Helldorado
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in september 2025 werd uitgebracht?

Amorphis - Borderland
Arjen Anthony Lucassen - Songs No One Will Hear
Autrest - Burning Embers, Forgotten Wolves
Bent Sea - The Dormant Ruin
Between The Buried And Me - The Blue Nowhere
Castle Rat - The Bestiary
Dark Angel - Extinction Level Event
Der Weg Einer Freiheit - Innern
Glenn Hughes - Chosen
Green Carnation - A Dark Poem Part I
Helstar - The Devil’s Masquerade
I Prevail - Violent Nature
Igorrr - Amen
Lorna Shore - I Feel The Everblack Festering Within Me
Mors Principium Est - Darkness Invisible
Novembers Doom - Major Arcana
Paradise Lost - Ascension
Paradox - Mysterium
Primal Fear - Domination
Rage - A New World Rising
Revocation - New Gods, New Masters
Spinal Tap - The End Continues
The Vintage Caravan - Portals
Vintersorg - Vattenkrafternas Spel
een ander album uit september 2025

[ Uitslag | Enquêtes ]

Kalender
Vandaag jarig:
  • Alberto Iezzi (Tystnaden) - 45
  • Anders Iwers (Tiamat) - 53
  • Caleb Scofield (Cave In)† - 47
  • Chris Birx (Motorjesus) - 47
  • Daniel Cavanagh (Anathema) - 53
  • David Van Landing (Michael Schenker Group)† - 61
  • Donnie Steele (Slipknot) - 54
  • Glenn Branca† - 77
  • Henny Wolter (Primal Fear) - 59
  • Jamie "Jonny 5" Laurie (Flobots) - 48
  • Jared Dines - 36
  • Kevin Cronin (REO Speedwagon) - 74
  • Lisa Lasch (Coronatus) - 35
  • Matthew Sweet - 61
  • Mattias IA Eklundh (Freak Kitchen) - 56
  • Meg Myers - 39
  • Mikko Uusimaa (Reflexion) - 45
  • Nick "Yngve" Samios (Flames) - 45
  • Nicke Olsson (One Day In Pain) - 58
  • Paavo Laapotti (Before The Dawn) - 30
  • Pekka Kainulainen (Amorphis) - 69
  • Peter Pichl (Running Wild) - 65
  • Rahzel (The Roots) - 61
  • Richard Jobson (Skids) - 65
  • Rick Altzi (Masterplan) - 53
  • Russ Steffens (striptekenaar)† - 71
  • Sarban Grimminck (Witte Wieven) - 44
  • Thorsten "Toto" Hain (Wortmord) - 53
  • Tommy Stinson (Guns N' Roses) - 59
  • Vince den Breejen (Sepiroth) - 31
  • Will Butler (Arcade Fire) - 43

Vandaag overleden:
  • Alfred Tennyson (dichter) - 1892
  • Eddie Van Halen (Van Halen) - 2020
  • Ginger Baker (Cream) - 2019
  • Johnny O'Keefe - 1978
  • Nick Curran (The Fabulous Thunderbirds) - 2012
  • Rip Taylor (komiek) - 2019
Review

Forbidden - Omega Wave
Jaar van release: 2010
Label: Nuclear Blast Records
Forbidden - Omega Wave
Drie jaar nadat Forbidden weer bij elkaar gekomen is, is de tijd rijp voor een nieuw album. De oplettende fan kon via MySpace het opnameproces in de gaten houden en luisteren naar nieuwe songs als Adapt Or Die en Hopenosis, welke overigens ook het album gehaald hebben. Velen, mezelf incluis, hebben reikhalzend naar Omega Wave uitgekeken.

Laat je in de eerste plaats niet misleiden door het weinig fraaie artwork. Omega Wave is geen terugkeer naar de klassieker Forbidden Evil uit 1988, zoals de rode en blauwe schedels op ramkoers suggereren. Precies zoals de band zelf al aangegeven heeft, klinkt het nieuwe album zoals Forbidden zou moeten klinken anno 2010.

