Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Foued Moukid (The Old Dead Tree) - 48
  • Gord Downie (The Tragically Hip)† - 62
  • Mauser (Vader) - 50
  • Scott Koziol (Linkin Park) - 54
  • Simon Phillips (Toto) - 69
  • W. Axl Rose (Guns N' Roses) - 64

Vandaag overleden:
  • Gary Moore - 2011
  • Tony Taylor (Twisted Tower Dire) - 2010
Review

She Must Burn - She Must Burn
Jaar van release: 2016
Label: Artery Recordings
She Must Burn - She Must Burn
Voor degene die She Must Burn al kent: nee, dit is geen nieuwe ep, maar een ander label dat het zelfgetitelde debuut uitbrengt. In september vorig jaar verscheen het mini-album al via Ghost Music en eind januari via Artery Recordings. Wie benieuwd is naar wat je van deze Engelse formatie kunt verwachten, leest verder.

She Must Burn is een moderne symfonische blackened deathcoreband uit Londen. Denk aan een mix van Make Them Suffer, Cradle Of Filth en Abigail Williams en dan meer in de richting van The Breathing Process en Winds Of Plague dan Motionless In White. De vrij drukke muziek bestaat uit veel tempowisselingen, waar blasts en breakdowns veel ruimte innemen. Helaas staan de triggers wat hard in de mix.

Van standaard deathcore is geen sprake, want in de dreigende intro is al veel melodie verwerkt en in Possessed zijn veel sinistere melodieën en keyboardpartijen uit de symfonische black metal verwerkt en duikt zelfs de progressieve death metal van Ne Obliviscaris op. De combinatie van veel verschillende stijlen en ideeën gaat wel ten koste van de identiteit en het herinneringsgehalte van de songs. Het geheel komt wat druk over.

Dat is jammer, want kwaliteit is er wel degelijk. Zowel muzikaal als vocaal is er talent. Frontman John Sinclair komt met een arsenaal aan vocale technieken, van deathcore- en blackmetalscreams, tot grunts en geslaagde cleane zang (Wish To Exist). Het is jammer dat hij wat vaak zijn schorre screams inzet, want de grunts en cleane zang hebben meer overtuigingskracht.

Het is toetseniste/zangeres Aimy Miller die met haar keyboardspel en uitstekende popzang het grote verschil maakt. Zij zorgt in Eclipse, de single Possessed en met name Into Light voor de memorabele momenten. Laatstgenoemde is een relatief fris en licht rustpunt op de ep, die voor de rest zowel melodieus als agressief uitpakt. De rauwe drop-g-riffs en powerakkoorden zijn niet heel bijzonder, maar vooral functioneel. Het leadwerk bevat aardige ideeën.

She Must Burn is een aardige kennismaking met de gelijknamige formatie. De moderne symfonische blackened deathcore is technisch van een toereikend niveau. Het is alleen jammer dat, vanwege de niet optimale productie en het willen samenvoegen van te veel ideeën binnen een nummer, de potentie er nog niet helemaal uitkomt. Het is dan ook het relatief rustige Into Light dat al snel de meeste aandacht trekt, niet in de laatste plaats vanwege de stem van Aimy Miller. Als de Londenaren in staat zijn om op hun eerste full-length een stap voorwaarts te laten horen met betrekking tot de songwriting, is She Must Burn een groep waarvan we nog leuke dingen gaan horen.

Tracklist:
1. Ascension
2. Possessed
3. The Misery
4. Into Light
5. Wish To Exist
6. Eclipse

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 28 februari 2016

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.