Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete song van Amorphis?

Against Widows
Alone
Amongst Stars
Black Winter Day
Day Of Your Beliefs
Death Of A King
Divinity
Drowned Maid
From The Heaven Of My Heart
House Of Sleep
Into Hiding
Light And Shadow
My Kantele
Silent Waters
Silver Bride
The Bee
The Gathering
The Moon
The Smoke
The Wanderer
The Way
Under The Red Cloud
Wrong Direction
You I Need
een andere Amorphis-kraker, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 mei:
  • Conjurer
  • 19 mei:
  • -(16)-, Ter Ziele en Dunebender
  • John 5 en South Of Salem
  • 20 mei:
  • Deaf Club,
  • JOHN 5
  • 21 mei:
  • Chris Holmes en Thunderor
  • Deville en ¡Pendejo!
  • Howling Giant en Aum Zorion
  • 22 mei:
  • Asphyx
  • Chris Holmes, Thunderor en Lovell's Blade
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
  • 23 mei:
  • Plan Nine
  • Textures, Sugar Spine en Javier Valdi
    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew Latimer (Camel) - 77
  • Ariën Van Weesenbeek (Epica) - 46
  • Audie Desbrow (Great White) - 69
  • Bill Bruford (Yes) - 77
  • Carmelo Claps (Heimdall) - 50
  • Chris Merzinsky (Midnattsol) - 47
  • Claude Schnell (Dio) - 71
  • Dave Abbruzzese (Pearl Jam) - 58
  • Jarek Gajczuk-Zawadzki (Chainsaw) - 47
  • Josh Homme (Queens Of The Stone Age) - 53
  • Michael Starr (Steel Panther) - 61
  • Page McConnell (Phish) - 63
  • Pat O'Brien (Cannibal Corpse) - 61
  • Paul Di'Anno (Iron Maiden)† - 68
  • Sebastian Gorski (Chainsaw) - 50
  • Trent Reznor (Nine Inch Nails) - 61
  • Willy Quiroga (Vox Dei)† - 86

Vandaag overleden:
  • Alex Nelson (Lizzy Borden) - 2004
  • Bruce Fairbairn (producent) - 1999
Textures en DeWolff boeken succes

Geplaatst op 13-02-2016 om 18:49u.

Deze week haalt Textures, voor de derde keer in het bestaan van de Noord-Brabantse groep, de Dutch Album Top 100. Het kersverse werkstuk Phenotype komt de lijst binnen op plaats 77, wat (nipt) een nieuw persoonlijk record betekent. Dualism reikte in 2011 namelijk tot nummer 78 en Silhouettes kwam in 2008 niet hoger dan een honderdste (en laatste) plek op de wekelijkse albumverkoopchart.

DeWolff doet het nog beter, want Roux-Ga-Roux debuteert op plek 7 in de lijst. Dat is voor de Limburgse formatie net geen persoonlijk record. Grand South Electric stond een kleine twee jaar geleden nog een plaats hoger in de Dutch Album Chart. De bluesrockers lijken desondanks in eigen land nauwelijks aan populariteit in te leveren.

Verder komen we in de nationale albumchart deze week The Astonishing van Dream Theater tegen, die in de tweede week zakt van 4 naar 19, terwijl Hidden City van The Cult debuteert op plaats 36. Het tussendoortje van Steven Wilson zakt in de derde week van 35 naar 61 en Dystopia van Megadeth van 40 naar 100.

Reacties...

Into The Grave 2026

Heidevolk komt naar Dokk'em Open Air

Geplaatst op 13-02-2016 om 10:28u.

Dokk'em Open Air heeft de eerste Nederlandse band aan de line-up toegevoegd. De folkmetallers van Heidevolk reizen dit jaar af naar het Friese festival. Eerder al waren ondermeer Doro, Testament, Soilwork, Moonspell en Finntroll al bevestigd, maar de line-up is nog lang niet compleet. Dokk'em Open Air vindt dit jaar plaats op 24 en 25 juni. Kaarten voor de elfde editie kosten 55 euro. Als je op de camping wil overnachten, komt er vijf euro bij. Ook zijn er losse dagkaarten beschikbaar. Alle informatie vind je op www.dokkemopenair.eu.

