Into The Grave
Enquête

David Coverdale is definitief met pensioen. Wat is jouw favoriete song uit zijn lange loopbaan met Deep Purple, Whitesnake, solo, Coverdale-Page en gastbijdragen?

Ain't No Love In The Heart Of The City
Blindman
Burn
Crying In The Rain
Don't Break My Heart Again
Fool For Your Loving
Forevermore
Give Me All Your Love
Here I Go Again
Is This Love
Judgement Day
Love Ain't No Stranger
Love Is Blind
Mistreated
Ready An' Willing
Shut Up And Kiss Me
Slow An' Easy
Soldier Of Fortune
Still Of The Night
Stormbringer
Take Me For A Little While
The Last Note Of Freedom
Too Many Tears
Walking In The Shadow Of The Blues
een andere song waarop Coverdale zingt

[ Uitslag | Enquêtes ]

    20 november:
  • Lacuna Coil en Nonpoint
  • Life Of Agony, Ugly Kid Joe en Terradown
  • Temple Fang
  • 21 november:
  • Cobra The Impaler en My Diligence
  • Engel Of Deathfest IIII
  • For I Am King, Sugar Spine en Swanslaughter
  • New Model Army en Amy Montgomery
  • Pothamus en Modder
  • 22 november:
  • Adrian Vandenberg
  • Deadhead en Anomic
  • For I Am King, Sugar Spine en Another Now
  • Grindpad, Persecutor en Velozza
  • Pene Corrida en MagnaCult
  • Sacred Reich en Martyr
  • 23 november:
  • All Shall Perish, Peeling Flesh, Vulvodynia en Acranius
  • 26 november:
  • Gutalax, Spasm en Guineapig
  • Perturbator, Kaelan Mikla en Gost
  • Spineshank, (hed) P.E. en South Of Salem
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Kuntz (Abydos) - 63
  • Antto Einari Melasniemi (HIM) - 50
  • Daniel Svensson (In Flames) - 48
  • Davide Pesola (Klimt 1918) - 47
  • Hayashi Yoshiki (X Japan) - 60
  • Joey Zampella (Life Of Agony) - 54
  • Michael "Mike D" Diamond (Beastie Boys) - 60
  • Oliver Sykes (Bring Me The Horizon) - 39
  • Thomas Petersson (Tiamat) - 53

Vandaag overleden:
  • Andy Paley (The Paley Brothers) - 2024
  • Mike Pinera (Blues Image) - 2024
  • Robin Miller (King Crimson) - 2014
Review

Gwydion - Horn Triskelion
Jaar van release: 2010
Label: Trollzorn
Gwydion - Horn Triskelion
Viking metal uit Portugal. Het moet niet gekker worden, dacht ik. Toch blijken er heus wat noormannen naar dit zonnige land te zijn afgezakt. Gwydion uit Lissabon verdedigt dit deel van de Portugese geschiedenis en brengt met Horn Triskelion alweer een tweede langspeler uit.

Het album opent met een episch instrumenteel intro dat naadloos overgaat in het aardige Fara I Viking. Gwydion blinkt vooral uit in afwisseling en variatie. Maar waar ik mij vooral aan stoor tijdens het luisteren, is dat ik soms het gevoel krijg naar een andere band te luisteren. Zo klinkt From Hel To Asgard als de pirate metal van Alestorm, doet Mead Of Poetry denken aan de hoempa-tonen van Finntroll en roept Cold Tempered gelijkenissen met Turisas op. En met het instrumentale niemendalletje At The Sumbel slaat Gwydion de plank volledig mis.

Het voornaamste verschil met eerdergenoemde bands is de stem van zanger Ruben. Hoewel hij zijn stemgeluid op verschillende manieren laat horen, is het allemaal niet bijster origineel en klinkt niet alles even lekker (de lage stem in het op een Christelijk gebed gebaseerde The Terror Of The Northern, brrrr!). En het is jammer dat hij sommige nummers sprekend inleidt, wat de vaart uit het geheel haalt. Ook de vrouwenstem die zo nu en dan terugkomt, is niet altijd op zijn plek. Ik krijg het idee dat deze vikingen in een identiteitscrisis zitten, want op bepaalde momenten hoor ik meer pirate of gothic metal dan viking metal.

Deze Portugezen hadden gerust wat meer van zichzelf mogen laten horen, in plaats van hun Scandinavische broeders te kopiëren of andere richtingen in te slaan. Met het begin van de plaat maken ze namelijk wel enige indruk. Dit album is echter lang niet het beste wat er te vinden is in het genre, maar het is wellicht leuke achtergrondmuziek voor wie alles al gehoord heeft. Mede daarom en vanwege de verbeterde productie ten opzichte van debuut Ynis Mön alsnog een voldoende.

Tracklist:
1. The Departure
2. Fara I Viking
3. From Hel To Asgard
4. Ofiússa (A Terra Des Serpentes)
5. Mead Of Poetry
6. Triskelion Horde Is Nigh
7. Odhinn’s Cult
8. At The Sumbel
9. Cold Tempered
10. The Terror Of The Northern
11. Six Trials To Become A Beerzerker

Score: 65 / 100

Reviewer: Nicole
Toegevoegd: 21 mei 2010

Gwydion - Horn Triskelion
Reactie van Letitia op 06-09-2011 om 21:13u

You culodn't pay me to ignore these posts!

Dynamo Metalfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.