-
7 november:
- Brainstorm festival
- Dutch Doom Days XXIV
- Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death 8 november:
- Dutch Doom Days XXIV
- Helldriver
- Korn, Architects en Pixel Grip
- Vengeance, Seven Thirty en Helldriver 10 november:
- Chemicide en Velozza
- Fabio Lione
- Fifth Angel en Leatherwitch 11 november:
- Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
- Fabio Lione 13 november:
- Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
- Clobber
- Temptations For The Weak en Mantah
- Tusky en Rats And Daggers
-
7 december:
- David Ellefson
- Queensrÿche en Ambush
- Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 46
- Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 52
- Greg Tribbett (Mudvayne) - 58
- Jani Kinnunen (Medicated) - 38
- Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 54
- Michael Tangermann (Superior) - 60
- Richard Fortus (Guns N' Roses) - 60
- Rob Caggiano (Volbeat) - 50
- Robin Finck (Guns N' Roses) - 55
- Ronni Clasen (Manticora) - 48
- Sebastian Marino (Overkill)† - 61
- Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 48
- Steve DiGiorgio (Sadus) - 59
- Tim Calvert (Forbidden)† - 61
- Tommy Thayer (Kiss) - 66
- Zach Myers (Shinedown) - 43
- Chris Blair (technicus) - 2005
Geplaatst op 15-02-2016 om 21:23u.
Binnenkort verschijnt Dead Dawn, het nieuwe album van Entombed A.D. Kort ervoor is de formatie rond Lars-Göran Petrov al aan het toeren door Europa. Op zaterdag 6 februari stonden de Zweden in Utrecht en een dag later in Antwerpen. Deze zomer is de band weer terug in het land, want dan staat Entombed A.D. op Dokk'em Open Air. Jeffrey sprak met frontman Petrov over het schrijfproces, het album zelf en het toeren. Het interview begint later dan gepland in verband met het missen van een vlucht. Je kunt het interview hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 15-02-2016 om 15:45u.
Het langverwachte nieuwe album van Vektor komt er aan. Dit voorjaar brengt de band Terminal Redux uit. De opvolger voor het in 2011 verschenen Outer Isolation wordt het allereerste conceptalbum van Vektor en gaat verder op het thema en de teksten van het titelnummer van de laatste cd. Het album werd opgenomen in de thuisstudio's van de bandleden en in de Panther Pro-Audio in Philadelphia. Op 6 mei ligt Terminal Redux in de winkels.
Lees verder...Geplaatst op 15-02-2016 om 10:26u.
Eén van de headliners voor Dynamo Metalfest is bekend: onder andere Anthrax sluit het Eindhovense festival af op 16 juli. Eerder werden Metal Church, Life of Agony, At the Gates, Sacred Reich, Powerwolf en Audrey Horne al aangekondigd. Er wordt nog twee bands toegevoegd aan de line-up, waaronder de winnaar van de Dynamo Band Battle.
De organisatie is erg tevreden met de bevestiging van Anthrax voor een optreden op de kunstijsbaan aankomende zomer. “Eigenlijk spelen er vijf headliners”, zegt organisator Sander Waterschoot. “Ook Metal Church, Life of Agony, At the Gates en Sacred Reich hadden het festival prima kunnen afsluiten. We geloven dan ook meer in een brede programmering met voor ieder wat wils, dan in een traditionele programmering met een grote headliner. Nu kan iedereen zijn of haar eigen favoriet uitzoeken”.
Het Amerikaanse Anthrax wordt vaak in één adem genoemd met zijn genre- en tijdgenoten van Metallica, Slayer en Megadeth. Samen vormen ze de zogenaamde ‘big four of thrash metal’. Met het nieuwste album For All Kings bewijst Anthrax ook 30 jaar na oprichting nog mee te tellen. Melodie en strakke riffs gaan op deze plaat hand in hand, net zoals op de klassiekers I’m The Law, Indians en Caught In A Mosh. Deze nummers zullen de metalfans op de Kunstijsbaan zeker aan het moshen krijgen!
Er komen nog twee band bij de line-up. Omdat talentontwikkeling hoog in het vaandel staat bij Dynamo Metalfest, krijgt een jonge band de kans om zich te profileren op het podium van Dynamo Metalfest. Vorig jaar opende Facelifter het metalfestival en daarna speelde deze mannen een flinke reeks shows in Nederland en Belgie!