Lees verder...
Inschrijvingen Dynamo Metalfest Bandbattle geopend

Geplaatst op 12-02-2016 om 14:59u.

Op Dynamo Metalfest is weer plaats voor nieuw talent. Vorig jaar mocht Facelifter het festival openen, dit jaar kun jij er staan! De inschrijvingen voor de DMF Bandbattle 2016 zijn namelijk geopend. De bandbattle vindt plaats op zaterdag 9 april in Dynamo in Eindhoven. Om mee te mogen doen moet de gemiddelde leeftijd van de bandleden niet ouder zijn dan 27 jaar. Inschrijven kan door voor 1 maart een link naar je muziek te mailen naar dmfbandbattle@dynamometalfest.nl, met als onderwerp DMFbandbattle. De geselecteerde bands krijgen in de eerste week van maart te horen dat ze mogen meedoen aan de Bandbattle.

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Leden Iraanse band Confess hangt executie boven het hoofd

Geplaatst op 12-02-2016 om 09:41u.

Grote problemen voor de Iraanse band Confess. Twee leden van de grovemetalband zijn namelijk opgepakt door de Iraanse Revolutionaire Garde en dreigen geëxecuteerd te worden. Hun misdaad: het maken van hun favoriete muziek. Zanger/gitarist/bassist Nikan "Siyanor [-13]" Khosravi en dj Arash "Chemical" Ilkhani worden beschuldigd van godslastering, mensen ophitsen tegen de regering, een illegale en ondergrondse band te vormen om Satanistische muziek te maken, anti-religieuze teksten schrijven en interviews doen met verboden buitenlandse radiostations. Hiervoor werden de mannen afgelopen november al opgepakt en ze zijn onlangs op borgtocht vrijgekomen. De rechtzaak wordt echter doorgezet waardoor de mannen zes maanden tot zes jaar gevangenis riskeren. Echter, als godslastering wordt bewezen kunnen zij zelfs de doodstraf krijgen. Afgelopen oktober kwam het tweede album In Pursuit Of Dreams uit van Confess. De opnames voor het album begonnen ruim een jaar eerder, in de zomer van 2014.

Lees verder...
Eerste namen voor Into The Void

Geplaatst op 11-02-2016 om 12:50u.

Vorig jaar was de derde editie van het Into The Void festival een van de eerste shows in de nieuwe zaal Neushoorn in Leeuwarden, en daags na het festival werd bekend dat het ook dit jaar weer in die zaal wordt gehouden. Vandaag zijn dan de eerste namen bekendgemaakt: Monolord, Conan, Darkher, Tangled Horns, Black Rainbows, Hangman's Chair, Famyne, Alvnah en Monomyth prijken op de poster van het festival.

Into The Void vindt dit jaar plaats op 21 en 22 oktober. Jawel, het stonerfestival gaat meerdaags! In totaal zullen er ruim twintig bands op deze dagen optreden. Kaarten kosten 35 euro. Alle informatie vind je op www.gointothevoid.nl.

Lees verder...
Bassist weg bij Biohazard, tour afgelast

Geplaatst op 10-02-2016 om 18:04u.

Bassist/zanger Scott Roberts maakt geen deel meer uit van Biohazard. De band uit Brooklyn zegt daarom de komende Europese tournee af. Dit houdt in dat de show in Drachten op 1 mei niet doorgaan. Of de show in Deventer op 16 juli in gevaar is, is nog niet bekend, maar de band geeft aan dat tot nader order alle shows zijn afgelast. De manier waarop de band het nieuws brengt, doet vermoeden dat Roberts uit de band gezet is: er wordt namelijk niet gezegd dat hij de band verlaten heeft, maar simpelweg dat hij geen deel meer uitmaakt van de band. Biohazard lijkt nog geen vervanger te hebben, gezien dat de komende tournee is afgelast.

Tussen 2002 en 2005 was Scott Roberts gitarist bij Biohazard, als vervanger voor Bobby Hambel en is te horen op het album Means To An End uit 2005. Na de release van dat album besloot de band te stoppen. Toen frontman/bassist Evan Seinfeld Biohazard na de reünie verliet in 2011, keerde Roberts terug bij de band, ditmaal als bassist. Nu hij weer weg is, is de weg vrij voor pornoster Evan Seinfeld om terug te keren. Of hij dat doet, is nog afwachten.

