Bibelot, Dordrecht
Enquête

Wat is jouw favoriete rock- of metalsong uit Canada?

3 Inches Of Blood - Deadly Sinners
Annihilator - Alison Hell
Anvil - Metal On Metal
Archspire - Drone Corpse Aviator
Avril Lavigne - Sk8er Boi
Beyond Creation - Omnipresent Perception
Bryan Adams - Summer Of '69
Cryptopsy - Graves Of The Fathers
Danko Jones - Had Enough
Exciter - Heavy Metal Maniac
Gorguts - Stiff And Cold
Kataklysm - The Black Sheep
Neil Young - Rockin' In The Free World
Nickelback - How You Remind Me
Razor - Hypertension
Rush - Tom Sawyer
Skull Fist - Bad For Good
Spiritbox - Circle With Me
Strapping Young Lad - Love?
The Agonist - Thank You, Pain
The Guess Who - American Woman
Triumph - Lay It On The Line
Unleash The Archers - Awakening
Voivod - Ravenous Medicine
een andere Canadese song

[ Uitslag | Enquêtes ]

    22 september:
  • Evanescence, Poppy en Nova Twins
  • Jiluka
  • 24 september:
  • Beyond The Black en Setyoursails
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Poets Of The Fall en Rabbit Cult
  • 25 september:
  • Harlott en Struck A Nerve
  • Revester en R.A.T.
  • Warrant en Burning
  • Wyatt. E en Hemelbestormer
  • 26 september:
  • Apocalypse North Fest
  • Fenris & Ghazghkull
  • Into The Void
  • IQ
  • Solarcycles, Arluna en Elithium
  • 27 september:
  • Black Stone Cherry
  • Fluisteraars en Invunche
Kalender
Vandaag jarig:
  • Andy Cairns (Therapy?) - 61
  • Ben Sotto (Heavenly) - 46
  • David Coverdale (Whitesnake) - 75
  • Frank Ferreira (Helstar) - 61
  • Jeremiah Riley (Lucifixion) - 49
  • Rhett Forrester (Riot)† - 70

Vandaag overleden:
  • Colin Jones (fotograaf) - 2021
Review

Creed - Full Circle
Jaar van release: 2009
Label: Wind-Up Records
Creed - Full Circle
Wie had dit verwacht? De drie mannen van Alter Bridge kochten ein-de-lijk hun contract bij Wind-Up af, omdat ze pissig waren dat het label geen aandacht aan hun band besteedde. En dat terwijl Scott Stapp wel alle aandacht kreeg voor zijn soloalbum. Laat dat nu ook nog eens de man zijn aan wie ze niet genoeg negatieve woorden konden vuilmaken in de media. Nee, Creed ging eerder dit decennium niet bepaald vriendschappelijk uit elkaar. Toch zijn ze nu terug met de eenmalige release Full Circle.

In Europa zijn we er niet zo van bewust, maar eind jaren negentig was Creed de beste verkopende rockband ter wereld, wat de groep uit Florida voornamelijk te danken heeft aan het Amerikaanse publiek. De sound van Full Circle is wat dat betreft ook veelzeggend, grotesk en gemaakt voor een stadionpubliek. Tevens is het herkenbaar uit duizenden, typisch Creed maar net iets beter dan de voorgaande releases.

Desalniettemin is er muzikaal wel iets veranderd. De band klinkt op sommige nummers verdacht veel als ‘Alter Bridge met een andere zanger'. Want waar het gitarist Mark Tremonti voorheen niet toegestaan werd uitbundige solo's te spelen, mag hij dat hier wel, en dat is een grote plus, want Tremonti perst de meest geniale en gierende solo's uit zijn vingers. Het onderscheidt de groep bovendien van andere rockacts, want de solo's maken Creed meer metal, al is Full Circle natuurlijk voornamelijk een pompeuze rockplaat. De nu kale Scott Stapp, de Amerikaanse Dinand, knijpt minder met zijn stem is daarnaast een niveau beter gaan zingen, wat veroorzaakt dat hij niet meer zo geforceerd klinkt zoals hem vaak werd verweten.

