Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in oktober 2026 werd uitgebracht?

Amon Amarth - The Allfather Awakens
Brymir - What We Leave Behind
Butcher Babies - Nightbloom
Carnation - Symphony In Flesh
Cirith Ungol - All The Shadows
Enslaved - Mið
Escape The Fate - The Last Goodbye
Forbidden - Forbidden
Frozen Crown - The Legend Of The Six Kings
Gloryhammer - Space 1993
Graveyard - Fever
Greta Van Fleet - Palace For The People
Imminence - Axis Mundi
Insomnium - Netherworlds
Left To Suffer - Unwelcome Guest
Mental Cruelty - Echoes Of A Forlorn Land
Ministry - Hate To Go
Miss May I - No Place For Me
Nickelback - Everything Under The Sun
Queens Of The Stone Age - Perfecth
Rattlesnakes - Shadows In The Night
Shores Of Null - Homesick
Tony Iommi - From The Dark
Wolves In The Throne Room - Estuary
een ander album uit oktober 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    7 november:
  • Brainstorm festival
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Insurrectio, Boneripper, Written In Blood en Deafened To Death
  • 8 november:
  • Dutch Doom Days XXIV
  • Helldriver
  • Korn, Architects en Pixel Grip
  • Vengeance, Seven Thirty en Helldriver
  • 10 november:
  • Chemicide en Velozza
  • Fabio Lione
  • Fifth Angel en Leatherwitch
  • 11 november:
  • Enter Shakiri, Holding Absence en The Callous Daoboys
  • Fabio Lione
  • 13 november:
  • Changeling, Obsidian Tide en +46 Forty Six Band
  • Clobber
  • Temptations For The Weak en Mantah
  • Tusky en Rats And Daggers
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anna Katharina Kränzlein (Schandmaul) - 46
  • Claudio Carrasco García (Poema Arcanus) - 52
  • Greg Tribbett (Mudvayne) - 58
  • Jani Kinnunen (Medicated) - 38
  • Martin "Ducky" Duckstein (Schandmaul) - 54
  • Michael Tangermann (Superior) - 60
  • Richard Fortus (Guns N' Roses) - 60
  • Rob Caggiano (Volbeat) - 50
  • Robin Finck (Guns N' Roses) - 55
  • Ronni Clasen (Manticora) - 48
  • Sebastian Marino (Overkill)† - 61
  • Sergio Ortola Ramon (Phantom Mask) - 48
  • Steve DiGiorgio (Sadus) - 59
  • Tim Calvert (Forbidden)† - 61
  • Tommy Thayer (Kiss) - 66
  • Zach Myers (Shinedown) - 43

Vandaag overleden:
  • Chris Blair (technicus) - 2005
Verslag van ProgPower Europe

Geplaatst op 11-10-2016 om 21:01u.

Aan festival-opties geen gebrek in het weekend van 1 oktober. Epic Metal Fest, Stars On Thrash en Graveland staan op de agenda en zo zijn er nog wel meer. Een luxeprobleem voor de metalfan. Vaste prik in het eerste weekend van oktober in Baarlo is ProgPower Europe. Het driedaagse evenement is in 2016 toe aan zijn achttiende editie. Van heinde en verre reizen de progliefhebbers naar het pittoreske Limburgse dorpje voor een weekendje gezelligheid en progressieve muziek. Ook Jeffrey was van de partij en hij doet verslag. Je kunt het hier lezen.

Verslag van ProgPower Europe

Lees verder...
Vijf clips met Einherjer, Theatres Des Vampires e.a.

Geplaatst op 11-10-2016 om 14:00u.

Het vorig jaar in Grenoble opgerichte Titans Fall Harder maakt djenty deathcore met industrial-elementen. Hoe dat klinkt kun je horen in Omniscient, waarvoor de Fransen een clip hebben laten opnemen.

Party-metal van Attila in de nieuwe video bij Got It Bad, afkomstig van Chaos. Niet alle fans zijn gecharmeerd van de nieuwe sound van de Amerikanen, die opschuift naar radiovriendelijke Limp Bizkit-tunes.

