-
15 juni:
- Possesssed en Sinsaenum
- Sugar
- Brian Eno (Roxy Music) - 78
- Gary Thain (Uriah Heep)† - 78
- Grellmund (Ulver)† - 50
- Kristen Vigard (New White Trash) - 63
- Michael Müller (Superior) - 60
- Mike "M-Bro" Embro (Razor)† - 64
- Nick Perri (Silvertide) - 42
- Peter Iwers (In Flames) - 51
- Seth Putnam (Anal Cunt)† - 58
- Wally Gold (producent)† - 98
- Zoltan Bathory (Five Finger Death Punch) - 48
- Terry Jones (Pagan Altar) - 2015
Geplaatst op 04-04-2017 om 20:12u.
Een exclusieve show van The Neal Morse Band in Nederland: daar moet je als progliefhebber bij zijn. De naar de Amerikaanse multi-instrumentalist vernoemde supergroep maakte immers al veel indruk met de show in Zoetermeer in 2015, die vereeuwigd is onder de titel Alive Again (2016) en ook de twee albums (The Grand Experiment en The Similitude Of A Dream) zijn zeer positief ontvangen. Laatstgenoemde kwam afgelopen zondag in zijn geheel aan bod tijdens het optreden in Poppodium 013 te Tilburg. Jeffrey was van de partij en doet verslag. Je kunt het hier lezen!
Geplaatst op 04-04-2017 om 19:30u.
God Dethroned heeft de eerste single voor het komende album uitgebracht. On The Wrong Side Of The Wire is te vinden op het nieuwe album The World Ablaze en als je verder leest kun je de door Leroy Ter Braak geregisseerde videoclip voor het nummer bekijken. Vanaf 5 mei ligt de opvolger voor het zeven jaar oude Under The Sign Of The Iron Cross in de winkels. Een week later speelt de band twee releaseshows voor het album. Op 12 mei in Underground in Lelystad en een dag later in Vera in Groningen. Dit weekend is God Dethroned al op Pitfest in Erica te zien.
Lees verder...Geplaatst op 04-04-2017 om 19:07u.
Flotsam And Jetsam tourt momenteel door Europa, nog altijd voor het vorig jaar verschenen gelijknamige album. De band neemt daarbij het Duits/Nederlandse Dew-Scented en het Zutphense Izegrim mee. Nederland wordt vereerd met niet minder dan drie shows, waarvan Jeroen de middelste bezocht. Op 1 april zag hij de bands in de Cult Art Club in Nijverdal. Zijn verslag kun je hier lezen!
Geplaatst op 04-04-2017 om 08:00u.
Het zevende album van Nargaroth komt eraan. De titel van het nieuwe album van deze Duitse blackmetallers is End Of Threnody. Op 16 mei ligt het album in de winkels. Kort erna gaat Nargaroth op tour met Absu en Hate. Op 29 juni staan de bands in de Little Devil in Tilburg, 2 juni in P60 in Amstelveen en 3 juni op Throne Fest in het Belgische Kuurne.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2017 om 20:46u.
Vorig jaar waren we op Wacken Open Air getuige van één van de grootste shows uit de geschiedenis van Arch Enemy. Niet alleen stond het veld goed vol, ook qua productie had Arch Enemy nog niet eerder zoiets groots meegenomen. Gelukkig maar dat de band dit nu uitbrengt op dvd, zodat iedereen die erbij was het opnieuw kan beleven en iedereen die het gemist heeft het alsnog kan zien. Onlangs spraken we erover met bassist Sharlee D'Angelo, toen hij net terugkwam van een boottochtje. Je kunt het interview hier lezen
Geplaatst op 03-04-2017 om 20:00u.
Until You Break is de titel van het nieuwe album van End Of The Dream. Het album, dat de band opnam met producer Joost Van Den Broek, komt op 11 mei uit, maar de Brabantse band heeft nu de eerste single Defile online gezet. Als je verder leest kun je hem beluisteren.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2017 om 19:51u.
De tour van Max en Iggor Cavalera waarop ze het album Roots spelen is nog niet afgelopen, maar Max heeft nu de smaak te pakken. Nu is hij van plan om, op veler verzoek, Nailbomb weer in de spotlights te zetten. Met zijn band Soulfly is hij van plan het hele album Point Blank live te spelen. Wanneer precies is echter nog niet bekend. Als je verder leest kun je de video bekijken waarin Max het aankondigt.
