Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
  • 25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
Geen concerten bekend voor 22-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Cédric "Cede" Dupont (Symphorce) - 47
  • Cornelius "Wombo" Heck (Finsterforst) - 36
  • Damien Sisson (Death Angel) - 45
  • Dimitri Keiski (Insania) - 47
  • Gunnar Sigurður Valdímarsson (Nevolution) - 41
  • Harri Pikka (Omnium Gatherum) - 45
  • John Otto (Limp Bizkit) - 49
  • Luis Mariutti (Angra) - 55
  • Nicole Bogner (Visions Of Atlantis)† - 42
  • Øystein "Euronymous" Aarseth (Mayhem)† - 58
  • Pernille Rosendahl (The Storm) - 54
Nieuwe video's met onder meer Nightwish

Geplaatst op 28-11-2016 om 21:45u.

Ron Thunderwood en zijn assistant Daniel Dazgic hebben de in Las Vegas opgenomen clip geregisseerd bij Gravity van Once Human. De door Logan Mader opgerichte progressieve moderne melodeathformatie bestaat pas sinds 2014 en komt via earMusic op 10 februari met de tweede full-length Evolution.

Nightwish neemt volgend jaar pauze, maar laat de fans niet in de kou staan. Op 16 december komt er een dvd uit met de titel Vehicle Of Spirit. De release bevat twee volledige concerten van de Endless Forms Most Beautiful-cyclus. Die in Londen en thuishonk Tampere. Een voorproefje is er middels de beelden bij Stargazers.

De laatste tijd duiken er weer wat nu-metalbands op die de tijden van onder andere Limp Bizkit, Korn en P.O.D. laten herleven. Met dank aan Bram Koopmans en Frank van Hulst is er nu een video van Frontstreet. De groep die vernoemd is naar de Voorstraat in thuisbasis Lelystad is pas een jaar actief en bestaat uit vocalist Martijn Huijskes, gitarist Remy Dovianus, bassist Wilmar Klein, drummer Connor van Sandijk en sampler/vocalist Mitchel Pelgrim. Check them out!

Foreigner is een beetje een vreemdeling binnen metalland, maar wist toch veel handen op elkaar te krijgen van de Graspop-bezoekers eerder dit jaar. Mick Jones schreef The Flame Still Burns voor de film Still Crazy (1999). De soundtrack won de Ivor Novello Award voor songwriting. Het nummer is nu eindelijk door Foreigner zelf opgenomen en verschijnt op een ep met dezelfde titel.

Het powermetalcollectief Burning Point heeft afgelopen vrijdag The Blaze via AFM uitgebracht. De Finse groep met ex-Battle Beast-zangeres Nitte Valo (a.k.a. Nitte Vänskä) in de gelederen heeft video-opnamen laten maken voor The King Is Dead, Long Live The King.

Lees verder...

Into The Grave 2026

Airbourne naar Bospop

Geplaatst op 28-11-2016 om 10:34u.

Op zaterdag 8 en zondag 9 juli vindt in Weert weer het Bospop festival plaats. Dit jaar stond er wat minder aan harde rock, maar wellicht wordt dat volgend jaar gecompenseerd. De eerste harde naam is namelijk zojuist bevestigd: Airbourne. Tevens zijn ook Beth Hart, Anastacia en Anouk vastgelegd voor het Limburgse festival, maar dit zijn slechts de eerste namen. De kaartverkoop start op zaterdag 18 februari. Alle informatie vind je op www.bospop.nl.

Reacties...
De stembussen zijn geopend voor de Top 10 van 2016

Geplaatst op 27-11-2016 om 23:23u.

Het einde van het jaar komt weer in zicht. Dat betekent dat we ook zo langzamerhand weer de jaarlijstjes kunnen indienen. Ook dit jaar stellen we weer de Top 10 samen. De stembussen hiervoor zijn nu geopend dus je kunt jouw Top 10 van 2016 nu indienen. Je hoeft het nog niet direct te doen, want je hebt nog tot 31 december de tijd hiervoor.

