Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    25 april:
  • Aborted, Crypta, The Zenith Passage en Organectomy
  • Imperial Age
  • John Coffey
  • Neckbreakker en Galge
  • 27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aleksej Obradovic (De Profundis) - 45
  • Elyghen (Elvenking) - 47
  • Fish (Marillion) - 67
  • Fredrik Hedström (Persuader) - 46
  • Ilia (Arafel) - 44
  • Javier Jiménez (Ebony Ark) - 43
  • Michael Wagener (producent) - 76
  • Mihai (Cadavrul) - 37
  • Nicholas Barker (Cradle Of Filth) - 52
  • Paul Baloff (Exodus)† - 65
  • Rosalie Cunningham (Purson) - 35
Review

The Darkness - Permission To Land
Jaar van release: 2003
Label: Must Destroy Music
The Darkness - Permission To Land
Bij het beluisteren van het album van The Darkness, Permission To Land, kijk ik even op m'n kalender om te zien in welk jaar we leven. Oh, het is 2003. Ik zou zweren dat het 1985 was, na het horen van The Darkness. De leden van deze Engelse band, onder leiding van de broers Justin en Dan Hawkins, zijn volgens mij twintig jaar te laat geboren.

Permission To Land is dus het debuutalbum van deze in Engeland nogal populaire hardrock band. Hardrock? Ja, dat is wat de band speelt. Onvervalste jaren tachtig achtige hardrock, met een vleugje moderne rock. The Darkness doet me sterk aan bands als Skid Row, Whitesnake, L.A. Guns, oude Bon Jovi, Spinal Tap, en ga zo maar door. Easy listening hard rock dus, gemixt met hier en daar wat britpop invloeden. En met af en toe te hoge zang, wat zeker niet goed te verstaan is. Als zanger Justin Hawkins normaal zingt klinkt hij echter als een zanger van een standaard Engels rockbandje. De nummers liggen, afgezien van de zang, goed in het gehoor, en steken goed in elkaar.

Oplettende lezers zagen al Spinal Tap staan in het lijstje bands wat ik noemde. Dit is geen toeval, want door de net iets te hoge zang klinkt het eigenlijk wat absurd, en kan ik het niet zo serieus nemen. Goed, het straalt dan ook van de nummers af dat het een echte fun-band is, bedoelt om plezier te maken in plaats van hoogstaande nummers. Gelukkig duurt het album niet al te lang (een kleine veertig minuten), en gaat het niet snel vervelen. Permission To Land is dan ook gewoon een grappig album voor tussendoor.

Tracklist:
1. Black Shuck
2. Get Your Hands Off My Woman
3. Growing On Me
4. I Believe In A Thing Called Love
5. Love Is Only A Feeling
6. Givin Up
7. Stuck In A Rut
8. Friday Night
9. Love On The Rocks With No Ice
10. Holding My Own

Score: 74 / 100

Reviewer: Tonnie
Toegevoegd: 30 september 2003

The Darkness - Permission To Land
Reactie van Een_Metalfan op 02-10-2003 om 16:07u
Score: 80 / 100

Ik heb ze live gezien de band is live zeker niet slecht was leuk om naar te luisteren

The Darkness - Permission To Land
Reactie van dragon_child op 29-11-2003 om 21:19u
Score: 39 / 100

what the ... deze cd hebben jullie een voldoende gegeven. vreselijk zelfs wat ik geef is te hoog

The Darkness - Permission To Land
Reactie van Nagash op 10-01-2004 om 16:54u
Score: 10 / 100

Wat een vreselijke kutband is dit zeg! Die zanger is zoooooooo irritant en de muziek klinkt werkelijk nergens naar. Pure bagger!

The Darkness - Permission To Land
Reactie van trooper op 24-08-2004 om 02:25u
Score: 5 / 100

schijtimitatie van enkele legendarische rockbands (led zeppelin,def leppard,misschien op muzikaal vlak een beetje mötley crue) en het dan bovendien nog is groots gaan verspreiden. al 2 keer heb ik ze overgeslagen op festivals en ik heb er nog geen spijt van. hopelijk is deze cd hun enige momentje van glorie

The Darkness - Permission To Land
Reactie van trooper op 24-08-2004 om 02:27u

en daarmee wil ik zeker niet zeggen dat humor en metal niet samengaan. metal mag soms wat luchtiger worden aangepakt.

The Darkness - Permission To Land
Reactie van Dimmu op 22-03-2005 om 17:07u

wat doet dit bij de metalrecensies???? dan kan je alles waar ergens een gitaar bij komt kijken metal noemen

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.