Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
  • 26 april:
  • Demoncy, Ares Kingdom en Kerberos
  • Hypocrisy, Abbath, Vreid en Vomitory
  • Monstrosity, Bio-Cancer, Reject The Sickness en Deadwood
  • Royal Rawk
Kalender
Vandaag jarig:
  • Artyom (Infected) - 41
  • Brian Holmes (Gates Of Winter) - 42
  • Danny Mommens (Vive La Fête) - 53
  • Eugene Simone (Eldritch) - 56
  • Jamie Smith (Borealis) - 39
  • Ken Scott (producent) - 79
  • Kenneth Kapstad (Thorns) - 47
  • Louie Kouvaris (Riot)† - 72
  • Magnus Carlsson (regisseur) - 61
  • Miguel Trapezaris (Winter's Verge) - 43
  • Mike Portnoy (Dream Theater) - 59
  • Mikey Welsh (Weezer)† - 55
  • Ralph Salati (Destrage) - 39
  • Richard "Ricardo" Chuat (Kronos) - 49

Vandaag overleden:
  • Matt LaPorte (Jon Oliva's Pain) - 2011
Review

Sarkom - Doomsday Elite
Jaar van release: 2013
Label: Dark Essence Records
Sarkom - Doomsday Elite
Grimmige Noorse black metal die traditioneel qua opzet is, maar in termen van productionele kwaliteit met twee benen in het heden staat. Dat is de beste manier om Sarkom in één zin te omschrijven. In 2006 en 2008 bracht dit gezelschap al twee albums uit via Twilight Vertrieb, maar die zijn geruisloos aan mij voorbij getrokken. Ik herinner me wel dat ik Sarkom eens live aan het werk heb gezien in het voorprogramma van Shining en destijds wel gecharmeerd was van het compromisloze geros van de band.

Sarkom heeft de nodige tijd uitgetrokken voor zijn derde langspeler Doomsday Elite, maar afgaande op het eindresultaat, kan het niet anders dan dat die tijdsinvestering zich gaat uitbetalen. Want wat is dit een sterk werkstuk geworden! Gezegend met een enorm krachtig, zwaar en transparant geluid vuurt de band acht mitrailleursalvo’s die hun weerga niet kennen op de luisteraar af. Bikkelhard, compromisloos, vol vuur en venijn, maar tegelijkertijd de noodzaak van sterke composities niet uit het oog verliezend: Doomsday Elite is een plaat die met name de liefhebbers van bands als Tsjuder en het helaas ter ziele gegane Thy Primordial zal weten te bekoren.

Voor een groot deel komt de kracht van dit album op het conto van gastdrummer Uruz, die ook bij Urgehal de drumstokjes op beestachtige wijze hanteert. Vooral in I Utakt Med Gud etaleert hij zijn ongekende klasse: wat een intense, onmenselijke snelheden worden hier bereikt! Het nummer is de absolute uitschieter op Doomsday Elite en laat niets dan botgruis achter. Maar ook het wat meer groovende titelnummer, No Loose Ends en Solemn Disorder Till Human Extinction (wat een heerlijke melodielijn halverwege!) zijn eersteklas songs die laten horen dat Sarkom uitstekend in staat is om kwaliteitsnummers neer te pennen. Hoewel het materiaal voor het grootste deel op lichtsnelheid voorbij raast, zorgen de goed ingebouwde, vette groove-passages en uitstekend getimede, effectieve breaks ervoor dat Doomsday Elite geen moment inkakt.

Met dit album plaatst Sarkom zich dan ook in één ferme klap in de eredivisie van de black metal. Doomsday Elite is zeker geen grensverleggende plaat, maar het materiaal wordt met zoveel overtuiging en bezieling vertolkt, dat de band ongetwijfeld nieuwe zieltjes gaat winnen. Hier kunnen de mannen van Pest een voorbeeld aan nemen!

Tracklist:
1. Doomsday Elite
2. I Utakt Med Gud
3. No Loose Ends
4. Inside A Haunted Chapel
5. Predators In Disguise
6. Solemn Disorder Till Human Extinction
7. Cosmic Intellect
8. Stigma

Score: 83 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 5 december 2013

Sarkom - Doomsday Elite
Reactie van bakvet op 06-12-2013 om 09:03u

Duidelijke recensie. Ik ga dit album als een dolle uitchecken.

Sarkom - Doomsday Elite
Reactie van jt op 01-05-2015 om 21:20u
Score: 80 / 100

Heb dit album al drinkende net ff zitten te beluisteren, best goed!! Alleen dat instrument in "Doomsday Elite", hoort als een halve doedelzak??

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.