Bospop Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in maart 2026 werd uitgebracht?

Angus McSix - Angus McSix And The All-Seeing Astral Eye
Axel Rudi Pell - Ghost Town
Black Label Society - Engines Of Demolition
Erra - Silence Outlives The Earth
Exodus - Goliath
Gaerea - Loss
Hellripper - Coronach
Kate's Acid - Hellbender
Lamb Of God - Into Oblivion
Lion's Share - Inferno
Lost Society - Hell Is A State Of Mind
Machinae Supremacy - Machinae Supremacy
Monstrosity - Screams From Beneath The Surface
Myrath - Wilderness Of Mirrors
Neurosis - An Undying Love For A Burning World
Poison The Well - Peace In Place
Power Paladin - Beyond The Reach Of Enchantment
Temple Of Void - The Crawl
The Gems - Year Of The Snake
Threat Signal - Revelations
Triumpher - Piercing The Heart Of The World
Tyketto - Closer To The Sun
Vreid - The Skies Turn Black
Winterfylleth - The Unyielding Season
een ander studio-album uit maart 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Hellripper, Schizophrenia en Sarcator
  • Skynd
  • 7 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Skynd
  • Witch Fever
  • 8 april:
  • Asagraum, Enisum, Convictive en Waldgeflüster
  • Witch Fever
  • 9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void en Inferum
  • 10 april:
  • Carnivore A.D.
  • Novelists, TSS en Vianova
  • Year Of The Goat en Firmament
  • Zeke
  • 11 april:
  • Dead Head en Burning
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Smyrna Death Fest
Geen concerten bekend voor 06-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Becky Baldwin (Mercyful Fate) - 35
  • Charley Shackelford (Daylight Dies) - 48
  • Christophe Briand (Spheric Universe Experience) - 48
  • Didier Fontaine (A Group) - 66
  • Johnny Dee (Doro) - 62
  • Martí­n Méndez (Opeth) - 48
  • Mike Wead (King Diamond) - 59
  • Pablo Stagnaro (Six Magics) - 44
  • Robbie de Klerk (Another Messiah) - 47
  • Roy Mayorga (Stone Sour) - 56
  • Szymon Czech (producent)† - 51
  • Tim Öhrström (Avatar) - 36
  • Udo Dirkschneider (Accept) - 74

Vandaag overleden:
  • Alwin Schnoing (The Wounded) - 2023
Review

Sanctuary - Inception
Jaar van release: 2017
Label: Century Media Records
Sanctuary - Inception
Je hebt heruitgaven en heruitgaven. Het ene platenlabel gooit maandelijks liefdeloos verscheidene oude albums opnieuw de markt op, zonder verbeteringen in het geluid of beschrijvende tekstjes van bandleden. Andere maatschappijen maken er meer werk van. Meestal een remaster, extra songs en gloednieuw artwork. Heel soms krijgen de liefhebbers stokoud materiaal in een nieuwe mix voor de kiezen. Zoals de fans van Sanctuary.

Inception bevat beide demo's van de band rond superzanger Warrel Dane. De vocalist uit Seattle timmert al weer een paar jaar aan de weg met zijn oude band. Niets mis mee wat mij betreft, want The Year The Sun Died was en is een uitstekend album dat stukken geïnspireerder klinkt dan de laatste cd van Nevermore bijvoorbeeld. Reden genoeg om een duik in het archief te nemen. Band en label leveren overduidelijk geen half werk. Inception is eigenlijk bijna een volmaakte heruitgave. Alleen het artwork van Ed Repka al. Een prachtig eerbetoon aan de prachtige hoes die hij in 1988 voor debuutplaat Refuge Denied fabriceerde.

Dan het belangrijkste. Hoe klinken oude demo's ruim dertig jaar na dato? Verrassend goed eigenlijk. Chris Harris is erin geslaagd om deze bejaarde opnames naar een hedendaags niveau te tillen. Gitaren en zang klinken in veel opzichten heerlijk jaren tachtig en de vertrouwde, ietwat blikkerige galm is min of meer intact gehouden. Tot zover de positieve input van Harris. Elke keer als ik deze plaat draai, stoor ik me namelijk een beetje aan de drums. Ik weet dat ze tegenwoordig veel kunnen in de studio, maar hier is meer aan de hand. Of het slagwerk opnieuw is ingespeeld, weet ik niet, maar het lijkt er verdomd veel op. En anders heeft de producent domweg te veel lol gehad met zijn ProTools-setje. Het wilde karakter en de ietwat ongenuanceerde energie zijn namelijk volledig om zeep geholpen. Luisteraars krijgen nu eenzelfde drumgeluid als op al die andere albums van tegenwoordig. Luid, digitaal en verstoken van enige dynamiek of variatie. Snaredrums en toms klinken namelijk niet elke slag hetzelfde. Beluister voor de grap de oude opnames maar eens op YouTube. Een wereld van verschil.

Ondanks de onnatuurlijke klank van de drums blijft er gelukkig wel genoeg te genieten. De zang van Dane is bijvoorbeeld fenomenaal. In tegenstelling tot bij zijn latere broodheer gaat de hier piepjonge vocalist ongegeneerd de hoogte in. Zijn vibrato moet je liggen, maar daar hebben we bij King Diamond ook nooit echt moeilijk over gedaan. Het meeste heb ik echter genoten van de tijdloze composities. Battle Angels blijft in deze embryonale vorm kaarsrecht overeind als één van de ultieme metalsongs. Leukste zijn Dream Of The Incubus en I Am Insane. Tracks die het debuutalbum destijds niet haalden. Op geen enkele manier minder dan de bekende nummers op dit album.

De conclusie is simpel. Als fan van Sanctuary, Nevermore, Serpent's Knight en de soloplaat van Warrel Dane kun je eenvoudigweg niet om Inception heen. Dit is Sanctuary in de meest spontane en rauwe oervorm. Perfect is het plaatje helaas niet, vanwege de rare keuze om de drumpartijen digitaal dicht te smeren en bij te werken, maar het songmateriaal heeft daar uiteindelijk niet echt onder te lijden. Ik raad de fans overigens van harte aan om de lp aan te schaffen. Daar krijg je de cd namelijk bij. Deze hoezen horen nou eenmaal prominent en groot in je mancave aanwezig te zijn.

Tracklist:
1. Dream Of The Incubus
2. Die For My Sins
3. Soldiers Of Steel
4. Death Rider / Third War
5. White Rabbit
6. Ascension To Destiny
7. Battle Angels
8. I Am Insane
9. Veil Of Disguise

Score: 83 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 16 maart 2017

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.