Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

End Of April - If I Had A Bullet For Every One...
Jaar van release: 2004
Label: Seamiew Records
End Of April - If I Had A Bullet For Every One...
End of April kwam vorig vorig jaar met de EP 'Divided By Numbers' die goed ontvangen werd door de pers. De EP liet vooral de rauwe en in-your-face kant van de band zien. De zes nummers van de EP waren niet de enige die destijds in de Duitse Pro Core studio waren opgenomen. Nu volgt namelijk 'If I Had A Bullet For Every One…' met nummers die in dezelfde periode zijn opgenomen. Deze keer laat de band meer van haar melodische kant zien. En dat is goed te horen is op o.a. de uitstekende tracks 'Homecoming' en '200%'.

De band (met bandleden uit Amerika (frontman Allen), Nederland en Duitsland) zit op het Nederlandse label Seamiew Records dat bekend is geworden door releases van o.a. Dreadlock Pussy en Gazzoleen. End of April is minder nu-metal dan deze bands. Ze mixen dit namelijk met invloeden uit de hardcore en punk-rock.

De album opener 'Crushed' begint heel zacht met onheilspellende geluiden maar dan komen ineens zware en lage gitaar riffs uit de speakers dat erg aan Deftones doet denken. Publieksfavoriet 'Divided' stond al op de EP en nu ook op de full length - een nummer dat het live erg goed doet. 'G Vs E' is een twee minuut durende interlude. En dat kan leuk zijn, alleen deze stoorde mij enorm. Dit nummer wordt gelukkig snel opgevolgd door 'Pyramid' wat een zeer funky bass loopje bevat. De meeste songs zitten overigens verder goed in elkaar en deze CD bevat tal van goede riffs en bass partijen.

Opvallend is dat het album vanaf hier een beetje in zakt. De nummers worden slepender en hebben meer luisterbeurten nodig om over te komen (met uitzondering van 'Respect'). Het beukt allemaal minder als het eerste deel van het album en de nadruk wordt gelegd op de emotie.

Vooral in deze latere nummers beginnen de vocalen van Allen ook een beetje te irriteren. Het klinkt in die nummers net iets té geforceerd en door een gebrek aan variatie in zijn stem wordt het na een tiental nummers iets teveel van het goede. In de eerdere nummers neigt het ook eerder naar rappen, en dat vind ik persoonlijk lekkerder klinken dan bijvoorbeeld de zang in refreinen van 'The Adam Bomb'.

Wel grappig is het acoustische titel nummer 'If I Had A Bullet For Every One' dat zo'n 15 minuten als hidden track begint na 'Words And Wrists'. In dit nummer is Allen's stem heel anders en dat maakt dit nummer een aardige afsluiter. Ook mooi is het artwork van de CD, wat verzorgt is door Jason Farrell (bekend van o.a. Fugazi en At The Drive-In).

Tracklist:
1. Crushed
2. Homecoming
3. 200%
4. Diveded
5. G Vs. E
6. Pyramid
7. Bedsore
8. Respect
9. Ashamed
10. Pimpin' Is Easy
11. The Adam Bomb
12. Today
13. Words And Wrists

Score: 79 / 100

Reviewer: Marlou
Toegevoegd: 6 februari 2004

Meer End Of April:

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.