-
23 april:
- Masterplan
- Parkour, Vidarr en Waxing Crescent 24 april:
- Blaze Bayley
- Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
- Iotunn, In Vain en Nephylim
- Joe Bonamassa
- Karnivool en Intervals
- Masterplan
- Monkey3 en Mars Red Sky
- Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
- Suicidal Angels en Warsenal
- Undergang en Corpus Offal 25 april:
- Masterplan en Angelic Forces
- Officiële opening Baroeg
- Player en Anger Machine
- Sanctuary en Martyr
- Wytch Hazel en Phantom Spell 26 april:
- Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
- Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
- Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
- Royal Rawk 27 april:
- Hard Op Koningsdag
- Willemsfest 2026 28 april:
- Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
- Monstrosity, Bio Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
-
22 mei:
- Asphyx
- Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
- Textures
- Anders Nyström (Katatonia) - 51
- Casey Orr (Beefcake The Mighty) (Gwar) - 61
- David Vincent (Morbid Angel) - 61
- Fletcher Dragge (Pennywise) - 60
- Frank Thorwart (Tankard) - 59
- Jack Nitzsche (The Rolling Stones)† - 89
- Jeff "Mantas" Dunn (Venom) - 65
- Mark Davis (Ugly Kid Joe) - 62
- Mika Horiuchi (Falling In Reverse) - 40
- Shavo Odadjian (System Of A Down) - 52
- Vidar Helseth (Blood Red Throne) - 47
- Vitaly Belobritsky (Psilocybe Larvae) - 52
- Carl Albert (Vicious Rumors) - 1995
Geplaatst op 07-04-2014 om 14:12u.
Nog vier weken en dan is Neurotic Deathfest alweer voorbij. Het Tilburgse deathmetalfestijn vindt namelijk plaats van 2 t/m 4 mei in 013, en de laatste bands zijn zojuist aangekondigd. Eerder al waren ondermeer Terrorizer, Suffocation, Dark Angel en Gorguts bevestigd, nu zijn Grave, Gutalax, Goretrade, Antropofagus, Bloodtruth, Lucifericon en Warpath aan de line-up toegevoegd. Kaarten voor het festival kosten 90 euro en zijn verkrijgbaar via www.neuroticdeathfest.com. Daar vind je ook alles wat je verder nog moet weten over Neurotic Deathfest.
Lees verder...Geplaatst op 07-04-2014 om 11:50u.
Mainstream Nederland loopt momenteel vooral warm voor de tienjarige Amira Willighagen, die recent zegevierde in de televisieshow Holland's Got Talent. Zij debuteert deze week met haar debuutalbum Amira op nummer 1 in de Dutch Album Top 100. Gelukkig verkoopt metal ook nog steeds behoorlijk in ons land. Deze week vinden we maar liefst vier nieuwe "harde" platen in de Top 100 terug: Sonata Arctica komt met Pariah's Child binnen op plek 52, de verzamelaar This Is Your Life - Ronnie James Dio Tribute op 60, All You Can Eat van Steel Panther op 65 en Lacuna Coils Broken Crown Halo op 75.
Verder blijven Within Temptation en Vandenberg's MoonKings goede zaken doen. Within Temptations Hydra (een voormalige nummer 1) zakt in zijn negende week slechts zeven plaatsen, van 23 naar 30, terwijl Vandenberg's Moonkings weer op weg is naar boven. In zijn zesde week stijgt het album van 59 naar 35. Begin maart verraste Ad Vandenberg met zijn nieuwste project al vriend en vijand toen de cd op nummer 3 binnenkwam in de Dutch Album Top 100.
Reacties...Geplaatst op 06-04-2014 om 23:54u.
Omdat er met Pasen niet veel te doen is, hebben Poppodium Romein en stadsschouwburg De Harmonie in Leeuwarden de handen ineen geslagen. Samen met Dokk'em Open Air, Into The Grave en poppodiums Iduna en Het Bolwerk presenteren ze op zondag 20 april een nieuw festival: Eggbangers Ball. Ondermeer Enslaved, Suicidal Angels, Inume en Prostitute Disfigurement staan op het programma. Wil je kans maken op twee kaarten, doe dan snel me met onze Eggbangers Ball actie!
