Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album of -ep, die in april 2026 werd uitgebracht?

Archspire - Too Fast To Die
At The Gates - The Ghost Of A Future Dead
Atreyu - The End Is Not The End
Corrosion Of Conformity - Good God / Baad Man
Crimson Glory - Chasing The Hydra
Drudkh - Thaw
Enter Shikari - Lose Your Self
Foo Fighters - Your Favorite Toy
Green Carnation - A Dark Poem, Part II: Sanguis
Gus G. - Steel Burner
Immolation - Descent
Inferi - Heaven Wept
Lord Of The Lost - Opvs Noir Vol. 3
Melechesh - Sentinels Of Shamash
Metal Church - Dead To Rights
Nervosa - Slave Machine
Sepultura - The Cloud Of Unknowing
Six Feet Under - Next To Die
Skindred - You Got This
Spirit Adrift - Infinite Illumination
Terror - Still Suffer
Ultha - A Light So Dim
Vomitory - In Death Throes
Wrang - Verwording
een andere release uit april 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 mei:
  • Atmoran, Bodyfarm en Pene Corrida
  • 7 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 8 mei:
  • A burial At Sea // Newhvn en Divided
  • Speedmobile en Skroetbalg
  • Splendidula en Doomcult
  • Temtris
  • 9 mei:
  • Catbreath, Narcolepsy en Grindpad
  • Changing Tides en salvage
  • Cryptosis, Overruled en Bad Standing
  • Grindpad, Cathbreath en Narcolepsy
  • Severe Torture en Sepiroth
  • Sheer Terror
  • Skroetbalg en Oproerkraaiers
  • Temtris
  • The Lamp Of Thoth, Iron Void, Lone Wanderer, Metallus en Conviction
  • Verloren Vertellingen, Bloedmaan, Suttungr, Gogmagore
  • 10 mei:
  • Blaze Bayley
  • Temtris
  • 11 mei:
  • Machine Head
    5 juni:
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Gyldenøhr (Hatesphere) - 54
  • Bill Ward (Black Sabbath) - 78
  • Devin Townsend (Strapping Young Lad) - 54
  • James LaBrie (Dream Theater) - 63
  • Jens F. Ryland (Borknagar) - 52
  • Kidd Jordan (R.E.M.)† - 91
  • Les Smith (Anathema) - 59
  • Maurizio Guolo (Darkseed) - 51
  • Mikko Laine (Sole Remedy)† - 45
  • Rikard Sundén (Sabaton) - 45
  • Robert Flux (Oomph!) - 59
  • Shawn Drover (Megadeth) - 60
  • Vjacheslav Molchanov (Kipelov) - 51

Vandaag overleden:
  • Craig Gruber (Rainbow) - 2015
  • Reverend Gary Davis - 1972
Rumpelstiltskin Grinder verandert de bandnaam niet

Geplaatst op 13-09-2010 om 21:17u.

De thrash metal formatie Rumpelstiltskin Grinder heeft besloten om van naam te veranderen. Voortaan heet het Amerikaanse gezelschap simpelweg The Devil. Twee nieuwe songs van The Devil, Run Through The Bastards en Ghostmaker, kun je beluisteren op hun (oude) MySpace pagina.

Update: Na enkele dagen is Rumpelstiltskin Grinder tot bezinning gekomen en heeft de formatie besloten om toch onder de oude naam door te gaan. In 2011 moet er een nieuw album komen.

Reacties...

Dynamo Metalfest 2026

Gitarist verlaat Primal Fear en Sinner

Geplaatst op 13-09-2010 om 21:05u.

Primal Fear-zanger Ralf Scheepers is druk bezig met een soloplaat, terwijl bassist Mat Sinner en gitarist Magnus Karlsson onder meer in de weer zijn geweest met het recente samenwerkingsproject van Michael Kiske en Amanda Somerville. Blijkbaar was dit niet naar de zin van tweede gitarist Henny Wolter. Hij heeft namelijk besloten om Primal Fear te verlaten omdat "het gewoon niet meer als een band aanvoelde". Wolter heeft ook Sinner (de andere band van Mat Sinner) verlaten en gaat zich nu op zijn nieuwe project Nitrogods richten. Die band bevat naast Wolter zanger Oimel Larcher en voormalig Primal Fear-drummer Klaus Sperling. Het titelloze debuutalbum van Nitrogods staat gepland voor begin 2011.

