-
7 november:
- Brainstorm festival
- Dutch Doom Days XXIV
- Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death 8 november:
- Dutch Doom Days XXIV
- Helldriver
- Korn, Architects en Pixel Grip
- Vengeance, Seven Thirty en Helldriver 10 november:
- Chemicide en Velozza
- Fabio Lione
- Fifth Angel en Leatherwitch 11 november:
- Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
- Fabio Lione 13 november:
- Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
- Clobber
- Temptations For The Weak en Mantah
- Tusky en Rats And Daggers
-
7 december:
- David Ellefson
- Queensrÿche en Ambush
- Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 46
- Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 52
- Greg Tribbett (Mudvayne) - 58
- Jani Kinnunen (Medicated) - 38
- Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 54
- Michael Tangermann (Superior) - 60
- Richard Fortus (Guns N' Roses) - 60
- Rob Caggiano (Volbeat) - 50
- Robin Finck (Guns N' Roses) - 55
- Ronni Clasen (Manticora) - 48
- Sebastian Marino (Overkill)† - 61
- Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 48
- Steve DiGiorgio (Sadus) - 59
- Tim Calvert (Forbidden)† - 61
- Tommy Thayer (Kiss) - 66
- Zach Myers (Shinedown) - 43
- Chris Blair (technicus) - 2005
Geplaatst op 03-09-2016 om 13:00u.
Master Of Light is de titel van het nieuwe album van Freedom Call. De Duitsers namen de opvolger het twee jaar oude Beyond op in de eigen Little Sun Creek Lounge vlakbij Nuremberg met producer Stephan Ernst. Op 18 november ligt het album in de winkel op cd en lp, waarbij de cd een groene voorkant heeft en de lp een blauwe. Wie alvast wat wil horen, moet even verder lezen. Freedom Call bracht deze zomer namelijk al de single Hammer Of The Gods uit.
Lees verder...Geplaatst op 03-09-2016 om 12:00u.
Gisteren maakte haar band Stream Of Passion opnames voor een dvd tijdens een optreden in Amstelveen, maar frontvrouw Marcela Bovio komt later deze maand met een soloalbum. De titel hiervan is Unprecedented en het album moet op 23 september in de winkels liggen. Die dag is ook de cd-presentatie op het FemME festival in Eindhoven, waar de zangeres samen met een strijkkwartet zal optreden.
Lees verder...Geplaatst op 02-09-2016 om 22:08u.
Het kersverse studio-album Moonbathers van Delain komt in zijn eerste week op nummer 15 binnen in de Dutch Album Top 100. Dat is geen persoonlijk record, want We Are The Others haalde in 2012 zelfs de vierde plaats. Toch kunnen we zeggen dat het symphonic metalgezelschap populair blijft in ons land. Al is het natuurlijk een beetje jammer dat nieuwe releases van Django Wagner, De Toppers, Jett Rebel, Céline Dion, Britney Spears en Barbra Streisand hoger in de lijst zijn binnengekomen dan de cd van Delain. Geef ons dan toch maar het gezelschap rond zangeres Charlotte Wessels. In België kunnen de muziekliefhebbers Delain gelukkig ook waarderen, want in de Vlaamse albumverkooplijst staat Moonbathers op plaats 23 en in de Waalse albumchart op nummer 37.
In Duitsland doet traditionele Teutoonse metal het nog altijd goed. In de Duitse albumchart vinden we deze week dan ook twee oudgediende acts terug in de Top 10. De piraten van Running Wild staan met Rapid Foray op de tweede plaats en de thrashers van Sodom met Decision Day op plek zeven. Voor beide bands geldt dat ze nog nooit met een album zo hoog in de Duitse verkoopchart stonden. Wij feliciteren Running Wild en Sodom (en Delain) van harte met dit commerciële succes!
Reacties...Geplaatst op 02-09-2016 om 10:00u.
De band met misschien wel de leukste reacties op Facebookposts is Allegaeon. Tussen alle (on)gein door weten deze Amerikanen wel prima melodieuze death metal te fabriceren. Proponent For Sentience heet het nieuwste werk en daarop staat de single All Hail Science.
De tweede single van het zelfgetitelde album van Narnia heet Messengers. De Zweden timmeren al twintig jaar aan de weg en het is voor het kwintet al weer de negende release. In de loop der jaren hebben ze zichzelf een modernere stijl van melodieuze rock/metal aangemeten.