Lees verder...Geplaatst op 06-04-2014 om 19:41u.
Na bijna twee weken touren komt in Nijmegen de Rock Revelation Tour 2014 ten einde. In Doornroosje kwam de liefhebber van retro hardrock en heavy metal op 30 maart uitgebreid aan zijn trekken. Grand Magus, Audrey Horne, Zodiac en The Vintage Caravan sluiten op een zonnige zondag hun korte Europese tour op een volwaardige manier af. Hugo was erbij. Zijn verslag van deze dag kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 04-04-2014 om 09:39u.
De eerste editie van Into The Void was een succes, dus is het logisch dat er een tweede komt. Poppodium Romein in Leeuwarden zal op 25 oktober weer het stoner- sludge en doommetalfestival huisvesten. Negen bands zullen er op de genoemde zaterdag optreden, waarvan er nu drie bekendgemaakt zijn: Monkey3, Obelyskkh en The Wounded Kings. De kaartverkoop is inmiddels gestart, en voor slechts vijftien euro heb je al toegang tot het festival. Meer informatie vind je op www.gointothevoid.nl.
Reacties...Geplaatst op 04-04-2014 om 08:56u.
Delain brengt vandaag de nieuwe plaat The Human Contradiction uit en is de komende weken overal in Europa live te zien. Ondertussen heeft de band ook nog een videoclip uitgebracht bij het nummer Stardust.
Ook de thrashers van Lost Society brengen vandaag een nieuw album uit. Dat van hun heet Terror Hungry, en bij het titelnummer heeft de band een videoclip opgenomen.
Op de nieuwe plaat van Sebastian Bach moeten we nog een week of drie wachten, maar de voormalig Skid Row frontman heeft met regisseur Patrick Fogarty alvast een clip gemaakt bij het nummer Temptation, de eerste single van het nieuwe album Give 'Em Hell.
Anvil werd eerder deze week nog door Bløf genoemd bij De Wereld Draait Door, maar de Canadezen hebben nu ook een nieuwe videoclip uitgebracht. Het betreft een clip bij het nummer Eat Your Words van het vorig jaar verschenen album Hope In Hell.
Voormalig Ozzy Osbourne-gitarist Zakk Wylde en zijn Black Label Society staan ook op het punt een nieuwe cd uit te brengen. De band heeftnu alvast een clip uitgebracht bij het nummer My Dying Time van de nieuwe cd Catacoms Of The Black Vatican.
Het nieuwe album Rise Of The Lion van Miss May I komt eraan. Deze Amerikanen hebben nu alvast een videoclip opgenomen voor het nummer Echoes van die plaat.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2014 om 22:22u.
Met een nieuwe cd die op uitkomen staat en een tour met een van de grootste bands van ons land voor de deur, zijn het spannende tijden voor Delain. Gaat dit vierde album het goed doen, of valt het tegen? De eerste recensies van The Human Contradiction zijn uitermate positief, dus de band heeft niets te vrezen. Aan de vooravond van de release en tour spraken we er over met zangeres Charlotte Wessels. Je kunt het interview hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2014 om 20:01u.
Amenra begint zich zo langzamerhand te ontpoppen tot een van de meest relevante bands van het moment. De duistere doomsludge van onze zuiderburen gaat steevast gepaard met een minimalistische lichtshow en een mystieke videoprojectie on stage. Onlangs liet de band dit zien in Breda, waar genregenoten The Fifth Alliance en Eleanora het voorprogramma verzorgden. Wouter's verslag van deze avond kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2014 om 16:17u.
