Helldorado
Enquête

Wat is (tot dusver) jouw favoriete song van Mastodon?

Aqua Dementia
Black Tongue
Blood And Thunder
Colony Of Birchmen
Crystal Skull
Curl Of The Burl
Divinations
Floods Of Triton
Hearts Alive
High Road
Iron Tusk
March Of The Fire Ants
Megalodon
More Than I Could Chew
Mother Puncher
Oblivion
Once More ‘Round The Sun
Show Yourself
Steambreather
Teardrinker
The Czar
The Last Baron
The Motherload
The Wolf Is Loose
een andere Mastodon-kraker

[ Uitslag | Enquêtes ]

    11 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • 13 november:
  • Amenra en Marissa Nadler
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • Modder en Lintworm
  • 14 november:
  • As I Lay Dying en Deathmask
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • 15 november:
  • Blackbriar en Forever Still
  • For I Am King en Sugar Spine
  • Plan Nine
  • Submit Fest 2025
  • 16 november:
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
Geen concerten bekend voor 10-12-2025.
Kalender
Vandaag jarig:
  • Aaron Dalbec (Converge) - 51
  • Glen Buxton (Alice Cooper)† - 78
  • Greg Lake (Emerson, Lake & Palmer)† - 78
  • Jenni Onishko (Kivimetsän Druidi) - 43
  • Martin Motnik (Eisbrecher) - 53
  • Roy Thomas Baker (producent)† - 79
  • Scott Columbus (Manowar)† - 69
  • Terry Butler (Obituary) - 58
  • Zoltán "Zoli" Téglás (Ignite) - 56
Review

Forbidden - Omega Wave
Jaar van release: 2010
Label: Nuclear Blast Records
Forbidden - Omega Wave
Drie jaar nadat Forbidden weer bij elkaar gekomen is, is de tijd rijp voor een nieuw album. De oplettende fan kon via MySpace het opnameproces in de gaten houden en luisteren naar nieuwe songs als Adapt Or Die en Hopenosis, welke overigens ook het album gehaald hebben. Velen, mezelf incluis, hebben reikhalzend naar Omega Wave uitgekeken.

Laat je in de eerste plaats niet misleiden door het weinig fraaie artwork. Omega Wave is geen terugkeer naar de klassieker Forbidden Evil uit 1988, zoals de rode en blauwe schedels op ramkoers suggereren. Precies zoals de band zelf al aangegeven heeft, klinkt het nieuwe album zoals Forbidden zou moeten klinken anno 2010.

Vooropgesteld moet worden dat Omega Wave een groeiplaat is. Als de eerste luisterbeurten teleurstellend zijn verlopen, zal het later alleen maar beter worden. Daar is wel een beetje doorzettingsvermogen voor nodig. Dan blijkt dat de plaat zich uitstekend kan meten met het nieuwe werk van bands als Demonica of Tenet, Misschien weet Omega Wave deze zelfs te overtreffen.

De eerder genoemde songs zijn de beste die je op dit album zult vinden, maar ook Forsaken At The Gates, de technisch sterke titelsong en het ingetogen Swine zitten bovengemiddeld goed in elkaar. Net als op de oude platen gaan deze vergezeld van uitstekend gitaarwerk. Alleen de stem van Russ Anderson heeft (zoals tijdens de live shows pijnlijk bleek) de tand des tijds niet helemaal doorstaan. Of het door Pro Tools komt, of dat Russ een (kleine) opleving heeft weet ik niet, maar hier en daar haalt hij nog even lekker uit en ook het cleane werk gaat hem nog redelijk goed af. Zo’n prachtige vertolking als die van Judas Priests Victim Of Changes op Dynamo Open Air 1989 zit er helaas niet meer in.

Voor de liefhebbers van moderne thrash metal is Omega Wave een must. Hou het niet na één luisterbeurt voor gezien. Je moeite zal beloond worden.

Tracklist:
1. Alpha Century
2. Forsaken at The Gates
3. Overthrow
4. Adapt Or Die
5. Swine
6. Chatter
7. Dragging My Casket
8. Hopenosis
9. Immortal Wounds
10. Behind The Mask
11. Inhuman Race
12. Omega Wave

Score: 82 / 100

Reviewer: Ruud
Toegevoegd: 12 oktober 2010

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Midian op 12-10-2010 om 21:01u

Wat een geweldig optreden was dat van Forbidden op Dynamo open Air. Forbidden Evil was mijn eerste cd en wat een legendarisch album. Geweldig dat Forbidden weer een nieuw album heeft. De nieuwe nummers klinken lekker. nu nog de cd zien te bemachtigen

Forbidden - Omega Wave
Reactie van andre op 13-10-2010 om 00:30u

nare bAND bah,en die naam!pfffffffff

Forbidden - Omega Wave
Reactie van toxic op 13-10-2010 om 15:28u

Het was trouwens Victim of Changes dat ze speelde op DOA....!
Inderdaad een geweldig optreden en een geweldig festival...entree 2,50 gulden?....gewoon in een emmertje gooien bij binnenkomst....fantastisch.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Ruud op 13-10-2010 om 16:48u

Je hebt helemaal gelijk. Heb ik het album door de war gehaald met het nummer. Weet ik meteen waarom ik het filmpje niet kon vinden op YouTube, haha. Bedankt!

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Toxic op 20-10-2010 om 16:44u
Score: 100 / 100

Wat een topper, DE cd van 2010 , blij dat mijn oude helden me niet in de steek hebben gelaten.
Ik vind de plaat ergens qua stijl tussen de eerste en de tweede zitten.
En pro tools of niet , Russ "' Mr Evil" Anderson klinkt geweldig op deze plaat.....

Forbidden - Omega Wave
Reactie van J. op 27-10-2010 om 20:59u
Score: 86 / 100

Wat mij betreft klinkt dit plaatwerk veel beter dan de vrij matige release van Tenet. Dit heeft veel meer de klasse van de laatste werken van Death Angel, Testament, Exodus, maar dan wel aangevuld met het typerende eigenwijze (technische) Forbidden sausje. Sterke plaat in ieder geval, die keer op keer interessant is.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Marco op 30-10-2010 om 10:22u
Score: 90 / 100

Geweldig album en ik vind dat de nummers steeds beter worden vooral Dragging My Casket wat een geweldig nummer. Wat mij betreft een van de beste albums van 2010.

Forbidden - Omega Wave
Reactie van Auke op 06-11-2010 om 18:44u
Score: 90 / 100

Geweldige cd, oude tijden herleven

Zoeken
    7 november:
  • Agnostic Front - Echoes In Eternity
  • Centinex - With Guts And Glory
  • Omnium Gatherum - May The Bridges We Burn Light The Way
  • 12 november:
  • Wheel of Time - Asymmetry
  • 14 november:
  • 1914 - Viribus Unitis
  • Creatures - Creatures II
  • Enemynside - In The Shadows Of Unrest
  • Fimbul Winter - What Once Was
  • Lamp Of Murmuur - The Dreaming Prince In Ecstasy
  • Rise Of The Northstar - Chapter 04: Red Falcon Super Battle! Neo Paris War!!
  • Starforce - Beyond The Eternal Night
Helldo

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.