Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dan Maines (Clutch) - 55
  • Dan Swanö (Edge Of Sanity) - 53
  • Elie Tawil Baly (Nu.Clear.Dawn) - 46
  • Gail Greenwood (Belly) - 66
  • Jarmo "Jappe" Myllyvirta (Excalion) - 44
  • Jeff Ament (Pearl Jam) - 63
  • Karlos Medina (Evildead) - 59
  • Matt Barlow (Iced Earth) - 55
  • Pascal Lanquetin (Carcariass) - 54
  • Phil X (Bon Jovi) - 60
  • Rick Rubin - 63
  • Scott Litt (producent) - 72
  • Tom Scholz (Boston) - 79

Vandaag overleden:
  • Danny Joe Brown (Molly Hatchet) - 2005
  • Karl Wallinger (World Party) - 2024
Debuutalbum van Spiritbox in september

Geplaatst op 26-05-2021 om 20:55u.

Eindelijk is er meer bekend over het debuutalbum van Spiritbox. Na meerdere singles komt het album Eternal Blue uit op 17 september via Rise Records. Het nieuws rond de Canadese post-metalcoregroep gaat gepaard met de audio bij de vijfde track Secret Garden. Er is twee jaar aan het album gewerkt, waarvan het opnameproces werd verstoord door de pandemie. Zangeres Courtney LaPlante spreekt de wens uit om van iedere track een videoclip te maken omdat elke compositie betrekking heeft op een ander moment en een andere invloed op het leven van de bandleden. Spiritbox staat op 28 augustus op het Reading Festival en een dag later op Leeds Festival.

Lees verder...

Bibelot, Dordrecht

Vervangende bands voor Dynamo Metalfest

Geplaatst op 26-05-2021 om 19:00u.

Met nog minder dan drie maanden te gaan tot Dynamo Metalfest is de organisatie met de huidige vooruitzichten optimistisch dat het festival kan doorgaan. Wel maakt organisator Loud Noise vandaag bekend dat enkele Amerikaanse bands de oversteek naar Europa deze zomer niet zullen maken.

The Black Dahlia Murder, Clutch en Rings Of Saturn vallen helaas af. Daarvoor zijn gelukkig vervangers gevonden. Dit zijn respectievelijk Decapitated, Orange Goblin en Graceless. Ook Sacred Reich zal niet komen, maar welke band deze thrashers gaat vervangen wordt op een later tijdstip bekendgemaakt. De headliners van Dynamo Metalfest hebben laten weten nog steeds te zullen komen, zoals het er nu voor staat. "Zelfs voor de speciale Bay Area Interthrashional show zijn er op dit moment geen beren op de weg," aldus de organisatie.

Dynamo Metalfest wordt dit jaar gehouden op 21 en 22 augustus in het IJssportcentrum te Eindhoven. Naast de al genoemde bands staan ook onder meer Amon Amarth, Heaven Shall Burn, Testament, Jinjer en Candlemass geprogrammeerd. Een combiticket kost 79 euro, maar er zijn ook dagkaarten verkrijgbaar. Alle informatie vind je op www.dynamo-metalfest.nl.

Vervangende bands voor Dynamo Metalfest

Lees verder...
Jera On Air maakt heel wat nieuwe bands bekend

Geplaatst op 26-05-2021 om 12:45u.

Jera On Air gaat volgend jaar pas weer door, maar de organisatie heeft nu alvast een hele lading aan nieuwe bands bevestigd. De headliners van de afgelaste editie van 2021 zijn doorgeschoven naar volgend jaar. The Offspring en The Hives komen dus alsnog naar Jera On Air. Daarnaast staan ook onder meer Rise Against, Hatebreed, Bad Religion, Life Of Agony, Killswitch Engage, Bury Tomorrow, Of Mice & Men, August Burns Red, Terror en While She Sleeps op het programma. Er is besloten om de donderdag nu een volledige festivaldag te maken, waarmee Jera On Air in 2022 dus drie dagen duurt. Het festival wordt dan gehouden van 23 t/m 25 juni in Ysselsteyn. Een combiticket kost € 97,50. De kaartverkoop begint op 5 juli. Alle informatie vind je op www.jeraonair.nl.

Jera On Air maakt heel wat nieuwe bands bekend

Reacties...

Into The Grave 2026

Review: Gwar - Disc With No Name

Geplaatst op 26-05-2021 om 10:00u.

Review: Gwar - Disc With No NameHet afgelopen jaar verveelde Gwar zich kapot. Er waren door de coronacrisis (de gwarantine in het Gwars) geen mogelijkheden voor muzikale metalorgies met neonkleurige bloederigheden. Naar eigen zeggen waren de ruimtehorrorpersonages onder leiding van Blöthar The Berserker zelfs het onaneren beu. Om de tijd te doden ontwikkelde de band een eigen, intergalactische whiskey, Ragnarok Rye, en verzorgde deze een akoestische show voor The A.V. Club; een site met veel aandacht voor muziek en andere media. Die akoestische set beviel zo goed, dat deze heden in beperkte oplage uitkomt op een twaalf inch: Disc With No Name.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Nieuwe enqu

Geplaatst op 26-05-2021 om 09:22u.