Reacties...
Quiet Riot keert terug

Geplaatst op 13-09-2010 om 20:49u.

We kunnen een nieuwe keuze-optie toevoegen aan de poll van deze week: "Welke, nog bestaande, groep mist een bepaald ex-bandlid het meest?" Met het overlijden van zanger en mede-oprichter Kevin DuBrow in 2007 leek de Amerikaanse hardrockformatie Quiet Riot dood en begraven. Nadat Frankie Banali door de video-archieven was gespit voor een aanstaande documentaire over de geschiedenis van Quiet Riot, besloot de drummer echter om de band nieuw leven in te blazen.

Bassist Chuck Wright en gitarist Alex Grossi, die in het verleden al enige tijd deel uitmaakten van het gezelschap, keren terug op hun oude stek. Mark Huff vervangt Kevin DuBrow achter de microfoon. Huff was hiervoor actief als zanger van een Van Halen tribute-band, die zich richtte op de periode met Sammy Hagar. De moeder van Kevin DuBrow heeft het viertal haar zegen gegeven om onder de naam Quiet Riot aan de slag te gaan en de muziek van haar zoon te eren.

Reacties...

Dynamo Metalfest 2026

Verslag van Elsrock

Geplaatst op 12-09-2010 om 19:39u.

Het was nog even de vraag of Elsrock 2010 inderdaad door zou gaan, want de dagen ervoor teisterden regenbuien het land en was het festivalterrein ondergelopen. Maar de organisatie van Elsrock liet zich niet uit het veld slaan en pompte de boel weer droog. Met een gespreid bedje van houtsnippers om de grond niet drassig te laten worden, zag alles er hoopvol uit. Een verslag van het festival kun je hier lezen.

Lees verder...
Nieuwe namen bekend voor Roadburn 2011

Geplaatst op 12-09-2010 om 15:11u.

Volgend jaar vindt het Roadburn festival plaats van donderdag 14 t/m zaterdag 16 april in 013 en het Midi Theater in Tilburg, zoals altijd gevolgd door een Afterburner-concert (op zondag 17 april). Onlangs werd bekend dat de formatie Sunn O))) op de vrijdag als curator optreedt en de programmering beheert, terwijl Swans op de zaterdag als headliner van het festival fungeert. Inmiddels zijn daar enkele namen aan toegevoegd: Alcest, Blood Ceremony, Ghost, In Solitude, Pentagram, Place Of Skulls en Soilent Green. Bij de laatstgenoemde act is het al meer dan tien jaar geleden dat ze voor het laatst naar Europa kwamen voor een toernee.

Reacties...
Zweedse muzikanten verenigen zich tegen pesten

Geplaatst op 10-09-2010 om 21:02u.

Scarpoint-drummer Erik Thyselius besloot een muzikaal project te starten tegen pesten, nadat hij in 2008 een verhaal las over een driejarig jongetje dat op school herhaaldelijk tegen zijn hoofd geschopt werd. Scarpoint heeft daarom samen met Pontus Hjelm (ex-Dead By April) een song geschreven over het onderwerp, met de titel Open Your Eyes. Op het nummer zijn de volgende vocalisten te horen: Jens Kidman (Meshuggah), Jimmie Strimmel (Dead By April), Anette Olzon (Nightwish), Björn "Speed" Strid (Soilwork), Henrik Englund (Scarpoint), Zak Tell (Clawfinger), Martin Westerstrand (Lillasyster), Tom S. Englund (Evergrey) en Peter Tägtgren (Hypocrisy). De single verschijnt op 11 oktober op het label Supernova Records en wordt uitgebracht onder de naam Sweden United.

