Batushka Epica & Amaranthe - The Arcade Dimensions Tour
Enquête

Wat is tot dusver jouw favoriete studio-album, dat in januari 2026 werd uitgebracht?

Alter Bridge - Alter Bridge
Beyond The Black - Break The Silence
Bullet - Kickstarter
Crystal Lake - The Weight Of Sound
Edenbridge - Set The Dark On Fire
Ellende - Zerfall
Enshine - Elevation
Exxûl - Sealed Into None
For My Pain... - Buried Blue
Genus Ordinis Dei - The Land East Of Eden
Hällas - Panorama
Kreator - Krushers Of The World
Lionheart - Valley Of Death II
Marianas Rest - The Bereaved
Megadeth - Megadeth
Møl - Dreamcrush
Ov Sulfur - Endless
Poppy - Empty Hands
Soen - Reliance
Textures - Genotype
The Ruins Of Beverast - Tempelschlaf
Urne - Setting Fire To The Sky
Wildhunt - Aletheia
Zu - Ferrum Sidereum
een ander studio-album uit januari 2026

[ Uitslag | Enquêtes ]

    6 februari:
  • Beyond The Black
  • Epinikion en Abstracted Mind
  • Mayhem en Immolation
  • Paradise Lost
  • 7 februari:
  • Burning Witches en Hammer King
  • Drachten Deathfest
  • Epica, Amaranthe en Charlotte Wessels
  • Metal Battle Voorronde Gelderland
  • MidWinter Prog Festival
  • Royal Republic
  • 8 februari:
  • Folk Metal Fest
  • 10 februari:
  • Deftones, Denzel Curry en Drug Church
  • Elderwind en Cân Bardd
  • Ho99o9 en N8Noface
  • 11 februari:
  • MØL, Tayne, Cold Night For Alligators
  • Sylosis, Revocation, Distant en Life Cycles
  • 12 februari:
  • Lorna Shore
Kalender
Vandaag jarig:
  • Foued Moukid (The Old Dead Tree) - 48
  • Gord Downie (The Tragically Hip)† - 62
  • Mauser (Vader) - 50
  • Scott Koziol (Linkin Park) - 54
  • Simon Phillips (Toto) - 69
  • W. Axl Rose (Guns N' Roses) - 64

Vandaag overleden:
  • Gary Moore - 2011
  • Tony Taylor (Twisted Tower Dire) - 2010
Review

The Last Shot Of War - The Final Answer
Jaar van release: 2010
Label: Ultimhate Records
The Last Shot Of War - The Final Answer
The Final Answer is het debuut van het Belgische The Last Shot Of War. Maar ik kan niet echt zeggen dat ik erg onder de indruk ben van deze plaat. Ze omschrijven zichzelf als ‘meer dan een standaard deathcoreband’, en datgene wat hen zou moeten onderscheiden van de rest is kennelijk de zang. En daar zit nou net het grote probleem met deze plaat.

Want de twee zangers zijn al na een nummer of drie ronduit irritant te noemen. Dit is redelijk vervelend, aangezien de muziek zwaar op de zangpartijen leunt. Er is erg weinig variatie te ontdekken in de zanglijn en beide zangers klinken als een varken in barensnood. Waar dat bij andere bands misschien best leuk uit kan pakken, wens je bij deze plaat al na enkele minuten een knop waarmee je dit gebrul uit kan zetten. Maar er is ook een pluspuntje, en dat zijn de hardcore-koortjes in sommige nummers. Die zijn erg leuk gevonden en zouden het zeker verdienen om verder uitgediept te worden. Nu staan ze in ieder geval niet hard genoeg, zeker ten opzichte van de normale zang die veel te hard staat.

Doordat de rest van de band wordt ondergesneeuwd door de zang komt die ook niet echt uit de verf. De gitaren klinken zo smerig dat ieder detail wordt weggeblazen, hoewel ik af en toe best leuke rifjes voorbij hoor komen. De drums klinken redelijk maar in de grindcorestukken is het één grote brei. Overigens zijn er veel te weinig van dit soort snelle stukken, aangezien deze band - zoals heel veel andere deathcore bandjes - ook de behoefte heeft na een snel stuk weer te vertragen naar slaapverwekkend langzaam. Breakdowns zijn prima, maar niet na iedere riff.

De tweede helft van de plaat lijkt iets aangenamer te klinken dan de eerste, met als beste nummer I W. For 6 S. wat erg hoopvol begint, maar uiteindelijk helaas toch weer verzandt in breakdowns en een vreemde, overbodige sample. Ik vermoed dat deze band live een prima optreden neer kan zetten, maar hun debuut krijgt vooralsnog van mij een onvoldoende.

Tracklist:
1. Requiem On The Front
2. Calimero Has A Bombhead
3. Tenia
4. Execution’s Wall
5. We Are Fuckin’ Rich
6. I W. For 6 S.
7. Assault Before Destruction
8. 48
9. Harakiri With A Banana
10. The Final Answer

Score: 50 / 100

Reviewer: Tatzel
Toegevoegd: 6 juli 2010

Meer The Last Shot Of War:

Bibelot, Dordrecht Into The Grave 2026

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.