Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Zou jij minstens 200 euro over hebben voor een intiem zaalconcert van jouw favoriete muzikant (met begeleidingsband), zoals de fans van Ronnie Wood?

Sterker nog, ik heb gewoon een kaartje gekocht voor Ronnie Wood
Ja, voor één of meer favoriete muzikanten zou ik dat betalen
Alleen in een zeer bijzondere situatie, zoals een glorieus afscheidsconcert
Niet voor soloconcert, wellicht voor grote show van mijn favoriete band(s)
Helaas zijn de muzikanten waarvoor ik dat bedrag over zou hebben al dood
Nee, zo'n bedrag vind ik absurd hoog voor welke artiest of band dan ook
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    17 maart:
  • Fit For A King, Memphis May Fire, Acres en 156/Silence
  • 18 maart:
  • Federale en The Motherz
  • Feuerschwanz en Miracle of Sound
  • High Parasite
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • Zeke
  • 19 maart:
  • Kanonenfieber en Mental Cruelty
  • Les Projets d'Athena
  • Villagers Of Ioannina City en My Diligence
  • 20 maart:
  • Benighted, XII Thorns en Bloid
  • Keith Caputo en Serpents
  • Plan Nine
  • Rise A Thousand en Left To Love
  • Sabiendas, Anomic en Stigmatized
  • 21 maart:
  • Eternal Eclipse: Cirith Gorgor, Heinous en Messor Falce
  • Gaerea
  • Gorgoroth, Patristic, Tyrmfar en Lömsk
  • The Motherz en Wild Blaze
  • 22 maart:
  • Angus McSix, Bloodbound en Brainstorm
  • Predatory Void en The Fifth Alliance
  • Woke Up Tied Up, White Knuckle Grip en Posture
    17 april:
  • Bezwering, SPERE en Grabunhold
  • Henge, Gelbart en Space Age DJ Collective
  • Plan Nine en Nouked
  • Roadburn festival
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
Kalender
Vandaag jarig:
  • Billy Corgan (The Smashing Pumpkins) - 59
  • Gert Rymen (Deadlock) - 45
  • Javier Garagarza (Elfonía) - 48
  • Jim Savvoulidis (Blade Of Spirit) - 47
  • Josh Gilbert (As I Lay Dying) - 39
  • Oliver Palotai (Kamelot) - 52
  • Paul Black (L.A. Guns) - 67
  • Roman Subbotin (De Profundis) - 38
  • Scott Gorham (Thin Lizzy) - 75
  • Tuomas Planman (Norther) - 46
Review

Dark Angel - We Have Arrived
Jaar van release: 1985
Label: Metal Storm Records
Dark Angel - We Have Arrived
Het is al weer dertig jaar geleden dat het debuutalbum We Have Arrived van Dark Angel verscheen. Tijd om die plaat weer eens uit de kast te pakken en op te zetten, mede om de tijd te doden totdat de Amerikanen met nieuw studiomateriaal komen. Terwijl de heren terecht de tijd nemen voor een geslaagde studiocome-back, blikken we terug op de begindagen.

‘The L.A. Caffeine Machine’, zoals de band ook wel genoemd werd (vanwege de overactieve stijl) stond samen met onder andere Metallica, Exodus, Slayer, Testament en Death Angel aan de wieg van de Bay Area thrash. Dark Angel, opgericht als Shellshock in 1981, nam in zijn eerste jaren een viertal demo’s (inclusief die van Shellshock) op, tekende een contract met Metal Storm Records en speelde destijds in het voorprogramma van bijvoorbeeld Slayer, Venom, Possessed en Megadeth.

Van bovengenoemde bands zijn het vooral Slayer en Metallica die de sound van Dark Angel op het debuutalbum hebben beïnvloed. Zo hebben de ritmiek en riffs in de veel gecoverde klassieker Merciless Death en met name het titelnummer erg veel weg van Show No Mercy (1983) en Haunting The Chapel (1984) van Slayer. Op kant B is het vooral Kill ‘Em All (1983) wat de klok slaat. Het voornaamste voorbeeld daarvan is de Hit The Lights-riff in No Tomorrow.