Van 19 t/m 21 juni zal in het Fredriksten kasteel, dat uitkijkt over het Noorse stadje Halden, een nieuw festival plaatsvinden genaamd Tons of Rock. Het festival zegt zich te richten op alles tussen classic rock en Noorse black metal, en vindt plaats binnen de kasteelmuren om zo een unieke festivalervaring te bieden. In totaal zullen er veertig bands optreden, verdeeld over drie podia. De line-up voor 20 en 21 juni lijkt al behoorlijk rond te zijn, met ondermeer Slayer, W.A.S.P, Sabaton, Anthrax, Ghost en Sepultura op het programma. Op 19 juni is Volbeat bevestigd, maar vooralsnog zijn voor die dag verder nog geen bands bekend. Alle informatie vind je op www.tonsofrock.no.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2014 om 12:57u.
Het derde album van Accept met frontman Mark Tornillo komt er deze zomer aan. Net als de vorige twee platen Blood Of The Nations en Stalingrad werd ook de nieuwe plaat Blind Rage opgenomen met producer Andy Sneap. Op 18 juli moet het album in de winkels liggen.
Lees verder...Geplaatst op 02-04-2014 om 08:08u.
Vorig jaar moest Motörhead nog een hele tour afzeggen, omdat de gezondheid van frontman Lemmy het niet toeliet om veel op te treden. Dit jaar staat de band echter weer volop geboekt. Naast de eigen cruise komt Motörhead bijvoorbeeld ook naar de Lokerse Feesten. Deze vinden van 1 t/m 10 augustus plaats op de Grote Kaai van het Belgische Lokeren.
Zondag 3 augustus is de metaldag van het festival, waarvoor naast Motörhead ook Down, Dimmu Borgir, Devin Townsend Project en Channel Zero zijn bevestigd, maar daar komen nog diverse bands bij. Verder is alleen bekend dat Neil Young op dinsdag 5 augustus naar het festival komt, de rest van de line-up moet nog onthuld worden. Kaarten voor de metaldag kosten 40 euro en zijn per direct te koop via www.lokersefeesten.be.
Reacties...Geplaatst op 01-04-2014 om 20:33u.
Het nieuwe album van Delain komt eraan, getiteld The Human Contradiction. De band gaat binnenkort op tournee door Europa met Within Temptation, maar om alvast op te warmen stond de band onlangs in Zwolle. Onze Jeffrey was erbij in de vernieuwde Hedon, waar hij ook voorprogramma's Kingfisher Sky en Stream Of Passion zag. Zijn verslag kun je hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 01-04-2014 om 20:14u.
Wat is jouw favoriete studio-album, dat in het eerste kwartaal van 2014 is uitgebracht? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Geplaatst op 01-04-2014 om 13:27u.
Equilibrium heeft afscheid genomen van twee oerleden en is nu zoekende naar vervangers. Bassiste Sandra Van Eldik en gitarist Andreas Völkl hebben namelijk afgelopen weekend onverwacht de band verlaten. Ze willen allebei nieuwe muzikale uitdagingen aangaan, waardoor het nodig was om de oude band achter hen te laten. Het afscheid komt kort voor de release van een nieuwe cd. De band heeft namelijk onlangs de opnames voor het nieuwe album Erdentempel afgerond, zodat het album op 6 juni kan uitkomen.
Lees verder...Geplaatst op 01-04-2014 om 08:42u.
Het nieuwe DragonForce album komt er aan. De nieuwe plaat wordt de tweede met zanger Marc Hudson, en het eerste album waarbij DragonForce naar een vreemde studio ging. Voorheen nam de band de albums altijd op in de eigen studio, nu besloot de Britse band naar de Zweedse Fascination Street Studios te gaan om daar met producer Jens Bogren het album Maximum Overload op te nemen. Ook nieuw is dat de band een coversong heeft opgenomen: Ring Of Fire van Johnny Cash is verDragonForced. Tevens heeft de band een gastbijdrage op het album staan. Matt Heafy van Trivium is te horen in het nummer Defenders, waarvan je een demo kunt beluisteren als je verder leest. Maximum Overdrive moet op 18 augustus uitkomen.
Lees verder...Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.