Dave Mustaine heeft David Ellefson ontslagen. Welke bassist(e) zou jij graag als zijn opvolger zien bij Megadeth? Stemmen en reageren kan via de bijgaande link. We hebben bij de keuze-opties vooral gekozen voor bassisten die momenteel weinig om handen hebben. Tussen haakjes staat een (voormalige) werkgever, waar je de desbetreffende muzikant(e) waarschijnlijk van kent. Heb jij een andere suggestie? Kies dan voor de optie "een andere bassist(e), namelijk:" en vertel ons in een reactie wie jij graag als nieuwe aanwinst bij Megadeth zou zien.

Dave Mustaine heeft David Ellefson ontslagen. Welke bassist(e) zou jij graag als zijn opvolger zien bij Megadeth?

We hebben bij de keuze-opties vooral gekozen voor bassisten die momenteel weinig om handen hebben. Tussen haakjes staat een (voormalige) werkgever, waar je de desbetreffende muzikant(e) waarschijnlijk van kent. Heb jij een andere suggestie? Kies dan voor de optie "een andere bassist(e), namelijk:" en vertel ons in een reactie wie jij graag als nieuwe aanwinst bij Megadeth zou zien.

Nieuwe enqu

Lees verder...
Uitslag enqu

Geplaatst op 26-05-2021 om 09:18u.

In de poll van afgelopen week vroegen we lezers van Metalfan.nl welke band men graag als headliner van Alcatraz zou willen zien. De vraag ging over het slechtste geval, dus indien Amerikaanse en Britse bands wegens corona niet naar het festival zouden kunnen komen en er alleen groepen uit Schengenlanden naar Kortrijk kunnen afreizen. De overduidelijke winnaar is de Franse progressieve metalband Gojira met vijftien procent van de stemmen, waarmee ze de andere bands ver achterlaten. De Duitse pompoenliefhebbers Helloween eindigen op de tweede plaats met 8,5 procent.

Hierna wordt het spannend, maar uiteindelijk heeft Amon Amarth met zeven procent van de stemmen brons binnengesleept. De Zweden worden op de voet gevolgd door Kreator, Emperor, Nightwish, Opeth en Ghost. In de reacties werden de bands Rotting Christ, Sodom en Mercyful Fate meermaals genoemd als gewenste headliner, al wonen enkele bandleden van Mercyful Fate in de Verenigde Staten.

Uitslag enqu

Reacties...
Tweede single van negende Pestilence-album

Geplaatst op 25-05-2021 om 20:55u.

Op 25 juni brengt Agonia Records Exitivm van Pestilence uit. Eerder deelden we reeds het nieuws rond de eerste single Morbvs Propagationem. Inmiddels staat het tweede voorproefje online: Deificvs, inclusief de door Dariusz Szermanowicz geregisseerde clip. De Pool regisseerde ook de beelden bij de eerste single.

Reacties...
Nieuwe clips: Lindemann, Conception, Slaughter To Prevail ...

Geplaatst op 25-05-2021 om 20:45u.

Buiten blijft het maar een trieste, herfstachtige bedoening. Binnen is er meer te beleven. Er is veel metalnieuws de laatste tijd om vanachter het scherm te volgen, waaronder veel clips van zowel grote als minder bekende artiesten. Een dwarsdoorsnee vindt u in onze terugkerende videoclipartikelen, zoals die van vandaag.

  • Lindemann (industrial metal)
  • Conception (hard rock)
  • Slaughter To Prevail (deathcore)
  • Weeping (death metal)
  • Loma (punk-'n-roll)
  • Red Calling (hard rock)
  • Zoya (gothic folk metal)
  • Awake Again (alternative metal)
  • Elli Berlin (industrial rock)

Nieuwe clips: Lindemann, Conception, Slaughter To Prevail ...

Lees verder...
Eerste single van aankomend Zeal & Ardor-album

Geplaatst op 25-05-2021 om 18:20u.

Zeal & Ardor heeft de eerste single van het aankomende album online gezet, dat dezelfde naam als de band rond multi-instrumentalist/zanger Manuel Gagneux. Een releasedatum van de nieuwe plaat is nog niet bekendgemaakt. "Run is agressiever en rauwer dan het vorige materiaal, maar klinkt ook herkenbaar. Het zet de toon voor wat er nog meer komt", aldus de muzikant met zowel Afrikaans/Amerikaans als Zwitsers bloed.

Reacties...
Nieuwe clip van Flotsam And Jetsam

Geplaatst op 25-05-2021 om 17:54u.

Over anderhalve week verschijnt het nieuwe album Blood In The Water van Flotsam And Jetsam. Dit is de eerste plaat met nieuwe bassist Bill Bodily. Volgens gitarist Michael Gilbert is het album de perfecte opvolger voor de vorige plaat The End Of Chaos, die twee jaar terug verscheen. De band heeft nu de derde single Brace For Impact uitgebracht om je alvast in de stemming voor het nieuwe album te brengen. De videoclip werd geregisseerd door Lance Gergar.