Kaarten voor Dynamo Metalfest kosten 20 euro. Alle informatie vind je op www.dynamometalfest.nl.
Reacties...Geplaatst op 13-02-2016 om 18:49u.
Deze week haalt Textures, voor de derde keer in het bestaan van de Noord-Brabantse groep, de Dutch Album Top 100. Het kersverse werkstuk Phenotype komt de lijst binnen op plaats 77, wat (nipt) een nieuw persoonlijk record betekent. Dualism reikte in 2011 namelijk tot nummer 78 en Silhouettes kwam in 2008 niet hoger dan een honderdste (en laatste) plek op de wekelijkse albumverkoopchart.
DeWolff doet het nog beter, want Roux-Ga-Roux debuteert op plek 7 in de lijst. Dat is voor de Limburgse formatie net geen persoonlijk record. Grand South Electric stond een kleine twee jaar geleden nog een plaats hoger in de Dutch Album Chart. De bluesrockers lijken desondanks in eigen land nauwelijks aan populariteit in te leveren.
Verder komen we in de nationale albumchart deze week The Astonishing van Dream Theater tegen, die in de tweede week zakt van 4 naar 19, terwijl Hidden City van The Cult debuteert op plaats 36. Het tussendoortje 4½ van Steven Wilson zakt in de derde week van 35 naar 61 en Dystopia van Megadeth van 40 naar 100.
Reacties...Geplaatst op 13-02-2016 om 10:28u.
Dokk'em Open Air heeft de eerste Nederlandse band aan de line-up toegevoegd. De folkmetallers van Heidevolk reizen dit jaar af naar het Friese festival. Eerder al waren ondermeer Doro, Testament, Soilwork, Moonspell en Finntroll al bevestigd, maar de line-up is nog lang niet compleet. Dokk'em Open Air vindt dit jaar plaats op 24 en 25 juni. Kaarten voor de elfde editie kosten 55 euro. Als je op de camping wil overnachten, komt er vijf euro bij. Ook zijn er losse dagkaarten beschikbaar. Alle informatie vind je op www.dokkemopenair.eu.
Lees verder...Geplaatst op 12-02-2016 om 14:59u.
Op Dynamo Metalfest is weer plaats voor nieuw talent. Vorig jaar mocht Facelifter het festival openen, dit jaar kun jij er staan! De inschrijvingen voor de DMF Bandbattle 2016 zijn namelijk geopend. De bandbattle vindt plaats op zaterdag 9 april in Dynamo in Eindhoven. Om mee te mogen doen moet de gemiddelde leeftijd van de bandleden niet ouder zijn dan 27 jaar. Inschrijven kan door voor 1 maart een link naar je muziek te mailen naar dmfbandbattle@dynamometalfest.nl, met als onderwerp DMFbandbattle. De geselecteerde bands krijgen in de eerste week van maart te horen dat ze mogen meedoen aan de Bandbattle.
Lees verder...Geplaatst op 12-02-2016 om 09:41u.
Grote problemen voor de Iraanse band Confess. Twee leden van de grovemetalband zijn namelijk opgepakt door de Iraanse Revolutionaire Garde en dreigen geëxecuteerd te worden. Hun misdaad: het maken van hun favoriete muziek. Zanger/gitarist/bassist Nikan "Siyanor [-13]" Khosravi en dj Arash "Chemical" Ilkhani worden beschuldigd van godslastering, mensen ophitsen tegen de regering, een illegale en ondergrondse band te vormen om Satanistische muziek te maken, anti-religieuze teksten schrijven en interviews doen met verboden buitenlandse radiostations. Hiervoor werden de mannen afgelopen november al opgepakt en ze zijn onlangs op borgtocht vrijgekomen. De rechtzaak wordt echter doorgezet waardoor de mannen zes maanden tot zes jaar gevangenis riskeren. Echter, als godslastering wordt bewezen kunnen zij zelfs de doodstraf krijgen. Afgelopen oktober kwam het tweede album In Pursuit Of Dreams uit van Confess. De opnames voor het album begonnen ruim een jaar eerder, in de zomer van 2014.
Lees verder...Geplaatst op 11-02-2016 om 12:50u.