Ter ere van het twintigjarig bestaan van het debuut Dragons Of The North van Einherjer is er een door Costin Chioreanu geregisseerde clip van het titelnummer vrijgekomen. Het vikingmetalgezelschap heeft de plaat opnieuw opgenomen. De nieuwe versie verschijnt op 25 november via Indie Recordings.

Eerder dit jaar nam Scott Stapp de microfoon bij Art Of Anarchy over van Scott Weiland. The Madness is een van de eerste songs die hij schreef met Ron 'Bumblefoot' Thal. Regisseur Dan Catullo werkte al eerder met Scott (tijdens zijn periode met Creed) en is verantwoordelijk voor de clip. Een nieuw album volgt pas in de lente van 2017.

Komende vrijdag komt het nieuwe album van Theatres Des Vampires uit. De Italianen laten op Candyland een moderne en heavy sound horen met meer elektronica, zoals te horen in Morgana Effect.

Lees verder...
System Of A Down op Download France 2017

Geplaatst op 10-10-2016 om 20:33u.

System Of A Down eindigde hoog op de lijst van meest gewilde festivalacts voor 2017, waar we de lezers van Metalfan.nl recent in een enquête over polsten. Degenen die op de Armeens-Amerikaanse band stemden, zullen blij zijn om te horen dat het gezelschap in de zomer van 2017 inderdaad naar Europa komt voor een reeks festival- en zaaloptredens. Voorlopig heeft System Of A Down zeven shows bekendgemaakt, waar helaas nog geen optreden in de Benelux of Duitsland bij zit. Wel treedt de groep viermaal aan in Frankrijk.

De meest in het oog springende show is op zaterdag 10 juni tijdens het driedaagse Download France festival in Parijs. Tevens blijkt komend jaar een nieuw Download festival plaats te vinden, namelijk in de Spaanse hoofdstad Madrid. Daar zal System Of A Down op vrijdag 23 juni aantreden, ongetwijfeld als (dag)headliner. Naast Frankrijk en Spanje doet de formatie in elk geval ook Polen en Tsjechië aan. Daar komen ongetwijfeld nog meer landen bij. Download UK in Donington Park lijkt een zekerheidje en we zijn natuurlijk benieuwd of System Of A Down tevens naar Nederland en Vlaanderen zal komen.

Reacties...
VetrarDraugurinn start crowdfundingcampagne

Geplaatst op 10-10-2016 om 13:22u.

Gitarist Eric Hazebroek van Stream Of Passion is dit jaar een nieuwe band begonnen. De afgelopen jaren schreef hij al nummers voor een eventueel soloalbum, maar omdat Stream Of Passion stopt heeft de gitarist besloten om een nieuwe band te vormen om die nummers ten uitvoer te brengen. Samen met zangeres Marjan Welman (Autumn), bassist Douwe De Wilde (The Saturnine) en drummer Jim van de Kerkhof (All For Nothing) vormt hij de band VetrarDraugurinn. De muziek zal echter niet klinken als Stream Of Passion, maar juist meer in de hoek van Katatonia, The Gathering, Paradise Lost en Ghost Brigade zitten.

VetrarDraugurinn wil binnenkort de studio ingaan om nummers op te nemen voor de debuut-EP. Deze zal I heten en zal zes nummers bevatten, waarvan er twee uiteindelijk ook op een volledig album zullen staan. De andere nummers vier zijn dan uitsluitend op de debuut-EP te vinden. Echter, om dit alles te bekostigen is de band een crowdfundingcampagne gestart. Wil je VetrarDraugurinn steunen, teken dan in op de campagne op Indiegogo. Als je verder leest kun je overigens alvast een demo beluisteren van het nummer Bleak Earth.

Lees verder...
Vier nieuwe namen voor Stonehenge

Geplaatst op 10-10-2016 om 12:26u.

Het Stonehenge festival heeft weer wat bands bevestigd. Marduk, Macabre, Korpse en Evil Invaders komen volgend jaar naar het Steenwijkse festival. Eerder al waren Benighted, Absu, Disabuse, Blood Red Throne, Krisiun, Altar, Hideous Divinity Beheaded, Bleeding Gods, Profanity, Deceptionist, Dead Head, Squash Bowels en Braincasket bevestigd. Stonehenge vindt volgend jaar plaats op 29 juli in Steenwijk. Earlybird tickets kosten 20 euro. De meeste informatie vind je op www.stonehengefestival.nl.