Instrumental progressive sludge post-metal is een omschrijving die de lading aardig dekt van Arcade Messiah, zo is te horen in Read The Sky. Het project van John Bassett heeft twee zelfgetitelde albums opgeleverd. Check daarvoor de Bandcamp-pagina.
Het Italiaanse Everlasting Blaze is pas eerder dit jaar opgericht. Het kwartet uit Genua combineert rock en metal en heeft achter de microfoon gitariste Marwa staan. Af en toe verschijnt er een video van een nummer. Gisteren was het de beurt aan Zombie Town.
Van al wat langer geleden, maar de moeite waard, is The Moment van The Agonist. Daarin bouwen de Canadezen voort op de toegankelijkere richting die ze met Eye Of Providence insloegen. The Moment staat op het nieuwe album Five, dat op 30 september uitkomt.
Lees verder...Geplaatst op 01-09-2016 om 21:23u.
Wat is de reden om een band te starten? Hobby? Frustraties afreageren? Een boodschap willen vertellen? De mogelijkheden zijn eindeloos. Wie zette je aan tot het spelen van metal? Dat zijn hoofdzakelijk grote bands uit de jaren tachtig wiens invloeden tot het heden doordreunen. Zij hebben hier op hun beurt ooit mee te maken gehad en besloten niet zomaar hun helden te kopiëren. Wie die helden zijn, is niet lastig te achterhalen, maar het betreffen artiesten wiens namen niet vaak meer genoemd worden. En dat terwijl ook zij ooit tot de rebelse jeugd behoorden en muziek maakten die de oren hun ouders tergden.
Met de rubriek De Stenen Wortels van Heavy Metal duiken we in de veelal vergeten jaren zestig en zeventig. Tijden waarvan de meesten onder ons slechts The Beatles, The Rolling Stones, Led Zeppelin en Black Sabbath kunnen noemen. We werpen een licht op bekende én obscure platen die onze metalhelden ooit hebben bewogen om een instrument te bespelen of achter de microfoon te kruipen. Iedere maand kiezen we een album en laten we vervlogen tijden weer even herleven.
In de nieuwste Stenen Wortels Van Heavy Metal gaat Lennert naar het jaar 1978 en neemt debuutalbum Kingdom of Madness van de Britse band Magnum onder de loep. Je kunt de tiende Stenen Wortels Van Heavy Metal hier lezen.
Lees verder...Geplaatst op 01-09-2016 om 18:55u.
Op 11 mei 2013 nam Meat Loaf in de IJsselhallen te Zwolle afscheid van zijn Nederlandse fans. Volgens de Amerikaanse zanger/acteur zou dat echt de allerlaatste keer zijn dat we hem op Nederlandse bodem aan het werk konden zien. Mede vanwege zijn overgewicht wilde de als Marvin Lee Aday geboren vocalist niet meer reizen. De schoonvader van Anthrax-gitarist Scott Ian kampte de voorbije jaren regelmatig met gezondheidsproblemen. Toch kan Meat Loaf het optreden en het opnemen van albums niet laten. Hoewel hij in juni nog bij een concert in het Canadese Edmonton op het podium in elkaar zakte, komt de zwaargewicht volgend jaar toch weer naar Europa toe. Op woensdag 1 maart 2017 treedt Meat Loaf met zijn sterke begeleidingsband in de Ahoy te Rotterdam aan, voor een exclusieve show in de Benelux.
De kaartverkoop begint over een week, op vrijdag 9 september, via ticketmaster.nl. Diezelfde dag verschijnt een nieuw studio-album van Meat Loaf. De plaat heet Braver Than We Are en bevat (net als de beroemde Bat Out Of Hell-albums) alleen maar songs die door songwriter Jim Steinman zijn geschreven. Het zijn echter geen kakelverse composities. De tien tracks zijn terug te voeren op eerdere muzikale projecten van Steinman en zijn al eens door artiesten als Bonnie Tyler en The Sisters Of Mercy opgenomen. Nu kun je deze songs dus echter met het karakteristieke stemgeluid van Meat Loaf horen, dat zo goed bij de bombastische (hard)rockstijl van Jim Steinman past. Op het nummer Going All The Way Is Just The Start krijgt de zanger/acteur bovendien ondersteuning van Ellen Foley en Karla DeVito. Die zangeressen ken je vast wel van respectievelijk de studio- en live-versies van de evergreen Paradise By The Dashboard Light. Op 1 maart 2017 komt Meat Loaf dat nieuwe materiaal dus ook nog eens presenteren in Rotterdam.