Vorig jaar was de derde editie van het Into The Void festival een van de eerste shows in de nieuwe zaal Neushoorn in Leeuwarden, en daags na het festival werd bekend dat het ook dit jaar weer in die zaal wordt gehouden. Vandaag zijn dan de eerste namen bekendgemaakt: Monolord, Conan, Darkher, Tangled Horns, Black Rainbows, Hangman's Chair, Famyne, Alvnah en Monomyth prijken op de poster van het festival.
Into The Void vindt dit jaar plaats op 21 en 22 oktober. Jawel, het stonerfestival gaat meerdaags! In totaal zullen er ruim twintig bands op deze dagen optreden. Kaarten kosten 35 euro. Alle informatie vind je op www.gointothevoid.nl.
Lees verder...Geplaatst op 10-02-2016 om 18:04u.
Bassist/zanger Scott Roberts maakt geen deel meer uit van Biohazard. De band uit Brooklyn zegt daarom de komende Europese tournee af. Dit houdt in dat de show in Drachten op 1 mei niet doorgaan. Of de show in Deventer op 16 juli in gevaar is, is nog niet bekend, maar de band geeft aan dat tot nader order alle shows zijn afgelast. De manier waarop de band het nieuws brengt, doet vermoeden dat Roberts uit de band gezet is: er wordt namelijk niet gezegd dat hij de band verlaten heeft, maar simpelweg dat hij geen deel meer uitmaakt van de band. Biohazard lijkt nog geen vervanger te hebben, gezien dat de komende tournee is afgelast.
Tussen 2002 en 2005 was Scott Roberts gitarist bij Biohazard, als vervanger voor Bobby Hambel en is te horen op het album Means To An End uit 2005. Na de release van dat album besloot de band te stoppen. Toen frontman/bassist Evan Seinfeld Biohazard na de reünie verliet in 2011, keerde Roberts terug bij de band, ditmaal als bassist. Nu hij weer weg is, is de weg vrij voor pornoster Evan Seinfeld om terug te keren. Of hij dat doet, is nog afwachten.
Reacties...Geplaatst op 10-02-2016 om 17:32u.
De organisatie van de Graspop Metal Meeting heeft besloten dat Down-zanger Philip Anselmo, ondanks dat hij zich recent niet voor de eerste keer racistisch uitliet tijdens een optreden, toch welkom is op de aankomende editie van Graspop. Het volledige persbericht van het Belgische festival luidt: "Het recente optreden van Phil Anselmo op Dimebash – een festival in de VS – heeft heel wat stof doen opwaaien. De frontman van Down bracht in beschonken toestand een Hitlergroet en riep ‘white power’. De organisatoren van Graspop Metal Meeting distantiëren zich uitdrukkelijk van dit extreme gedachtengoed en laten weten dat zij deze racistische en fascistische haatboodschap zonder meer afkeuren.
Dat Anselmo over de schreef is gegaan, lijkt de zanger ook zelf te beseffen. In een emotioneel filmpje biedt hij zijn excuses aan voor het voorval, en benadrukt hij dat iedereen die hem kent, weet dat hij zo niet in elkaar zit. Als oorzaak verwijst hij naar de combinatie van te veel drank, adrenaline en onbedachtzaamheid. Aangezien het om een persoonlijke uitspraak van de zanger gaat en de overige bandleden zelfs niet aanwezig waren tijdens het incident, heeft de organisatie van Graspop besloten om Down niet van de affiche te schrappen. De organisatie gaat ervan uit dat het voorval zich niet zal herhalen in Dessel."
Reacties...Geplaatst op 10-02-2016 om 09:39u.
Metalfan.nl blijft nog altijd groeien, en dat is ook te merken aan de hoeveelheid albums die wekelijks binnenkomen om gereviewd te worden. Om dit allemaal wat vlotter te laten lopen zijn we altijd op zoek naar vers bloed, vooral voor death metal.
Denk jij dat je het in je hebt om ons team te versterken? Lees even verder voor meer informatie.
Lees verder...Geplaatst op 09-02-2016 om 23:18u.