Je kunt jouw Top 10 van 2016 hier insturen!

Stuur je Top 10 van 2016 in

Lees verder...

Dynamo Metalfest 2026

Uitslag enqu

Geplaatst op 27-11-2016 om 22:44u.

Recent stelden we onze lezers in een frontpage-poll de vraag: Welke Helloween-song mag op de 'Pumpkins United'-tournee zeker niet ontbreken? Hoewel de huidige zanger Andi Deris al heel wat jaartjes bij de powermetalband actief is en eveneens zal deelnemen aan die speciale rondreis, willen de metalfans in Nederland en Vlaanderen op de reünietoer toch vooral songs horen uit de beginjaren van Helloween, voor de komst van Deris. De meest aangevraagde song is de lange, epische track Keeper Of The Seven Keys, die door Michael Kiske gezongen wordt.

Bijna evenveel stemmen gaan naar Ride The Sky. Die kraker is afkomstig van de eerste langspeler Walls Of Jericho uit 1985, toen Kai Hansen nog achter de microfoon stond. Kiske en Hansen (die ook gitaar speelt) zullen beiden deelnemen aan de 'Pumpkins United'-tournee. Op de derde plaats vinden we een tweede lange, epische saga, namelijk het welbekende Halloween. Aangezien Helloween een bijna drie uur durende show heeft beloofd, hopen en verwachten we die drie nummers zeker in de setlist terug te vinden.

De top tien van (volgens de bezoekers van Metalfan.nl) meest populaire Helloween-songs bestaat volledig uit songs uit de jaren tachtig en ziet er als volgt uit:

1. Keeper Of The Seven Keys [1988]
2. Ride The Sky [1985]
3. Halloween [1987]
4. I Want Out [1988]
5. How Many Tears [1985]
6. Eagle Fly Free [1988] en Future World [1987]
8. Dr. Stein [1988] en Victim Of Fate [1985]
10. A Tale That Wasn't Right [1987]

Helloween logo

Reacties...
Metallica bovenaan de albumverkoopcharts

Geplaatst op 25-11-2016 om 15:34u.

Zowel in Nederland als België (en in vele andere landen) komt Hardwired... To Self-Destruct, het kersverse dubbelalbum van Metallica, op nummer 1 binnen in de wekelijkse albumverkooplijst. In Nederland stond Metallica pas twee keer eerder bovenaan: in 1996 met Load en acht jaar geleden met Death Magnetic. In de frontpage-enquête van www.metalfan.nl kun je momenteel stemmen op jouw favoriete song van het gloednieuwe studio-album van Metallica. Voorlopig staat Spit Out The Bone ruim bovenaan en lijkt dat de song die de meesten van jullie graag op de volgende Europese tournee van Metallica willen horen. Uit de eerste plek in de Dutch Album Top 100 (en de Vlaamse en Waalse zustercharts) blijkt Metallica nog altijd megapopulair te zijn, maar vooralsnog is niet bekend wanneer de groep terugkeert naar de Benelux om het nieuwe materiaal live te presenteren.

Reacties...
Een kwintet nieuwe clips

Geplaatst op 25-11-2016 om 12:30u.

De alternatieve rockformatie Ambrazia mixt elementen van Porcupine Tree, The Mars Volta, Tool, Cocorosie, Portishead, Massive Attack, Guano Apes, Lacuna Coil, The Gathering, Pink Floyd, King Crimson en Red Hot Chili Peppers. De Parijzenaars hebben een clip op laten nemen bij Open Your Mind. De track is afkomstig van de ep Memories And Tales.

Gitariste Gia Federico en zangeres Katy Reign hebben een samenwerkingsverband onder de naam Gia & Katy Reign. De heavy rockende, Amerikaanse dames hebben een clip online gezet van Severed Ties.

Zowel grappig als muzikaaltechnisch wel interessant: Nekrogoblikon. Bij het zelfgetitelde nummer, afkomstig van het in 2015 verschenen album Heavy Meta, zijn live-beelden online gezet. De goblins uit Amerika vieren dit jaar het tienjarig jubileum.

