Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    4 februari:
  • Counterparts, Sunami, One Step Closer en God Complex
  • The Callous Daoboys
  • 5 februari:
  • Mayhem, Marduk en Immolation
  • 6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
Kalender
Vandaag jarig:
  • Chris Haskett (Rollins Band) - 64
  • Dominique Leurquin (Luca Turilli's Dreamquest) - 61
  • Håkon "Memnock" Didriksen (Susperia) - 52
  • John Garner (Sir Lord Baltimore)† - 74
  • Martin Hedin (Andromeda) - 51
  • Mikael "Routa" Karlborn (Finntroll) - 49

Vandaag overleden:
  • Alistair MacLean (auteur) - 1987
  • Paul Baloff (Exodus) - 2002
  • Wayne Kramer (MC5) - 2024
Review

Where Evil Follows - Portable Darkness
Jaar van release: 2015
Label: Moribund Records
Where Evil Follows - Portable Darkness
Met de veel te vroege dood van Michael Grant in 2012 is er een definitief einde gekomen aan Onward. Ondanks dat die band sinds 2003 uit elkaar was, had hij samen met Toby Knapp plannen voor een reünie. Daar gaat het dus niet meer van komen en het was te verwachten dat Toby iets nieuws op zou zetten. Na ruim twee jaar van stilte valt het debuut van Where Evil Follows op de mat en het verbaast me absoluut niet dat de lijn van Onward voortgezet wordt.

Toby Knapp is een begaafde gitarist die het in geen van zijn bandjes gemaakt heeft. Met name Onward is een band waarvan de kwaliteiten nooit echt het grote publiek zullen bereiken. Ik vrees dat Where Evil Follows, ongeacht of het goed is of niet, hetzelfde lot beschoren is. Knapp zou eens moeten proberen om in een band als Iced Earth of Fates Warning te komen, want creatief is hij absoluut. Dat hoor je voortdurend op Portable Darkness Het soleerwerk is bij vlagen fenomenaal en dat komt de technisch in elkaar zittende songs absoluut ten goede. Dit is dan ook een album wat enige tijd nodig heeft om het te kunnen doorgronden. Helaas vallen dan ook een aantal zaken in negatieve zin op.

Ten eerste vraag ik me sterk af of deze plaat wel ‘af’ is. Bij de cd is geen infovel meegestuurd, maar behalve Toby Knapp zit enkel zanger Dean Sternberg (ex-Into Eternity) in Where Evil Follows. De bas? Niet te horen. De drums? Ik ben er bijna zeker van dat je een drumcomputer hoort. Als ik het label was en deze plaat moest uitbrengen, had ik de twee heren eerst nog even op zoektocht gestuurd om nog wat muzikanten te halen. Dit album verdient het. Nummers als Lifting The Veil en Portable Darkness schreeuwen om een betere productie. Het duo presteert het zelfs om een cover van Black Sabbath beter dan het origineel te laten klinken.

Ja, Where Evil Follows voelt aan als een gemiste kans, maar wel een die doet hopen dat Toby Knapp weer op het juiste pad komt en hopelijk snel weer met een vertrouwd goed vervolg komt. Ondanks dat dit geen beste reclame is voor Portable Darkness, moet gezegd worden dat ik er nooit met tegenzin naar geluisterd heb.

Tracklist:
1. Reborn
2. They Came For Us
3. Symbiotic
4. Lifting The Veil
5. A World Away
6. Oppressive Grey
7. Disturbing The Priest (Black Sabbath cover)
8. Portable Darkness

Score: 72 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 25 februari 2015

Meer Where Evil Follows:

Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.