De kersverse Dream Theater dubbel-cd The Astonishing is wellicht het meest ambitieuze project van deze progmetalband tot nu toe. Niet alleen betreft het een 130 minuten durende conceptplaat, de Amerikaanse groep gaat dit werkstuk bovendien in zijn geheel live spelen op zijn allereerste theatertoer. Op 18 februari gaat die tournee in de Britse hoofdstad Londen van start. Op 22, 23 en 24 februari staat het gezelschap in Theater Carré te Amsterdam en op 13 maart in Vorst Nationaal te Brussel. Commercieel lijkt The Astonishing alvast een succes, want het album kwam afgelopen week op plaats 4 binnen in de Dutch Album Top 100, maar is het ook artistiek een geslaagde onderneming? Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.
Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd, The Astonishing?
Lees verder...Geplaatst op 09-02-2016 om 22:59u.
Afgelopen week vroegen we de lezers van Metalfan.nl naar hun favoriete Machine Head-song, die bij het aankomende concert in Poppodium 013 (Tilburg) niet mag ontbreken. De onbetwiste klassieker Davidian heeft 38 procent van de stemmen in de wacht gesleept en met grote overmacht gewonnen. Met andere woorden, Machine Head heeft de openingstrack van zijn debuutalbum Burn My Eyes uit 1994 nooit overtroffen. Ook de derde plaats is voor een nummer van het legendarische debuut, namelijk Old. Een paar stemmen meer kreeg Imperium, de openingstrack van het comeback-album Through The Ashes Of Empires (2003), die derhalve de zilveren medaille in de wacht sleept.
Andere Machine Head-krakers die behoorlijk wat fans op schrikkeldag 29 februari in Tilburg willen horen, zijn Aesthetics Of Hate, Halo, I Am Hell (Sonata In C#), Ten Ton Hammer, Blood For Blood en het volgens Phil Anselmo (Down, Pantera) uit Machine Heads "nikker-tijdperk" afkomstige The Blood, The Sweat, The Tears. Wil jij graag naar de avondvullende show van de Amerikaanse formatie in 013, maar heb je nog geen (geld voor een) ticket? Er loopt nog steeds een prijsvraag via onze Facebook-pagina!
Reacties...Geplaatst op 08-02-2016 om 23:09u.
Bruno Retailleau, senator van Pays de la Loire (de regio waar het dorpje Clisson in ligt), wil de subsidie van Hellfest intrekken, als het festival weigert het optreden van Down te annuleren. Down zal dit jaar voor de vierde maal het Franse festival bezoeken, maar de band kwam vorige maand in opspraak nadat frontman Phil Anselmo de Hitlergroet op het podium bracht, gevolgd door het brullen van "white power." Het Nijmeegse FortaRock festival wenst niet met dat soort praktijken geassocieerd te worden en besloot Down af te zeggen. Sindsdien wordt naar ondermeer Graspop en Hellfest gekeken om te zien wat zij zullen doen.
Als het aan de Franse senator ligt, gaat het optreden van Down op Hellfest (op zaterdag 18 juni) niet door. Ben Barbaud, directeur van Hellfest, wil daar echter niet van weten. Anselmo heeft oprechte verontschuldigingen aangeboden en daarmee is volgens Barbaud de kous af. Er zijn op Hellfest nog nooit racistische uitlatingen gedaan of rechtsextreem gedrag vertoond, aldus de directeur van het festival. Mocht de senator het voor elkaar krijgen om de subsidie in te trekken, dan zal Hellfest niet over de kop gaan: het gaat namelijk om een bedrag van 20.000 euro, op een begroting van 16 miljoen.
Eerder vandaag maakte Hellfest diverse nieuwe namen bekend. Ondermeer Jane's Addiction, Bad Religion, Killswitch Engage en Sunn O))) werden aangekondigd. Hellfest vindt dit jaar plaats van 17 t/m 19 juni in het Franse Clisson. Headliners zijn respectievelijk Rammstein, Twisted Sister en Black Sabbath. Het Franse evenement is al een tijdje uitverkocht. Meer informatie vind je op www.hellfest.fr.
Reacties...Geplaatst op 08-02-2016 om 19:50u.