Nailbomb was een eenmalige samenwerking tussen Max Cavalera (destijds van Sepultura) en Alex Newport (Fudge Tunnel). In 1994 brachten ze onder de naam Nailbomb het album Point Blank uit, wat tot op heden nog altijd door vele fans geroemd wordt. De band trad welgeteld één keer op, en wel op Dynamo Open Air in 1995. Die show werd enkele maanden uitgebracht onder de titel Proud To Commit Commercial Suicide, waarna Nailbomb ophield te bestaan.
Wie overigens de show van Max en Iggor nog wil zien: de twee broers zullen Roots ook op Graspop Metal Meeting en Wacken Open Air weer integraal spelen.
Lees verder...Geplaatst op 03-04-2017 om 12:45u.
Into The Grave heeft de laatste twee bands van de line-up bekendgemaakt. Op vrijdag zijn de thrashers van Flotsam And Jetsam toegevoegd, terwijl op zaterdag Pro-Pain de vervanger is van Hail Of Bullets. Eerder al waren onder meer Saxon, Amon Amarth, Powerwolf, Arch Enemy, Overkill, Life Of Agony en Sodom bevestigd. Into The Grave vindt dit jaar plaats op 11 en 12 augustus op het Oldehoofsterkerkhof in Leeuwarden. Kaarten kosten 45 euro voor een weekendticket, maar er zijn ook dagkaarten verkrijgbaar. Alle informatie vind je op www.intothegrave.nl.
Geplaatst op 03-04-2017 om 08:13u.
Nu de Britse tour voorbij is, kan Ghost bekendmaken dat de band is aangesteld als de derde headliner van Bloodstock Open Air. De Zweedse band zal de zaterdag van het festival afsluiten. Het Britse festival heeft eerder al Amon Amarth en Megadeth vastgelegd voor de headlineposities van respectievelijk vrijdag 11 en zondag 13 augustus. Verder treden onder meer Kreator, Blind Guardian, Arch Enemy, Testament, Hatebreed, Skindred, Hell, Annihilator en Decapitated op. Bloodstock wordt gehouden van 11 t/m 13 augustus in het Britse Derbyshire. Een weekendticket kost 146 Britse pond, oftewel ongeveer 170 euro. Alle informatie vind je op www.bloodstock.co.uk.
Deze en volgende week speelt Ghost overigens in Amsterdam en Brussel. Kunnen we wellicht daarna ook nog een festivalaankondiging voor de Benelux verwachten? Het Belgische Alcatraz Hard Rock & Metal Festival mist nog een grote naam op zaterdag, maar op die dag staat Ghost dus al in het Verenigd Koninkrijk.
Lees verder...Geplaatst op 01-04-2017 om 22:03u.
Donderdag 6 april staat er in 013 weer een tourtje met veel thrash! Havok komt langs en de Amerikanen nemen Warbringer, Gorod en Exmortus mee! Dat belooft een feest te worden. Wil je kans maken op twee kaarten voor Havok en kornuiten in 013? Doe dan snel mee met onze Havok winactie!
Geplaatst op 01-04-2017 om 21:47u.
Na ruim tien jaar komt Sikth met een opvolger voor Death Of A Dead Day. In 2007 verlieten zangers Mikee Goodman en Justin Hill de band, waarna de band enkele maanden later stopte. In 2014 kwam de band weer bij elkaar voor een optreden op het Download festival. Dat smaakte naar meer en heeft nu geleid tot een album, al is dat wel zonder Justin Hill. Hij is vervangen door Joe Rosser. Met hem heeft Sikth het nieuwe album The Future In Whose Eyes? opgenomen, dat op 2 juni uitkomt. Als je verder leest kun je alvast de eerste single Vivid beluisteren.
Lees verder...Geplaatst op 01-04-2017 om 13:00u.
Het Catalaanse alternatieve metalgezelschap Ankor met de Engelse zangeres Jessie Williams heeft beelden online gezet bij Lost Soul. Het nummer staat op het aankomende album Beyond The Silence Of These Years.
Sleaszy Rider Records is in zee gegaan met Tattered Pages, dat pas sinds 2015 actief is. De formatie uit Birmingham mixt metal, dance en pop en laat zich inspireren door Within Temptation, Delain, Rob Zombie, Rascal Flatts en Savatage. Maak kennis middels I Am The Voice, dat op Open Diary I zal staan.
