Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
  • 13 april:
  • Exhumed en Gruesome
  • Skynd
  • 14 april:
  • Casey, Lastelle en Watch Me Rise
  • 15 april:
  • The Spark - Roadburn pre-party
  • TOE
    9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Carl Perkins† - 94
  • Carlos Peña (Dreamaker) - 45
  • Gerard Way (My Chemical Romance) - 49
  • Luca Belbruno (Mesmerize) - 54
  • Mark Kelly (Marillion) - 65
  • Miyamoto Natsuko (Mass Of The Fermenting Dregs) - 43
  • Stephen Brodsky (Cave In) - 47
Uitslag poll: het zakkenrollersprobleem (met tips!)

Geplaatst op 11-02-2015 om 13:51u.

In de frontpage-poll van afgelopen week konden de bezoekers van Metalfan.nl aangeven of ze al eens slachtoffer zijn geworden van een zakkenroller. Meer dan tien procent blijkt inderdaad al eens gerold te zijn bij een concert of festival, waarvan een enkeling zelfs meer dan eens. Deze uitkomst bevestigt dat het een serieus probleem is. Diefstal uit tent of auto lijkt minder vaak voor te komen. Dertig procent geeft aan tot dusver geluk te hebben gehad, maar ziet dus wel gevaar om in de toekomst zelf ook slachtoffer te worden van de zakkenrollersbendes.

Een op de vijf metalfans denkt daarentegen voldoende voorzorgsmaatregelen te hebben genomen om diefstal van portemonnee, gsm of camera te voorkomen. Bij een op de tien valt simpelweg niets te halen en nog eens tien procent verkeert in de veronderstelling dat zijn of haar voorkomen mogelijke zakkenrollers teveel angst inboezemt om gevaar te lopen. Een kleine zeven procent van de bezoekers van Metalfan.nl beweert zelf zakkenroller te zijn.

In de reacties op deze poll kwamen de nodige handige tips voorbij om die criminelen te slim af te zijn, zoals: portemonnee aan de ketting, stop pinpas en cash in je bh of in je schoenen of draag een (waterdicht) buiktasje, draag anders een broek met zakken met ritssluiting of knopen, laat extra cash en mobiel thuis of neem anders een oude telefoon mee, stop muntjes en geld en telefoon in elk geval in de voorzakken van je broek in plaats van in de kontzak en houd je handen in de buurt van je zakken, doe 'gewone' oordoppen in tijdens een concert en stop het snoer in je telefoon zodat die altijd 'vast' zit en laat de ritssluiting van je eventuele handtas niet open staan. Wij danken de deelnemers voor al deze tips.

Reacties...

Bibelot, Dordrecht

Nieuwe single van The Big Teutonic 4

Geplaatst op 11-02-2015 om 09:50u.

The Big Teutonic 4, oftewel Kreator, Sodom, Destruction en Tankard, brengen wederom een 10" single uit. In navolging van hun release van 2013 komen de bands nu weer met een schijfje. De bands hebben enkele van hun favoriete NWOBHM-klassiekers opgenomen: Kreator covert deze keer een nummer van Raven, Sodom een nummer van Tank, Destruction waagt zich aan Saxon en Tankard vertolkt het Iron Maiden-lijflied. De 10" vinylschijf is alleen verkrijgbaar via de webshop van platenbaas Nuclear Blast, maar wie de nummers op cd wil moet het komende nummer van het Duitse tijdschrift Rock Hard zien te bemachtigen. The Big Teutonic 4 staan overigens in augustus op het Summer Breeze festival.

Lees verder...
Win kaarten voor Delain

Geplaatst op 10-02-2015 om 22:41u.

Delain heeft inmiddels al vier albums op zak, en de band gaat beter dan ooit tevoren. Het laatste album The Human Contradiction kwam vorig jaar uit en ontving overal uitstekende reviews en sindsdien is de band weer constant op tournee. Momenteel tourt de band nog door Europa als voorprogramma van Sabaton, maar binnenkort is de band ook weer met een eigen show te zien. Op 27 februari aanstaande staat Delain op de planken in podium De Kelder in Amersfoort, met Kingfisher Sky in het voorprogramma. Wil je kans maken op twee kaarten voor deze show, doe dan snel mee met onze Delain actie!