Lees verder...Geplaatst op 31-08-2016 om 23:05u.
Hardwired, de kersverse Metallica-single, is voorlopig nog geen commerciële hit in Nederland. De track is afgelopen week op de dertigste en laatste plaats van de tipparade binnengekomen en het is maar afwachten of hij een van de komende weken alsnog de Dutch Single Top 100 gaat halen. Wellicht is Hardwired te ruig en thrashy voor de radio en het mainstream publiek. Veel Nederlandse en Vlaamse metalfans die onze site bezoeken, zijn gelukkig wel te spreken over de nieuwe Metallica-song.
Onze wekelijkse frontpage-enquête stelde afgelopen week de vraag: "Wat vind jij van de nieuwe Metallica-single?" Minder dan twintig procent van de stemmers beschouwt Hardwired als een matig of zwak nummer, terwijl amper drie procent de song niet eens wil beluisteren. Bijna vier op de vijf bezoekers van Metalfan.nl vindt Hardwired daarentegen op zijn minst redelijk. Zo'n 34 procent van de stemmers beoordeelt de compositie zelfs als bovengemiddeld en ruim dertien procent gaat nog een stapje verder en vindt Hardwired weergaloos. We kunnen dan ook concluderen dat deze eerste single van het op vrijdag 18 november te verschijnen dubbelalbum Hardwired...To Self-Destruct de meeste metalfans hoopvol stemt.
Reacties...Geplaatst op 31-08-2016 om 21:14u.
Wat is jouw favoriete nu-metal song? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link. Staat de ultieme nu-metal hymne volgens jou niet bij de voorgedrukte keuzemogelijkheden? Kies dan voor de optie "een andere nu-metal song" en vertel ons in een reactie bij de enquête wat jouw favoriet is.
Staat jouw favoriete nu-metal hymne er niet bij? Kies dan voor de optie "een andere nu-metal song" en vertel ons in een reactie bij de enquête wat jouw favoriet is.
Lees verder...Geplaatst op 31-08-2016 om 20:30u.
Op 7 oktober komt het nieuwe album van Alter Bridge uit. The Last Hero bevat onder meer Show Me A Leader. Al eerder verscheen er een lyricvideo van deze eerste single, maar er is nu ook een officiële clip. Volgens Myles Kennedy reflecteert de tekst de frustratie en het wantrouwen van veel mensen met betrekking tot de politiek en leiderschap.
Street hop metal, nu djent, call it whatever you like. BackWordz combineert hip hop met metalriffs. Be Great laat de veelzijdigheid van de band horen: van energieke metalcore tot klassieke hip hop en moderne rock. De track staat op het nog te verschijnen Veracity.
De rockers van Coheed And Cambria werkten met regisseur Nicholas Hipa samen voor de beelden bij Bridge And Tunnel. De demotrack staat op de digitale deluxe editie van The Color Before The Sun: Deconstructed.
Het Amersfoortse Bloodphemy heeft een clip gemaakt bij de track Catch 23. Sinds 2015 zijn de gedreven heren na een lange stilte weer terug en heeft Sleaszy Rider Records de ep Blood Will Tell uitgebracht. Bloodphemy staat voor brute, riffgedreven death metal en is inmiddels bezig met het schrijven van een full-length.
Volgende week vrijdag komt via AFM Records de nieuwe plaat uit van Serious Black. Mirrorworld bevat onder andere Castor Skies. Op 2 oktober komt de internationale powermetalformatie naar de Oefenbunker in Landgraaf.
Lees verder...Geplaatst op 31-08-2016 om 18:27u.
De Europese tournee van Týr, met tevens Unleash The Archers, Xaon, Relicseed en hoofdact Sirenia op de affiche, raakte vorige week in opspraak. Enkele dierenrechtenactivisten roepen op tot de boycot van het Faröer gezelschap, omdat frontman Heri Joensen meedoet aan de 'grindadráp', de traditionele jacht op walvissen op de Faröer Eilanden. Een aantal Duitse zalen besloot de komst van Týr af te blazen en ook de vier geplande optredens in de Benelux waren in gevaar. Inmiddels hebben alle betrokken podia een beslissing genomen. Op dinsdag 22 november in Gebr. De Nobel te Leiden is Týr weliswaar niet meer welkom, maar de daaropvolgende dagen mogen Heri Joensen en zijn collega's gewoon aan de bak in achtereenvolgens P60 (Amstelveen), Willemeen (Arnhem) en De Verlichte Geest (Roeselare). Twijfel jij nog of je Týr het voordeel van de twijfel geeft of dat je de Faröer groep vanwege hun betrokkenheid bij de walvisjacht voortaan wilt vermijden? In het bijgaande (Engelstalige) filmpje legt Heri Joensen zelf uit waarom er volgens hem niets mis is met de 'grindadráp'.