Reacties...
Phil Anselmo blijft welkom op Graspop

Geplaatst op 10-02-2016 om 17:32u.

De organisatie van de Graspop Metal Meeting heeft besloten dat Down-zanger Philip Anselmo, ondanks dat hij zich recent niet voor de eerste keer racistisch uitliet tijdens een optreden, toch welkom is op de aankomende editie van Graspop. Het volledige persbericht van het Belgische festival luidt: "Het recente optreden van Phil Anselmo op Dimebash – een festival in de VS – heeft heel wat stof doen opwaaien. De frontman van Down bracht in beschonken toestand een Hitlergroet en riep ‘white power’. De organisatoren van Graspop Metal Meeting distantiëren zich uitdrukkelijk van dit extreme gedachtengoed en laten weten dat zij deze racistische en fascistische haatboodschap zonder meer afkeuren.

Dat Anselmo over de schreef is gegaan, lijkt de zanger ook zelf te beseffen. In een emotioneel filmpje biedt hij zijn excuses aan voor het voorval, en benadrukt hij dat iedereen die hem kent, weet dat hij zo niet in elkaar zit. Als oorzaak verwijst hij naar de combinatie van te veel drank, adrenaline en onbedachtzaamheid. Aangezien het om een persoonlijke uitspraak van de zanger gaat en de overige bandleden zelfs niet aanwezig waren tijdens het incident, heeft de organisatie van Graspop besloten om Down niet van de affiche te schrappen. De organisatie gaat ervan uit dat het voorval zich niet zal herhalen in Dessel."

Reacties...
Reviewers gezocht

Geplaatst op 10-02-2016 om 09:39u.

Metalfan.nl blijft nog altijd groeien, en dat is ook te merken aan de hoeveelheid albums die wekelijks binnenkomen om gereviewd te worden. Om dit allemaal wat vlotter te laten lopen zijn we altijd op zoek naar vers bloed, vooral voor death metal.

Denk jij dat je het in je hebt om ons team te versterken? Lees even verder voor meer informatie.

Lees verder...
Nieuwe poll: Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd?

Geplaatst op 09-02-2016 om 23:18u.

De kersverse Dream Theater dubbel-cd The Astonishing is wellicht het meest ambitieuze project van deze progmetalband tot nu toe. Niet alleen betreft het een 130 minuten durende conceptplaat, de Amerikaanse groep gaat dit werkstuk bovendien in zijn geheel live spelen op zijn allereerste theatertoer. Op 18 februari gaat die tournee in de Britse hoofdstad Londen van start. Op 22, 23 en 24 februari staat het gezelschap in Theater Carré te Amsterdam en op 13 maart in Vorst Nationaal te Brussel. Commercieel lijkt The Astonishing alvast een succes, want het album kwam afgelopen week op plaats 4 binnen in de Dutch Album Top 100, maar is het ook artistiek een geslaagde onderneming? Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.

Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd, The Astonishing?

Wat vind jij van de nieuwe Dream Theater-cd, The Astonishing?

Lees verder...
Uitslag poll: Davidian is beste Machine Head-song

Geplaatst op 09-02-2016 om 22:59u.

Afgelopen week vroegen we de lezers van Metalfan.nl naar hun favoriete Machine Head-song, die bij het aankomende concert in Poppodium 013 (Tilburg) niet mag ontbreken. De onbetwiste klassieker Davidian heeft 38 procent van de stemmen in de wacht gesleept en met grote overmacht gewonnen. Met andere woorden, Machine Head heeft de openingstrack van zijn debuutalbum Burn My Eyes uit 1994 nooit overtroffen. Ook de derde plaats is voor een nummer van het legendarische debuut, namelijk Old. Een paar stemmen meer kreeg Imperium, de openingstrack van het comeback-album Through The Ashes Of Empires (2003), die derhalve de zilveren medaille in de wacht sleept.

