Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in februari 2026 werd uitgebracht?

Black Swan - Paralyzed
Buried - Imagined Deformation
Clawfinger - Before We All Die
Converge - Love Is Not Enough
Cryptic Shift - Overspace And Supertime
Cyclone - Known Unto God
Drawn Into Descent - Onrust
Epinikion - The Force Of Nature
Exhumed - Red Asphalt
Eye Of Melian - Forest Of Forgetting
Karnivool - In Verses
KMFDM - Enemy
Lovebites - Outstanding Power
Mayhem - Liturgy Of Death
Michael Monroe - Interstellar
Neal Morse Band - L.I.F.T.
Paul Gilbert - WROC
Puscifer - Normal Isn't
Rob Zombie - The Great Satan
Stam1na - Apnea
Story Of The Year - A.R.S.O.N.
Sylosis - The New Flesh
Tailgunner - Midnight Blitz
Worm - Necropalace
een ander studio-album uit februari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    5 maart:
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 6 maart:
  • Airbourne en AAsomvel
  • Fleddy Melculy en Rotzak
  • Jo Quail
  • Leaves’ Eyes en Catalyst Crime
  • 7 maart:
  • Five The Hierophant
  • MetallicX en Razernij
  • 8 maart:
  • Luicidal en LocoMuerte
  • Predatory Void
  • Psychonaut
  • Scardust, Hartlight en Isabeau
    4 april:
  • Flowerleaf, Battled en Pandora's Key
  • Gama Bomb en Lich King
  • Infected Rain, Butcher Babies en Black Spikes
  • Valdrin en Amalekim
Kalender
Vandaag jarig:
  • Anders Kjølholm (Volbeat) - 52
  • Bastian Emig (Van Canto) - 46
  • Cameron Grant (Psycroptic) - 45
  • Chris Squire (Yes)† - 78
  • David Haley (Psycroptic) - 46
  • Jason Newsted (Metallica) - 63
  • Mike Fuller (technicus) - 69
  • Paul Bostaph (Slayer) - 62
  • Petros "Christo" Christodoylidis (Firewind) - 51
  • Simen "ICS Vortex" Hestnæs (Dimmu Borgir) - 52
  • Steve Angelo Furgiuele (Gates Of Winter) - 41
  • Ted "Nocturno Culto" Skjellum (Darkthrone) - 54

Vandaag overleden:
  • Johnny Preston - 2011
  • Keith Flint (The Prodigy) - 2019
  • Selim Lemouchi (The Devil's Blood) - 2014
Review

Conjurer - Unself
Jaar van release: 2025
Label: Nuclear Blast Records

 -

De Engelse band Conjurer komt uit Rugby en is bezig aan een gestage opmars. Getuige ook de headlineshow onlangs in Nijmegen, liggen de optredens in wat de Engelsen dan zo mooi cigar boxes of broom closets noemen intussen wel in het verleden. De kwaliteit van de sound en composities groeide gestaag en daarmee kwam er natuurlijk ook budget vrij. Zie hier de vicieuze cirkel van succes. Dat het grote Nuclear Blast hier wel brood in ziet, onderschrijft dit nog maar eens.

De titelsong - waarmee de band aftrapt - zet u in eerste instantie nog wel even op het verkeerde been. U wordt namelijk ingeleid door solozang van Dan Nightingale, die zich kennelijk prima thuisvoelt in Amerikaanse folk. Het heeft een wat ontvreemdend wtf-effect. De progressieve doomsludgers borduren hiermee voort op het inmiddels tot handelsmerk verworden spelen met verwachtingen. Het is alleen even afwachten wat u nou weer in uw gezicht gesmeten krijgt. Na een kleine anderhalve minuut wordt Dan vergezeld van dissonante gitaartonen. Aaah! Daar komt de aap uit de mouw. Kort voordat we aan minuut twee toe zijn, houdt hij het zelf qua radiovriendelijkheid dan ook maar voor gezien. Hij laat zijn grunts gelden en zo kunnen u en uw nekspieren eindelijk aan de slag. Het is aan!

Dat het de heren menens is, is duidelijk. Het onderhavige Unself ligt volledig in het verlengde van de stijgende lijn die het kwartet de afgelopen jaren te pakken heeft en de kenner weet dan wel hoe laat het is. De productie is loepzuiver, de gitaarsound ronduit bruut maar strak en de balans is perfect. De composities zijn daarbij intelligent, gevarieerd en dynamisch, zonder daarbij aan impact in te boeten of concessies te doen aan populariteit door middel van potsierlijke mainstream-tierelantijnen. Het behoeft geen betoog dat een koptelefoon hier welhaast een must is. Pak een dikke stout of een mooie complexe fles wijn, sluit ramen, deuren en telefoon en laat u meevoeren op deze tour de force.

Conjurer voert u namelijk langs nogal diverse landschappen. Zo wordt vulkanisch geweld zoals in de titelsong afgewisseld met vergezichten voorzien van meanderende rivieren die tot introspectie dwingen. Diepe valleien verkennend, wordt u de ene keer geconfronteerd met de afgrond van een enorm diepe, verraderlijke kloof en de andere keer getrakteerd op een oase van rust om onderuit gezakt van een cocktailtje te genieten. Maar weest op uw hoede! Conjurer trekt die relaxte stoel ook weer onaangekondigd en ongenadig onder u vandaan. Weg oase, weg cocktail, weg lekker zonnetje. Voor u het weet, staat u op een eiland midden in een kolkende rivier, of een uitzichtloze snelweg midden in de woestijn.

Aan al dit metaforisch geneuzel heeft u geen klap als u wilt weten hoe de band dan precies klinkt. U wilt namen, u wilt genres, u wilt labels. Begrijpelijk! Eerlijkheid gebiedt echter te zeggen dat het viertal zo langzamerhand wel een eigen niche lijkt te hebben ontdekt. Gegeven dat de mannen opereren in de druk bezette uithoek van metalland waar sludge en doom gecombineerd worden met elementen uit post metal, progressieve metal en death metal is een compliment op zijn plaats: Chapeau!

Zonder duidelijk hoe en waarom, keren we met het afsluitende This World Is Not My Home terug bij waar we begonnen zijn. Geheel in lijn daarmee keert deze review ook terug naar het begin. De succesformule die de Britten hanteren, werkt als een tierelier voor liefhebbers van moderne mixen van genres in de extremere uithoeken van metalland. Hoewel er momenteel geen optredens gepland staan, ligt het geheel in de lijn der verwachting dat de heren weer een aantal posities op de festivalposters gestegen zullen zijn. En terecht!

Tracklist:
1. Unself
2. All Apart
3. There Is No Warmth
4. The Searing Glow
5. A Plea
6. Let Us Live
7. Hang Them In Your Head
8. Foreclosure
9. This World Is Not My Home

Score: 82 / 100

Reviewer: Wouter
Toegevoegd: 3 december 2025

Meer Conjurer:

Angus McSix @ Effenaar, Eindhoven Dynamo Metalfest 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.