Overcome en Bread Of Shame zijn krachtige rocksongs die leunen op metalgeoriënteerde riffs en monden vertrouwelijk uit in een episch refrein. Daar zien we duidelijk de hand van Tremonti in terug, maar over het algemeen is het nog steeds Scott Stapp die de lakens uitdeeld. Zijn stempel staat dikgedrukt op bombastische rockers slash meezingers zoals Rain en A Thousand Faces. Het zijn stuk voor stuk nummers die zich moeiteloos tussen oudere hits nestelen.

Creedfans kunnen vernoegd in hun handen wrijven met deze vierde schijf. Alter Bridge fans hoeven daarentegen niet te vrezen want volgend jaar gaat die groep gewoon verder waar ze gebleven waren. En als je dit viertal vroeger niet te genieten vond, zal die mening waarschijnlijk nooit veranderen.In ieder geval staat als een paal boven water dat het eenmalig herenigde kwartet geen half werk afgeleverd heeft.

Tracklist:
1. Overcome
2. Bread Of Shame
3. A Thousand Faces
4. Suddenly
5. Rain
6. Away In Silence
7. Fear
8. On My Sleeve
9. Full Circle
10. Time
11. Good Fight
12. The Song You Sing

Score: 80 / 100

Reviewer: Bastiaan
Toegevoegd: 7 november 2009

Creed - Full Circle
Reactie van Een Metalfan op 07-11-2009 om 21:57u

jammer van die zangert

Creed - Full Circle
Reactie van Erik op 09-11-2009 om 12:41u
Score: 85 / 100

Best wel een goeie plaat, maakt het wachten op de nieuwe Alter Bridge een stuk draaglijker!

Creed - Full Circle
Reactie van Rob op 09-11-2009 om 22:16u
Score: 90 / 100

Geweldige plaat. Ik hou hier echt van. Enige minpunt is dat de nummers in doorsnee niet zeer avontuurlijk zijn maar ik ben gek op de sound. Komt hoog in mijn jaarlijst.

Zoeken
    20 september:
  • James Legendforge - The Witchfinder's Flame
  • 23 september:
  • Hail Conjurer - Abyss & Ekstasis
  • 24 september:
  • Massteron - Second in the Spheres
  • Slaughtercult - Devoured By Perversion
  • 25 september:
  • Banks Arcade - Second Place Superstar
  • Barren - Verderf
  • Bloodstain - Bloodstain
  • Crown Magnetar - The Hollowing Of Godflesh
  • Dråpslag - Krigets hundar
  • Equisetum - Cor Ex Putredine
  • Europe - Come This Madness
  • Flame (Finland) - Ignis Draconis Daemonicus
  • Funeral - Funeral
  • Gallus - Life Is A Bliss
  • Kongh - Dissolved in Time
  • Krolok - Hričov-Súľov-Lietava
  • Lord Gryphus - Summoning the King of Death
  • Lost Relics - Monuments to the Useless
  • Love•Love•Love / Ølgod - LØVEGOD
  • Mason - Edge Of Destruction
  • Metalite - Discovery
  • Mindvile - Old Continent
  • Moloken - Moloken
  • Nail By Nail - Internal Inferno
  • Night Laser - Rats In The Cradle
  • Nuclearhammer - Xaos 333
  • Ølyp - I(m)MORTAL
  • Paul Laine - The Long Road Back
  • Profanation - Ultra-Noise Warfare
  • Pure Reason Revolution - Terrifying Angels
  • Rorcal - Mahre
  • Sacreligious - Brutality Incarnated
  • Sicksense - Funerals
  • Skáld - Ørlǫg
  • Spiders - Crystal Eyes
  • Sweat - In Dreams
  • The Ocean - Solaris
  • Till Lindemann - Live In Kraków
  • Tombstalker - Chaos Monolith
  • Überchriist - Dæmonic Apotheosis
  • Windswept (Ukraine) - A Sign of the Cloven Hoof
Helldorado

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2026 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.