Andere Machine Head-krakers die behoorlijk wat fans op schrikkeldag 29 februari in Tilburg willen horen, zijn Aesthetics Of Hate, Halo, I Am Hell (Sonata In C#), Ten Ton Hammer, Blood For Blood en het volgens Phil Anselmo (Down, Pantera) uit Machine Heads "nikker-tijdperk" afkomstige The Blood, The Sweat, The Tears. Wil jij graag naar de avondvullende show van de Amerikaanse formatie in 013, maar heb je nog geen (geld voor een) ticket? Er loopt nog steeds een prijsvraag via onze Facebook-pagina!

Reacties...
Senator dreigt Hellfest met intrekken subsidie

Geplaatst op 08-02-2016 om 23:09u.

Bruno Retailleau, senator van Pays de la Loire (de regio waar het dorpje Clisson in ligt), wil de subsidie van Hellfest intrekken, als het festival weigert het optreden van Down te annuleren. Down zal dit jaar voor de vierde maal het Franse festival bezoeken, maar de band kwam vorige maand in opspraak nadat frontman Phil Anselmo de Hitlergroet op het podium bracht, gevolgd door het brullen van "white power." Het Nijmeegse FortaRock festival wenst niet met dat soort praktijken geassocieerd te worden en besloot Down af te zeggen. Sindsdien wordt naar ondermeer Graspop en Hellfest gekeken om te zien wat zij zullen doen.

Als het aan de Franse senator ligt, gaat het optreden van Down op Hellfest (op zaterdag 18 juni) niet door. Ben Barbaud, directeur van Hellfest, wil daar echter niet van weten. Anselmo heeft oprechte verontschuldigingen aangeboden en daarmee is volgens Barbaud de kous af. Er zijn op Hellfest nog nooit racistische uitlatingen gedaan of rechtsextreem gedrag vertoond, aldus de directeur van het festival. Mocht de senator het voor elkaar krijgen om de subsidie in te trekken, dan zal Hellfest niet over de kop gaan: het gaat namelijk om een bedrag van 20.000 euro, op een begroting van 16 miljoen.

Eerder vandaag maakte Hellfest diverse nieuwe namen bekend. Ondermeer Jane's Addiction, Bad Religion, Killswitch Engage en Sunn O))) werden aangekondigd. Hellfest vindt dit jaar plaats van 17 t/m 19 juni in het Franse Clisson. Headliners zijn respectievelijk Rammstein, Twisted Sister en Black Sabbath. Het Franse evenement is al een tijdje uitverkocht. Meer informatie vind je op www.hellfest.fr.

Reacties...
Rock Im Revier verplaatst naar Dortmund + UPDATE

Geplaatst op 08-02-2016 om 19:50u.

De tweede editie van Rock Im Revier verhuist van de paardenrenbaan in Gelsenkirchen naar de Westfalenhalle in Dortmund. Het wordt derhalve een driedaags indoorfestival. De organisatie geeft als reden op dat vanwege mogelijke overlast voor de omwonenden van de renbaan de gemeente Gelsenkirchen niet de gewenste vergunningen kon afgeven. Daarnaast is het voetbalstadion van Schalke 04, waar vorig jaar de eerste editie plaatsvond, het desbetreffende weekeinde niet beschikbaar. Door de verhuizing naar Dortmund blijven de data waarop het festival plaatsvindt ongewijzigd, namelijk 26 t/m 28 mei. De line-up blijft eveneens hetzelfde, met o.a. Iron Maiden, Nightwish, Slayer en Sabaton. Er zijn zelfs drie nieuwe, internationale namen aan de affiche toegevoegd: Apocalyptica uit Finland, Suicidal Tendencies uit New York (VS) en Prime Circle uit Zuid-Afrika. De voorverkoop is even gestopt, maar gaat vanaf komende donderdag weer van start. Een driedagenticket kost 125 euro en er zullen ook weer dagkaarten verkrijgbaar zijn. Meer informatie vind je op www.rock-im-revier.de.

Update: Met de toevoeging van Garbage is de line-up voor Rock Im Revier 2016 compleet. De dagindeling vind je op de website van Rock Im Revier.

Lees verder...
Ook Hellfest komt met nieuwe namen

Geplaatst op 08-02-2016 om 13:00u.

