Black metal mixen met andere genres gebeurt al bijna sinds metalheugenis. Denk bijvoorbeeld aan de mix met death metal en/of folkelementen, maar bijvoorbeeld ook aan de mix met traditionelere metal, zoals het Amerikaanse Midnight dat black met speed metal mixt. Deze trend is overgenomen door het Griekse Agatus. Dit duo speelt namelijk traditionele heavy metal met een zwart randje.
Een ingrediënt dat deze soep absoluut nodig heeft, is een flinke lepel pit en dit blijkt helaas te ontbreken. Het album gaat van start met degelijke, maar vooral slome voortkabbelende heavymetalsongs met zo nu en dan een krachteloze blackmetalkreet. Daarbovenop is er ook nog eens sprake van keyboardpartijen die té duidelijk aanwezig zijn en té saai klinken waardoor de tracks nog meer kracht inleveren.
Maar het is niet allemaal gemopper uit mijn hoek. Want de track Gods Of Fire is een lekker sloom en intens nummer dat mij doet denken aan de Vikingperiode van Bathory en het debuutalbum van het Britse Cloven Hoof. De akoestische gitaarpartijen in dit nummer zijn ontzettend goed verzorgd en geven deze track een melancholisch en folky karakter. Het is pas tijdens deze track dat ik me niet irriteer aan de krachteloze stem van frontman The Dark. Wanneer dit soort vergelijkingen gemaakt worden, zou je zeggen dat deze heren wél wat in hun mars hebben, maar wellicht zijn ze nog wat te verlegen om echt te knallen, want na dit compliment is de rest van het album toch nog steeds een slap geheel.
Deze heren beheersen de technieken en de middelen om goede nummers te maken, maar benutten de kans nog niet optimaal om er sterke nummers van te maken. Er zijn her en daar mooie heavymetalriffs te vinden en er zijn wel degelijke mooie melodieën te horen, maar ze hebben helaas nog wel wat peper in hun achterste nodig. Gemiste kans wat mij betreft.
Tracklist
1. The Eternalist
2. The Invisible (Fifth Portal To
Atlantis)
3. The Oath (Of Magic And Fire)
4. Gods Of Fire
5. Dreamer
6. Perils Of The Sea (Part II)
7. At Dusk I Was Born
8. Flight Into Forever
9. Gilgamesh
10. To Last
Hoofdmenu
-
25 april:
- Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
- Imperial Age
- John Coffey
- Neckbreakker en Galge 27 april:
- FemME (Female Metal Event) 29 april:
- Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater 30 april:
- Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater 1 mei:
- Death Goals en Stormo
- Deville
- Venom inc, krisiun, Hate en Ater
- Wodan Boys
-
25 mei:
- Crimson Glory
Kalender
Vandaag jarig:
- Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
- Elyghen (Elvenking) - 47
- Fish (Marillion) - 67
- Fredrik Hedström (Persuader) - 46
- Ilia (Arafel) - 44
- Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
- Michael Wagener (producent) - 76
- Mihai (Cadavrul) - 37
- Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
- Paul Baloff (Exodus)† - 65
- Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review
Agatus - The Eternalist

Score: 50 / 100
Reviewer: Sander
Toegevoegd: 24 oktober 2016
Meer Agatus:
Zoeken
Interviews
Nieuwste reviews
Concertreviews
Retro-Reviews
-
24 april:
- The Great Sea - Noble Art Of Desolation 25 april:
- Bark - The Time Has Come
- Caliban - Back From Hell
- Cancer - Inverted World
- Coffin Feeder - Big Trouble
- Eluveitie - Ànv
- Employed To Serve - Fallen Star
- Game Over - Face The End
- Ghost - Skeletá
- H.E.A.T. - Welcome To The Future
- Machine Head - Unatøned
- Phantom - Tyrants Of Wrath
- Trick Or Treat - Ghosted
Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.