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

While Heaven Wept zegt Europese tournee af

Geplaatst op 10-02-2015 om 17:33u.

While Heaven Wept heeft de geplande Europese tournee afgelast, inclusief een optreden op het Rock Hard festival. De reden is dat de Amerikaanse groep het financiële plaatje niet rond krijgt. De band treedt normaliter met zeven personen op en soms met zes om op de kosten te besparen. Van de gage die de organisatie van het Rock Hard festival aanbood, zou de formatie slechts een drietal retourvliegtickets kunnen betalen en meer niet. Daarom moest While Heaven Wept op zoek naar aanvullende optredens, maar dat is onvoldoende gelukt. Bandleider Tom Phillips neemt de verantwoordelijkheid op zich voor deze teleurstelling. De doommetalband heeft vooralsnog weinig hoop om op een later moment alsnog een Europese tournee te kunnen regelen.

Update: het rock Hard festival heeft in Flotsam And Jetsam een vervanger gevonden.

Reacties...
Grave-drummer uit coma ontwaakt

Geplaatst op 10-02-2015 om 15:13u.

De Zweedse deathmetalband Grave laat weten dat drummer Ronnie Bergerståhl een paar dagen na kerst in elkaar is gezakt. Hij heeft daarop vier weken in een coma gelegen en de vooruitzichten waren slecht. Gelukkig is de drummer uit de comateuze toestand ontwaakt en ziet de situatie er nu goed voor hem uit. Ronnie is inmiddels op de weg terug naar zijn normale leven. Zijn gezondheidsproblemen zijn (begrijpelijkerwijze) echter de reden dat Grave de laatste tijd niets van zich liet horen en dwingen de formatie nu om alle reeds geboekte shows af te zeggen. De band zal voorlopig ook geen nieuwe optredens boeken, aangezien de gezondheid en het herstel van hun vriend en drummer op dit moment het allerbelangrijkst is.

Reacties...
De laatste namen voor Scumbash

Geplaatst op 10-02-2015 om 13:51u.

Zaterdag 28 februari vindt in de Van Nellefabriek in Rotterdam de tweede editie plaats van Scumbash. Eerder al waren ondermeer Monster Magnet, Reverend Horton Heat, The Exploited, Batmobile en John Coffey bevestigd voor het door Schorem Haarsnijder en Barbier georganiseerde festival, maar vandaag zijn daar The Skadillacs, Liptease And The Backstreet Crackbangers, Disturbance, No Turning Back, Death Alley, Dario Mars And The Guillotines en Cuda aan de line-up toegevoegd. Hiermee is de affiche voor Scumbash #2 compleet. Kaarten kosten 39 euro en zijn verkrijgbaar via ondermeer www.scumbash.nl.

Reacties...
Twaalfde album van Unleashed

Geplaatst op 10-02-2015 om 13:24u.

Unleashed is klaar met een nieuwe cd. Het nieuwe album van deze Zweedse deathmetallers heet Dawn Of The Nine en werd wederom opgenomen in de Chrome Studios van gitarist Fredrik Folkare, die het album ook produceerde. De opvolger voor het drie jaar oude Odalheim moet op 24 april in de winkels liggen.

Lees verder...
FortaRock line-up bijna compleet

Geplaatst op 10-02-2015 om 12:12u.

De line-up van FortaRock - The Festival is bijna compleet. 16 van de 18 namen zijn bekend, nu Papa Roach, Flotsam And Jetsam, Leprous en Enforcer zijn bevestigd. Headliner van het festival is dit jaar Slipknot, maar ook bijvoorbeeld Lamb Of God, Epica, Parkway Drive, Exodus en Converge komen op 6 juni naar het Goffertpark in Nijmegen. Kaarten kosten € 67,50 en zijn verkrijgbaar via www.fortarock.nl.