Reacties...
Stone Sour, Tarja en Kamelot in Album Top 100

Geplaatst op 10-09-2010 om 19:58u.

De Dutch Album Top 100 kent deze week weer drie harde nieuwelingen. Met haar vorige solo-albums slaagde Tarja er niet in om de Nederlandse albumlijst te halen. Dankzij What Lies Beneath haalt ze de lijst nu echter voor de eerste maal zonder de hulp van Nightwish. De cd komt binnen op nummer 45. Stone Sour en Kamelot stonden daarentegen al eerder in de Top 100, maar scoren met hun nieuwe platen hun hoogste noteringen tot dusver. Poetry For The Poisoned van Kamelot vinden we terug op plek 46, terwijl Stone Sour's Audio Secrecy het zelfs tot plaats 16 heeft weten te schoppen.

Reacties...
Nieuw project van Epica's Mark Jansen heet Mayan

Geplaatst op 10-09-2010 om 09:41u.

Een jaar geleden maakten de voormalige After Forever leden Mark Jansen (gitaar/grunts), Jack Driessen (toetsen) en Sander Gommans (gitaar/grunts) bekend samen nieuwe songs te schrijven. De plek van Gommans blijkt inmiddels te zijn overgenomen door Frank Schiphorst (ex-Control Human Delete, ex-Symmetry). Het samenwerkingsproject draagt de naam Mayan. De muziek zal een mix zijn van death, black en progressive metal met symfonische orkestrale arrangementen. Voor de produktie van de langspeler tekent Sascha Paeth (net als bij de albums van Mark Jansens andere band Epica). Jeroen Paul Thesseling (Pestilence, Obscura) speelt de baspartijen in, terwijl de Epica-leden Isaac Delahaye (gitaar) en Ariën van Weesenbeek (drums) de line-up completeren. Ook zullen er wat gasten aan het debuutalbum meewerken. De release staat gepland voor mei 2011, met een cd-presentatie in Paradiso (Amsterdam).

Reacties...
Nieuwe toetsenist voor Textures

Geplaatst op 09-09-2010 om 20:54u.

In april verliet Richard Rietdijk de Nederlandse formatie Textures, omdat de toetsenist te druk was met andere projecten. Uri Dijk (Ethereal, Mortar) fungeerde deze zomer tijdens festivaloptredens reeds als vervanger en is nu op vaste basis tot de band toegetreden. Daarmee is de line-up van Textures weer compleet. Het zestal is druk bezig met het schrijven van materiaal voor het vierde album.

Reacties...
Mike Portnoy verlaat Dream Theater

Geplaatst op 09-09-2010 om 06:42u.

Dit zagen we even niet aankomen: drummer Mike Portnoy heeft Dream Theater verlaten. Na vijfentwintig jaar heeft de oprichter en een van de drijvende krachten achter de band besloten te stoppen. Hij zegt dat hij recentelijk zoveel plezier heeft gehad met drummen bij Hail!, Transatlantic en Avenged Sevenfold, dat hij zich realiseerde dat hij dat bij Dream Theater niet meer had. Zijn voorstel was om een pauze in te lassen bij, maar de overige mannen zagen dat niet zitten. Dat heeft Portnoy doen besluiten om uit de band te stappen, in plaats van in de weg te gaan zitten.

Portnoy is momenteel nog op tour met Avenged Sevenfold, en zal met die band in november ook in Nederland te zien zijn.Van Dream Theater frontman James LaBrie komt later deze maand de nieuwe soloplaat Static Impulse uit. Dream Theater gaat begin volgend jaar de studio in om aan de opvolger voor Black Clouds And Silver Linings te werken, maar wie daar achter de drumkit zal zitten is nog niet bekend.

Reacties...
Leegloop bij Dark Funeral zet door

Geplaatst op 08-09-2010 om 15:31u.

Na vocalist Emperor Magus Caligula en bassist B-Force heeft nu ook drummer Nils 'Dominator' Fjellström de Zweedse black metal formatie Dark Funeral verlaten. Ditmaal lijkt het echter een andere oorzaak te hebben, want Fjellström verliet recent ook al zijn tweede band Aeon wegens persoonlijke redenen. Op verzoek van de drummer geven beide bands geen verdere uitleg over diens vertrek.