Lees verder...
Review: Liquid Tension Experiment - LTE 3

Geplaatst op 25-05-2021 om 13:00u.

Review: Liquid Tension Experiment - LTE 3Er zijn veel bands die wel eens een adempauze inbouwen. Even uit de eeuwige cyclus van het touren en opnemen breken, nieuwe inspiratie opdoen, andere projecten nastreven: de redenen zijn talrijk. Meestal betreft het dan een stilte van enkele jaren. Er zijn ook groepen die het heel bont maken. Liquid Tension Experiment valt in die laatste categorie. Niet minder dan tweeëntwintig jaar zit er tussen de vorige plaat en deze nieuwe langspeler! Dat is geen adempauze meer, maar een herrijzenis.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Negen nieuwe clips: Jorn, Skeletal Remains, The Warning ...

Geplaatst op 24-05-2021 om 19:50u.

Ook op Tweede Pinksterdag een video-artikel. We zijn immers vrij en het weer nodigt nog niet uit tot barbecueën. Dan maar clips kijken van bands uit verschillende hoeken (Mexico, Australië, Verenigde Staten, Europa) van de wereld.

  • Jorn (heavy metal)
  • Skeletal Remains (death metal)
  • The Warning (hard rock)
  • God Is An Astronaut (post-metal)
  • Synapse (progrock)
  • Relapse (deathcore)
  • Gizmachi (progressive metalcore)
  • Mental Circus (industrial rock)
  • Poltergeist (horror rock/metal)

Negen nieuwe clips: Jorn, Skeletal Remains, The Warning ...

Lees verder...
Megadeth ontslaat David Ellefson

Geplaatst op 24-05-2021 om 19:22u.

Megadeth heeft afscheid genomen van David Ellefson. De bassist kwam onlangs in opspraak nadat wat pikante videocalls met een amper-volwassen jongedame online verschenen. Ellefson en de dame in kwestie ontkennen het voorval niet, maar de vrouw zelf heeft aangegeven dat ze niet minderjarig was toen het gebeurde. Omdat David Ellefson al 27 jaar getrouwd is met Julie Ellefson, kinderen heeft van 25 en 22 jaar oud en zo'n tien jaar geleden tot Lutherse predikant is benoemd, is het nu op sociale media rondcirculerende materiaal op zijn minst gênant te noemen. Bandleider Dave Mustaine zal nu blijkbaar besloten hebben dat zijn band niet geassocieerd wil worden met dit soort gedrag en heeft Ellefson de deur gewezen. De bandleider geeft aan dat het geen lichte beslissing is, maar dat de relatie al langere tijd onder druk stond en hij nu geen mogelijkheid ziet om samen verder te gaan.

Megadeth werd in 1983 opgericht door Dave Mustaine en David Ellefson, nadat Mustaine uit Metallica gezet was. Ellefson en Mustaine bleven muzikale partners totdat de frontman in 2002 de stekker uit de band trok na een ernstige schouderblessure. Twee jaar later besloot Dave Mustaine om toch weer met Megadeth verder te gaan, maar zonder Ellefson. Ellefson spande vervolgens een rechtzaak aan tegen Mustaine maar er werd buiten de rechtbank een deal gesloten. In 2010 kwam Ellefson weer terug bij Megadeth, maar had geen zeggenschap meer. Hij was vanaf dat moment een ingehuurd bandlid, zoals de tweede gitarist en drummer. Nu is het tweede tijdperk van Ellefson bij Megadeth dus ten einde gekomen.

Megadeth ontslaat David Ellefson

Reacties...
Review: Bewitcher - Cursed Be Thy Kingdom

Geplaatst op 24-05-2021 om 14:45u.

Review: Bewitcher - Cursed Be Thy KingdomBewitcher is duidelijk aan een opmars bezig. Waar het vorige album Under The Witching Cross (2019) nog werd uitgebracht door het kleine label Shadow Kingdom Records, staan de Amerikanen tegenwoordig onder contract bij het bekende Century Media Records. De band maakt een combinatie van heavy en thrash metal met lichte invloeden uit proto-blackmetal, waarbij catchiness voorop staat. Het tekenen bij een groter label is niet heel vreemd, aangezien deze pakkende combinatie het vast goed zal doen op grote festivalweides.

Klik op de cover om de hele review te lezen.

Lees verder...
Bombenhagel-ep van Sodom in augustus

Geplaatst op 24-05-2021 om 12:55u.

Op 20 augustus brengt Steamhammer/SPV de ep Bombenhagel van Sodom uit. Tom Angelripper (bas, zang), Frank Blackfire, Yorck Segatz (beiden gitaar) en Toni Merkel (drums) hadden de release voorafgaand aan de zomer gepland, maar omdat de geplande shows niet plaats kunnen vinden, komt het schijfje (12", cd en digitaal) later.

Bombenhagel-ep van Sodom in augustus

Lees verder...
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.