De avond voor het festival wordt in Doornroosje in Nijmegen FortaRock In The City gehouden. Hiervoor is vandaag de band Krokodil bevestigd. Eerder al was bekend dat Igorrr, Night Fever en Scarred hier zullen optreden. Daar komen nog zeven namen bij, waaronder vier van de Buma ROCKS! showcase. Kaarten kosten 5 euro indien je ook een ticket hebt voor FortaRock - The Festival, of 15 euro als je alleen naar FortaRock In The City gaat.

Lees verder...
Tenacious D wint 'metal'-Grammy

Geplaatst op 09-02-2015 om 15:09u.

Het Amerikaanse instituut National Academy Of Recording Arts And Sciences heeft gisteren de prestigieuze Grammy Awards uitgereikt voor 2014. In de categorie 'beste hardrock/metal uitvoering' heeft de Dio-cover The Last In Line van Tenacious D gewonnen. Dat is volgens de stemgerechtigden dus het beste wat het metalgenre afgelopen jaar te bieden had. De andere vier genomineerde tracks waren High Road van Mastodon, Heartbreaker van Motörhead, The Negative One van Slipknot en de Black Sabbath-cover Neon Knights door Anthrax. Metallica sleepte met de film Through The Never een nominatie in de wacht in de categorie 'beste muziekfilm', maar legde het uiteindelijk af tegen 20 Feet From Stardom, een documentaire over achtergrondvocalisten.

Reacties...
Vier nieuwe namen voor Summer Breeze

Geplaatst op 09-02-2015 om 11:11u.

Ook Summer Breeze heeft weer enkele nieuwe namen aan de line-up toegevoegd. Black Stone Cherry, Eisregen, Betraying The Martyrs en Majesty komen naar Dinkelsbühl, waarmee het totaal aantal bevestigde bands inmiddels al ruim boven de honderd staat. Nightwish, Trivium, Powerwolf, The Big Teutonic 4 (Kreator, Sodom, Destruction en Tankard), Amorphis, Paradise Lost, Venom en Dark Tranquillity prijken dit jaar bovenaan de posters met de line-up van dit Duitse festival. Summer Breeze vindt komend jaar op 13, 14 en 15 augustus plaats. Meer informatie vind je op www.summer-breeze.de.

Lees verder...
Programma van CityRock is compleet

Geplaatst op 09-02-2015 om 09:06u.

Het programma van CityRock, dat op 7 augustus in Leeuwarden wordt gehouden, is compleet. Vandaag zijn namelijk The Answer, Peter Pan Speedrock, Kamchatka en Red Vultures aan de line-up toegevoegd. Eerder al waren Stream Of Passion en headliner Epica bevestigd voor het Friese festival. De tweede editie van CityRock vindt plaats op vrijdag 7 augustus op het Oldehoofsterkerkhof in Leeuwarden. In totaal zullen er deze dag vijf bands optreden. Kaarten kosten 15 euro in de voorverkoop of 20 euro aan de dagkassa. Alle informatie vind je op www.cityrockleeuwarden.nl.

Een dag later vindt op dezelfde locatie weer het Into The Grave festival plaats. Daar zullen ondermeer Sabaton, Sepultura, Obituary en Cannibal Corpse optreden. Combikaarten voor CityRock en Into The Grave zijn verkrijgbaar à 25 euro; losse kaarten voor Into The Grave kosten 15 euro. Meer informatie over dit festival vind je op www.intothegrave.nl.

Reacties...
Drummer Chris Slade keert terug bij AC/DC

Geplaatst op 08-02-2015 om 11:00u.