Na Download UK en Graspop komt ook het Hellfest Open Air Festival met nieuws. Om te beginnen zijn er helaas drie afzeggingen, van Winter, Kylesa en Marduk. Als vervangers zijn Magma, Unsane en Aura Noir geronseld. Verder zijn flink wat nieuwe namen aan de toch al indrukwekkende affiche toegevoegd, namelijk Gutterdämmerung (featuring Henry Rollins), Jane's Addiction, Bad Religion, Ludwig Von 88, Sunn O))), Killswitch Engage, Nashville Pussy, Loudness, Municipal Waste, RavenEye, Atreyu, Tarja, Skeletal Remains, Drowned, Undead Prophecies, Brodequin, Agressor, Corrosive Elements en Mgła. Het dag- en podiumoverzicht met ook alle eerder bekend gemaakte namen vind je op de bijgesloten poster. Je kunt de foto vergroten door er op te klikken. Het Franse evenement is al een tijdje uitverkocht. Meer informatie vind je op www.hellfest.fr.

Lees verder...
Behemoth (en inderdaad Ghost) naar Graspop

Geplaatst op 08-02-2016 om 10:33u.

Nu de shows van Behemoth en Ghost in België achter de rug zijn, mag Graspop deze bands aankondigen in de line-up, al hadden we onlangs de datum voor Graspop al ontdekt in het tourschema van Ghost. Ook Bad Religion, Halestorm, Anti-Flag, Architects, Skindred, Monster Truck, Steak Number Eight en Sikth zijn bevestigd voor het grootste metalfestival van de Benelux.

Eerder zijn onder meer Black Sabbath, Iron Maiden, Volbeat, Slayer, Twisted Sister, Megadeth, King Diamond, Nightwish en Anthrax bevestigd voor het Belgische evenement, dat van vrijdag 17 t/m zondag 19 juni plaatsheeft. Op de vooravond, donderdag 16 juni, zal er voor degenen die vroeg arriveren een campingprogramma zijn met onder meer Dirkschneider (oftewel de welbekende zanger van U.D.O., die nog eenmaal alle klassiekers uit zijn tijd bij Accept gaat zingen). Een weekendkaart kost 195 euro. Losse dagkaarten zijn verkrijgbaar voor 95 euro. Tevens zijn er VIP-tickets beschikbaar. Meer informatie vind je op www.graspop.be.

Lees verder...
Download UK voegt 36 namen aan de affiche toe

Geplaatst op 07-02-2016 om 22:07u.

De organisatie van het Britse festival Download heeft zondagavond 36 namen aan de line-up toegevoegd. De meest opvallende zijn Alien Ant Farm, Amon Amarth, Danko Jones, Electric Wizard, Grand Magus, Graveyard, Jane's Addiction, Monster Truck, Municipal Waste, NOFX, Periphery, Sixx:A.M. en Turbowolf. In totaal zijn nu 77 artiesten bekend die op 10, 11 en 12 juni in Donington Park zullen aantreden. Eerder waren namelijk al grote acts aangekondigd als Rammstein, Black Sabbath, Iron Maiden, Korn, Deftones, Nightwish, Megadeth, Disturbed, Killswitch Engage, Shinedown en (het inmiddels omstreden) Down. De huidige affiche (die de dag- en podiumindeling bevat) hebben we bijgevoegd, alsmede een alfabetisch overzicht van de bevestigde artiesten. Klik op de foto van de festivalposter om hem te vergroten. Er komen nog diverse bands bij. Zie www.downloadfestival.co.uk voor meer info.

Lees verder...
Zoeken
    15 mei:
  • Acid Reign - Daze Of The Week
  • Akem Manah - Threnodies
  • Artillery - Made In Hell
  • Atavistia - Old Gods Awaken
  • Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
  • Heavenfall - Thorn
  • Port Noir - The Dark We Keep
  • Pro-Pain - Stone Cold Anger
  • Self Deception - One Of Us
  • The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe
  • 16 mei:
  • Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind
  • 21 mei:
  • Blossom Death - Spirit
  • 22 mei:
  • Armored Saint - Emotion Factory Reset
  • As The Sun Falls - Songs From The Veil
  • Crown Lands - Apocalypse
  • Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
  • Varg - Live At Wolfszeit Festival 2024
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.