Enquête

Zou jij voor een losse zaal- of stadionoptreden van jouw favoriete band(s) speciaal naar een land reizen buiten de Benelux, als die groep Nederland en België overslaat?

Ja, dat doe ik regelmatig
Ja, dat heb ik al eens gedaan
Nog niet, maar dat ga ik dit of volgend jaar wel doen
Nog niet, maar voor een speciale gelegenheid zou ik het overwegen
Nee, niet voor een losse show, maar ga wel naar festivals buiten de Benelux
Nee, ik ga niet naar concerten of festivals buiten Nederland en België
anders, namelijk:

[ Uitslag | Enquêtes ]

    15 oktober:
  • All Them Witches en Elder
  • Wind Rose, Orden Ogan en Angus McSix
Kalender
Vandaag jarig:
  • Dr. Know (Bad Brains) - 67
  • Emir "Kralj Teror" Cehovic (KRV) - 45
  • Hunter Jackson (Techno Destructo) (Gwar) - 66

Vandaag overleden:
  • Johnny Ramone (Ramones) - 2004
  • Mick Schauer (Clutch) - 2019
  • Richard Wright (Pink Floyd) - 2008
  • Theo Loomans (Asphyx) - 1998
Review

Cliteater - The Great Southern Clitkill
Jaar van release: 2010
Label: War Anthem Records
Cliteater - The Great Southern Clitkill
De titel van de nieuwste cd van Cliteater is wederom een verbastering van een klassieker uit het metalgenre. Waren al eerder Metallica (Clit ‘Em All, 2004), S.O.D. (Eat Clit Or Die, 2005) en Death (Scream Bloody Clit, 2008) aan de beurt, deze keer is de twijfelachtige eer aan Pantera, in de vorm van The Great Southern Clitkill. De echte kenners weten uiteraard allang wat ze kunnen verwachten bij Cliteater: brute grindcore, grappig bedoelde teksten en het donkere geboer van zanger Joost, die we allemaal kennen van Inhume.

Kwalitatief gezien verschilt deze plaat niet veel van zijn voorgangers. Solide songs, prima productie en kundig snaar- en trommelwerk. Het soort stem van Joost geniet niet echt mijn voorkeur, maar de afwisseling met de hoge grunts is prettig, wat de afwisseling er goed in houdt en eerlijk is eerlijk: de beste man kan grunten. Het probleem dat ik met deze release heb, is een aantal passages waarbij de luisteraar moedwillig getergd wordt. Als ik naar een plaat zit te luisteren heb ik niet echt behoefte aan een minutenlange schetensolo of aanhoudende feedback. Vast heel erg amusant tijdens het opnemen van de plaat, maar het komt het luisterplezier zeker niet ten goede. Er zitten zeker drie of vier momenten op de plaat waarbij standaard de next-knop wordt ingedrukt en dat kan toch niet de bedoeling zijn.

En de teksten… tsja, volwassen mannen die poep- en seksgrapjes maken. Ik laat het graag aan de luisteraar over om te bepalen of het hier om humor gaat. Het is echter wel zo dat The Great Southern Clitkill een prima stukje grindcore is, die door liefhebbers zonder twijfel aangeschaft kan worden.

Tracklist:
1. Now I Lay Me Down To Cheat
2. Crime Scene Cleaner
3. Daryl Rhea
4. F.F. (Fuckin’ Faggot)
5. I Hypochondriac
6. The Great Southern Clitkill
7. Cellar Dweller
8. La Bestia
9. Fred Shipman (A Sick Man)
10. Saturday Night Beaver
11. GRUNTlichkeit
12. Glory Hole
13. In-diana Jones
14. Family Ties
15. Positive Aspects Of Collective Chaos (Part IV)
16. Knoxville Horror Mutilations
17. BTS (Biomedical Tissue Services)

Score: 75 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 5 november 2010

Cliteater - The Great Southern Clitkill
Reactie van Billy op 08-11-2010 om 01:45u

Met andere woorden:
Als je dronken bent dan is dit album erg grappig.

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.