Enquête

Welke formatie die daadwerkelijk bestaat of heeft bestaan, bezit de grappigste bandnaam?

Anal Vomit
Babymetal
Band Zonder Banaan
Bongzilla
Butthole Surfers
Cycle Sluts From Hell
Dead Kennedys
Eskimo Callboy
Gay For Johnny Depp
Gentle Art Of Cooking People
Haribo Macht Kinder Froh
Iwrestledabearonce
Kiss The Anus Of A Black Cat
Kutschurft
Pigeons Playing Ping Pong
Pistol Whippin' Party Penguins
Power To The Pipo
Rectal Smegma
Revolting Cocks
Schijten Met Een Stijve (S.M.E.S.)
Spock's Beard
Tony Danza Tapdance Extravaganza
Uncle Acid And The Deadbeats
We Butter The Bread With Butter
een andere grappige bandnaam, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 juni:
  • Blood Incantation en Neptunian Maximalism
  • Cradle Of Filfth
  • Escuela Grind
  • Hulder
  • Snot, Doodseskader en 3 Eyed Kids
  • 18 juni:
  • Escuela Grind
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • Kylesa
  • Sólstafir, Oranssi Pazuzu en Hulder
  • The Heavy Eyes
  • Venom Inc. en Torture Squad
  • 19 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guitar Wolf en The Etters
  • Kylesa
  • Ok Goodnight, Benthos en Ursa
  • The Exploited
  • 20 juni:
  • Graspop Metal Meeting
  • Guns n' Roses
  • The Exploited en Hard Shoulder
  • 21 juni:
  • Ankor
  • Faetooth
  • Graspop Metal Meeting
  • Neal Morse (akoestisch)
  • The Exploited en Skroetbalg
  • 22 juni:
  • Alter Bridge
  • Tom Morello en James And The Cold Gun
  • 23 juni:
  • Agnostic Front en Lies!
  • Black Veil Brides
  • Immortal Disfigurement en Gutrectomy
    17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
Kalender
Vandaag jarig:
  • Barry van Trigt (Whispering Gallery) - 51
  • Ed Colver (fotograaf) - 77
  • Jello Biafra (Dead Kennedys) - 68
  • Jose Ojeda (Darksun) - 45
  • Michael Monroe (Hanoi Rocks) - 64
  • Mick (Destinity) - 48
  • Nakao Kentarō (Number Girl) - 52
  • Philip Chevron (The Pogues)† - 69
  • Tim Goatham (Season's End) - 39
Review

Stellar Descent - Fading
Jaar van release: 2015
Label: Dusktone
Stellar Descent - Fading
Eén enkel nummer van ruim een uur schrijven: het is absoluut niet gebruikelijk, maar komt toch wel af en toe voor. Interessant genoeg zijn het, naast experimentele drone- en doombands, vaak blackmetalbands met een fascinatie voor flora en fauna die zich aan dergelijke experimenten wagen. Voorbeelden zijn Njiqahdda en Oaks Of Bethel, maar ook Crown Of Asteria deed het eerder op een intrigerende wijze met Great Freshwater Seas. Ook Stellar Descent, een eenmansproject van een zekere Anthony W., wordt duidelijk geïnspireerd door de natuur: uitgestrekte bossen, glooiende landschappen en verlaten meren verwijderd van menselijk leven. De prachtige hoes geeft de sfeer dan ook perfect weer.

Muzikaal gezien valt het album te omschrijven als ambient black metal, maar dan in zijn meest repetitieve, uitgestrekte variant. De toon is bovendien een stuk lichter dan bij bands als Darkspace en Borgne. Stellar Descent bevindt zich dan ook meer in het vaarwater van groepen als Lustre en Sieghetnar, waarin gruizige blackmetalriffs slechts het achtergronddecor vormen van etherische keyboardklanken. Fading kan nog het best omschreven worden als meditatiemateriaal voor blekkies. Rustige ambient voert in eerste instantie de boventoon en zorgt voor een bijzondere sfeer, maar na nog geen tien minuten ben je als luisteraar al aardig het nummer ingezogen.

Pas na ruim een half uur zorgt een aantal subtiele veranderingen ervoor dat je als luisteraar weer even in het hier en nu terugkeert, maar al snel worden de zintuigen weer bedwelmd door het monotone ritme, de eindeloos repetitieve riffs, de lichtvoetig dwarrelende ambientlagen en de voortdurend terugkerende en gemanipuleerde field recordings van kwakende eenden (ja, echt!). Het is knap hoe Stellar Descent sereniteit en intensiteit met elkaar weet te combineren, want enerzijds is Fading een heel sereen album, maar tegelijkertijd raast dit nummer meer dan een uur op hoog tempo door.

De lengte en de monotonie zullen veel mensen afschrikken, maar toch heeft Fading absoluut zijn charme. Het is in ieder geval een heerlijk werk om mee weg te dromen. Minpunt is wel dat de screams wat té vaak opduiken, waardoor de sfeer op een gegeven moment iets verloren gaat. Wat dat betreft was een keuze voor langere, instrumentale passages waarschijnlijk sterker geweest. Wie van ambient black metal houdt en daarnaast goed uit de voeten kan met de trage opbouw van een drone/doomformatie als Nadja, zal veel van zijn gading vinden bij Stellar Descent. Fading is zeker niet perfect, maar weet toch te intrigeren.

Tracklist:
1. Fading

Score: 75 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 22 augustus 2016

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.