Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is jouw favoriete studio-album uit 1986?

Accept - Russian Roulette
Bon Jovi - Slippery When Wet
Candlemass - Epicus Doomicus Metallicus
Crimson Glory - Crimson Glory
Dark Angel - Darkness Descends
Destruction - Eternal Devastation
Europe - The Final Countdown
Fates Warning - Awaken The Guardian
Flotsam And Jetsam - Doomsday For The Deceiver
Iron Maiden - Somewhere In Time
King Diamond - Fatal Portrait
Kreator - Pleasure To Kill
Megadeth - Peace Sells, But Who's Buying?
Metal Church - The Dark
Metallica - Master Of Puppets
Motörhead - Orgasmatron
Nuclear Assault - Game Over
Ozzy Osbourne - The Ultimate Sin
Queensrÿche - Rage For Order
Slayer - Reign In Blood
Stryper - To Hell With The Devil
Tankard - Zombie Attack
Tesla - Mechanical Resonance
Yngwie Malmsteen - Trilogy
een andere langspeler uit 1986

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • 26 maart:
  • David Ellefson en M.A.G.O.
  • Kataklysm, Vader en Blood Red Throne
  • 27 maart:
  • Bodysnatcher, PSYCHO-FRAME, Ingested en BIG ASS TRUCK
  • Halve finale Metal Battle
    Met Slumberclouds, Mourn, Parkour en OPHÆRA
  • 28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
  • Stay Hungry, Massattack en Indulgence
  • 29 maart:
  • Gama Bomb, Lich King, Velozza, Headless Hunter en Hateful Agony
    25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Fridén (In Flames) - 53
  • Bob Ezrin (producent) - 77
  • Elton John - 79
  • Frank Ferrer (Guns N' Roses) - 60
  • Hein Frode Hansen (Theatre Of Tragedy) - 54
  • Ishimoto Chiemi (Mass Of The Fermenting Dregs) - 42
  • Jeff Walker (Carcass) - 57
  • Johnny Burnette† - 92
  • Michael Ende (Letzte Instanz) - 55
  • Michael McKeegan (Therapy?) - 55
  • Pete Blakk (King Diamond) - 61
  • Robert Kinkel (Trans-Siberian Orchestra) - 76
  • Ron Keel (Keel) - 65
  • Travis Miguel (Atreyu) - 47

Vandaag overleden:
  • Bob Carlos Clarke (fotograaf) - 2006
  • Henrik Frykman (Disfear) - 2011
  • Taylor Hawkins (Foo Fighters) - 2022
Review

Menhir - Ziuwari
Jaar van release: 2001
Label: Skaldic Art Productions
Menhir - Ziuwari
Menhir is natuurlijk geen onbekende meer voor de fans van pagan black metal. Ikzelf ben een groot liefhebber van deze band en het verbaasde me ook dat een geweldig album als dit 'Ziuwari' uit 2001 nog geen recensie had.

Zoals gezegd speelt deze Duitse band melodieuze metal met invloeden uit de traditionele Duitse volksmuziek en men vermengd dat weer met een flinke dosis stevige black metal. De band bracht al eerder de albums 'Die Ewigen Steine' (1997) en 'Thuringia' (1999) uit. Die albums vond ik al zeer bijzonder, vooral omdat men een behoorlijk eigen stijl heeft. Natuurlijk duiken vergelijkingen met een band als Suidakra of Windir al vrij snel op, maar over de gehele linie is Menhir toch een stukje melodieuzer en vooral dankzij het gebruik van zeer heldere typisch Duits klinkende heldenzang onderscheidt men zich van de andere bands.

Dat was in het kort de voorgeschiedenis, nu dan dit album. Op dit 'Ziuwari' word is de succesformule die op de voorgaande albums al werd gehanteerd doorgevoerd en geperfectioneerd. Alle nummers kennen pakkende folky klinkende melodieën en er word goed afgewisseld tussen zware black metal krijsen en schitterende clean zang.
In de opener Wotans Runenlied zijn het vooral de de gitaren en synths die opvallen. De synths creëren een mystiek klinkende onderlaag en de melodieuze gitaarpartijen geven je het gevoel tussen de druïdes te zitten in lang vervlogen tijden. Enkele solo's schudden ons in latere nummers weer wakker en zo ontstaat er een uitstekende balans tussen agressie en melodie.

Alle nummers kennen een goede productie en er ligt een lekkere galm in de muziek die vooral goed tot uitdrukking komt bij het korte instrumentaaltje Herminafrieds Klage waarin een akoestische gitaar een wondermooi melodietje speelt.
Tekstueel is men vooral beïnvloed door de Duitse mythologie en het algehele heidendom, interessante leesstof dus voor de ware paganisten onder ons.

Als conclusie kan ik zeggen dat er geen enkel minpunt aan dit album zit, misschien was iets meer muzikale ontwikkeling nog op de plaats geweest, maar Menhir levert wederom een pakkende kraker af. Natuurlijk heeft men weer flink progressie gemaakt ten opzichte van de voorganger, beter spel, betere productie, maar het blijft nog steeds Menhir. De fans van dit soort muziek moeten dit album gewoon in huis hebben. Hail Wotan!

1. Wotans Runenlied
2. Die Letzte Schlacht
3. Herminafrieds Klage
4. Das Verborgene Reich
5. Walhalla
6. Steinsburg
7. Ziuwari

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 februari 2004

Menhir - Ziuwari
Reactie van A. op 03-05-2006 om 17:59u
Score: 95 / 100

Een 'ware paganist' zou toch wel weten dat de teksten uit Edda komen, Windir en Menhir vallen niet te vergelijken en er is niet veel 'folky' aan Menhir.

Zoeken
    27 maart:
  • Ain Sof Aur - Theos-Vel-Samael
  • Anneke van Giersbergen - La Mort
  • Bekor Qilish - Consecrated Abysses Of Dread
  • Black Label Society - Engines Of Demolition
  • Cryptworm - Infectious Pathological Waste
  • Deadnate - Mosaic
  • Dionysiaque - La Tourbe Des Rêves
  • Dystopia - De Verboden Diepte II: De Weg van de Meeste Weerstand
  • Heaven & Hell - Breaking Out Of Heaven - 2007-2009
  • Hellripper - Conorach
  • Iron Savior - Awesome Anthems Of The Galaxy
  • Lion’s Share - Inferno
  • Myrath - Wilderness Of Mirrors
  • Overruled - Ritual Of Rebirth
  • The Oldest House - The Art Of Abysswalking
  • Threat Signal - Revelations
  • Total Maniac - Love Overdrive
  • Varmia - Lauks
  • Winterfylleth - The Unyielding Season
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.