Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    18 april:
  • Ancient Fragments
  • Reduction, Slowburn, Impact en Premonition
  • Roadburn festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge)† - 48
  • Drew Struzan (illustrator) - 79
  • Elliot Scheiner (producent) - 79
  • Eric Woolfson (The Alan Parsons Project)† - 81
  • Grant Hart (Hüsker Dü)† - 65
  • Jason McMaster (Watchtower) - 61
  • Jeff LaBar (Cinderella)† - 63
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale)† - 54
  • Jerry Cantrell (Alice In Chains) - 60
  • Jesse Haff (Daylight Dies) - 48
  • John Lubbock (dirigent) - 81
  • Ken Johansson (Memory Garden) - 56
  • Richie Malone (Status Quo) - 40
  • Rodleen Getsic (acteur) - 51
  • Sami Asp (Wingdom) - 48
  • Tuomas Saukkonen (Before The Dawn) - 46
  • Zé "Abigor" Febra (The Spektrum) - 40

Vandaag overleden:
  • Chuck Berry - 2017
Review

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Jaar van release: 2016
Label: Eigen beheer
Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Het laatste decennium keek Dimebag Darrell vanuit de hemel naar beneden en moest vol afgrijzen zien hoe het bergafwaarts ging met de heavy metal. En zo verscheen hij op een avond tot Fleddy Melculy om hem superkrachten te geven, zodat hij hoogstpersoonlijk de metal kon redden. Deze goddelijke missie is nu begonnen met de ep Wat De Fok?: een mix van thrash, hardcore, overdreven veel breakdowns en een gezonde dosis zelfspot

Fleddy Melculy is het alter ego van Jeroen Camerlynck, die in het normale leven de frontman is van de Vlaamse band De Fanfaar. Vorige maand ontketende hij met het nummer T-Shirt Van Metallica een hetze tegen figuren die bandshirts kopen bij de H&M, maar verder geen ene reet kennen van de desbetreffende band. Een boodschap waar wij ons allemaal wel in konden vinden en logischerwijs werd het nummer volop gedeeld op verschillende Belgische en Nederlandse websites.

Wat De Fok? is niet alleen een kruistocht tegen Johnnies in Metallica-shirts. Fleddy Melculy is qua thematiek namelijk van alle markten thuis. Hij snijdt moeilijke onderwerpen aan zoals geen brood meer in huis hebben en het kwijtraken van sleutels, verlegt zijn muzikale grenzen in 1 Noot en ventileert zijn niet te temmen haat tegen jazz met het alleszeggende Ik Haat Jazz. Maar het is vooral een antwoord op alle bands die zichzelf nét even te serieus nemen.

In een klein kwartier loopt de ep werkelijk over van debiliteit in de goede zin van het woord. Stuk voor stuk zijn de nummers bijzonder geestig en op muzikaal vlak ook alleraardigst. Hopelijk blijft het niet bij Wat De Fok? en mogen we nog een studioalbum vol zin en onzin verwachten van Fleddy Melculy. 


Tracklist:
1. Dimebag (intro)
2. Het Is Wat Het Is
3. Ik Haat Jazz
4. 1 Noot
5. Brood
6. T-Shirt Van Metallica
7. Ik Ben Mijn Sleutels Kwijt

Reviewer: Matthijs
Toegevoegd: 23 februari 2016

Meer Fleddy Melculy:

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Alan op 23-02-2016 om 18:18u
Score: 85 / 100

Super leuk concept dat bovendien nog leuk (en goed) is uitgevoerd, natuurlijk wordt de openingstrack na enkele keren luisteren overgeslagen (net zoals de eerste 30 seconden van T-shirt van Metallica, dat nummer klinkt toch wel gebalder door van start te gaan met: In Onze tijd had ik....)

Echoes van Lamb Of God, Strapping Young Lad, best benieuwd naar de full cd

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van nobody op 23-02-2016 om 19:20u

Onvoorstelbaar niet leuk.

Wat een troep.

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Een Metalfan op 23-02-2016 om 20:04u

Simpelaar

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Wouter op 23-02-2016 om 20:27u
Score: 80 / 100

Urbanus zijn begeleidingsband! Coolio. Zet die teksten int Engels en iedereen zou het cool vinden. Degene die dit simpel vinden... Alles wat je zelf zegt:)

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van jt op 23-02-2016 om 20:55u

De sleutels kwijt is ook werkelijk één doffe ellende, dus daarom een extra setje verstopt. Maar ja, als je dan vervolgens vergeet waar

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Henkie homo op 23-02-2016 om 23:06u

Heb de hype meegekregen. Flauw nummer. Wellicht herkennen veel metalfans er zich in - in dat Metallica-shirt gebeuren - maar ik niet. Het interesseert me geen ene reet wat iemand aan z'n lijf heeft en of ie daar een gegronde reden voor heeft of niet. Ik heb wel wat beters te doen dan bij de modepolitie gaan.

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Een Metalfan op 24-02-2016 om 15:22u
Score: 30 / 100

Wat een rotzooi is dit.

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Andre Smoor op 24-02-2016 om 23:59u

Kan de grap wel waarderen, maar zou het niet kopen, dus ook geen punten. Leuk clipje bij het nummer "T-shirt ..."

Fleddy Melculy - Wat De Fok?
Reactie van Metalen Anus op 25-02-2016 om 21:24u

Wie er, al dan niet met z'n dronken harses, z'n sleutels kwijt is, werpe de eerste steen

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.