Al eerder verscheen er een clip bij Black Magic van Azathoth Circle, maar nu is er een uitgebreidere versie die korter duurt, echt waar. Het darkmetalcollectief uit Kiev (Oekraïne) is bijna vier jaar actief en heeft een paar ep’s en een single op zijn naam staan.
De thrashers van Chaos hebben wel zin in een moddergevecht, zoals blijkt uit de beelden bij All Against All. Dat is de titeltrack van de tweede full-length van de groep uit India. De plaat komt pas op 17 juni uit, maar je kunt hier alvast het nummer beluisteren.
Het is geen unicum dat er tijdens een optreden van een metalband een huwelijksaanzoek plaatsvindt, maar het blijft toch bijzonder. Een recent geval deed zich voor bij de Texaanse thrash/crossovergroep Power Trip. In de video bij Executioner's Tax (Swing Of The Axe) zijn het echter vertrouwde taferelen die te zien zijn. Het nummer staat op Nightmare Logic, dat sinds kort verkrijgbaar is.
Gitarist Alex Rudi Pell komt op 21 april met The Ballads V. Daarop staat onder andere Love's Holding On, een duet van Johnny Gioeli met Bonnie Tyler. Het is voor het eerst in dertig jaar dat Alex met een gastartieste werkt. Naast een paar nieuwe tracks staan er ook covers en livesongs op van Ed Sheeran, Neil Young en Deep Purple.
Lees verder...Geplaatst op 31-03-2017 om 20:10u.
Recentelijk bracht Primordial nog een prima live-album uit in de vorm van Gods To The Godless en onlangs mochten de Ieren op het podium bewijzen dat ze hun naam als een van de betere livebands waarmaken in Arnhem, waar ze middels een exclusieve Nederlandse show in Willemeen voor een uitverkocht huis zorgen. Al vroeg is het druk in de concertzaal waar Turia en Marche Funèbre het voorprogramma vormen. Jeffrey was een van de bezoekers en doet verslag. Je kunt het hier lezen!
Geplaatst op 31-03-2017 om 19:51u.
Vader en Immolation, twee deathmetalgrootheden die hun sporen ruim verdiend hebben. De Poolse en Amerikaanse bands zijn samen op tournee. Op woensdag 5 april staan ze in Doornroosje in Nijmegen. Wil je kans maken op twee kaarten voor deze show, doe dan snel mee met onze Vader & Immolation winactie!
Geplaatst op 31-03-2017 om 15:30u.
Eerder deelden we al de clip van John Frums Presage Of Emptiness, nu is het de beurt aan Memory Palace. Beide psychedelische deathmetaltrackstracks staan op A Stirring In The Noose dat op 12 mei verschijnt. John Frum is het samenwerkingsverband van voormalige en huidige leden van onder andere The Dillinger Escape Plan, The Faceless en John Zorn.
Op 9 juni ziet het elfde album van Anathema het levenslicht. Een voorproefje is er sinds kort in de vorm van de video bij Springfield, waarvan de teksten deel uitmaken van een vertelling, “a narrative that begins where A Fine Day To Exit left off. The album is a journey. The songs are ambiguous. There is no right or wrong way to take them.
Hayley Morris is de regisseuse van de beelden bij Ecstatics van Explosions In The Sky. Het nummer staat op The Wilderness, dat inmiddels een jaar oud is. De Texaanse postrockers experimenteren daarop veelvuldig met elektronica.
Het eerste album sinds 22 jaar voor Slowdive komt op Bevrijdingsdag uit. Een voorproefje ervan vind je hieronder middels Sugar For The Pill. De Engelse rockband geldt als inspiratiebron voor veel rock- en metalbands.
Niels van Roy heeft een 360˚-video gemaakt voor Enlightenment van Hexa Mera. De gelijknamige plaat van het Brusselse melodeathcollectief ligt vanaf vandaag in de winkels. Het is de tweede full-length van het Belgische kwintet dat sinds 2010 actief is.
Lees verder...-
15 mei:
- Acid Reign - Daze Of The Week
- Akem Manah - Threnodies
- Artillery - Made In Hell
- Atavistia - Old Gods Awaken
- Desolus - Dwellers Of The Twilight Void
- Heavenfall - Thorn
- Port Noir - The Dark We Keep
- Pro-Pain - Stone Cold Anger
- Self Deception - One Of Us
- The Ghoulstars - The Dark Overlords Of The Universe 16 mei:
- Imprisoned In Flesh - Malignant Mankind 21 mei:
- Blossom Death - Spirit
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.