Lees verder...Geplaatst op 31-08-2016 om 14:28u.
Voormalig Slayer-drummer Dave Lombardo verlegt zijn aandacht tegenwoordig naar hardcore punk legendes. Eerder dit jaar voegde de Amerikaan zich al bij Suicidal Tendencies en binnenkort komt daar de klassieke line-up van Misfits bij. Zoals we eerder meldden, gaan Glenn Danzig (zang), Jerry Only (bas) en Doyle Wolfgang Von Frankenstein (gitaar) in september voor het eerst sinds 1983 weer samen optreden. Dat doen ze onder de naam 'The Original Misfits'. Danzig en Only hebben hun langdurige (juridische) onenigheid eindelijk bijgelegd. Lombardo zal op twee Amerikaanse festivals in Denver en Chicago achter het drumstel plaatsnemen. Hopelijk smaakt de hereniging naar meer en komt het viertal vervolgens ook naar Europa toe.
Reacties...Geplaatst op 30-08-2016 om 23:10u.
Op 20 augustus vond het jaarlijkse Tattoofest plaats bij de Cult-Art Shop in Nijverdal. Met mooi weer en een geweldige line-up was het een erg leuke en gezellige dag op dit kleine festival. Op twee podia waren doorlopend bands aan het spelen voor circa 450 bezoekers, evenveel als vorig jaar. Marc en dochter Tanya bekeken alle bands en samen doen ze verslag van deze geslaagde negende editie. Je kunt hun verslag hier lezen!
Lees verder...Geplaatst op 30-08-2016 om 16:00u.
De Londenaren van Exist Immortal stijgen in de clip van Follow Alone tot grote hoogten. De melodieuze metalformatie, die sinds 2011 actief is, komt in oktober met Breathe en daar is deze track een voorproefje van.
Als de namen KMFDM, Ministry en Nine Inch Nails je wat zeggen, dan komt 3Teeth je wellicht ook bekend voor. De industrialband uit Los Angeles toerde in eigen land met Tool en komt deze herfst met de tweede full-length shutdown.exe. Daarop staat onder andere Atrophy, waarvoor beelden geschoten zijn met politiegeweld.
Eén video voor twee nummers, te weten 10.56 en Second Son Of R. van Oathbreaker. De Belgische formatie mixt hardcore, punk, black- en post-metal tot een eigen sound, zoals te horen op Rheia, dat over een maand uitkomt.
Kort maar krachtig; het nieuwe nummer Fallen Into Disuse. Deze grindcoretrack staat op Voices, de nieuwe plaat van Wormrot, die op 14 oktober verkrijgbaar is via Earache. Eigenlijk zou deze vorig jaar al het levenslicht zien, maar de mannen uit Singapore kregen maar geen contact met hun drummer.
Iets voor liefhebbers van Textures. Eind volgende week komt Harmonic Confusion uit, het vierde album van Tardive Dyskinesia. Het Griekse collectief combineert prog en groove. Check de clip die gemaakt is bij Self Destructive Haze.
Lees verder...Geplaatst op 29-08-2016 om 21:52u.
Later dit jaar komt het nieuwe album Play Dead uit van The Lucifer Principle, dat door Dan Swanö gemixt en gemasterd werd. Een exacte releasedatum is nog niet bekend, maar de Nederlandse band heeft wel alvast een previewtje online gezet van de track Monster. Lees verder om deze te beluisteren.
Lees verder...Geplaatst op 29-08-2016 om 20:27u.
Ongeveer twee jaar na The Seventh Life Path komt Sirenia met een nieuw album. Op Dim Days Of Dolor zal men wel een verandering horen. Zangeres Ailyn Giménez García heeft eerder deze zomer de band verlaten. Wie haar opvolgt maakt de band op 8 september bekend, maar bandleider Morton Veland noemt het album wel alvast het meest diverse dat de band ooit heeft opgenomen. Dim Days Of Dolor ligt op 11 november in de winkels.
