Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in mei 2026 werd uitgebracht?

A Forest Of Stars - Stack Overflow In Corpse Pile Interface
Acid Reign - Daze Of The Week
All Them Witches - House Of Mirrors
Armored Saint - Emotion Factory Reset
Black Veil Brides - Vindicate
Claypool Lennon Delirium - The Great Parrot-Ox
Darkthrone - Pre-Historic Metal
Devin Townsend - The Moth
Dimmu Borgir - Grand Serpent Rising
Dogstar - All In Now
Draconian - In Somnolent Ruin
Elder - Through Zero
Frozen Soul - No Place Of Warmth
Geoff Tate - Operation: Mindcrime III
Ingested - Denigration
Monolord - Neverending
Panopticon - Det Hjemsøkte Hjertet
Periphery - A Pale White Dot
Pro-Pain - Stone Cold Anger
Sevendust - One
Shinedown - Ei8ht
Social Distortion - Born To Kill
Venom - Into Oblivion
Yoth Iria - Gone With The Devil
een ander studio-album uit mei 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    31 mei:
  • Motorpsycho
  • 1 juni:
  • Afsky en Yoth Iria
  • 2 juni:
  • Midnight Odyssey
  • 3 juni:
  • Flotsam And Jetsam en Razorblade Messiah
  • 4 juni:
  • Pitfest
  • 5 juni:
  • An Evening with Paul Quinn - Road Stories
  • Flotsam and Jetsam en Razorblade Messiah
  • Pitfest
  • South Of Heaven festival
  • Triple Threat Metal Fest 2026
  • 6 juni:
  • Flotsam and Jetsam en Atmoran
  • Pitfest
  • Pro-Pain en Megalomaniacs
  • South Of Heaven festival
Kalender
Vandaag jarig:
  • Gilbert (Metalfan.nl) - 54
  • Henrik Johansson (Apostasy)† - 49
  • Jere Luokkamäki (Celesty) - 47
  • John Bonham (Led Zeppelin)† - 78
  • Jørn Lande (Masterplan) - 58
  • Ludo (I) (Carnal Lust) - 53
  • Mark Wakefield (Linkin Park) - 52
  • Monte Conner (Nuclear Blast Records) - 62
  • Nico Sallach (Electric Callboy) - 36
  • Scotti Hill (Skid Row) - 62
  • Steve White (The Style Council) - 61
Concertreview

Enslaved en Vreid
Op 16 februari 2005 in Vera, Groningen
Tekst door Patrick T.
Op woensdag 16 februari stonden de Tabu Records bands Vreid en Enslaved op de Groningse planken. Als rasechte Enslaved-fanboy trok ik erop uit om dit concert bij te wonen, en ondanks de onprofessionele instelling van Vera ten opzichte van de betere vaderlandse muziekjournalistiek, kon ik het niet over zijn hart verkrijgen om er geen aandacht aan te besteden.

Vreid: Windir 2.0 of een geheel nieuwe entiteit? Voor zover ik kan bepalen aan de hand van een paar nummers, een beetje van beide. Het Noorse kwintet combineert het epische aspect van Windir met een rauwere, minder gecompliceerde sound. Uitstekend als opwarmer voor het ‘echte’ werk dat later op de avond door Enslaved afgeleverd zal worden, maar ook niet meer dan dat. De reactie van het publiek is algemeen gesteld wel aardig, al komen mij na afloop van het optreden ook wat negatieve klanken ter ore. Niettemin vallen vooral de Windir cover Destroy (van het fraaie 1184 album) en de Sepultura-klassieker Troops of Doom erg in de smaak bij het merendeel van de aanwezigen. Wat dat over Vreid zegt laat ik gemakshalve maar even in het midden. Voor ondergetekende een verrassing noch teleurstelling.

Enslaved opent als vanzelfsprekend met de eerste twee nummers van het nieuwe meesterwerk Isa. Nieuwe nummers, een nieuwe toetsenist (Herbrand Larsen) en Cato Bekkevold van oa Red Harvest achter het drumstel. Herkenningspunten van de band zijn en zullen altijd zijn Ivar Bjørnson en Grutle Kjellson, voor mij niets minder dan symbolen voor progressie op het gebied van extreme metal.
Een greep uit de setlist: Jotunblod (een wat voorspelbare keuze), de titelnummers van Eld en Mardraum, het progressieve opus As Fire Swept Clean the Earth (wie had het vier jaar geleden mogelijk geacht), The Dead Stare (met die geile solo), en het gloednieuwe Return to Yggdrasil. Als toegift brengt de band uiteraard het wat gezapige doch klassieke synthfestijn Slaget I Skogen Bortenfor ten gehore, en zoals een toevallige passant opmerkte, “ik was niet tevreden geweest als ze dat laatste nummer niet gespeeld hadden”. Ikzelf was na drie nummers al tevreden, en vond het wat jammer dat het publiek enthousiaster reageerde op het oudere werk dan het in mijn ogen superieure materiaal dat Enslaved de afgelopen jaren voortgebracht heeft. Niettemin kreeg ik de indruk dat zowel band als publiek een zeer fijne avond heeft gehad. Laten we hopen dat het niet weer zoveel jaren duurt voordat Enslaved een Gronings podium betreedt.

Into The Grave 2026

Zoeken
    29 mei:
  • All Them Witches - House Of Mirrors
  • Ana - Motivated By Death
  • Azaghal - Nekrohelios
  • Devin Townsend - The Moth
  • Dogstar - All In Now
  • Elder - Through Zero
  • Eternal Evil - Forever Feared
  • Godthrymm - Projections
  • Hecate Enthroned - The Corpse Of A Titan, A Lament Long Buried
  • Leatherwitch - First Spell
  • Monolord - Neverending
  • Narnia - X
  • Sarcasm - Lifeforce Omnibound
  • Shinedown - Ei8ht
  • Somnia Finem - Desassossego
  • The Scalar Process - Agnomysticism
  • Trelldom - By The Word
  • 5 juni:
  • A.A. Williams - Solstice
  • Blood Incantation - All Gates Open (Original Motion Picture Soundtrack)
  • Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
  • Evergrey - Architects Of A New Weave
  • Riena - Miekka ja Varjo
  • Urzah - A Tranquil Void
  • Voivod - Symphonique
  • W.M.D. - Against All Warnings
  • 6 juni:
  • Thorium - Suburban Rot
Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.