Doordat vaste AC/DC-drummer Phil Rudd momenteel verwikkeld is in een rechtszaak, bleef het lange tijd onduidelijk wie op de komende wereldtournee achter de drumkit zal zitten. Nu blijkt dat Rudd er niet bij zal zijn en vervangen wordt door oudgediende Chris Slade. De 68-jarige, in Wales geboren slagwerker was tussen 1989 en 1994 al eerder in dienst van de Australische hardrockband en drumde daarnaast voor uiteenlopende artiesten als Asia, David Gilmour, Gary Moore, Manfred Mann's Earth Band, Michael Schenker Group, Olivia Newton-John, The Firm, Tom Jones en Uriah Heep. De kale drumgigant zal vanavond (zondag 8 februari) voor het eerst sinds 1994 weer met AC/DC optreden, tijdens de uitreiking van de Grammy Awards in Los Angeles (VS). Op dinsdag 5 mei begint AC/DC in het Gelredome te Arnhem aan een Europese tournee, die op maandag 6 juli het festivalpark Stenehei in het Vlaamse Dessel aandoet. Beide shows waren razendsnel uitverkocht.

Overigens stond de behandeling van de rechtszaak van Phil Rudd gepland voor aankomende dinsdag, 10 februari. Die zitting is echter uitgesteld omdat de muzikant (op vriendschappelijke wijze) afscheid heeft genomen van zijn advocaat en dus op zoek moet naar een nieuwe bepleiter van zijn zaak. Rudd is aangeklaagd wegens bedreiging en drugsbezit. Naar verluidt is hij, zolang de juridische kwestie niet is afgerond, verplicht om in de buurt van zijn woning in Nieuw-Zeeland te blijven.

Reacties...
Roadburn festival interview

Geplaatst op 07-02-2015 om 16:12u.

Van 9 t/m 12 april vindt in Tilburg de twintigste editie van het Roadburn festival plaats. Al jaren is Roadburn hèt festival als het gaat om stoner en doom en het is inmiddels uitgegroeid tot een soort bedevaartsoord voor de liefhebbers: je moet er toch minimaal één keer geweest zijn om uit te vinden wat Roadburn nou zo bijzonder maakt. Ruud is er inmiddels al diverse malen geweest en aangezien de line-up dit jaar weer om te smullen is, vond hij het tijd voor een interview met het gezicht van Roadburn: Walter Hoeijmakers. Je kunt het interview hier lezen.

Lees verder...
Tee Pee Records Showcase in Tilburg

Geplaatst op 05-02-2015 om 15:24u.

Onder de noemer Tee Pee Records Showcase mogen twee paarden uit de stal van Tee Pee door Europa touren. In Tilburg is showcase een enigszins vreemde naam, aangezien Harsh Toke vorig jaar drie(!) keer op Roadburn mochten optreden. Ook Comet Control is geen onbekende. Ondanks dat het om een nieuwe band gaat, zaten twee gezichtsbepalende leden in het ter ziele gegane Quest For Fire. Desondanks doet deze stoet Tilburg aan en de zaal vult zich redelijk goed met mensen, waaronder veel veteranen. Zelfs het (valse) weeralarm en de veelbekritiseerde winterdienstregeling met minder treinen weerhoudt veel mensen er niet van om naar de 013 te komen. Geen sneeuw dus. Het belooft eerder een ouderwets gezellig avondje te worden, dan dat we verrassende dingen gaan zien. Ruud was erbij en zijn verslag kun je hier lezen.

Lees verder...
Dertien nieuwe namen voor Graspop

Geplaatst op 05-02-2015 om 11:49u.

Hoppa! Er zijn weer dertien nieuwe bands toegevoegd aan de line-up van Graspop. Cavalera Conspiracy, Equilibrium, Epica, Hellyeah, In Hearts Wake, Motionless In White, Northlane, The Charm The Fury, The Ocean Collective, We Are Harlot, Hawk Eyes, Texas In July en Lower Than Atlantis komen allen naar het grootste metalfestival van de Benelux. Eerder al was bekend dat onder meer Kiss, Slipknot, Scorpions, Korn, Judas Priest, Faith No More, Motörhead, Within Temptation, Alice Cooper, In Flames, Lamb Of God, Marilyn Manson, Body Count en Five Finger Death Punch volgend jaar naar Dessel komen. De twintigste verjaardag van het festival vindt plaats op 19, 20 en 21 juni. De kaartverkoop is inmiddels van start. Meer informatie over het festival vind je op www.graspop.be.

Lees verder...
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.