Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Shadow Witch - Sun Killer
Jaar van release: 2016
Label: Snake Charmer Coalition

Shadow Witch - Sun Killer

Een band genaamd Shadow Witch wekt bij mij de nodige argwaan op. Persoonlijk heb ik namelijk mijn buik wel vol van groepen met onoriginele woorden als "witch" en "wizard" in hun bandnaam. In combinatie met het ook al niet bijster bijzondere artwork van Sun Killer was ik eerlijk gezegd nogal sceptisch. Mocht de muziek wél goed zijn, dan laat ik me maar al te graag op de plek zetten en dat is precies wat Shadow Witch doet. Uiteindelijk draait het om de muziek en op dat gebied scoren de New Yorkers goed. Tegen mijn misplaatste verwachtingen in, is Sun Killer een vermakelijke en vooral uiterst veelzijdige plaat.

Voordat er misverstanden ontstaan, ook op muzikaal gebied wordt op Sun Killer niet opnieuw het wiel uitgevonden. Het is echter de combinatie van enthousiasme, diversiteit en het oog voor detail die deze release zo aantrekkelijk maakt. Het is hoorbaar dat de leden van Shadow Witch liefhebbers zijn van subgenres als doom, traditionele heavy metal, stoner en grunge. En dat is ook precies wat je over elf tracks uitgesmeerd voorgeschoteld krijgt. Of het nu mystieke doom is ((D.O.A.) Anticipation)) uptempo stoner/heavy metal (Blitzkrieg) of hardrock met oosterse invloeden in de lijn van Rainbow in de Dio-periode (Blood On The Vine). Shadow Witch maakt het zich eigen. De mannen ontwijken de valkuil dat de songs geen geheel vormen en dat een eventuele identiteit van de band ver te zoeken is. Nee, de heren van Shadow Witch laten het overkomen alsof zij voor het eerst deze genre-combi maken en dat is een compliment waard.

De vocalen van Earl Lundy hebben een belangrijk aandeel in het slagen van deze plaat. Lundy lijkt veel aandacht te hebben besteed aan de manier waarop zijn zangpartijen op de plaat komen. Hij maakt gebruik van delay- en Lesley-effecten bij zijn vocalen en schroomt niet om ook loops te gebruiken. Ook zingt hij zijn vocalen soms dubbel in. Je zou kunnen denken dat Lundy geen bijzondere zanger is, gezien al deze effecten. Toch is dit niet zo. Lundy heeft een herkenbare strot en het feit dat er zoveel aandacht wordt besteed aan de vocalen is alleen maar positief. Shadow Witch onderschat de waarde van sterke vocaallijnen niet. Dat is juist iets waar het maar al te vaak aan schort bij doom- en stonerbandjes.

Niets nieuws onder de zon, maar erg, erg vermakelijk. Sun Killer is een genot om in zijn geheel te beluisteren. De eerste helft van de plaat is nagenoeg vlekkeloos. Kun je wat met de eerder genoemde genres en snak je naar een band met een goede zanger, dan is Shadow Witch zeker een tip.

Tracklist:
1. (D.O.A.) Anticipation
2. Sun Killer
3. Wreckage
4. Blitzkrieg
5. Blood On The Vine
6. Creeper
7. Snout
8. Headless Army
9. Lamp Light
10. Shadow Witch
11. Occupy

Score: 83 / 100

Reviewer: Hugo
Toegevoegd: 4 december 2016

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.