Reacties...
Allerlaatste show van Sin7sinS

Geplaatst op 10-10-2016 om 09:18u.

In mei kondigde Sin7sinS aan te gaan stoppen. Komend weekend is dat moment dan ook echt aangebroken. De allerlaatste show van deze Zuid-Hollandse band is aanstaande zaterdag 15 oktober in Bibelot in Dordrecht, waarbij ook alle oud-bandleden aanwezig zullen zijn. Support komt deze avond van X-Tinxion.

Reacties...
Ook drummer verlaat Rhapsody Of Fire

Geplaatst op 09-10-2016 om 16:27u.

Onlangs verliet frontman Fabio Lione zijn band Rhapsody Of Fire. De band, geleid door toetsenist Alex Staropoli, moet echter niet alleen op zoek naar een nieuwe zanger. Ook drummer Alex Holzwarth, die al een jaar of 16 bij de band was, heeft besloten te stoppen. Hij wil al langer andere dingen doen en nu acht hij de tijd rijp om die ook daadwerkelijk te gaan doen. Hierdoor kan hij Rhapsody Of Fire niet meer zijn volledige aandacht geven. Omdat de band toch een vernieuwing in de line-up doormaakt, leek het Holzwarth het beste om dan nu ook maar te stoppen.

Reacties...
Op 1 november komt The Wounded-cd eindelijk uit

Geplaatst op 09-10-2016 om 11:00u.

Uitstel betekent gelukkig niet altijd afstel. Na vele jaren wachten komt Sunset, het vierde studio-album van The Wounded, op 1 november dan toch uit. Atlantic, het vorige album van de Nederlandse gothic rock/metal band, is inmiddels al twaalf jaar oud. De nieuwe cd bevat negen songs en heeft een totale speeltijd van meer dan een uur. De plaat is opgenomen in Studio Het Atelier. Frans Vollink nam (met The Wounded) de productie voor zijn rekening en heeft het album bovendien gemixt en gemasterd. De albumhoes is ontworpen door Regina Broersma, die ook het artwork voor Monument (2002) en Atlantic (2004) verzorgde. Als voorproefje kun je alvast naar de zeven minuten durende openingstrack Wolves we Raised luisteren.

Lees verder...
Vijf nieuwe clips met onder meer The 69 Eyes

Geplaatst op 09-10-2016 om 10:00u.

Female fronted alternative metal uit Tunesië; hoe dat klinkt kun je horen via Somebody Else van Persona, het eerste nummer op Elusive Reflection, dat eerder dit jaar uitgekomen is.

De in Finland woonachtige Francaise Eilera brengt met Face Your Demons haar vierde release op de markt. De muziek bevat invloeden uit de Keltische folk, Evanescence en Within Temptation. De plaat is in Finland opgenomen, gemixt door Tero Kinnunen (Nightwish) en gemasterd door Mika Jussila in Finnvox Studios (Nightwish, Avantasia, Amorphis). Scroll naar beneden om Deadly Together te kunnen beluisteren en bekijken.

De jonge Britse heavymetalact Hostile heeft voormalig Judas Priest-gitarist K.K. Downing bereid gevonden om in de clip van Freedom Act te figureren. Downing heeft beide platen van de Britten geproduceerd en schreef ook in beperkte mate mee. Op het meest recente New World Disorder staat de Judas Priest-cover Blood Staineed.

Het Italiaanse Secret Rule werkt op Machination samen met drummer Sander Zoer (ex-Delain, Leah), toetsenist Henrik Klingenberg (Sonata Arctica) en speciale gasten waaronder Stefan Helleblad (Within Temptation), Timo Somers (Delain), Fabio D’Amore (Serenity) en Janneke de Rooy (Paper Doll Decay). Voor I Have The Sun is een clip online gezet.

Jimi Sero is de regisseur van de nieuwe clip van het Finse The 69 Eyes. Lady Darkness staat op Universal Monsters, de elfde full-length die eerder dit jaar het levenslicht zag.

Lees verder...
Verslag van Epic Metal Fest

Geplaatst op 08-10-2016 om 21:25u.

