Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
  • 17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
Geen concerten bekend voor 14-04-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Achernar (Orakle) - 46
  • Billy Sherwood (Yes) - 61
  • Fred Estby (Dismember) - 54
  • Jona Lewie (Brett Marvin And The Thunderbolts) - 79
  • Linda Hopper (Magnapop) - 67
  • Luca Di Gennaro (Soul Secret) - 41
  • Mike "Cyco Miko" Muir (Suicidal Tendencies) - 63
  • Quincy Jones (producent)† - 93
  • Tom Allom (producent) - 80
Review

Menhir - Ziuwari
Jaar van release: 2001
Label: Skaldic Art Productions
Menhir - Ziuwari
Menhir is natuurlijk geen onbekende meer voor de fans van pagan black metal. Ikzelf ben een groot liefhebber van deze band en het verbaasde me ook dat een geweldig album als dit 'Ziuwari' uit 2001 nog geen recensie had.

Zoals gezegd speelt deze Duitse band melodieuze metal met invloeden uit de traditionele Duitse volksmuziek en men vermengd dat weer met een flinke dosis stevige black metal. De band bracht al eerder de albums 'Die Ewigen Steine' (1997) en 'Thuringia' (1999) uit. Die albums vond ik al zeer bijzonder, vooral omdat men een behoorlijk eigen stijl heeft. Natuurlijk duiken vergelijkingen met een band als Suidakra of Windir al vrij snel op, maar over de gehele linie is Menhir toch een stukje melodieuzer en vooral dankzij het gebruik van zeer heldere typisch Duits klinkende heldenzang onderscheidt men zich van de andere bands.

Dat was in het kort de voorgeschiedenis, nu dan dit album. Op dit 'Ziuwari' word is de succesformule die op de voorgaande albums al werd gehanteerd doorgevoerd en geperfectioneerd. Alle nummers kennen pakkende folky klinkende melodieën en er word goed afgewisseld tussen zware black metal krijsen en schitterende clean zang.
In de opener Wotans Runenlied zijn het vooral de de gitaren en synths die opvallen. De synths creëren een mystiek klinkende onderlaag en de melodieuze gitaarpartijen geven je het gevoel tussen de druïdes te zitten in lang vervlogen tijden. Enkele solo's schudden ons in latere nummers weer wakker en zo ontstaat er een uitstekende balans tussen agressie en melodie.

Alle nummers kennen een goede productie en er ligt een lekkere galm in de muziek die vooral goed tot uitdrukking komt bij het korte instrumentaaltje Herminafrieds Klage waarin een akoestische gitaar een wondermooi melodietje speelt.
Tekstueel is men vooral beïnvloed door de Duitse mythologie en het algehele heidendom, interessante leesstof dus voor de ware paganisten onder ons.

Als conclusie kan ik zeggen dat er geen enkel minpunt aan dit album zit, misschien was iets meer muzikale ontwikkeling nog op de plaats geweest, maar Menhir levert wederom een pakkende kraker af. Natuurlijk heeft men weer flink progressie gemaakt ten opzichte van de voorganger, beter spel, betere productie, maar het blijft nog steeds Menhir. De fans van dit soort muziek moeten dit album gewoon in huis hebben. Hail Wotan!

1. Wotans Runenlied
2. Die Letzte Schlacht
3. Herminafrieds Klage
4. Das Verborgene Reich
5. Walhalla
6. Steinsburg
7. Ziuwari

Score: 85 / 100

Reviewer: Jeroen
Toegevoegd: 12 februari 2004

Menhir - Ziuwari
Reactie van A. op 03-05-2006 om 17:59u
Score: 95 / 100

Een 'ware paganist' zou toch wel weten dat de teksten uit Edda komen, Windir en Menhir vallen niet te vergelijken en er is niet veel 'folky' aan Menhir.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.