Pitfest
Enquête

Veertig jaar geleden werd al gave muziek geproduceerd. Wat is jouw favoriete song uit het jaar 1985?

Accept - Metal Heart
Agent Steel - Agents Of Steel
Anthrax - Madhouse
Bathory - Born For Burning
Celtic Frost - Circle Of The Tyrants
Dio - Rock 'N' Roll Children
Europe - Rock The Night
Exodus - Bonded By Blood
Faith No More - We Care A Lot
Gary Moore & Phil Lynott - Out In The Fields
Helloween - Ride The Sky
Killing Joke - Love Like Blood
King Diamond - No Presents For Christmas
Kreator - Flag Of Hate
Marillion - Kayleigh
Megadeth - Mechanix
Overkill - Rotten To The Core
Possessed - The Exorcist
Robert Palmer - Addicted To Love
S.O.D. - Sargent D And The S.O.D.
Slayer - Hell Awaits
Survivor - Burning Heart
The Cult - She Sells Sanctuary
W.A.S.P. - Wild Child
een andere song, die in 1985 uitkwam

[ Uitslag | Enquêtes ]

    27 april:
  • FemME (Female Metal Event)
  • 29 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 30 april:
  • Venom Inc, Krisiun, Hate en Ater
  • 1 mei:
  • Death Goals en Stormo
  • Deville
  • Venom inc, krisiun, Hate en Ater
  • Wodan Boys
  • 2 mei:
  • Hyena
  • Mike Tramp's White Lion
  • RedHook en Comastatic
  • Temple Fang en Mojo & The Kitchen Brothers
    26 mei:
  • Coven en Queen Of Spades
  • Sylvaine en Oso And The Jupiter
Kalender
Vandaag jarig:
  • Adrian Lambert (DragonForce) - 53
  • Aleksander Shelepenkin (Celestial Crown) - 48
  • Daniel "Mortuus" Rostén (Marduk) - 48
  • Janne Wirman (Kotipelto) - 46
  • Joey Jordison (Slipknot)† - 50
  • Jose Pasillas (Incubus) - 49
  • Justin Gonzales (Antonamasia) - 41
  • Melissa Ferlaak (Visions Of Atlantis) - 46
  • Sami Kukkohovi (Sentenced) - 51
  • Torsten Röhre (Silent Force) - 49

Vandaag overleden:
  • K. Angylus (The Angelic Process) - 2008
  • Scott Williams (Soilent Green) - 2004
Review

Heiden - Obsidian
Jaar van release: 2009
Label: Naga Productions

Heiden - Obsidian

Twee jaar geleden was ik niet al te positief over het destijds uitgekomen Era 2 van Heiden. Eentonigheid en een gebrek aan enthousiasme vond ik toen de boventoon voeren. Eerder dit jaar kreeg ik de kans om mijn mening over de band te herzien, toen deze Tsjechen Obsidian uitbrachten. Obsidian laat een iets duisterder geluid horen dan zijn voorganger, een geluid dat meer tegen melancholische black metal aanzit. Dat lijkt zo op het eerste gehoor beter uit te pakken.

Beter is echter niet goed genoeg, als de band daarnaast niet wat meer variatie in hun muziek aan weet te brengen. Tijdens het beluisteren van At A Funeral begint door te dringen dat ze daar in geslaagd zijn, maar het is wat magertjes. De sfeer is zwaarmoedig, de muziek eentonig, maar af en toe is daar een (relatief) opgewekte noot. Pas als bij Thujone varieert de muziek genoeg om me weer helemaal wakker te schudden. Tempowisselingen en een aanstekelijk gitaargeluid voeren opeens boventoon en plotseling ben je nieuwsgierig naar wat er nog meer gaat komen.

Vanaf dat moment begint Obsidian je aandacht vast te houden. In Post Lux Tenebras wordt er een flinke versnelling tegenaan gegooid en begint een melodieuze vorm van black metal de overhand te krijgen. Dat rare melancholische sfeertje blijft continu aanwezig, maar als het spel enthousiaster en afwisselender wordt, begint ook dit element welkom te worden. Zo is het laatste deel van het album voorbij voor je er erg in hebt. Ook het langzame en treurige einde weet ten slotte geen verveling meer op te wekken.

Wat mij betreft is Heiden hiermee op de goede weg. Obsidian is een prima album geworden. Ik zal het nog steeds geen tweede luisterbeurt gunnen, maar wie weet komt die tijd ooit nog.

Tracklist:
1. Nostalgia Echo
2. Catharsis
3. Triad
4. At A Funeral
5. Thujone
6. Post Lux Tenebras
7. Monomania
8. Buried 100 Years Ago

Score: 72 / 100

Reviewer: Erik
Toegevoegd: 22 september 2009

Heiden - Obsidian
Reactie van Narrative op 25-09-2009 om 10:51u

Wow! Een review op 1 luisterbeurt!

Heiden - Obsidian
Reactie van Erik op 25-09-2009 om 17:15u

Ja, het is een gave.

Pitfest

Alle artikelen en foto's (afgezien van albumhoezen, door bands/labels/promoters aangeleverde fotos of anders aangegeven), zijn © 2001-2025 Metalfan.nl en mogen niet zonder schriftelijke toestemming gekopieerd worden. De inhoud van reacties blijven van de reageerders zelf. Metalfan.nl is niet verantwoordelijk voor reacties van bezoekers. Alle datums van de Nieuwe Releases, Concertagenda, Kalender en in de artikelen zijn onder voorbehoud.