Na een geslaagde eerste editie in het Eindhovense Klokgebouw is Epic Metal Fest nu verhuisd naar 013 in Tilburg. Het evenement staat dit jaar in het teken van de releaseshow van The Holographic Principle van Epica. Op twee podia, voor deze gelegenheid omgedoopt tot Storm Stage (Grote Zaal, of de Main) en Universe Stage (Jupiler Zaal), waren om en om bands aan het spelen, met een kleine overlap. Marc bekeek met dochter Tanya alle bands. Samen doen ze verslag van deze geslaagde festivaldag. Je kunt het hier lezen!

Verslag van Epic Metal Fest

Lees verder...
Pestilence keert terug

Geplaatst op 08-10-2016 om 12:12u.

Pestilence keert in 2017 met een nieuwe line-up terug op het podium. Bandleider Patrick Mameli liet ruim twee jaar geleden nog weten dat de deathmetalband klaar was en geen nieuw materiaal meer zou opnemen. De Nederlandse zanger/gitarist wilde zich gaan concentreren op zijn nieuwe project Neuromorph. Wel gaf Mameli toen aan dat als er vraag zou zijn naar oldschool Pestilence-shows, sologitarist Patrick Uterwijk en hij dat zeker zouden overwegen.

Nu komt er dus een terugkeer, maar zonder Uterwijk. De nieuwe sologitarist van Pestilence is de Venezuelaan Santiago Dobles (Aghora, ex-Cynic). Op basgitaar komen we de Cubaan Tony Choy (Neuromorph, ex-Cynic) tegen, die al tweemaal eerder korte tijd bij Pestilence actief was. De nieuwe drummer is de Roemeen Septimiu Hărşan (Code Red, Disavowed, Neuromorph).

De internationale formatie is momenteel shows aan het boeken voor komend jaar. Eerst zou het alleen gaan om enkele shows in Mexico, maar Choy overtuigde Mameli om het wat groter aan te pakken. Een nieuw album hoeven we niet te verwachten, maar wel zou in 2017 het debuut van Neuromorph (met grotendeels dezelfde muzikanten) moeten verschijnen.

Reacties...
Video's: Meshuggah, Dark Tranquillity, The Answer...

Geplaatst op 08-10-2016 om 10:00u.

Het achtste album van Meshuggah is een feit. Violent Sleep Of Reason verschijnt via Nuclear Blast en bevat onder meer Clockworks, waarbij Julius Horsthuis een video heeft gemaakt.

Over een maand komt het nieuwe album van Dark Tranquillity uit via Century Media. Bij het titelnummer Atoma zijn beelden verschenen. Atoma is de elfde full-length van de melodieuze deathmetalformatie uit Zweden.

In de zomervakantie zorgden de mannen van The Answer voor een positieve vibe op de festivalweide van Alcatraz in Kortrijk. De Ieren komen op 28 oktober via Napalm Records met de nieuwe full-length Solas. Frontman Cormac Neeson lucht hierop zijn hart na een turbulente tijd. Muzikaal grijpt het album terug op de Ierse wortels.

Het favoriete nummer van de nieuwe cd van de experimentele metalformatie Seeker is Void volgens de bandleden. De track staat op Loss, dat volgende week vrijdag in de winkels ligt. De formatie uit Dallas kreeg een facelift na Unloved (2013). Vocalist Bryce Lucien pakte de bas op, vond een nieuwe drummer en gitarist en zingt op Loss over een vriendin die zelfmoord pleegde.

Lees verder...
Verslag van Euroblast 2016

Geplaatst op 07-10-2016 om 19:31u.

Euroblast is het jaarlijkse feestje van alles wat djent en prog heet. Drie dagen lang wordt de Essigfabrik overgenomen door de beste bands en fans in het genre. Dit jaar stonden ondermeer Enslaved, Shining, Animals As Leaders, Veil Of Maya en Ne Obliviscaris op het driedaagse programma. Constantijn en Wouter waren voor de zevende keer van de partij. Hun verslag kun je hier lezen!

Verslag van Euroblast 2016

Lees verder...
Epica evenaart persoonlijk record, Opeth net niet

Geplaatst op 07-10-2016 om 15:54u.

