Helldorado
Enquête

Wat is jouw favoriete song uit het jaar 2001?

After Forever - Monolith Of Doubt
Arch Enemy - Ravenous
Avantasia - Farewell
Blind Guardian - And Then There Was Silence
Dimmu Borgir - Kings Of The Carnival Creation
Drowning Pool - Bodies
Fear Factory - Linchpin
Iced Earth - Dracula
Kamelot - Forever
Kreator - Violent Revolution
Machine Head - Bulldozer
Nickelback - How You Remind Me
Opeth - The Drapery Falls
Ozzy Osbourne - Dreamer
P.O.D. - Youth Of The Nation
Pain - Shut Your Mouth
Rammstein - Sonne
Slayer - Disciple
Slipknot - People = Shit
System Of A Down - Chop Suey!
Savatage - Morphine Child
Tenacious D - Tribute
Tool - Schism
Windir - Journey To The End
een andere klassieker uit 2001, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    30 oktober:
  • Thornhill, Ocean Grove en Bloom
  • 31 oktober:
  • Doodseskader en TERRA
  • Kadavar, Slomosa en Orb
  • Ronnie Romero & Gus G en Last Temptation
  • Up The Irons
  • 1 november:
  • Misanthropia, Gogmagore, Helhekser en Razernij
  • 2 november:
  • Battle Beast, Dominum en Majestica
  • Ronnie Romero en Gus G.
  • Slow Crush, Keep en Oversize
  • 3 november:
  • InnerWish en Within Silence
  • The Plot In You, Currents, Saosin, Cane Hill
  • 4 november:
  • Arch Enemy, Amorphis, Eluveitie en Gatecreeper
  • InnerWish en Within Silence
  • Malevolence, Speed, Dying Wish en Psycho-Frame
  • 5 november:
  • Paradise Lost, Messa en Lacrimas Profundere
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Slade (AC/DC) - 79
  • Daniel Zimmermann (Gamma Ray) - 59
  • Dario D'Alessandro (Thy Majestie) - 51
  • Gavin Rossdale (Bush) - 60
  • Grace Slick (Jefferson Airplane) - 86
  • Joe Berlinger (regisseur) - 64
  • Johnny Gordon (Viuda Negra) - 51
  • Jus Oborn (Electric Wizard) - 54
  • Martin Henriksson (Dark Tranquillity) - 51
  • Maurizio Malta (Thy Majestie) - 48
  • Waldemar Sorychta (Grip Inc.) - 58

Vandaag overleden:
  • Ian Rilen (Rose Tattoo) - 2006
  • Mihai Alexandru (Goodbye To Gravity) - 2015
  • Vlad Telea (Goodbye To Gravity) - 2015
Review

Magic Circle - Journey Blind
Jaar van release: 2015
Label: 20 Buck Spin
Magic Circle - Journey Blind
De jaarlijstjes komen eraan. Zeker op Facebook word je er al mee doodgegooid. De meeste negeer ik, maar van sommige pagina’s en internationale webzines sla ik de meningen hoog aan. Zo dook ineens de naam Magic Circle op. Doorgaans ben ik wel goed op de hoogte van wat er op traditioneel metalvlak gebeurt, maar deze was nog niet op mijn radar verschenen. Met het prachtige artwork hoopte ik een pareltje gevonden te hebben.

Helaas, geen Magic Circle in mijn jaarlijst. Dat heeft er niks mee te maken dat dit kwintet zijn sporen verdiend heeft in de Bostonse hardcorescene. Van hardcore is overigens geen enkele sprake op Journey Blind. Deze heren houden wel van afwisseling, want het tempo wordt bij Magic Circle flink teruggeschroefd en de muziek is beduidend melodieuzer. Qua geluid neigt het vooral naar heavy metal zoals die in de eerste helft van de jaren tachtig gespeeld werd. De verwijzingen die gemaakt worden richting Trouble snap ik nog wel. Het heeft wel iets doom-achtigs, maar de connectie met Witchfinder General en Pagan Altar des te minder. Daarvoor speelt Magic Circle veel te netjes en te strak.

Journey Blind is geen onaardig album geworden, maar dit soort muziek moet het grotendeels van de sfeer hebben. Het lukt de heren niet om die goed neer te zetten. De opbouw van de nummers is veel te voorspelbaar en aan het tempo wordt nauwelijks getornd. Het gevolg is daarom dat de zeven songs erg veel op elkaar lijken. Brendan Radigan is geen slechte zanger, maar hij werkt je na verloop van tijd wel op de zenuwen. Ook hij kan dit album niet dragen. De gitaristen leuken de boel soms nog wel op met een prima solo, maar het mag allemaal niet baten. Het zullen prima muzikanten zijn, maar als het op componeren aankomt, is het resultaat toch vrij mager.

Daarmee is Journey Blind niet meer dan een sympathieke poging om een traditionele metalplaat op de wereld los te laten. Het gebrek aan originaliteit en (vooral) innovatie en afwisseling zorgen ervoor dat dit de middelmaat nauwelijks ontstijgt. De liefhebbers zijn gewaarschuwd, al zullen er vast enkelingen zijn die dit wel tof vinden.

Tracklist:
1. Journey Blind
2. The Damned Man
3. A Ballad For The Vultures
4. Lightning Cage
5. Ghosts Of The Southern Front
6. Grand Deceivers
7. Antediluvian

Score: 65 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 22 december 2015

Meer Magic Circle:

Magic Circle - Journey Blind
Reactie van Metalfuel op 22-12-2015 om 11:11u

Ik heb hun eerst lp destijds ook gekocht na een lovende review, maar ik had hetzelfde gevoel als hierboven beschreven, niets speciaals.

Magic Circle - Journey Blind
Reactie van Een Metalfan op 22-12-2015 om 14:15u

Goeie zanger,goeie muzikanten daar kun je niet alleen maar meer scoren.
De nummers zijn zo verschrikkelijk saai net zoals die nieuwe Maiden.

Magic Circle - Journey Blind
Reactie van MH te U op 22-12-2015 om 22:30u
Score: 60 / 100

Zeer middelmatige plaat net als die vorige van ze. Begrijp de jubelrecensies die er overal van opduiken dan ook totaal niet.

Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.