Vooropgesteld moet worden dat Omega Wave een groeiplaat is. Als de eerste luisterbeurten teleurstellend zijn verlopen, zal het later alleen maar beter worden. Daar is wel een beetje doorzettingsvermogen voor nodig. Dan blijkt dat de plaat zich uitstekend kan meten met het nieuwe werk van bands als Demonica of Tenet, Misschien weet Omega Wave deze zelfs te overtreffen.

De eerder genoemde songs zijn de beste die je op dit album zult vinden, maar ook Forsaken At The Gates, de technisch sterke titelsong en het ingetogen Swine zitten bovengemiddeld goed in elkaar. Net als op de oude platen gaan deze vergezeld van uitstekend gitaarwerk. Alleen de stem van Russ Anderson heeft (zoals tijdens de live shows pijnlijk bleek) de tand des tijds niet helemaal doorstaan. Of het door Pro Tools komt, of dat Russ een (kleine) opleving heeft weet ik niet, maar hier en daar haalt hij nog even lekker uit en ook het cleane werk gaat hem nog redelijk goed af. Zo’n prachtige vertolking als die van Judas Priests Victim Of Changes op Dynamo Open Air 1989 zit er helaas niet meer in.

Voor de liefhebbers van moderne thrash metal is Omega Wave een must. Hou het niet na één luisterbeurt voor gezien. Je moeite zal beloond worden.

Tracklist:
1. Alpha Century
2. Forsaken at The Gates
3. Overthrow
4. Adapt Or Die
5. Swine
6. Chatter
7. Dragging My Casket
8. Hopenosis
9. Immortal Wounds
10. Behind The Mask
11. Inhuman Race
12. Omega Wave

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 oktober 2010

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Midian op 12-10-2010 om 21:01u

Wat een geweldig optreden was dat van Forbidden op Dynamo open Air. Forbidden Evil was mijn eerste cd en wat een legendarisch album. Geweldig dat Forbidden weer een nieuw album heeft. De nieuwe nummers klinken lekker. nu nog de cd zien te bemachtigen

Forbidden - Omega Wave
Reactie van andre op 13-10-2010 om 00:30u

nare bAND bah,en die naam!pfffffffff

Forbidden - Omega Wave
Reactie van toxic op 13-10-2010 om 15:28u

Het was trouwens Victim of Changes dat ze speelde op DOA....!
Inderdaad een geweldig optreden en een geweldig festival...entree 2,50 gulden?....gewoon in een emmertje gooien bij binnenkomst....fantastisch.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Ruud op 13-10-2010 om 16:48u

Je hebt helemaal gelijk. Heb ik het album door de war gehaald met het nummer. Weet ik meteen waarom ik het filmpje niet kon vinden op YouTube, haha. Bedankt!

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Toxic op 20-10-2010 om 16:44u
Score: 100 / 100

Wat een topper, DE cd van 2010 , blij dat mijn oude helden me niet in de steek hebben gelaten.
Ik vind de plaat ergens qua stijl tussen de eerste en de tweede zitten.
En pro tools of niet , Russ "' Mr Evil" Anderson klinkt geweldig op deze plaat.....

Forbidden - Omega Wave
Reactie van J. op 27-10-2010 om 20:59u
Score: 86 / 100

Wat mij betreft klinkt dit plaatwerk veel beter dan de vrij matige release van Tenet. Dit heeft veel meer de klasse van de laatste werken van Death Angel, Testament, Exodus, maar dan wel aangevuld met het typerende eigenwijze (technische) Forbidden sausje. Sterke plaat in ieder geval, die keer op keer interessant is.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Marco op 30-10-2010 om 10:22u
Score: 90 / 100

Geweldig album en ik vind dat de nummers steeds beter worden vooral Dragging My Casket wat een geweldig nummer. Wat mij betreft een van de beste albums van 2010.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Auke op 06-11-2010 om 18:44u
Score: 90 / 100

Geweldige cd, oude tijden herleven

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.