Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit het jaar 2016?

Alter Bridge - Show Me A Leader
Amon Amarth - Raise Your Horns
Avatar - The Eagle Has Landed
Avenged Sevenfold - The Stage
Brutus - All Along
Death Angel - The Moth
Epica - Beyond The Matrix
Fleddy Melculy - T-Shirt Van Metallica
Ghost - Square Hammer
Gojira - Stranded
Hatebreed - Looking Down The Barrel Of Today
Insomnium - Winter's Gate
Jinjer - Pisces
Kreator - Satan Is Real
Machine Head - Is There Anybody Out There?
Megadeth - Dystopia
Metallica - Spit Out The Bone
Oathbreaker - Second Son Of R.
Obituary - Ten Thousand Ways To Die
Opeth - Sorceress
Overkill - Mean, Green, Killing Machine
Sabaton - The Last Stand
Testament - Brotherhood Of The Snake
Volbeat - The Devil's Bleeding Crown
een andere kraker uit 2016

[ Uitslag | Enquêtes ]

    24 januari:
  • Jinjer
  • 25 januari:
  • Cryptopsy, 200 Stab Wounds, Inferi en Corpse Pile
  • Lucifer's Child, Servant en Neverus
  • Malphas, Drôvich en Verwilderd
  • The Answer Lies In The Black Void, The Fifth Alliance en Ineptitude
  • 28 januari:
  • Onslaught
  • Paleface Swiss
  • 29 januari:
  • Artificial en 3 Eyed Kids
  • 30 januari:
  • Dead Head en Burning
  • Guano Apes
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andrew "Mudrock" Murdock (producent) - 64
  • Daniel Brennare (Lake Of Tears) - 54
  • Hans Åge Holmen (Gaia Epicus) - 57
  • John Myung (Dream Theater) - 59
  • Michael Kiske (Helloween) - 58
  • Nigel Glockler (Saxon) - 73
  • Tanya Candler (Kittie) - 43
  • Witold "Vitek" Kieltyka (Decapitated)† - 42

Vandaag overleden:
  • Joe Payne (Divine Heresy) - 2020
  • Sean Reinert (Cynic) - 2020
  • Winston Churchill (auteur) - 1965
Review

Evolvent - Whatever Happens
Jaar van release: 2015
Label: Bernett Records
Evolvent - Whatever Happens
Het is een komen en gaan bij het Franse Evolvent. Gitaristen, bassisten, drummers en zangeressen hielden het om uiteenlopende redenen na relatief korte tijd voor gezien. Het enige overgebleven lid is oprichter Sébastien Latour. In 2004 begon hij aan Evolvent als studioproject, maar dit experiment groeide uit tot een volwaardige band, die inmiddels twee full-lengths op zijn naam heeft staan.

Whatever Happens is de meest recente. De doom-touch uit de beginjaren is op de nieuwe release geheel verdwenen en heeft ruimte gemaakt voor symfonische en melodische metal. Minder Theater Of Tragedy, meer Nightwish, laten we maar zeggen. Een andere belangrijke verandering in de sound is de vocale bijdrage van de nieuwe zangeres Emma Elvaston. Pakken deze elementen goed uit?

Het begint in ieder geval goed met een klassiek intro. Dat is ook meteen de sterkste kant van het Franse collectief. Het keyboard- en pianospel staat prominent in de mix en keert in elke song terug. Sommige daarvan bevatten een geslaagde orkestrale inleiding, zoals We Are en uitschieter Love Doesn’t Hurt Me. Daarnaast is het Emma die veel aandacht opeist met zowel haar 'deftige' pop- als operazang. Ze zingt in een hoog register, maar articuleert niet goed. Daardoor krijg je niet altijd de teksten mee en de vocale bijdrage zorgt dan ook vroeg of laat voor de nodige irritatie.

Er zijn meer punten van kritiek. Zo valt het geluid van de bas bijna weg en is het drum- en gitaargeluid veel te dun, waardoor het productioneel erg mager is. Deze release mist dan ook met name kracht en overtuiging. Dat is jammer, want er staan aardige nummers op. Dat zijn naast de emotionele ballad Our Fate, het eerdergenoemde Love Doesn’t Hurt Me en We Are (een duet met Oxy Hart van Seadem) en de afsluitende ballad Siempre, met welkome gastbijdragen van violiste Isabelle Hermant en zanger José Castillo. Ze hebben echter alleen te lijden onder de ietwat slappe totaalsound en zitten soms wat voorspelbaar en fragmentarisch in elkaar.

Nee, de veertig minuten zijn beslist geen pret om uit te zitten. Door de dunne productie mist de performance overtuigingskracht en ook de vocalen missen helderheid. Evolvent moet zich op veel gebieden gaan verbeteren om enige rol van betekenis te gaan spelen binnen de female fronted-scene. Er zijn veel betere alternatieven. Het matige Whatever Happens mag je gerust onbeluisterd laten.

Tracklist:
1. Dawn
2. Win Or Die
3. Hurricane
4. Love Doesn't Love Me
5. Our Fate
6. We Are
7. Over Seasons & Time
8. Embrace
9. Whatever Happens
10. Siempre

Score: 63 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 12 augustus 2015

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.