Het kersverse studio-album van Epica, The Holographic Principle, komt deze week op nummer 4 binnen in de Dutch Album Top 100. Dat is een evenaring van het persoonlijke record van de Nederlandse symphonic metalband. Twee jaar geleden reikte de voorganger The Quantum Enigma namelijk eveneens tot de vierde plaats. Daarmee is The Holographic Principle de tweede Epica-cd die in eigen land de Top 5 haalt. Ook in België doet de plaat het uitstekend. In Vlaanderen komt de schijf namelijk op plek 12 binnen van de wekelijkse albumverkooplijst en in Wallonië op plaats 24.

Het kersverse studio-album van Opeth, Sorceress, valt in zijn eerste week net buiten de Top 10 van de Dutch Album Top 100 en blijft steken op nummer 11. Vijf jaar geleden haalde Heritage, waarmee de Zweedse fomatie het deathmetalgenre vaarwel zegde, wel (nipt) de Top 10. De elfde plaats van Sorceress is daarom geen persoonlijk record, maar wel een flinke verbetering ten opzichte van de voorganger Pale Communion. Die kwam twee jaar geleden niet hoger dan plek 23. Ook België lijkt Opeth eindelijk te omarmen. In de Vlaamse albumverkooplijst komt Sorceress binnen op positie 16 en in de Waalse chart op nummer 20, dus zelfs hoger dan de nieuwe Epica.

Naast Opeth komen we nog meer progressive rock tegen in de Dutch Album Top 100. Fuck Everyone And Run van Marillion zakt in de tweede week van 6 naar 28 en Do Not Disturb van Van Der Graaf Generator komt de lijst binnen op plaats 96. Ook gitaarheld Jimi Hendrix heeft vele jaren na zijn dood weer eens een "nieuwe" plaat uit. Machine Gun - The Fillmore East First Show 12/31/1969 is nieuw op nummer 46. Een andere gitaarheld, Joe Bonamassa, zakt met Live At The Greek Theatre in de tweede week van 13 naar 67.

De Australische hardrockers van Airbourne kwamen de Nederlandse albumverkoopchart vorige week binnen op nummer 96, maar Breakin' Outta Hell is na een week al weer uit de lijst verdwenen. Ook Seal The Deal & Let's Boogie van Volbeat (na zestien weken), The Complete BBC Sessions van Led Zeppelin (na twee weken) en The Prelude Implicit van Kansas (na een week) zijn uit de Top 100 gevallen.

Reacties...
Amaranthe, Shinedown e.a. zetten clips online

Geplaatst op 07-10-2016 om 10:00u.

Eaten Roll I en Rider G Omega van Obsidian Kingdom hebben in juni in het Museu Nacional d’Art de Catalunya (MNAC) in Barcelona opnamen laten maken van de akoestische versie van Black Swan van het tweede album A Year With No Summer. Deze kun je hieronder bekijken.

De Rotterdamse rockers van Life's Electric hebben een clip laten opnemen bij King Of Second Chances. Regisseurs zijn Arjen Schotel en Robin Bruinsma. De muzikanten zijn in oktober en november op binnenlandse podia actief.

Een paar weken geleden verscheen het langverwachte Walking In The Shadows, de eerste plaat van Grim Reaper sinds 1987. Eigenlijk moeten we zeggen: Steve Grimmett's Grim Reaper, want zo heet de formatie sinds 2006, na een lange periode van inactiviteit. Bij het titelnummer maakten de oude rotten beeldopnamen.

De mix van pop en metal van Amaranthe neigt met That Song steeds meer naar de radiovriendelijke kant. Dat nummer, dat over de gevolgen van het volgen van je dromen gaat, staat op de nieuwe full-length Maximalism, die op 21 oktober uitkomt via Spinfarm. Kort erna zijn Elize Ryd en haarvolgelingen te zien in Doornroosje te Nijmegen. Op 26 oktober om precies te zijn en daarna in België en Duitsland vlak over de grens.

Nog meer popmuziek en ditmaal van de rockgroep Shinedown. How Did You Love gaat over het begrijpen en respecteren van je mortaliteit. De track staat op het succevolle vijfde album Threat To Survival, dat inmiddels in de winkels ligt.

