Alcatraz
Enquête

Marco van Basten vond het maar niks dat Linkin Park voor de aftrap van de Champions League-finale op 31 mei een optreden verzorgde. Wat vind jij van de Amerikaanse gewoonte om grote sportwedstrijden op te vrolijken met een concert?

Geweldig, ook voor aanvang van de wedstrijd
Prima, maar niet voor het duel wanneer de spelers zich willen opwarmen
Dat is iets voor pop-acts, niet voor heavy bands als Linkin Park en Gojira
Zo’n muzikaal optreden is onzin, het publiek komt voor de sportwedstrijd
Sport is kut, laat die band elders een eigen concert doen voor hun fans
Van mij hoeft het niet, maar ik gun zo’n band wel de extra exposure
Normaliter vind ik het een goed idee, maar Linkin Park was echt slecht
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 juni:
  • Whitechapel
  • 11 juni:
  • King Diamond, Paradise Lost en Angel Witch
  • Myles Kennedy
  • W.A.S.P.
  • 12 juni:
  • Man as Plague, Gallamesh en Everything Decays
  • 13 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague en The Unslain
  • 14 juni:
  • Into The Grave
  • Man as Plague
  • Sorcerer
  • 15 juni:
  • Into The Grave
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam "Nergal" Darski (Behemoth) - 48
  • Ernie C. (Body Count) - 66
  • Howlin' Wolf† - 115
  • Johan Ericson (Draconian) - 46
  • Juhana Karlsson (Amoral) - 42
  • Magnus Rosén (Hammerfall) - 62
  • Marko Paasikoski (Sonata Arctica) - 47
  • Martin Orford (IQ) - 66
  • Mickey Curry (Bryan Adams) - 69
  • Peter Gale (Sweet Sorrow) - 45
  • Robert Hampson (Loop) - 60
Review

Northern Crown - The Others
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer
Northern Crown - The Others
Volgens sommige ingewijden geldt Northern Crown als een doombelofte. Deze Amerikaanse viermansformatie bracht in 2014 de goede, maar niet uitbundig ontvangen EP In The Hands Of The Betrayer uit. Dat gebeurde nog als duo. Je zou dus kunnen zeggen dat de band in elk geval al letterlijk gegroeid is. Nu nog een platenmaatschappij die de albums ook daadwerkelijk gaat verspreiden.

Northern Crown is een doom metalband met respect voor de groten in het genre. Met name Candlemass oogst lof hier. Daar lijkt de muziek van deze band nog het meest op. De songs zijn zwaar, maar helder. Frank Serafine is alleen een zanger die ik niet snel met een ander zou vergelijken. Northen Crown is een band die graag knipoogt naar de klassiekers, maar tegelijk ook vernieuwend wil zijn. De opener is zo traditioneel als het maar zijn kan. Surreality (The Tell-Tale Mind) is met vioolspel iets avontuurlijker, maar in de songs die volgen, wordt volop geëxperimenteerd met keyboards en elektronische bliepjes. Het is vooral ambient en progrock wat de klok slaat. De helft van het materiaal heeft nauwelijks met metal te maken, laat staan doom. Dat is erg opvallend voor een band die claimt doom metal te spelen.

Deze band pronkt graag met de term epic, maar dat is niet terecht. Lange songs rechtvaardigen die omschrijving niet per se en dat is precies wat hier aan de hand is. De muziek zorgt nergens voor een stoer, episch gevoel. Er is hier vooral sprake van rekken. Nou is dit album zeker niet slecht. Er wordt bij vlagen prima gemusiceerd. Alleen A Pox Upon Your House sla ik met alle plezier over. Het album is zo divers dat je wel een heel brede smaak moet hebben, wil je de muziek van Northern Crown kunnen waarderen. Ik denk dat de band het zichzelf (onnodig) lastig maakt.

Tracklist:
1. With Malicious Eye
2. Surreality (The Tell-Tale Mind)
3. No One Came To Mourn Me
4. Apostate
5. A Pox Upon Your House
6. Les Autres

Score: 68 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 14 oktober 2016

Pitfest Iron Maiden Rock Legends Special

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.