Origineel is het dus niet, maar er staan toch wel aardige tracks op deze full-length. Het zijn vooral de snellere tracks als Merciless Death, Welcome To The Slaughterhouse en Hell On Its Knees die erbovenuit springen en aankondigen wat er een jaar later zou gebeuren op Darkness Descends. Het mag bekend zijn dat daarop het tempo een stuk hoger ligt. Luister alleen maar eens naar het verschil in uitvoering van Merciless Death.

Het pretentieus getitelde debuut toont een Dark Angel dat nog op zoek is naar zijn eigen identiteit en dat technisch en productioneel de boel nog niet op orde heeft. Qua productie is het wat mat. Met name het gitaargeluid komt niet mooi naar voren en wordt soms overstemd door de bas. De verstaanbare vocalen inclusief hoge uithalen van Don Doty zijn acceptabel, maar leggen het af tegen die van zijn collega’s. Desondanks is We Have Arrived een cultplaat geworden met een half uur aan rauwe thrash die de fans van het eerste uur weten te waarderen.

We Have Arrived is een wereld van verschil met Darkness Descends. Ongelooflijk knap hoe de heren zich in een jaar verbeterd hebben. Dark Angel voegde zich in 1986 bij de beste thrashmetalbands en tot op heden is de tweede full-length een van de belangrijkste thrashplaten. Het debuut mag echter niet ontbreken in de collectie van de echte fan, omdat deze de sterke ontwikkeling van de band toont, die zich doorzet op later werk. Nadat de band in 1992 werd opgeheven na het uitbrengen van Time Does Not Heal (met zijn wereldrecord aan 246 riffs), waren er nog een aantal reünie-optredens, waaronder die op Neurotic Deathfest 2014. De Amerikanen besloten tussentijds om te werken aan nieuw materiaal, waarvan het nog niet bekend is wanneer het zal verschijnen. Een mooie gelegenheid om We Have Arrived eens af te stoffen.

Tracklist:
1. We Have Arrived
2. Merciless Death
3. Falling From The Sky
4. Welcome To The Slaughter House
5. No Tomorrow
6. Hell's On Its Knees
7. Vendetta

Score: 68 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 7 september 2015

Dark Angel - We Have Arrived
Reactie van callahan op 07-09-2015 om 17:38u
Score: 65 / 100

Mooie review hoor. Klopt helemaal. Zelf vind ik de 1e van Dark Angel niet een topplaat maar wat daarna kwam zeker wel. darkness descends is origineel en overdonderend. Time does not heal als absolute topplaat van Dark Angel. Ben ook zeker benieuwd naar nieuw werk. Als het maar niet net zulke bagger is als het laatst dat Nuclear Assault heeft uitgekotst.....

Dark Angel - We Have Arrived
Reactie van Jeroen op 07-09-2015 om 22:28u
Score: 75 / 100

Degelijk plaatwerk. Niet zo gaaf als later werk, maar toch leuk.

Dark Angel - We Have Arrived
Reactie van Pierre op 10-09-2015 om 12:51u
Score: 85 / 100

Ik vond het destijds helemaal te gek ;) Toen ik dit veel draaide vond ik het zeker een 8.5 waard ;) Waren maar destijds erg weinig bands die deze energie en agressie hadden.

Overigens vind ik Daskness Descents en Leave Scars erg cool maar Time does not heal heeft mij nooit kunnen bekoren. Opeens waren ze wat minder agressief en alles klonk stukken gepolijster - plak daar bovenop het zangwerk wat opeens wat melodieuzer werd ( zoals Tom Araya op South of Heaven ) - voor mij een enorme teleurstelling destijds.

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.