Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
  • 3 mei:
  • Highway Child en Van Camp
Geen concerten bekend voor 27-05-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Ace Frehley (Kiss) - 74
  • Gordon Haskell (King Crimson)† - 79
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa)† - 71
  • Juuso Jalasmäki (Sethian) - 52
  • Kate Pierson (The B-52’s) - 77
  • MÃ¥rten Hagström (Meshuggah) - 54
  • Mikko Korsbäck (Insania) - 49
  • Per "PerilOz" Karlsson (Unchained) - 43
  • Pierre Garcia (Midwinter) - 41
  • R.B. "Brögi" Broggi (Messiah) - 59
  • Rob Lumbre (Severed Savior)† - 48
  • Sharlee D'Angelo (Arch Enemy) - 52
  • Tara McLeod (Kittie) - 41
  • Tschibu (Gurd) - 54

Vandaag overleden:
  • Guy LeBlanc (Camel) - 2015
  • Jeroen van Donselaar (Beyond The Pale) - 2022
Review

Villainy - I
Jaar van release: 2013
Label: Inverted Inhumations Records
Villainy - I
Een tijdje geleden stond Villainy als openingsact geprogrammeerd op het Eggbangers Festival in Leeuwarden. De Limburgers traden daar voor een schandalig laag aantal bezoekers op, maar wisten desondanks veel indruk te maken met hun bijzondere combinatie van verschillende stijlen. Zoveel zelfs dat ik besloot om me te verdiepen in het materiaal van het trio, bestaande uit zanger/gitarist Reinier Vrancken, bassist Jeroen Pleunis en drummer Bram Keijers.

Het debuut I staat vol met old school metal uit de jaren tachtig. Het is net of je een plaat uit die tijd opzet, want ook de primitieve productie is lekker stoffig en rauw. De foutjes in de uitvoering zijn niet weggepoetst en de gitaren zijn tijdens een aantal nummers (het sterke I Wanna Split The World In Two en het minder overtuigende A Journey Into An Enigma) met opzet vals gestemd en klinken lekker droog, zonder te veel distortion. Alsof er op een versterker met vijftien Watt gespeeld is, fantastisch. Het draagt allemaal bij aan een nostalgische sfeer.

Dat karakter toont het trio in uiteenlopende tracks. Doorgaans is het thrash wat de klok slaat, maar ook punk, heavy, black, doom metal en progressieve rock komen langs. Een zeer gevarieerde release dus. Ook qua niveau zit er veel verschil in, al is dat niet stijlgebonden. Het album opent sterk met Slayer-achtige riffs in het thrashende Through Whispering Eyes en duivelse heavy metal à la Venom in Maker. Twee korte, maar krachtige tracks die eenvoudige, doch doeltreffende riffs en zanglijnen bevatten.

Na deze eerste twee uptempo tracks gaat de snelheid eruit met het smerige, grimmige And Now She Is Perfect…, een van de hoogtepunten van de release, met doom in de stijl van Celtic Frost. In Charlatan staat het volgende experiment te wachten. Progressieve rock uit de seventies met een zeer geslaagde passage met een kerkorgelmelodie en getokkel op een akoestische gitaar.

Na de wat mindere nummers die volgen, komen de zuiderlingen zeer sterk terug met het bijna swingende I Wanna Split The World In Two met daarin gave galopperende riffs en goede leads. Het gitaarwerk staat op deze schijf goed op de voorgrond samen met de thrashende vocalen van Reinier. Het enige wat me minder bevalt aan de sound van de gitaren, is dat de solo's, die regelmatig opduiken, modern klinken, hetgeen niet zo goed past in het geheel.

I is een lekker obscure plaat, waarop Villainy je terugbrengt naar de jaren tachtig met een bijzondere (en doorgaans geslaagde) combinatie van thrash, death, black, doom en heavy metal. Door die variatie blijft, ondanks het primitieve karakter van de riffs, de plaat ook na meerdere luisterbeurten interessant. Inmiddels zijn de drie muzikanten gereed met het opnemen van de tweede full-length die na de zomer zal verschijnen. De nieuwe nummers die ten gehore werden gebracht tijdens Eggbangers Ball, beloven veel goeds en verdienen meer bezoekers bij de komende optredens van Villainy.

Tracklist:
1. Through Whispering Eyes
2. Maker
3. And Now She Is Perfect...
4. Charlatan
5. A Journey Into An Enigma
6. Entities Of Babylon
7. Underwater Hauntings
8. I Wanna Split The World In Two
9. Midnight Metamorphosis

Score: 74 / 100

Reviewer: Jeffrey
Toegevoegd: 16 juni 2015

Villainy - I
Reactie van ewing1 op 16-06-2015 om 14:01u
Score: 85 / 100

Nieuwste releases?Ahum,ondertussen al 2 jaar oud maar wel een gave band,zeker live!

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.