Lees verder...
Zoeken
    4 november:
  • Disembody - Awakening of Ancient Evil
  • Mira Disconnect - Entangled
  • Sentries - Disciples of Void & Fire
  • 6 november:
  • Adversor - This Mortal Coil
  • Afterlife - The Pain That Shapes Us
  • Architect Of Seth - Solitude Solaire
  • Besotten - Eye of the Monolithicrypt
  • Carnifex - More Than Misery
  • Coilguns - Everything We Love, We Destroy
  • Comeback Kid - Chosen Hell
  • Deathbarrel - Life Resignation Notice
  • Diggeth - Intrinity
  • Dikajee - The Frame
  • Distant - Into Despair
  • E-L-R - Atropa
  • Eternity's End - Titanblood
  • Extol - Aura Of Decay
  • Future Static - Ornaments & Memories
  • Hatebreed - Fatal Paradox
  • Hyperion - Elysia
  • Hypno5e - Trame Noire
  • Junkyard Drive - Squeeze
  • King Satan - Black Magick Abraxas
  • Kolman & Calvert - The Pink Carnage of Cartilago
  • Liminal Spirit - Forfeiture Hymns
  • Lockslip - The Conversation
  • Mawiza - Iñ Mongeletew
  • Midnight - Satanic Attack Live!
  • Monastery - Revenge Is Mine
  • Night Gaunt - Rupture
  • Olympus - L'appel Du Vide
  • Outloved - IS THIS LETTING GO
  • Ováte - Rúin
  • Perpetua - Saviour to None
  • Prong - Prong
  • Saor - Caledonia
  • Shakhtyor - Simulacron
  • Shogun Mojo - Shogun Mojo
  • Sisar - Valo valtaa vielä kaiken
  • Tangerine Stoned - Faded Dreams
  • The Jack Knives - Negative Spaces
  • thrown - UNWANTED
  • Trollfest - Trollywood
  • Trope - Dyad
  • Underdark - O Come Forth Annihilation
  • Waylander - Mac Tíre - Son of the Land
  • WINGLESS - Vision Beyond Form
  • 7 november:
  • Falsimonian - For Survival
  • 11 november:
  • Crescendium - DRAC
  • Elffor / Hyver / Erroiak - Roi des Forêts - Basoen Jauna
  • Forsaken Age - Blackened Steel
  • 12 november:
  • Baby On A Rampage - Forgive My Figure (EP)
  • 13 november:
  • Annicke Shireen - Delirium
  • Arkado - III
  • Artificial Brain - Antillia
  • Assumption - Paradox Of The Arrow
  • Carbellion - This Is Our Style
  • Cerebral Curse - Abominant Incarnations of Sepulchral Depths
  • Cervus - Axis
  • Citizend - DoomsVille
  • Cro-Mags - The Age of Quarrel: 40 Years of Quarrel
  • Crucivore - Desecration
  • Cutterred Flesh - The Shapes of Hidden Malice
  • Det Eviga Leendet - Vehemence
  • Dirty Tricks - Not Gonna Stop
  • Dreams Of Gray - In The Shadow Of The Storm
  • Empath - Empath
  • Fading Light - The Spell Of A New Dawn
  • Gomorra - Blood Of The Innocent
  • Graviton - Graviton
  • Häven - Where Angels Fear To Tread
  • Heavens Edge - Philadelphia
  • Illt - Humanity
  • Iron Savior - Deathbringer
  • Kalandra - The Other Side
  • Kingdom Of Giants - Usurper
  • Lamentari - Ante Auroram
  • Love Sex Machine - Thriving
  • Maledictus - Lazarvs
  • NervoChaos - Chaosmongers
  • Niva - Stratospheric
  • Obits - Cake Shop
  • Ósserp - Les Homilies Del Desengany (EP)
  • Parius - Alchestronomy
  • Revlin Project - Rising Hope
  • Sable Hills - Homura
  • Satanic Warmaster - Drachenkreuz
  • Serpent - The Pit and the Pendulum
  • SILVERTOMB - The Interpretation Of Nightmares
  • Sinister - Lucid Nightmares
  • Skyjoggers - Frag Nicht Nach Sonnenschein
  • Survivalist - Four Nails (EP)
  • Theodor Bastard - ▽
  • Utmarken - I gudarnas tjänst
  • Virologist - Subjugation of Anthropoid Forms
  • Walls Of Jericho - System Error: Humanity

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl, en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.