Alcatraz
Enquête

Koop jij bij concerten en festivals nog weleens iets bij de merchandisestand(s)?

Ja, ik koop (bijna) altijd een aandenken
Regelmatig, maar lang niet altijd
Alleen bij mijn favoriete artiesten
Alleen als ik de show heel goed vind
Alleen als de prijs me erg meevalt
Alleen als het shirt of andere item me bijzonder aanspreekt
Alleen als ik in een bijzonder goede bui ben
Nee, ik heb inmiddels genoeg shirts en andere merchandise
Nee, vroeger wel, maar tegenwoordig vind ik het te duur
Nee, ook in het verleden deed ik dat zelden of nooit
Ik ga sowieso niet (meer) naar concerten en festivals
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    13 juli:
  • Cradle Of Filth en Nervosa
  • Valley of the Sun, Earth Tongue
  • 15 juli:
  • Battlesnake
  • Carach Angren
  • 16 juli:
  • Anal Vomit en Total Annihilation
  • Battlesnake
  • 19 juli:
  • Arkona
    13 augustus:
  • Cult Of Luna
  • Drowning Pool, Liliac en TerraDown
  • Machine Head en Diggeth
  • Prong
  • Sleepytime Gorillla Museum en Faun Fables
Kalender
Vandaag jarig:
  • Jon Larsen (Volbeat) - 55
  • Joost van den Broek (After Forever) - 43
  • Mark "Barney" Greenway (Napalm Death) - 56
  • Mark Mendoza (Twisted Sister) - 70
  • Tomas Haake (Meshuggah) - 54
  • Twan van Geel (Legion Of The Damned) - 46

Vandaag overleden:
  • Rob Pol (Grim Ordeal) - 2019
Review

Nullingroots - Take Care
Jaar van release: 2016
Label: Maa Productions
Nullingroots - Take Care
De post-blackmetalbands schieten nog steeds als paddenstoelen uit de grond. Vooral in Amerika blijken veel musici bijzonder ontvankelijk voor deze sound. De populariteit van het even geprezen als verguisde Deafheaven zal daar ongetwijfeld aan hebben bijgedragen. Ook in Phoenix, Arizona loopt er een interessante band in dit genre rond. Nullingroots is primair het project van Cameron Boesch, die in zijn eentje verantwoordelijk is voor alle composities. Hij heeft ook meteen maar even voor een passende productie en eindmix gezorgd. Nu is Boesch sowieso een productief baasje, want met Nullingroots is hij inmiddels aan zijn derde album in evenveel jaren toe. Take Care is de naam die het nieuwste beestje heeft meegekregen.

Een belangrijk verschil ten opzichte van de twee vorige albums is dat Take Care het eerste album van deze groep is dat vocalen bevat. Het titelloze debuut uit 2014 en de opvolger Shrouds Of Celeste (2015) waren beide instrumentaal. De keuze voor het toevoegen van zang blijkt geen slechte te zijn. Want hoewel de uitgesponnen instrumentale postrockpassages op Take Care prettig in het gehoor liggen, zorgen de intense screams voor het broodnodige contrast. Boesch beschikt over een bijtend en agressief stemgeluid dat ervoor zorgt dat Take Care niet té braafjes klinkt. Daardoor ontstijgt de muziek de middenmoot, hoewel Nullingroots ook nog zeker niet tot de top van het genre behoort.

Muzikaal gezien horen we op Take Care een stevige scheut Deafheavense post-black, met een vleug An Autumn For Crippled Children-achtige wolligheid. De lange nummers 47 Years Stripped Away en I Don’t Want This laten horen dat Nullingroots zeker over potentieel beschikt. De melodielijnen zijn bij vlagen erg mooi, maar de band heeft nog moeite met het schrijven van herkenbare nummers die ook echt een kop en staart hebben. Ook instrumentaaltjes als Faded Days en 40 Ounces Closer To A Solution, die beide zijn opgebouwd rondom een eenvoudige pianomelodie, maken duidelijk dat er nog wel wat terreinwinst te behalen valt. Ook de deathmetalachtige grunts die in het afsluitende I’m So Proud Of You opduiken, werken niet echt sfeerverhogend.

Take Care luistert aardig weg, maar is uiteindelijk toch vooral geschikt voor onverbeterlijke post-blackadepten. Tekenend voor de kwaliteit van dit album is dat het einde van afsluiter I’m So Proud Of You het beste moment van het album is, maar dat deze passage bijna letterlijk gekopieerd is van Deafheaven. Dan luister ik uiteindelijk toch liever naar het origineel.

Tracklist:
1. Why Have You Gone?
2. 47 Years Stripped Away
3. Faded Days
4. Please Respond
5. I Don't Want This
6. 40 Ounces Closer To A Solution
7. I'm So Proud Of You

Score: 70 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 10 februari 2017

Battle Beast @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.