Nog meer live-beelden en wel in de clip van The Whole World Will Burn van Candiria. Het nummer staat op While They Were Sleeping. De formatie uit Brooklyn combineert verschillende stijlen, waaronder metal, hardcore, hip hop, jazz en ambient.

Garbage of thrash? Oordeelt u zelf aan de hand van de clip bij Defenders Of The Good Times van Sonic Pulse. Deze technische track staat op de ep First Contact High.

Lees verder...
Vierde album van Battle Beast op komst

Geplaatst op 25-11-2016 om 08:39u.

Battle Beast is terug! In februari komt de Finse band met een nieuw studioalbum. De opvolger voor het bijna twee jaar oude Unholy Savior heet Bringer Of Pain en werd opgenomen in de JKB Studios in Helsinki en geproduceerd door toetsenist Janne Björkroth. Dit wordt het eerste album met nieuwe gitarist Joona Björkroth. Hij neemt de plaats in van oprichter Anton Kabanen, die vorig jaar na onenigheid de band verliet. Op 17 februari moet Bringer Of Pain in de winkels liggen, maar binnenkort komt al de single King For A Day uit.

Lees verder...
Win kaarten voor Iced Earth

Geplaatst op 24-11-2016 om 22:34u.

MTV is al jaren dood, maar toch duikt er ineens een tour op: MTV Headbangers Ball Tour. Onder deze noemer trekken vier bands door Europa! Iced Earth, Ensiferum, Kataklysm en Unearth gaan de podiums onveilig maken. Op maandag 5 december komt de package naar Poppodium 013 in Tilburg. Wil je kans maken op twee kaarten, doe dan snel mee met onze Iced Earth prijsvraag!

Iced Earth prijsvraag

Lees verder...
Alcest en Mono in Tilburg

Geplaatst op 24-11-2016 om 22:01u.

Een zeer interessante package op zaterdag 19 november in 013 te Tilburg. Co-headliners zijn Alcest en Mono en die nemen het Zweedse pg.lost mee als support-act. Alle drie bands hebben dit jaar nieuw studiomateriaal uitgebracht en lieten dit onlangs horen in Tilburg, maar bedienden ook de fans van de oudere songs. Iets om naar uit te kijken en de Jupiler Zaal stond dan ook van aanvang af al vol. Jeffrey is aanwezig om verslag te doen. Je kunt het hier lezen!

Alcest en Mono in Tilburg

Lees verder...
Eerste lading namen voor Sweden Rock Festival

Geplaatst op 24-11-2016 om 12:20u.

Net als de Graspop Metal Meeting is ook het Sweden Rock Festival vanochtend begonnen met de kaartverkoop voor komend jaar. In tegenstelling tot het Belgische evenement heeft het Zweedse festijn vandaag echter wel een reeks namen bekendgemaakt van optredende artiesten. Eerder was Aerosmith reeds aangekondigd als een van de hoofdacts. Nu zijn de volgende tien namen aan de line-up toegevoegd: In Flames, Running Wild, Clutch, Gotthard, Venom, Rhapsody (als onderdeel van de '20th Anniversary Reunion Farewell'-tour), Black Star Riders, Candlemass (met een speciale 'Nightfall'-show), Metal Church en Y&T. Daar komen nog 69 bands bij. Sweden Rock vindt in 2017 plaats van woensdag 7 tot en met zaterdag 10 juni in het Zweedse stadje Sölvesborg. Tickets kosten 2740 Zweedse Kronen, oftewel ongeveer 280 euro, voor een vierdagenkaart. Meer informatie vind je op www.swedenrock.com.

Lees verder...
Video's van Phil Campbell, Armored Saint e.a.

Geplaatst op 24-11-2016 om 12:00u.

Phil Campbell, zijn zonen Todd, Dane en Tyla, plus zanger Neil Starr hebben afgelopen vrijdag onder de naam Phil Campbell And The Bastard Sons in eigen beheer de zelfgetitelde debuut-ep op de wereld gezet. De rockers hebben bij Spiders een video laten opnemen.