Kort na de release begint de tour, die de band op 22, 23, 24 en 25 november naar respectievelijk Leiden, Amstelveen, Arnhem en Roeselare brengt. De tour is echter nu al in opspraak. Enkele dierenrechtenactivisten roepen op tot boycot van openingsact Týr vanwege dat frontman Heri Joensen meedoet aan de "grindadráp", de traditionele jacht op walvissen op de Faroer Eilanden. Bij Gebr. De Nobel in Leiden is Týr in ieder geval al niet meer welkom, bij De Verlichte Geest in het Belgische Roeselare wel.
Update: Er zijn aanwijzingen dat Liv Kristine (ex-Leaves' Eyes) de nieuwe frontvrouw van Sirenia is. Begin augustus plaatste de band vanuit het Noorse dorpje Tau een update dat de muziek is opgenomen en dat de week erna de vrouwelijke vocalen aan de beurt zouden zijn. Enkele dagen later plaatste Liv Kristine ook een update op haar Facebook pagina vanuit Tau. Toeval? Of niet? We zullen het over iets meer dan een week zeker weten.
Lees verder...-
4 november:
- Disembody - Awakening of Ancient Evil
- Mira Disconnect - Entangled
- Sentries - Disciples of Void & Fire 6 november:
- Adversor - This Mortal Coil
- Afterlife - The Pain That Shapes Us
- Architect Of Seth - Solitude Solaire
- Besotten - Eye of the Monolithicrypt
- Carnifex - More Than Misery
- Coilguns - Everything We Love, We Destroy
- Comeback Kid - Chosen Hell
- Deathbarrel - Life Resignation Notice
- Diggeth - Intrinity
- Dikajee - The Frame
- Distant - Into Despair
- E-L-R - Atropa
- Eternity's End - Titanblood
- Extol - Aura Of Decay
- Future Static - Ornaments & Memories
- Hatebreed - Fatal Paradox
- Hyperion - Elysia
- Hypno5e - Trame Noire
- Junkyard Drive - Squeeze
- King Satan - Black Magick Abraxas
- Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
- Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
- Lockslip - The Conversation
- Mawiza - Iñ Mongeletew
- Midnight - Satanic Attack Live!
- Monastery - Revenge Is Mine
- Night Gaunt - Rupture
- Olympus - L'appel Du Vide
- Outloved - IS THIS LETTING GO
- Ováte - Rúin
- Perpetua - Saviour to None
- Prong - Prong
- Saor - Caledonia
- Shakhtyor - Simulacron
- Shogun Mojo - Shogun Mojo
- Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
- Tangerine Stoned - Faded Dreams
- The Jack Knives - Negative Spaces
- thrown - UNWANTED
- Trollfest - Trollywood
- Trope - Dyad
- Underdark - O Come Forth Annihilation
- Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
- WINGLESS - Vision Beyond Form 7 november:
- Falsimonian - For Survival 11 november:
- Crescendium - DRAC
- Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
- Forsaken Age - Blackened Steel 12 november:
- Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP) 13 november:
- Annicke Shireen - Delirium
- Arkado - III
- Artificial Brain - Antillia
- Assumption - Paradox Of The Arrow
- Carbellion - This Is Our Style
- Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
- Cervus - Axis
- Citizend - DoomsVille
- Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
- Crucivore - Desecration
- Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
- Det Eviga Leendet - Vehemence
- Dirty Tricks - Not Gonna Stop
- Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
- Empath - Empath
- Fading Light - The Spell Of A New Dawn
- Gomorra - Blood Of The Innocent
- Graviton - Graviton
- Häven - Where Angels Fear To Tread
- Heavens Edge - Philadelphia
- Illt - Humanity
- Iron Savior - Deathbringer
- Kalandra - The Other Side
- Kingdom Of Giants - Usurper
- Lamentari - Ante Auroram
- Love Sex Machine - Thriving
- Maledictus - Lazarvs
- NervoChaos - Chaosmongers
- Niva - Stratospheric
- Obits - Cake Shop
- Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
- Parius - Alchestronomy
- Revlin Project - Rising Hope
- Sable Hills - Homura
- Satanic Warmaster - Drachenkreuz
- Serpent - The Pit and the Pendulum
- SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
- Sinister - Lucid Nightmares
- Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
- Survivalist - Four Nails (EP)
- Theodor Bastard - ▽
- Utmarken - I gudarnas tjänst
- Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
- Walls Of Jericho - System Error: Humanity
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



