Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Nadja - Flipper
Jaar van release: 2013
Label: Oaken Palace Records
Nadja - Flipper
De laatste jaren heeft Nadja vaker kritiek gekregen vanwege de grote hoeveelheid aan releases en de inwisselbaarheid van sommige platen. De stortvloed aan materiaal liet steeds een bepaald stramien horen: lange, traag opgebouwde monstertracks, waarin ambient, shoegaze, funeral doom en postrock tot een apocalyptisch geheel opgebouwd worden. Zeer indrukwekkend, maar wel keer op keer hetzelfde patroon, volgens critici. Die critici doen er goed aan om Flipper, het meest recente album van dit duo, eens een kans te geven, want dit laat een heel andere kant van deze band horen.

Flipper is het meest uitgeklede, minimalistische album geworden dat ik tot nu toe van Nadja heb gehoord. Verwacht hier geen kolossale geluidssculpturen, maar vrijwel pure ambient met een vleugje minimale postrock. Opener Drown lijkt met tien minuten weliswaar lang, maar degenen die zich een beetje verdiept hebben in de geschiedenis van Nadja, weten dat een nummer van deze lengte voor deze band buitengewoon compact is. Het is tegelijkertijd een oefening in minimalisme die bijzonder geslaagd uitpakt. Drown klinkt melancholischer dan Nadja ooit eerder heeft geklonken. De sporadische ‘zang’, die ditmaal alleen uit bezwerend gefluisterde ´spoken word´-vocals bestaat, draagt verder bij aan de treurige, ingetogen, haast ‘begrafenis-achtige’ sfeer op Flipper.

Gek genoeg is Flipper – ondanks zijn minimalistische karakter – tegelijkertijd ook een van de meest organisch klinkende en misschien ook wel meest muzikale platen van Nadja geworden. Dat komt vooral door de erg mooie, klagerige vioolpartijen die worden ingezet door gastmusici Peter Broderick en Angela Chan. Het is een kant die Nadja nog niet eerder heeft verkend, maar wonderwel werkt, vooral in combinatie met de ‘dronende’ bassgitaar (Song For The Sea).

Hoewel ik me absoluut kan voorstellen dat Flipper voor Nadja-fans een ‘love it or hate it’-plaat zal zijn, verdient de band respect voor zijn eigenzinnige opstelling en experimenteerdrift. Na een teleurstellende eerste luisterbeurt, waarin ik tevergeefs wachtte op die onweerstaanbare geluidsmuur waarin de nummers meestal culmineerden, ben ik dit album steeds gaan waarderen – ook al mist het album de geniale intensiteit van Bliss Torn From Emptiness en Truth Becomes Death, om maar even twee oude klassiekers in het oeuvre van de band te noemen. Hoewel Flipper bepaald niet representatief is voor de discografie van Nadja – en daarom zeker geen ideale kennismaking is voor mensen die niet bekend zijn met het werk van dit duo – is het intrigerend album waarover de vaste fanschare ongetwijfeld lang zal discussiëren.

Tracklist:
1. Drown
2. Song For The Sea
3. Wrapped In Plastic
4. Hands

Score: 76 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 20 augustus 2013

Meer Nadja:

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.