Een voorproefje van het live-abum Carpe Noctum van Armored Saint kun je hier bekijken en beluisteren middels beelden bij Aftermath. De opnamen voor de plaat zijn gemaakt op Wacken Open Air 2015 set en een headlinershow in het Duitse Aschaffenburg.

De Italiaanse female fronted metalcoreband Let Them Fall heeft beelden laten schieten voor de single Fenrir. Het is de meest melodieuze track in de discografie. Het kwintet uit Grosseto is sinds 2012 actief en heeft twee ep's op zijn naam staan.

Even verderop huist de industrial metalcoregroep The Silverblack uit Torino. Verwacht een combi van elektronica, gothic en melodieuze death metal die keyboardgedreven is. Dandelion staat op de bewerkte versie van het zelfgetitelde debuut.

We blijven Italië en komen uit in Rome, bij de rockers van Fenisia. Deze heren laten zich inspireren door U.S. southern rock en maken muziek die vooral bestemd is voor liefhebbers van Alter Bridge, Black Label Society, Ozzy Osbourne en Black Stone Cherry. Maak kennis middels Mr Hughes.

Lees verder...
Prijs Graspop-ticket blijft gelijk

Geplaatst op 24-11-2016 om 10:26u.

Zojuist, om 10 uur vanochtend, is de kaartverkoop van start gegaan voor de Graspop Metal Meeting (GMM). Hoewel het de organisatie voor het eerst in de historie van het festival gelukt is om het peperdure Rammstein te boeken, blijft de prijs van een reguliere weekendkaart gelijk. Net als voor de editie van afgelopen jaar kost een combiticket voor GMM2017 namelijk €195 (inclusief servicekosten). Zo'n entreebewijs geeft jou toegang tot de festivaldagen 16, 17 en 18 juni, de camping en het (eventuele) campingprogramma op donderdag 15 juni. Er zijn ook vip-combitickets beschikbaar, voor €299 per persoon.

Reguliere en vip-dagkaarten voor de afzonderlijke festivaldagen gaan pas later in de verkoop. Wel kun je alvast graspopmunten (voor eten en drinken) inkopen. Voor twintig munten betaal je vijftig euro. Neem je er meteen veertig voor honderd euro, dan krijg je er een kadootje bij, namelijk een GMM2017 drinkbeker met een inhoud van 40cl. Ook kun je al verschillende vormen van overnachting boeken, zoals huurtenten, festihuts, festicabins, bungalows en staanplaatsen in de Metal Town voor de camper of caravan. In alle gevallen neem je echter een risico wat betreft het muzikale programma, want vooralsnog blijft Rammstein de enige bevestigde act voor de Graspop Metal Meeting 2017. Meer informatie over de voorverkoop vind je op www.graspop.be.

Rammstein op Graspop Metal Meeting 2017

Reacties...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 23-11-2016 om 19:08u.

Een mini-enquête die we afgelopen weekeinde op de Facebook-pagina van Metalfan.nl uitvoerden, liet zien dat de respons op het kersverse studio-album van Metallica laaiend enthousiast is. Maar liefst 354 metalfans gaven aan Hardwired... To Self-Destruct een geweldige plaat te vinden en nog eens 266 personen beoordelen de dubbel-cd als redelijk tot goed. Slechts 36 respondenten kenmerken het album als matig en niet meer dan tien deelnemers van de poll op onze Facebook-pagina vinden Hardwired... To Self-Destruct zwaar teleurstellend.

De twaalf kersverse composities op de dubbelaar, plus de track Lords Of Summer en de rest van het bonusmateriaal op de derde cd van de deluxe versie, vallen blijkbaar in de smaak. Wij vragen ons nu af wat jullie de beste nieuwe compositie(s) vinden en graag live willen horen, wanneer Metallica in de loop van 2017 (naar verwachting in de herfst) door Europa gaat touren. Met andere woorden: Welke song van het nieuwe studio-album van Metallica is momenteel jouw favoriet? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link.

