Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in juni 2026 werd uitgebracht?

A.A. Williams - Solstice
Amberian Dawn - Temptation's Gates
August Burns Red - Season Of Surrender
Converge - Hum Of Hurt
Cyhra - Requiem For A Pipe Dream
Edu Falaschi - Mi'raj
Einherjer - Lifeblood
Evanescence - Sanctuary
Evergrey - Architects Of A New Weave
Fires In The Distance - Circadian Promise
Khemmis - Khemmis
Lex Legion - Lex Legion
Masterplan - Metalmorphosis
Muse - The Wow! Signal
Nargaroth - Apocalyptic Steel
Nunslaughter - Satanic Chaos Legions
Slift - Fantasia
Speedslut - Cimbrian Rites
Stormkeep - The Nocturnes Of Iswylm
Tarja - Frisson Noir
The Pretty Reckless - Dear God
Walg - VI
Warning - Rituals Of Shame
Yes - Aurora
een ander studio-album uit juni 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 juli:
  • Biohazard en Sworn Enemy
  • Bospop festival
  • Wade Black's 35 Years Of Metal
  • 12 juli:
  • Bospop festival
  • 16 juli:
  • Dong Open Air
  • 17 juli:
  • Bengal Tigers en Starscream
  • Dong Open Air
    11 augustus:
  • Lagwagon
  • Sanguisugabogg, Revocation en IInternal Bleeding
Kalender
Vandaag jarig:
  • Daniel MacMaster (Bonham)† - 58
  • Dave Fortman (Ugly Kid Joe) - 59
  • David Baerwald (David And David) - 66
  • Hank Shermann (Mercyful Fate) - 68
  • John Douglas (Anathema) - 54
  • Larry Barragán (Helstar) - 62
  • Richie Sambora (Bon Jovi) - 67

Vandaag overleden:
  • Keith "Bonanno" Alexander (Carnivore) - 2005
Review

Svölk - Nights Under The Round Table
Jaar van release: 2012
Label: Napalm Records
Svölk - Nights Under The Round Table
Drinkliederen in stonerformat, moet kunnen toch? Het is een combinatie die ik in principe niet uit de weg gaat. Het moet gewoon goed uitgevoerd worden. That’s it! Het probleem is eigenlijk dat de meeste bands gewoon door de mand vallen vanwege verschillende problemen, maar hoofdzakelijk omdat het na twee songs gewoon niet blijft hangen. Laat staan een heel album. Het Noorse Svölk werkt hard aan hun eigen succes. Drie jaar na het titelloze debuut, ligt de o zo belangrijke derde plaat, Nights Under The Round Table, op de planken.

De leuke woordspeling doet natuurlijk de mondhoeken omhoog krullen. Mogen deze bear metallers zich net zulke legendes noemen als koning Arthur en zijn ridders? Neuh… Daar kunnen we snel en zeker op antwoorden. De zelf uitgevonden term bear metal doet natuurlijk hopen op enigszins originele muziek, maar de mix van stoner, metal en een (Noorse) redneckhouding is dat natuurlijk niet. In feite is dit de zoveelste schreeuwerige rock-n-roll. Sommige bands klinken de eerste keer ook niet spectaculair, maar geven je nog wel het gevoel dat de muziek kan groeien. Het trucje van Svölk heb je na een minuut wel door.

Het is natuurlijk jammer dat de ongetwijfeld noeste arbeid van deze vikingboeren niet de juiste uitwerking heeft. Aan de andere kant zou meer variatie in riffs de muziek wat mij betreft geen kwaad doen. Het scheelt verder wel dat de zanger nog aan te horen is, al is deze Knut Erik ook niet bepaald een talent te noemen. Ik moet me wel episch vervelen als ik Nights Under The Round Table ooit nog eens in de cd-speler schuif.

Tracklist:
1. Living By The Sword
2. Feed Your Soul
3. Painbringer
4. Twentyfourtwenty
5. Fallen
6. Break My Bones
7. Bearserk
8. To Conquer Death You Only Have To Die
9. This Is Where It Ends

Score: 57 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 19 september 2012

Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.