Into The Grave 2026
Enquête

Sebastian Bach vervangt Dee Snider bij Twisted Sister. Zou jij het resultaat graag live willen meemaken?

Ja, ik wil Twisted Sister graag live zien met Sebastian Bach
Ach, als ik het op een festival tegenkom, ga ik wel kijken
Nou, ik wil ze best zien, maar dan wel onder een andere bandnaam
Alleen als Twisted Sister nu met Bach weer make-up gaat dragen
Nee, zonder Dee Snider is het geen Twisted Sister
Nee, Sebastian Bach lijkt me ongeschikt voor Twisted Sister
Nee, de zoon van Dee Snider was de juiste opvolger geweest
Nee, Twisted Sister interesseert me sowieso niet
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 maart:
  • Edenbridge, Flowerleaf en Miracle Flair
  • Thrice en Lysistrata
  • 12 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Powerized en Femmes Vattaal
  • 13 maart:
  • Epinikion, Abstracted Mind en Attractive Chaos
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • Lost Society
  • Poppy, Ocean Grove en Fox Lake
  • 14 maart:
  • Apocalypse Heavy V2
  • Bølzer, Misþyrming, Vitriol en Trepaneringsritualen
  • Carpenter Brut, Master Boot Record en Danger
  • Marcel Coenen & Friends
  • Requiem Aeternam
    9 april:
  • 1914 en Katla
  • Carnivore A.D.
  • Lord Of The Lost, Dogma en League Of Distortion
  • Morning Again, Becoming A.D. en Provisional
  • Predatory Void
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adam Siegel (Infectious Grooves) - 57
  • Carlos Delgado (Crimson Death) - 50
  • Dave Culross (Malevolent Creation) - 52
  • Jaap Relou (For I Am King) - 42
  • Jape Perätalo (To/Die/For) - 52
  • Johan Edlund (Tiamat) - 55
  • Johnny Kelly (Type O Negative) - 58
  • Lisa Miskovsky - 51
  • Robin Trower (Procol Harum) - 81
  • Santtu Lonka (To/Die/For) - 48
  • Shlomit Levi (Orphaned Land) - 43
  • Thomas Mayer (Superior) - 59

Vandaag overleden:
  • Brad Delp (Boston) - 2007
  • Henrik Johansson (Apostasy) - 2006
  • Keith Olsen (producent) - 2020
Review

Vreid - Welcome, Farewell
Jaar van release: 2013
Label: Indie Recordings
Vreid - Welcome, Farewell
Met zes albums in minder dan tien jaar zijn er nog maar weinig mensen die bij Vreid direct denken aan Windir – de folk/black metalband uit het vorige leven van de meeste bandleden. Het verhaal is bekend: na de dood van frontman Valfar werd Windir ter ziele gelegd en maakten de overgebleven leden een doorstart met Vreid. Tegelijkertijd heeft Vreid inmiddels al lang en breed bewezen op zichzelf ook bestaansrecht te hebben, vandaar dat de associatie met Windir inmiddels verwaterd is. Maar ook de muzikale insteek is natuurlijk behoorlijk anders: Vreid trakteert ons sinds jaar en dag op pakkende, stevig groovende melodieuze black metal met een flinke scheut rock ‘n’ roll invloeden.

Nu moet ik er direct bij zeggen dat deze band niet altijd even consistent lijkt te zijn als we het over de kwaliteit van de werkstukken hebben. Op de langere termijn blijken het vooral de albums Pitch Black Brigade en Milorg te zijn die in positieve zin boven de rest van de discografie uit springen. Het vorige album V bleek toch wat minder te beklijven – de plaat maakt relatief weinig rondjes in mijn CD-speler en de nummers blijven ook niet echt hangen. De vraag is dan ook of Vreid zich met Welcome, Farewell weet te revancheren voor zijn ietwat vlakke voorloper.

Opener The Ramble belooft veel: het is een lekker pakkend en opzwepend nummer dat doorspekt is met een vette groove. Als het gedreven Way Of The Serpent dan ook nog eens uit de speakers komt knallen, ga ik toch wel even rechtop in mijn stoel zitten. Dit klinkt zowaar als het beste materiaal dat de band tot nu toe heeft opgenomen! Gelukkig weet Vreid ditmaal het niveau wel consistent te houden. Het is alleen uitgerekend het iets te lange titelnummer dat de vaart een klein beetje uit het album haalt, maar met The Reap (met hoekige riffs en een lekker log, pompend mid-tempo) en het lange, afwisselende Sights Of Old revancheren de heren zich direct.

Welcome, Farewell laat een band horen die zijn draai heeft gevonden en perfect weet waar zijn sterke punten liggen. De nummers zijn weliswaar niet al te complex, maar zitten stuk voor stuk goed in elkaar en – belangrijker – weten ook na meerdere luisterbeurten te beklijven. De stuwende black ‘n’ roll van Vreid zal vooral live goed tot zijn recht komen, maar intussen is deze zesde langspeler sterk genoeg om ook in de woonkamer overeind te blijven.

Tracklist:
1. The Ramble
2. Way Of The Serpent
3. The Devils Hand
4. Welcome Farewell
5. The Reap
6. Sights Of Old
7. Black Waves
8. At The Brook

Score: 80 / 100

Reviewer: Rik
Toegevoegd: 2 juni 2013

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.