Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour Into The Grave 2026
Enquête

Wat vind jij het meest teleurstellende studio-album, dat in 2025 is uitgebracht?

Alestorm - The Thunderfist Chronicles
Arch Enemy - Blood Dynasty
Architects - The Sky, The Earth And All Between
Babymetal - Metal Forth
Behemoth - The Shit Ov God
Dark Angel - Extinction Level Event
Equilibrium - Equinox
Ghost - Skeletá
Jinjer - Duél
Katatonia - Nightmares As Extensions Of The Waking State
Killswitch Engage - This Consequence
Lacuna Coil - Sleepless Empire
Machine Head - Unatøned
Marko Hietala - Roses From The Deep
Obscura - A Sonication
Orbit Culture - Death Above Life
Paleface Swiss - Cursed
Patriarkh - Prophet Ilja
Sabaton - Legends
Slaughter To Prevail - Grizzly
Sleep Token - Even In Arcadia
Soulfly - Chama
Spiritbox - Tsunami Sea
Volbeat - God Of Angels Trust
een ander tegenvallend album, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Bobby Keys (The Rolling Stones)† - 82
  • Cezary "Cezar" Augustynowicz (Christ Agony) - 55
  • Chas Chandler (The Animals)† - 87
  • DJ Lethal (Limp Bizkit) - 53
  • Geordie Walker (Killing Joke)† - 67
  • Giorgia Fadda (Chaoswave) - 47
  • Greg D'Angelo (White Lion) - 62
  • Hugo Mariutti (Shaaman) - 50
  • Keith Richards (The Rolling Stones) - 82
  • Maria Brink (In This Moment) - 48
  • Mick Schauer (Clutch)† - 53
  • Mille Petrozza (Kreator) - 58
  • Randy Castillo (Ozzy Osbourne)† - 75
  • Raphael Lepuschitz (Darkwell) - 46
  • Raymond Herrera (Fear Factory) - 53
  • Simon Laliberté (Crystal Castle) - 51
  • Uli Jon Roth (Scorpions) - 71

Vandaag overleden:
  • Heikki Silvennoinen (Tabula Rasa) - 2024
  • Kirsty MacColl - 2000
  • Martjo Brongers (Vortex) - 2019
  • Slim Dunlap (The Replacements) - 2024
Review

Warfaith - Wise Man Is Dead
Jaar van release: 2015
Label: eigen beheer

Warfaith - Wise Man Is Dead

Hoewel Hellfest één van de grootste metalfestivals van Europa is, staat Frankrijk niet echt bekend als een land waar metalbands vandaan komen. Natuurlijk zijn er Franse metalbands, maar wie kent ze? Nou vooruit: De meeste metalfans hebben wel van Gojira, Alcest en Blut Aus Nord gehoord en misschien ook wel van Trust. Laatstgenoemde omdat Iron Maiden-drummer Nicko McBrain bij deze band gespeeld heeft en Clive Burr zijn plek in de band heeft overgenomen.

Franse metalbands hebben last van vooroordelen en soms niet onterecht. Vrijwel niemand buiten de eigen landsgrenzen wordt enthousiast van Franstalige metal en in veel gevallen is originaliteit ver te zoeken. Eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik na een eerste luisterbeurt ook te negatief was over Warfaith. Dat komt vooral omdat de band zich profileert als een old school thrashmetalband, maar onterecht. Het is prima dat nieuwe bands zich steeds minder aantrekken van subgenres, maar noem het dan geen old school.

Warfaith brengt een combinatie van thrash en metalcore. De muziek is snel en agressief, zoals de albumhoes en tracklist al doen vermoeden, met een behoorlijke portie melodie. Wise Man Is Dead is de eerste full-length van de band uit Nancy, die in 2012 werd opgericht en een jaar later de ep Blood And War in eigen beheer uitbracht. De lyrics, vol geweld en anti-christelijke thema’s, worden in behoorlijk accentloos Engels gebruld.

Na het instrumentale Intro barst het album los met de titeltrack, gevolgd door de absolute topper Jesus Sucks. Ook nummers als Terrorist en Redemption toveren bij mij een glimlach op het gezicht, maar verder weet het album mij niet echt te boeien. Thrash speel je als band, maar dat doen de heren van Warfaith niet. Er is duidelijk een tweedeling tussen de gitaristen en de rest van de band. De baslijnen zijn bijzonder eentonig en in het slagwerk worden bells nogal overdadig gebruikt.

De band lijkt nog aan het zoeken naar een eigen geluid, hoewel het toch niet de eerste release is. De potentie is er wel, maar er zal meer variatie tussen de nummers moeten zitten om te overtuigen.

Tracklist:
1. Intro
2. Wise Man Is Dead
3. Jesus Sucks
4. Furious Pig
5. Purgatory
6. Terrorist
7. Crack’s Whore
8. Kill With Truth
9. Addiction
10. Warslave
11. Redemption

Score: 57 / 100

Reviewer: Marc
Toegevoegd: 2 april 2015

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.