Batushka Bibelot, Dordrecht
Enquête

Arch Enemy maakt een doorstart, met een nieuwe zangeres (Lauren Hart) en een nieuwe single (To The Last Breath). Ben jij enthousiast?

Ja, want de kersverse single is veelbelovend
Ja, want Lauren Hart maakte bij Once Human al indruk
Ja, want ik vind de vocalen bij Arch Enemy vrij onbelangrijk
Nog niet, maar ik geef de vernieuwde line-up wel een kans
Niet echt, ik verwacht dat het gewoon meer van hetzelfde wordt
Niet echt, ik vind het luid ademhalen op deze single irritant
Nee, ik vind het nieuwe nummer niet bijzonder (of zelfs slecht)
Nee, zonder Alissa White-Gluz heb ik er geen vertrouwen in
Nee, de laatste paar albums vond ik al steeds minder worden
Nee, geef mij maar de releases met Angela Gossow
Nee, geef mij maar het vroege werk met Johan Liiva
Nee, ik hoopte op de komst van een andere vocalist(e)
Nee, Arch Enemy heeft me nooit kunnen bekoren
anders, namelijk

[ Uitslag | Enquêtes ]

    28 februari:
  • A.A. Williams en Spotlights
  • Anger Fest
  • Batushka
  • Brothers Of Metal
  • Metal Heart, Mass Deception en Thrash Attack
  • Necrotted, Necrotesque en From The Crypt
  • Terzij De Horde
  • Velozza, Razorblade Messiah en Severe Mania
  • 1 maart:
  • Heaven Shall Burn, The Halo Effect, The Black Dahlia Murder en Frozen Soul
  • Terzij de Horde, Outlaw, Ultima Necat en Radeloos///Ziedend
  • 2 maart:
  • Mega Colossus en Speed Queen
  • 3 maart:
  • Electric Citizen en Shell Catalyst
  • 5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
    28 maart:
  • At The Mountain en A Life Aligned
  • Drachten Darkness
  • Grindhoven
  • Headless Hunter, Deadspeak en Funeral Whore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anthony Wayne McGinnis (Cage) - 48
  • Brian Jones (The Rolling Stones)† - 84
  • Kenneth Seil (Scar Symmetry) - 56
  • Michael Baskette (producent) - 50
  • Nigel Godrich (producent) - 55
  • Rocky Dzidzornu (The Rolling Stones)† - 94
  • Stefan Brunner (Schandmaul) - 49
  • Storm Thorgerson (illustrator)† - 82

Vandaag overleden:
  • David Byron (Uriah Heep) - 1985
  • David Johansen (New York Dolls) - 2025
Concertreview

Enslaved en Vreid
Op 16 februari 2005 in Vera, Groningen
Tekst door Patrick T.
Op woensdag 16 februari stonden de Tabu Records bands Vreid en Enslaved op de Groningse planken. Als rasechte Enslaved-fanboy trok ik erop uit om dit concert bij te wonen, en ondanks de onprofessionele instelling van Vera ten opzichte van de betere vaderlandse muziekjournalistiek, kon ik het niet over zijn hart verkrijgen om er geen aandacht aan te besteden.

Vreid: Windir 2.0 of een geheel nieuwe entiteit? Voor zover ik kan bepalen aan de hand van een paar nummers, een beetje van beide. Het Noorse kwintet combineert het epische aspect van Windir met een rauwere, minder gecompliceerde sound. Uitstekend als opwarmer voor het ‘echte’ werk dat later op de avond door Enslaved afgeleverd zal worden, maar ook niet meer dan dat. De reactie van het publiek is algemeen gesteld wel aardig, al komen mij na afloop van het optreden ook wat negatieve klanken ter ore. Niettemin vallen vooral de Windir cover Destroy (van het fraaie 1184 album) en de Sepultura-klassieker Troops of Doom erg in de smaak bij het merendeel van de aanwezigen. Wat dat over Vreid zegt laat ik gemakshalve maar even in het midden. Voor ondergetekende een verrassing noch teleurstelling.

Enslaved opent als vanzelfsprekend met de eerste twee nummers van het nieuwe meesterwerk Isa. Nieuwe nummers, een nieuwe toetsenist (Herbrand Larsen) en Cato Bekkevold van oa Red Harvest achter het drumstel. Herkenningspunten van de band zijn en zullen altijd zijn Ivar Bjørnson en Grutle Kjellson, voor mij niets minder dan symbolen voor progressie op het gebied van extreme metal.
Een greep uit de setlist: Jotunblod (een wat voorspelbare keuze), de titelnummers van Eld en Mardraum, het progressieve opus As Fire Swept Clean the Earth (wie had het vier jaar geleden mogelijk geacht), The Dead Stare (met die geile solo), en het gloednieuwe Return to Yggdrasil. Als toegift brengt de band uiteraard het wat gezapige doch klassieke synthfestijn Slaget I Skogen Bortenfor ten gehore, en zoals een toevallige passant opmerkte, “ik was niet tevreden geweest als ze dat laatste nummer niet gespeeld hadden”. Ikzelf was na drie nummers al tevreden, en vond het wat jammer dat het publiek enthousiaster reageerde op het oudere werk dan het in mijn ogen superieure materiaal dat Enslaved de afgelopen jaren voortgebracht heeft. Niettemin kreeg ik de indruk dat zowel band als publiek een zeer fijne avond heeft gehad. Laten we hopen dat het niet weer zoveel jaren duurt voordat Enslaved een Gronings podium betreedt.

Into The Grave 2026

Zoeken
    27 februari:
  • Black Swan - Paralyzed
  • Cryptic Shift - Overspace And Supertime
  • Die Like Gentlemen - Die Like Gentlemen
  • Drawn Into Descent - Onrust
  • Final Gasp - New Day Symptoms
  • Gladenfold - Soulbound
  • Joel Hoekstra's 13 - From The Fade
  • Necrofier - Transcend Into Oblivion
  • Olhava - Memorial
  • Paul Gilbert - WROC
  • Rob Zombie - The Great Satan
  • Ruoska - Kade
  • Slagmaur - Hulders Ritual
  • The Neal Morse Band - L.I.F.T.
  • Unburier - As Time Awaits
  • Unverkalt - Héréditaire
  • Weedpecker - V
  • 6 maart:
  • Gjenferd - Black Smoke Rising
  • Legionary - Never-Ending Quest for Purpose
  • Mega Colossus - Watch Out!
  • Oathbound - Colors In Grey
  • Vreid - The Skies Turn Black
Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.