Matrix op 10" vinyl en als digitale download. De nummer twee in deze actie, Arjen Lucassen (Ayreon), heeft een solo ingespeeld in het nummer.
Lees verder...-
14 september:
- Ombra - Night Terror 15 september:
- Hexbane - From Hell 17 september:
- Boundaries - Yearning: The unbeautiful after 18 september:
- Aletheya - Chance To Reborn
- Allume - Ex Luto
- Anthrax - Cursum Perficio
- Bees Made Honey In The Vein Tree - In Between Strides
- Ch'ahom - Anthropic Rites of Sublimation
- Chris Horses & The Slow Smoke - Nowhere Bound
- Fallen Sanctuary - The Gathering of Dreams
- Game Over - When Darkness Falls
- Godfrost - Hanging Doll
- Hansen - Born With A Hammer
- Krallice - Scour Order
- Maunah - Hjarta
- Memories Of A Lost Soul - Lost Memories
- Mystery Moon - Way Beyond
- Nytt Land - Ritual of Stone Sun (Live 2026)
- Revel In Flesh - Flesh For The Kult Of Death
- Runemagick - After Chaos: Nocturnal Vigil
- Sea Sleeper - Burden Of Antlers
- Suffering Quota - Sisyphean Life
- Taskforce Toxicator - Countdown To Death
- Terra Black - Mirage
- The Dogs - Trauma Junkie
- The Eternal - Obscured Horizons
- Uncle Acid & The Deadbeats - Shapes Of Midnight
- Valkyrie's Fire - Out of Darkness
- Villagers of Ioannina City - Venceremos
- Wasted Maniacs - Night of the Maniacs 20 september:
- James Legendforge - The Witchfinder's Flame
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.