De tweede editie van Rock Im Revier verhuist van de paardenrenbaan in Gelsenkirchen naar de Westfalenhalle in Dortmund. Het wordt derhalve een driedaags indoorfestival. De organisatie geeft als reden op dat vanwege mogelijke overlast voor de omwonenden van de renbaan de gemeente Gelsenkirchen niet de gewenste vergunningen kon afgeven. Daarnaast is het voetbalstadion van Schalke 04, waar vorig jaar de eerste editie plaatsvond, het desbetreffende weekeinde niet beschikbaar. Door de verhuizing naar Dortmund blijven de data waarop het festival plaatsvindt ongewijzigd, namelijk 26 t/m 28 mei. De line-up blijft eveneens hetzelfde, met o.a. Iron Maiden, Nightwish, Slayer en Sabaton. Er zijn zelfs drie nieuwe, internationale namen aan de affiche toegevoegd: Apocalyptica uit Finland, Suicidal Tendencies uit New York (VS) en Prime Circle uit Zuid-Afrika. De voorverkoop is even gestopt, maar gaat vanaf komende donderdag weer van start. Een driedagenticket kost 125 euro en er zullen ook weer dagkaarten verkrijgbaar zijn. Meer informatie vind je op www.rock-im-revier.de.
Update: Met de toevoeging van Garbage is de line-up voor Rock Im Revier 2016 compleet. De dagindeling vind je op de website van Rock Im Revier.
Lees verder...-
4 november:
- Disembody - Awakening of Ancient Evil
- Mira Disconnect - Entangled
- Sentries - Disciples of Void & Fire 6 november:
- Adversor - This Mortal Coil
- Afterlife - The Pain That Shapes Us
- Architect Of Seth - Solitude Solaire
- Besotten - Eye of the Monolithicrypt
- Carnifex - More Than Misery
- Coilguns - Everything We Love, We Destroy
- Comeback Kid - Chosen Hell
- Deathbarrel - Life Resignation Notice
- Diggeth - Intrinity
- Dikajee - The Frame
- Distant - Into Despair
- E-L-R - Atropa
- Eternity's End - Titanblood
- Extol - Aura Of Decay
- Future Static - Ornaments & Memories
- Hatebreed - Fatal Paradox
- Hyperion - Elysia
- Hypno5e - Trame Noire
- Junkyard Drive - Squeeze
- King Satan - Black Magick Abraxas
- Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
- Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
- Lockslip - The Conversation
- Mawiza - Iñ Mongeletew
- Midnight - Satanic Attack Live!
- Monastery - Revenge Is Mine
- Night Gaunt - Rupture
- Olympus - L'appel Du Vide
- Outloved - IS THIS LETTING GO
- Ováte - Rúin
- Perpetua - Saviour to None
- Prong - Prong
- Saor - Caledonia
- Shakhtyor - Simulacron
- Shogun Mojo - Shogun Mojo
- Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
- Tangerine Stoned - Faded Dreams
- The Jack Knives - Negative Spaces
- thrown - UNWANTED
- Trollfest - Trollywood
- Trope - Dyad
- Underdark - O Come Forth Annihilation
- Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
- WINGLESS - Vision Beyond Form 7 november:
- Falsimonian - For Survival 11 november:
- Crescendium - DRAC
- Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
- Forsaken Age - Blackened Steel 12 november:
- Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP) 13 november:
- Annicke Shireen - Delirium
- Arkado - III
- Artificial Brain - Antillia
- Assumption - Paradox Of The Arrow
- Carbellion - This Is Our Style
- Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
- Cervus - Axis
- Citizend - DoomsVille
- Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
- Crucivore - Desecration
- Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
- Det Eviga Leendet - Vehemence
- Dirty Tricks - Not Gonna Stop
- Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
- Empath - Empath
- Fading Light - The Spell Of A New Dawn
- Gomorra - Blood Of The Innocent
- Graviton - Graviton
- Häven - Where Angels Fear To Tread
- Heavens Edge - Philadelphia
- Illt - Humanity
- Iron Savior - Deathbringer
- Kalandra - The Other Side
- Kingdom Of Giants - Usurper
- Lamentari - Ante Auroram
- Love Sex Machine - Thriving
- Maledictus - Lazarvs
- NervoChaos - Chaosmongers
- Niva - Stratospheric
- Obits - Cake Shop
- Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
- Parius - Alchestronomy
- Revlin Project - Rising Hope
- Sable Hills - Homura
- Satanic Warmaster - Drachenkreuz
- Serpent - The Pit and the Pendulum
- SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
- Sinister - Lucid Nightmares
- Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
- Survivalist - Four Nails (EP)
- Theodor Bastard - ▽
- Utmarken - I gudarnas tjänst
- Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
- Walls Of Jericho - System Error: Humanity
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.
