Bospop Dynamo Metalfest 2026
Enquête

Wat is tot dusver de meest gave act die op de affiche van Pitfest heeft gestaan?

1914
Aborted
Amenra
Asphyx
At The Gates
Autopsy
Bloodbath
Cradle Of Filth
D.R.I.
Dog Eat Dog
Exhumed
Gaerea
God Dethroned
Hatebreed
Marduk
Mayhem
Napalm Death
Peter Pan Speedrock
Sodom
Terror
Toy Dolls
Vader
Venom
Voivod
een andere act, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    19 april:
  • Dogma
  • Mariana's Rest, Aeonian Sorrow, Ceremony en Wooden Veins
  • Roadburn festival
  • 23 april:
  • Masterplan
  • Parkour, Vidarr en Waxing Crescent
  • 24 april:
  • Blaze Bayley
  • Cardiac Arrest, Cadaveric Incubation, Warp Chamber en Degraved
  • Iotunn, In Vain en Nephylim
  • Joe Bonamassa
  • Karnivool en Intervals
  • Masterplan
  • Monkey3 en Mars Red Sky
  • Smash Into Pieces, Enemy Inside en Dark Divine
  • Suicidal Angels en Warsenal
  • Undergang en Corpus Offal
  • 25 april:
  • Masterplan en Angelic Forces
  • Officiële opening Baroeg
  • Player en Anger Machine
  • Sanctuary en Martyr
  • Wytch Hazel en Phantom Spell
Geen concerten bekend voor 19-05-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Benoȋt David (Yes) - 60
  • Bob Rock (producent) - 72
  • Eddie Kramer (producent) - 84
  • Hux Nettermalm (Ghost) - 55
  • Markus Eurén (Moonsorrow) - 48
  • Ruud Jolie (Within Temptation) - 50
  • Tommy Kiefer (Krokus)† - 74
  • Tony Martin (Black Sabbath) - 69

Vandaag overleden:
  • Bryan Ottoson (American Head Charge) - 2005
  • Dan "Cernunnos" Vandenplas (Enthroned) - 1997
  • Rob Clayton (Hallows Eve) - 1992
Concertreview

Enslaved en Vreid
Op 16 februari 2005 in Vera, Groningen
Tekst door Patrick T.
Op woensdag 16 februari stonden de Tabu Records bands Vreid en Enslaved op de Groningse planken. Als rasechte Enslaved-fanboy trok ik erop uit om dit concert bij te wonen, en ondanks de onprofessionele instelling van Vera ten opzichte van de betere vaderlandse muziekjournalistiek, kon ik het niet over zijn hart verkrijgen om er geen aandacht aan te besteden.

Vreid: Windir 2.0 of een geheel nieuwe entiteit? Voor zover ik kan bepalen aan de hand van een paar nummers, een beetje van beide. Het Noorse kwintet combineert het epische aspect van Windir met een rauwere, minder gecompliceerde sound. Uitstekend als opwarmer voor het ‘echte’ werk dat later op de avond door Enslaved afgeleverd zal worden, maar ook niet meer dan dat. De reactie van het publiek is algemeen gesteld wel aardig, al komen mij na afloop van het optreden ook wat negatieve klanken ter ore. Niettemin vallen vooral de Windir cover Destroy (van het fraaie 1184 album) en de Sepultura-klassieker Troops of Doom erg in de smaak bij het merendeel van de aanwezigen. Wat dat over Vreid zegt laat ik gemakshalve maar even in het midden. Voor ondergetekende een verrassing noch teleurstelling.

Enslaved opent als vanzelfsprekend met de eerste twee nummers van het nieuwe meesterwerk Isa. Nieuwe nummers, een nieuwe toetsenist (Herbrand Larsen) en Cato Bekkevold van oa Red Harvest achter het drumstel. Herkenningspunten van de band zijn en zullen altijd zijn Ivar Bjørnson en Grutle Kjellson, voor mij niets minder dan symbolen voor progressie op het gebied van extreme metal.
Een greep uit de setlist: Jotunblod (een wat voorspelbare keuze), de titelnummers van Eld en Mardraum, het progressieve opus As Fire Swept Clean the Earth (wie had het vier jaar geleden mogelijk geacht), The Dead Stare (met die geile solo), en het gloednieuwe Return to Yggdrasil. Als toegift brengt de band uiteraard het wat gezapige doch klassieke synthfestijn Slaget I Skogen Bortenfor ten gehore, en zoals een toevallige passant opmerkte, “ik was niet tevreden geweest als ze dat laatste nummer niet gespeeld hadden”. Ikzelf was na drie nummers al tevreden, en vond het wat jammer dat het publiek enthousiaster reageerde op het oudere werk dan het in mijn ogen superieure materiaal dat Enslaved de afgelopen jaren voortgebracht heeft. Niettemin kreeg ik de indruk dat zowel band als publiek een zeer fijne avond heeft gehad. Laten we hopen dat het niet weer zoveel jaren duurt voordat Enslaved een Gronings podium betreedt.

Dynamo Metalfest 2026

Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.