Volgens gitarist en bandleider Lord Ahriman hoeven de fans van Dark Funeral zich ondanks de leegloop geen zorgen te maken. Hij heeft naar eigen zeggen alles onder controle. Tenslotte schrijft de gitarist alle muziek voor de band, inclusief het drumwerk. Daarbij heeft niemand het gezelschap op slechte voet verlaten. Soms zijn zaken als deze nodig om het voortbestaan van een band te garanderen. Ahriman twijfelt er niet aan dat zodra de line-up weer compleet is, Dark Funeral sterker en beter zal zijn dan voorheen. Voorlopig zijn ze echter nog wel op zoek naar een nieuwe zanger en drummer.

Reacties...
Gitaren gestolen van Machine Head frontman

Geplaatst op 08-09-2010 om 09:46u.

Terwijl Machine Head zanger/gitarist Robb Flynn gistermiddag zijn zoon van school ophaalde, is er in zijn huis in Californië (VS) ingebroken. Er zijn diverse waardevolle spullen gestolen, zoals de juwelen van zijn vrouw, laptops en geld. Het ergste vind Flynn dat vier van zijn gitaren zijn gestolen, waaronder het exemplaar waarmee hij het legendarische debuutalbum Burn My Eyes heeft ingespeeld. Nog erger is dat de dieven de gitaar hebben meegenomen die de overleden Pantera-gitarist Dimebag Darrel aan Flynn had geschonken. De Machine Head frontman heeft een beloning uitgeloofd voor degene die een van deze twee gitaren heelhuids terugbrengt. De inbrekers hebben zelfs de mini Flying V geroofd die Robb met de kerst voor zijn zoon Zander had gekocht. De politie heeft vingerafdrukken gevonden op twee akoestische gitaren die ze wel hebben aangeraakt, maar niet meegenomen. Ook is een tweetal verdachte voertuigen in de omgeving gesignaleerd.

Reacties...
Fireforce werkt aan debuutalbum

Geplaatst op 07-09-2010 om 11:06u.

Het Belgische Fireforce, met in de gelederen enkele ex-Double Diamond leden, werkt momenteel in de Music Factory in het Duitse Waltenhofen aan het debuutalbum. De drums voor de twaalf nummers zijn vorige maand opgenomen, momenteel worden de gitaren vastgelegd en in oktober zullen de vocalen worden opgenomen. Het album wordt geproduceerd door Mystic Prophecy zanger RD Liapakis, en moet begin volgend jaar uitkomen.

Reacties...
Elfde Heavy Metal Maniacs festival

Geplaatst op 06-09-2010 om 19:51u.

Op zaterdag 23 oktober vindt in Manifesto (Hoorn) voor de elfde keer het Heavy Metal Maniacs festival plaats. Vorig jaar moest Tokyo Blade op een laat moment afzeggen, maar dit jaar hopen ze er wel bij te zijn. Verder staan Bitches Sin (met hun eerste optreden in Nederland), Vicious Rumors, Warrant (DE), Emerald en Steel Horse op het programma. In de voorverkoop kost een ticket 23 euro.

Reacties...
Nieuwe gitarist voor Pathosray

Geplaatst op 05-09-2010 om 20:34u.

De eerste twee langspelers van Pathosray leverden heel wat lofuitingen op. Toch blijkt er binnen het Italiaanse gezelschap enige discussie te zijn geweest over de koers die nu moet worden ingeslagen. Gitarist Alessio Velliscig heeft de formatie namelijk wegens "artistieke meningsverschillen" verlaten. Zijn opvolger is Antonio Petris (ex-Burnin' Gaze), die al in wat andere projecten had samengewerkt met Fabio D'Amore, de bassist van Pathosray. Met de nieuwe gitarist Petris gaat de progressieve power metalband aan het derde album werken.

Reacties...
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.