Metallica

Welke song van het nieuwe studio-album van Metallica is momenteel jouw favoriet?

Lees verder...
Killswitch Engage, Children Of Bodom en meer clips

Geplaatst op 23-11-2016 om 12:00u.

Jeremy Danger and Travis Shinn zijn de regisseurs van de video bij Cut Me Loose van Killswitch Engage. De melodieuze metalformatie uit Massachusetts die vorige week nog in Tilburg op het podium stond, reisde op 8 september naar de zoutvlakten van Bonneville, Utah om beelden te laten schieten bij de track die op het eerder dit jaar uitgekomen Incarnate staat.

De ervaren hardrockers van Enuff Z'nuff komen via Frontiers Records op 2 december met Clowns Lounge, een collectie zeldzame tracks en oude demo's die bewerkt en heropgenomen zijn. Dog On A Bone is daar een van.

Het is mogelijk dat je jezelf terugziet in de nieuwe video van Children Of Bodom. Tenminste, als je een foto hebt ingeleverd. In de lyric-video bij My Bodom (I Am The Only One) zie je driehonderd foto's van fans over de hele wereld. De track staat op het meest recente studioalbum I Worship Chaos.

De heavymetalmannen van Tank hebben in Mojacar in het zuiden van Spanje een clip laten opnemen voor het titelnummer van het meest recente en meest succesvolle Valley Of Tears. Hierin is ook ZP Theart, de voormalige Dragonforce en de huidige frontman van Skidrow, te zien en horen.

Naast Down is voormalig Pantera-frontman Philip Anselmo ook betrokken bij het rockproject Superjoint. Kort geleden verscheen Caught Up In The Gears Of Application. Bij het titelnummer zijn door Kate Richardson geregisseerde beelden verschenen die geschoten zijn in Louisiana.

Lees verder...
Volledige line-up Bruut Metalfeest bekend

Geplaatst op 22-11-2016 om 21:37u.

Afgelopen weekend vond Bruut Battlefest plaats, waar de openingsbands voor de komende editie van Bruut Metalfeest gekozen werden. In Podium Gorcum in Gorinchem streden Anger Machine, LaMorta, Malignity, Mouflon en The Shiva Hypothesis om een plek op het festival. Malignity won de publieksprijs en zal Bruut Metalfeest openen, Anger Machine won de juryprijs en zal als tweede spelen. Hiermee is de line-up van Bruut Metalfeest rond.

Bruut Metalfeest vindt dit jaar plaats op 10 december in Podium Gorcum in Gorinchem. Het is een speciale editie: Het is de vijfde maal dat Metalfront Gorinchem het Bruut Metalfeest organiseert en Metalfan.nl bestaat dit jaar vijftien jaar. De twee partijen hebben daarom de krachten gebundeld voor deze speciale Bruut Metalfeest. Headliner is Heidevolk. Daarnaast staan ook Spartan, Martyr, Sepiroth, Sisters Of Suffocation, Killing Gandhi (DK), Manifestic (DE), Razend, Off The Cross (BE) en Inside The Artist's Head (BE) op het programma, naast de twee winnaars van de bandbattle.

Kaarten kosten 15 euro in de voorverkoop. Aan de dagkassa kosten ze 18 euro. Alle informatie vind je op www.podiumgorcum.nl.

Volledige line-up Bruut Metalfeest bekend

Reacties...
Zoeken
    20 maart:
  • Axel Rudi Pell - Ghost Town
  • Bong-Ra - Esoterik
  • Calvana - Sub Janus
  • Decipher - ΘΕΛΗΜΑ
  • Evermore - Mournbraid
  • Exodus - Goliath
  • Gaerea - Loss
  • Mystfall - Embers Of A Dying World
  • Poison The Well - Peace In Place
  • Tyketto - Closer To The Sun
  • 21 maart:
  • Aerdryk - Onzuiver
  • 27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.