Batushka
Enquête

Wat vind jij van de trend dat sommige concertzalen om financiële redenen steeds meer cover- en tributebands boeken?

Prima, ik ga zelf graag naar shows van coverbands
Geen probleem, ik ga af en toe zelf naar een coverband kijken
Van mij hoeft het niet, maar ik snap dat zalen die keuze maken
Jammer, ik heb totaal geen behoefte aan cover- of tributebands
Schandalig, de zalen moeten origineel talent ondersteunen
Ik heb geen mening over dit onderwerp
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
  • 13 februari:
  • Born From Pain, LIES!, Out Of The Blue, Crashjaw
  • Proxima Flare, Xenotime, Inside Of The Heartless en Anatidaephobia
  • Stygian Bough, A Bell Witch & Aerial Ruin Collaboration en 40 Watt Sun
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • Visions Of Atlantis, Warkings en Induction
  • Wounded en Remembrace
  • 14 februari:
  • Cryptosis en Sad Whisperings
  • March Into Valhalla
  • Plan Nine
  • Sleep Theory en The Pretty Wild
  • 15 februari:
  • Ian Paice with Purpendicular
Geen concerten bekend voor 09-03-2026.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dave Starr (Vicious Rumors) - 65
  • Dieter Dierks (producent) - 83
  • Jimmy "The Rev" Sullivan (Avenged Sevenfold)† - 45
  • Maciej "Slimak" Starosta (Acid Drinkers) - 55
  • Mark Gallagher (Raven) - 66
  • Mark Osegueda (Death Angel) - 57
  • Patrick Savelkoul (Callenish Circle) - 52
  • Pecu Cinnari (Tarot) - 59
  • Pekka Johansson (Amoral) - 39
  • Rachel Bolan (Skid Row) - 62
  • Séverin Bonneville (Alkemyst) - 48
  • Zoltán "Töfi" Cserfalvi (Ossian) - 56

Vandaag overleden:
  • Brian Connolly (The Sweet) - 1997
  • Ian McDonald (Foreigner) - 2022
Review

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Jaar van release: 2003
Label: Moribund Records
Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Op het uitstekende Moribund Records (oa Judas Iscariot en Wind of the Black Mountains) verschijnt het debuutalbum van de US black metal band Azrael. Lieden die al bekend zijn met dit label weten dat het staat voor rauwe, sfeervolle old school black metal van doorgaans hoge kwaliteit. Ook dit album van Azrael kan met recht kwalitatief hoogstaand genoemd worden. Al is de speelduur van het album net tien minuten te lang, boeien de Amerikanen van Azrael de luisteraar gedurende een zevental nummers met hun sfeervolle, getormenteerde black metal.

Azrael is niet zomaar de zoveelste rauwe oldschool black metal band. Opvallend is het vele gebruik van akoestische gitaren, die zowel ingezet worden in rustige passages als in de wat extremere stukken. Vaak gaan de akoestische klanken volledig op in de hypnotiserende black metal sound, en nemen ze de vorm aan van een extra ritmische onderlaag. Dit voorziet de sound van Azrael van een extra dimensie, evenals een zeer organisch, natuurlijk gelaat.

Wat de muziek z’n getormenteerde eigenschap geeft, is het herhaaldelijke gebruik van krankzinnige, huilerige vocalen á la Burzum, alleen dan nog wat melancholiser. Vooral het vijfde nummer krijgt hierdoor een verstikkende, wanhopige lading. Deze track bestaat namelijk uit niets meer dan een simpel melodietje, gespeeld op akoestische gitaar, en de gekwelde doodskreten van primaire vocalist Lord Samaiza. Erg overtuigend. Naast dit soort ‘martel-zang’ horen we ook wat meer standaard krijs-vocalen. Het is vooral de afwisseling tussen deze twee zang-stijlen die de plaat opmerkelijk maakt.

Azrael speelt in eerste instantie lange, uitgestrekte compositie’s die veelal steunen op repititie. Wat dynamiek wordt toegevoegd door middel van het scheppen van contrasten tussen langzame, doomy stukken en snelle blastpassages. Vooral het derde nummer, “Into Shadows”, met een speelduur van over de tien minuten, is hier een prima voorbeeld van.

Zoals ik in mijn inleiding al aangaf is het album net iets te lang. Uiteraard is dit niets meer dan een luxe-probleem, en bevat het album genoeg goede muziek om een aankoop te rechtvaardigen. Gewoon een sterke plaat, uitgebracht door een sterk label.

Tracklist:
1. Intro
2. Dominion of Abysmal Crypts
3. Into Shadows
4. Holiness Embodiment
5. Darkness Binds Us All
6. Shroud of Icy Stillness
7. Unseen Emptiness

Score: 80 / 100

Reviewer: Patrick T.
Toegevoegd: 28 augustus 2003

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Reactie van Een_Metalfan op 28-08-2003 om 23:56u

Zeg zeveraar , een GOE album is nooit te lang anders ist GEEN GOE album. Ik heb de schijf nog niet gehoord maar ik snap uwe logica niet i Dat de smurfen ma oppassen . Gargamels kat is on the road . Old Motorheadbanger

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Reactie van Een_Metalfan op 29-08-2003 om 01:19u

Ben ik het niet mee eens, soms schaadt de lengte van een plaat het totaalproduct. Wel eens gehoord van de term "teveel van het goede"? SUMMONER

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Reactie van Een_Metalfan op 29-08-2003 om 12:37u

Azrael??? Dat is toch de kat van Gargamel van de smurfen?

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Reactie van Een_Metalfan op 29-08-2003 om 14:46u

Summoner As gy ooit de lotto wint moogt ge het '' teveel van het goede" aan mij geven.Heb er nu wat van gedownload.Denk dat ik hem ga kopen. Goeie review voor de rest. Old Motorheadbanger

Azrael - Into Shadows Act I: Denial
Reactie van Een_Metalfan op 29-08-2003 om 17:14u

Hehe, vergeet niet die 80/100 score... ik vind het wel degelijk een goede plaat! Mooi dat jij hem ook kunt waarderen. SUMMONER

Zoeken
    6 februari:
  • Ablaze - Slow Death
  • Assignment - With The End Comes Silence
  • Cyclone - Known Unto God
  • Ensanguinate - Death Saturnalia
  • Epinikion - The Force Of Nature
  • In Aeternum - ...Of Death And Fire
  • Lomor - Sabouk Rouge
  • Mayhem - Liturgy of Death
  • Predatory Void - Atoned In Metamorphosis
  • Shatterheart - Infernal Symphony
  • Tailgunner - Midnight Blitz
  • Wicked Smile - When Night Falls
  • 13 februari:
  • Ellefson-Soto - Unbreakable
  • Fossilization - Advent Of Wounds
  • Greyhawk - Warriors Of Greyhawk
  • Messticator - Total Mastery
  • No Worth Of Man - The Killing Streets
  • Saille - Forebode
  • Slaughterday - Dream Emperor
  • Winter Eternal - Unveiled Nightsky
Bibelot, Dordrecht Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.